Esileht Hobinurk Apteeker Melchior

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Apteeker Melchior

Postitas:
Kägu

Kas uus Eesti film on ajastutruu? Kas näitlejad näevad välja ja on riides nagu keskajal?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine vaatama, ei kahetse. 🙂

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ajastutruu on film küll. Mina isiklikult pean raamatut paremaks ja põnevamaks – filmis oli palju kõrvalekaldeid originaalsüžeest (mis ei teinud seda minu jaoks mitte paremaks), samuti ei meeldinud, et kogenud apteeker oli filmis tehtud ilmselt “pandavuse” huvides nooreks meheks ning kohati mõjus linateos veidi pealiskaudsena, aga meelelahutusena kärab küll (see on muidugi maitse asi ja eriti spoilima ei hakka). Kokku paneks hindeks nii 6/10. Aga näitlejate välimus ja võttekohad mõjusid minu jaoks küll väga usutavalt – minu meelest oli ajastutruudus just filmi kõige suurem tugevus, ehk, kus ka sisu lonkas, tegi õige õhkkond selle tasa. Ehk pigem soovitaks vaadata – ülearu ootusi ma filmile ei soovita just panna ja raamatu tasemeni see teos vähemalt minu jaoks kuskilt otsast ei küündi, aga popkorni kõrvale kärab nädalavahetusel küll.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

samuti ei meeldinud, et kogenud apteeker oli filmis tehtud ilmselt “pandavuse” huvides nooreks meheks

Mulle isegi meeldis see. Paneb järgmiseid osi ootama, et näha, kuidas tegelane arenenud on.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

samuti ei meeldinud, et kogenud apteeker oli filmis tehtud ilmselt “pandavuse” huvides nooreks meheks

Mulle isegi meeldis see. Paneb järgmiseid osi ootama, et näha, kuidas tegelane arenenud on.

No nagu ütlesin, maitse asi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.facebook.com/photo/?fbid=5293393540677741&set=gm.2776654409294371 ajaloolaste ja ajaloohuviliste arutelu filmi teemal eelimsest aastast

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll minutaolisel ajaloovõhikul on hea ajaloolisi filme vaadata – mitte mingid detailid ei häiri! Kui just pakirobotid ringi ei vura või mobiilid taskust välja ei paista, siis mulle kärab küll 😀

+35
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll minutaolisel ajaloovõhikul on hea ajaloolisi filme vaadata – mitte mingid detailid ei häiri! Kui just pakirobotid ringi ei vura või mobiilid taskust välja ei paista, siis mulle kärab küll ????

Ma olen jälle mõelnud, et küll mul on hea igasuguseid haiglafilme vaadata, mingeid kõhklusi ei teki. Aga paar korda on mingites ameerika põnevusseriaalides olnud teemaks Ida-Euroopa või Balti riigid, siis on seal aetud küll sellist jama, et kisu juuksed peast.

+32
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas uus Eesti film on ajastutruu? Kas näitlejad näevad välja ja on riides nagu keskajal?

Seda, kuidas tegelased riides on, näed ju treilerist ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldis.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei meeldinud, et kogenud apteeker oli filmis tehtud ilmselt “pandavuse” huvides nooreks meheks

Elmo Nüganen: “Romaanis on Melchior juba väljakujunenud isiksus – ta on abielus, tal on lapsed ja ta lahendab krimilugusid. Aga filmis otsustasime* ta tuua päris algusesse – ehk et apteeker Melchioriks, kes ta romaanis juba on, ta alles saab filmi käigus. Esimeses filmis on ta veel noor apteeker, kes on äsja matnud oma isa, kelle mõrvas pidalitõbine. Film algab sellega, et Melchior on isa mõrtsuka üles leidnud, mõrtsukas on vangistatud ja linna kohtu foogt teeb talle ettepaneku tulla tema abiks. Seda osa, kuidas saab Melchiorist mees, kes mõrvalugusid lahendab, romaanis ei olnud ja selle ülesehitamine oli minu jaoks väga huvitav. Samuti see, kuidas Melchior areneb esimesest osast teise ja teisest osast kolmandasse.”

https://kroonika.delfi.ee/artikkel/96382079/intervjuu-elmo-nuganen-ukraina-sodurid-on-kangelased-aga-nende-vastased-on-surnud-hinged-juba-elavana

_____

* üks stsenaristidest on romaanisarja autor Indrek Hargla ise

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei tea täpselt, kuidas inimesed keskajal välja nägid, seega see osa oli minu jaoks vahva. Olustik ja kostüümid. Küll aga oli stsenaariumi osas tegemist pigem lastefilmiga, kätekas on vahepeal isegi keerukam ja naljakam.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ajalehes nad kommenteerisid ise, et tegemist ei ole muidugi autentse 15. sajandiga, vaid kunstniku loominguga selle ainetel. Aga kostüümikunstnik on muidugi ajaloolise kostüümi asjatundja.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Melchior ei olnudki mitte raamatute esimeses osas 30ndate alguses? Selles suhtes ju sobiks. Lapsi esimeses osas veel ei olnud ka.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu meelest oli filmi süžee kuidagi lünklik, kui ma poleks raamatut lugenud, ei tea, kas oleksin aru saanud kõigest (kuigi film oli pisut teistsugune). Kuritöö  uurimist ja selleni jõudmist ei kajastatud üldse, pahvatati nagu ühe lausega vastus lihtsalt. Kogu aur läkski ilmselt ajastutruudusele, mis minule kui ajaloohuvilisele oli  küll vaadata väga põnev ja viis nagu ennastki sinna ajastusse sisse. Ei oleks küll tahtnud keskajal elada, no tõesti, osakem hinnata, mis meil on (kui nüüd see jube sõda arvestamata jätta).

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

samuti ei meeldinud, et kogenud apteeker oli filmis tehtud ilmselt “pandavuse” huvides nooreks meheks

Mulle isegi meeldis see. Paneb järgmiseid osi ootama, et näha, kuidas tegelane arenenud on.

kuna kolme osa filmi filmii samal ajal,siis  mina  küll mingit näitleja   arengut  ei ootaks

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

samuti ei meeldinud, et kogenud apteeker oli filmis tehtud ilmselt “pandavuse” huvides nooreks meheks

Mulle isegi meeldis see. Paneb järgmiseid osi ootama, et näha, kuidas tegelane arenenud on.

kuna kolme osa filmi filmii samal ajal,siis mina küll mingit näitleja arengut ei ootaks

Jutt oli ju tegelasest. Selges eesti keeles on kirjutatud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei üritanudki meeleheitlikult raamatuga paralleeli tõmmata ja film meeldis väga! Uued värsked näod, põnev lugu ja äge  taust.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Hobinurk Apteeker Melchior