Esileht Pereelu ja suhted Ära kolimine

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: Ära kolimine

Postitas:

Sa oled see kägu, kes alati teab, et mees on petja/vägivallatseja.

Ei. See mees ei pea üldse mingi petja või vägivallatseja olema. Aga ilmselgelt üritab vastutusest välja end nihverdada. Sest tema ei saa lastega hakkama, tal raske pärast lahkuminekut…
Ma räägin sellest, mis on õige. Ja naine ei pea vähemalt materiaalselt üksi lapsi üles kasvatama. Olgu või väga hea mees. Aga tema peab vähemalt rahaliselt sama palju panustama kui naine.
See et lahku mindakse, ei tee lastest “endisi” lapsi. Isal on ikka kohustus pool laste ülalpidamisest tasuda.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 04.04 10:47; 04.04 11:07; 04.04 12:40; 04.04 14:15; 04.04 22:02; 04.04 23:07; 05.04 11:42; 05.04 14:07; 05.04 14:36; 05.04 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled see kägu, kes alati teab, et mees on petja/vägivallatseja.

Ei. See mees ei pea üldse mingi petja või vägivallatseja olema. Aga ilmselgelt üritab vastutusest välja end nihverdada. Sest tema ei saa lastega hakkama, tal raske pärast lahkuminekut…

Ma räägin sellest, mis on õige. Ja naine ei pea vähemalt materiaalselt üksi lapsi üles kasvatama. Olgu või väga hea mees. Aga tema peab vähemalt rahaliselt sama palju panustama kui naine.

See et lahku mindakse, ei tee lastest “endisi” lapsi. Isal on ikka kohustus pool laste ülalpidamisest tasuda.

See 1160 2 lapsele miinimumkulud on jõukama rahva elatustase.uuringus eesti keskmine 350 per laps.
Varsti seadusmuudatus tuleb

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 13:22; 05.04 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei olnudki vâga hea mees ja ka mina ei olnud vâga hea naine- vigu tegime mòlemad ja palju. Lahkumineku algatus tuli minult ja seepärast ei taha ka ta laste jaoks raha kanda, et äkki see lâheb minu kulude katteks vms. Kuigi kooselua ajal enda asjad ostsin enda raha eest. Maksud suures osas tema, mina lastele riided. Aga ma arvan ise ka, et tema sònu ei tasu uskuda ja kui mai kuus hakkab sama jama, siis pean ametlikult asju ajama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 10:08; 05.04 19:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed lähevad vahel lahku ka hea mehest või naisest, kui neil endil enam lihtsalt mingeid tundeid pole ja lihtsalt puudub soov olla koos.
290 miinimum elatis + 60 euri lapsetoetust ongi ju 350 euri per laps? Või millest ma aru ei saanud. Kas see seadusemuudatus tuleb miinimumi vähendamiseks siis? Praegusel juhul ju ongi 350 per laps, sest naise palk läheb eeldatavasti eluasemele, maksudele, (autole), ja enda söögile jms enda kuludele ning maksudele.
Kui see mees sai suhtes läbi nii, et kahe lapse kuludeks läks temal vähem kui 200 eurot, siis on ikka hästi saadud. See tähendab vähem kui 100 eurot kuus lapse kohta. Ilmselt siis maksis suurema osa kuludest naine.

Kui algatus oleks tulnud tema poolt, siis ta ei kardaks, et äkki kulutad raha enda peale? Eks seda kardavad ju kõik need lahutatud mehed, et naine kasutab elatist enda jaoks ka. Ja mõni mõtleb, et kui naisel on uus mees, siis miks tema üldse midagi enam maksma peab. Miskipärast see nii on, et paljudel meestel kipub lahku minnes motivatsioon kaduma laste osas.
Kahtlustan, et väha vähestega saab mitteametlikult õiglase lahenduse leida.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 04.04 10:47; 04.04 11:07; 04.04 12:40; 04.04 14:15; 04.04 22:02; 04.04 23:07; 05.04 11:42; 05.04 14:07; 05.04 14:36; 05.04 22:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on kalkuleerinud kui palju raha peab kuus teenima, et elaks ära naine 2 lapsega Eesti ühes suurlinnas 2-3-toalises mugavustega sisustatud üürikorteris? Palju kulub 2 koolilapse toidu ja riiete ning olmekulude peale?

Hetkel on korteriüürid odavad, seega 50-60 m2 korteri Tallinnas koos kommunaalidega peaks ehk 600-ga kätte saama:
https://www.city24.ee/property/4170149#_gallery-group-01
Toidukulud ca 400.
Absoluutne miinimum, mille igakuiselt kätte peaksid saama on 1200 eur.
Kui õnnestub mees panna elatist maksma ja ise ka tööl käia, peaks toime tulema küll.
Jõudu sulle!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niipaju võiks tõesti ise teada, palju kulub (kulus eelnevalt) umb sinu ja laste toidu ja maj. tarveteks kuus ja kas annab vajadusel neid vähendada. Lisaks tavapärased lisakulud (mis iganes laste trennide, interneti, telefoni jm vabaaja kulud) ja kas ning kui palju annab vajadusel kokku tõmmata. Iga nädal kinoskäik või väljas kallimas kohas söömine, kui ise ei suuda seda endale ja lastele võimaldada, ei ole esmavajadus jne. Mingid üürikulude ülevaated saad kinnisvara pakkumistest ja enda kindlaid igakuiseid sissetulekuid tead ning saadki ülevaate, mis võimalused on sul ka kehvemal juhul (kui näiteks kohe rahalaelumisi mehelt ei tule) omaette hakkama saada.
Meil kolmeliikmeline pere (neist üks kasvu- ja söömisfaasis poiss) ning sel aastal kipuvad nö poekulud minema 400 euri kanti kuus (ühe kodulooma söök ka selle sees). Aga seal on mitu aga, mis võivad summat kallutada nii ühele, kui teisele poole. Kindlasti on kokkuhoid oma keldri ja saaduste arvelt, sest kartul/porgand, hoidised, kodumaised külmutatud marjad jms on jooksvalt võtta. Teiseks saaks kindlasti vajadusel ostukorvi odavamalt, sest hetkel pole teinud piiranguid nö marjade,puuviljade, salatimaterialide (minu arust kõige kallimad ostukorvis) ostmisel, mille arvelt saaks kehvemal ajal päris palju kokku hoida (osta odavamaid ja/või vähem, mitte erinevaid ja mõnikord päris kalleid).
Riiete ja jalanõude kulud on ka tegelikult aasta lõikes siiski üsna madalad, sest üleliia ei soeta, keegi pole ülinõudlik ning võimalusel rihime soetusi ennetavalt ja/või allahindluste aegu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keeruline olukord, sest palka makstakse vastavalt väljaõppele ja oskustele.

Teemaalgatusest päris ei selgu, kas sa oled mees, kes hakkab naist ja lapsi uue eest ära kolima. Või oled sa mees, kes soovib laste reaalseid kulutusi väljaselgitada. Või oled sa päriselt kahe lapsega naine, kellel meest üldse pildil ei figureeri. Või on see tõesti komöödia -leidsin lastele uue isa.

Elada saab siiski ainult ja ainult raha eest, mida sa reaalselt kasutada saad.
Laste reaalsete kuludega saad tutvuda 2020 valminud uuringutulemustega „Lapse vajaduspõhise miinimumelatise analüüs“ lõpparuanne. Lõuaruanne on tehtud ajal, mil inimesed olid veel maksujõulised.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et sama palju kui samas olukorras mees

Kindlasti ikka rohkem. Krohv, iluvidinad, rinnahoidjad ja tampoonid maksavad ka midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb. Mina ei tea mis inimene teemaalgataja on ja mis elustandardiga. Tean nt naist, kelle jaoks on miinimum nõue elamisele, et see peab asuma Viimsis ja peab olema aed, kus laps saaks mängida. Muu ei tule kõne allagi ja kasvõi laenud, vanematelt raha pommimine aga Viimsi maja peab olema. Samas tean naist kes elab lapsega ühetoalises üürikas ( mitte Tallinn), naine teenib miinimumpalka , magavad koos ühel diivanil ja elavad. Samuti söögiga, mõni söödab 5 liikmelise pere 200 euroga kuus ära, teine leiab et kahele inimesele 200 EUR nädal on minimaalne summa. Kõigepealt võiks teemaalgataja öelda , mis on tema kuu sissetulek ja küll siis käod oskaks öelda, kas saab selle summaga elatud või mitte.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )


Esileht Pereelu ja suhted Ära kolimine