Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ära koorma riigi rahakotti- kuidas hoolitsete oma tervise eest?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )

Teema: Ära koorma riigi rahakotti- kuidas hoolitsete oma tervise eest?

Postitas:
Kägu

Oma tervise eest peab hoolt kandma inimene ise. Milline on teie tervisekäitumine, et hiljem riigi rahakoti peal ei vedeleks. Mida siis teete selleks, et peanupp oleks töökorras, vaimne tervis super (kohaned muudatustega ja leiad paremaid lahendusi), füüsiline aktiivsus maksimaalne ja et igapäeva elu oleks mitte vingumine, vaid puhas elurõõm.

+4
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Absoluutselt midagi ei tee. Arste ei külasta, ravimeid ei võta, haige ei ole. Ei vingu kunagi ja armastan oma elu.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riik, see oleme meie ja riigi rahakott on meie igaühe rahakott. Miks ei või inimene iseenda rahakoti peal vedeleda.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riik, see oleme meie ja riigi rahakott on meie igaühe rahakott. Miks ei või inimene iseenda rahakoti peal vedeleda.

Meie igaühe rahakott ei taha mitteüht vedelejat. Riik peab laenu võtma kui vedeled. Miks vedeled?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riik, see oleme meie ja riigi rahakott on meie igaühe rahakott. Miks ei või inimene iseenda rahakoti peal vedeleda. Meie igaühe rahakott ei taha mitteüht vedelejat. Riik peab laenu võtma kui vedeled. Miks vedeled?

Miks plõksid?

Enamjaolt inimesed sihilikult oma tervist ei riku. See on muude elus tehtavate valikute kõrvalnäht ja need valikud on keerukad ja mitmekülgsete põhjustega. Rikutud tervisega “vedelemine” ja ükstapuha kas riigi või lähedaste abist sõltumine pole kellegi unistus. Aga vaevalt küll et keegi just selle pärast eriliselt agaralt oma tervise eest hoolt kannab, et süda kangesti valutab riigi rahakoti pärast. Tarku tervisevalikuid tehakse ikka omaenda ja oma lähedaste tervist ja heaolu silmas pidades. Kui riik, see on meie kõik kokku, on arukas, siis ta aitab ja toetab inimest nende tarkade valikute tegemises ja siis säästame kõik kokku ka kena kopika.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks plõksid? Enamjaolt inimesed sihilikult oma tervist ei riku. See on muude elus tehtavate valikute kõrvalnäht ja need valikud on keerukad ja mitmekülgsete põhjustega. Rikutud tervisega “vedelemine” ja ükstapuha kas riigi või lähedaste abist sõltumine pole kellegi unistus. Aga vaevalt küll et keegi just selle pärast eriliselt agaralt oma tervise eest hoolt kannab, et süda kangesti valutab riigi rahakoti pärast. Tarku tervisevalikuid tehakse ikka omaenda ja oma lähedaste tervist ja heaolu silmas pidades. Kui riik, see on meie kõik kokku, on arukas, siis ta aitab ja toetab inimest nende tarkade valikute tegemises ja siis säästame kõik kokku ka kena kopika.

Ei plõksi siin keegi, küsimus on ääretult konkreetne. Või ei rikuta sihilikult oma tervist? luba naerda. Mis see suitsetamine, viina võtmine, halb suuhügeen,  kummita seks, ülekaal, puntras suhted jne.- mis need on? jälle kellegi teise tehtud vimpkad? Kuidas riik suitsuinimesel lämbumissurma aitab vältida? Suitsupakilolevad hoiatused ja kõrge hind ei ole takistuseks.   Või kuidas riik umbesöödud või suitsetatud veresooni aitab puhastada?

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 2 geneetilist haigust. Riigile lähen maksma nii 2 eurot kuus (ravimisoodustus). Analüüse teen oma raha eest.

A sinu rõõnuks ja raha kokkuhoiuks maha kõngeda ka veel ei kavatse.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu elukogemus on näidanud, et vedelejad on elanud kauem kui rabelejad.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 2 geneetilist haigust. Riigile lähen maksma nii 2 eurot kuus (ravimisoodustus). Analüüse teen oma raha eest. A sinu rõõnuks ja raha kokkuhoiuks maha kõngeda ka veel ei kavatse.

Kas teemaalgatus on tehtud geneetilistest haigustest? Minu rõõmuks räägib inimeste 100% pühendumine,  tervisekäitumine ja heaolu. Jutt käib ikka sellest, kuidas inimesed elaksid kauem tervislikku elu ja väldiksid enneaegset haigestumist.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 2 geneetilist haigust. Riigile lähen maksma nii 2 eurot kuus (ravimisoodustus). Analüüse teen oma raha eest. A sinu rõõnuks ja raha kokkuhoiuks maha kõngeda ka veel ei kavatse.

Kas teemaalgatus on tehtud geneetilistest haigustest? Minu rõõmuks räägib inimeste 100% pühendumine, tervisekäitumine ja heaolu. Jutt käib ikka sellest, kuidas inimesed elaksid kauem tervislikku elu ja väldiksid enneaegset haigestumist.

Jah. Esimene lause viitab sellele.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei vedele kuskil, alates viimased 22 aastat kasutan tasulist arstiabi. Milleks oodata, kui saab kohe?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah. Esimene lause viitab sellele.

Jah, ka  geneetilisi haigusi põdedes pead teadlikult elama. Või kuidas sa ette siis kujutad?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei vedele kuskil, alates viimased 22 aastat kasutan tasulist arstiabi. Milleks oodata, kui saab kohe?

? Vastus peaks olema stiilis: söön teadlikult, vaatan iga päev mida suhu panen ja kui palju panen. Liigun. Ei joo, ei suitseta. Mõtlen positiivselt. Teiste elukorraldust ei kommenteeri, sest ma ei tea sellest midagi. Töötan, töö teeb rõõmsaks. Suhtlen inimestega, kes  mind rõõmustavad. Pesen hambaid vähemalt 2 korda päevas, sest muidu tulevad suhu mädahambad ja mädahambad mõjutavad südame tegevust. Oma lohakuse tagajärel haigalvoodis lesida ei tahaks ju.  Õppimine on tore, tegelen elukestva õppega. Suur osa siin elus mõtteviisi küsimus. Õpime vaatama ka elukaaslast hea pilguga.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

? Vastus peaks olema stiilis: söön teadlikult, vaatan iga päev mida suhu panen ja kui palju panen. Liigun. Ei joo, ei suitseta. Mõtlen positiivselt. Teiste elukorraldust ei kommenteeri, sest ma ei tea sellest midagi. Töötan, töö teeb rõõmsaks. Suhtlen inimestega, kes  mind rõõmustavad. Pesen hambaid vähemalt 2 korda päevas, sest muidu tulevad suhu mädahambad ja mädahambad mõjutavad südame tegevust. Oma lohakuse tagajärel haigalvoodis lesida ei tahaks ju.  Õppimine on tore, tegelen elukestva õppega. Suur osa siin elus mõtteviisi küsimus. Õpime vaatama ka elukaaslast hea pilguga.

See, mida sa kirjutasid, on ju elementaarne. V.a. joon küll, kui tahan. Oleks päris haige karsklane olla.

Aga sina oled ju tüüpiline mitte tasulise teenuse võtja, nii et?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, mida sa kirjutasid, on ju elementaarne. V.a. joon küll, kui tahan. Oleks päris haige karsklane olla. Aga sina oled ju tüüpiline mitte tasulise teenuse võtja, nii et?

Kuidas elementaarne, jälgi ststistikat,  ega eestlane süüa ja juua ei oska. Elustiilihaigused vohavad. Oluline probleem ju!

Aga palun joo, aga vastuta ka! Ennast ju vigastad ja sandistad, on ikka päris haige tegevus küll kui nii võtta.  Kui sulle alkoholi tarbimisest põhjustatud surm midagi ei tähenda, siis lase aga käia. Millesse alkoholi tarvitanud inimene siis lõpuks ikkagi sureb? Kui oma oksesse ei lämbu, siis kaua see tilluke südameke ikka rütmihäiretegagi näiteks maadelda jõuab. Kui alkoholi põhjustatud vereringehäired ja  diabeet on köki-möki, eks siis tuleb edasi klõõnida nii kaua kui plaks ära käib ja mõistus koju tuleb.

Elementaarsed teadmised puuduvad inimestel, hambad laiali! Mitte meditsiin ei ole paha, vaid tervisetedlikkus on nõrk.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga teemaalgataja ise on tervisliku eluviisi musternäidis? Või kuidas ta ise panustab?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga palun joo, aga vastuta ka! Ennast ju vigastad ja sandistad, on ikka päris haige tegevus küll kui nii võtta.  Kui sulle alkoholi tarbimisest põhjustatud surm midagi ei tähenda, siis lase aga käia. Millesse alkoholi tarvitanud inimene siis lõpuks ikkagi sureb? Kui oma oksesse ei lämbu, siis kaua see tilluke südameke ikka rütmihäiretegagi näiteks maadelda jõuab. Kui alkoholi põhjustatud vereringehäired ja  diabeet on köki-möki, eks siis tuleb edasi klõõnida nii kaua kui plaks ära käib ja mõistus koju tuleb. Elementaarsed teadmised puuduvad inimestel, hambad laiali! Mitte meditsiin ei ole paha, vaid tervisetedlikkus on nõrk.

Napakas oled või? Ega ma mingi alkass pole.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Motivatsiooni annavad ikka lähedased ja/või inimese enda sisemine tahe, mitte see, et jumala eest riigi rahakotti ei kulutaks (kuhu ise veel makstakse ka ja mitte väikest osa sissetulekust).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Motivatsiooni annavad ikka lähedased ja/või inimese enda sisemine tahe, mitte see, et jumala eest riigi rahakotti ei kulutaks (kuhu ise veel makstakse ka ja mitte väikest osa sissetulekust).

No eks sa saad makstud raha eest nautida ka ju. Kes sinu nautimised kinni siis peaks maksma? Ikka ise.  Kui sa mõistusega elad, siis sa ju vaatad mida suhu paned, kui sa pirukaid suhu lappad, siis sa oled arvestanud tagajärgedega. Mis sa arvad, et suitsupakil olevad hoiatused on väljamõeldis? ei ole, puhas reaalsuus ja nii juhtubki. Eks nõrgad pannakse ikka  proovile ja riigile raha teenima, no näiteks suitsu ostma. Proovi sa tugev olla, ütle ei suitsule, alkoholile, ülekaalule, pahale tujule jne.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Motivatsiooni annavad ikka lähedased ja/või inimese enda sisemine tahe, mitte see, et jumala eest riigi rahakotti ei kulutaks (kuhu ise veel makstakse ka ja mitte väikest osa sissetulekust).

No eks sa saad makstud raha eest nautida ka ju. Kes sinu nautimised kinni siis peaks maksma? Ikka ise. Kui sa mõistusega elad, siis sa ju vaatad mida suhu paned, kui sa pirukaid suhu lappad, siis sa oled arvestanud tagajärgedega. Mis sa arvad, et suitsupakil olevad hoiatused on väljamõeldis? ei ole, puhas reaalsuus ja nii juhtubki. Eks nõrgad pannakse ikka proovile ja riigile raha teenima, no näiteks suitsu ostma. Proovi sa tugev olla, ütle ei suitsule, alkoholile, ülekaalule, pahale tujule jne.

Tegelikult ei ole mingit vahet, surevad nii kõhnad kui paksud, suitsetajad ja mittesuitsetajad, joodikud ja karsklased. Elada tuleb nii, et naudid seda, muul ei ole tähtsust.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No eks sa saad makstud raha eest nautida ka ju. Kes sinu nautimised kinni siis peaks maksma? Ikka ise.  Kui sa mõistusega elad, siis sa ju vaatad mida suhu paned, kui sa pirukaid suhu lappad, siis sa oled arvestanud tagajärgedega. Mis sa arvad, et suitsupakil olevad hoiatused on väljamõeldis? ei ole, puhas reaalsuus ja nii juhtubki. Eks nõrgad pannakse ikka  proovile ja riigile raha teenima, no näiteks suitsu ostma. Proovi sa tugev olla, ütle ei suitsule, alkoholile, ülekaalule, pahale tujule jne.

Sa oled see haige inimene kaaluteemadest?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled see haige inimene kaaluteemadest?

Kas sina oled see haige inimene, statistika kärg, kes ei ole tervisekäitumisest ja teadlikust elustiilist midagi kuulnud?  Aga kuna sa küsisid, siis ma vastan, ei mina ei käi kaaluteemades. Aga muidugi, kui suurpered jäävad ette, siis tuleb nii suitsetajale, veinitajale, kummita juhusekijale, ülekaalulisele jne. märkus teha.

Riigi rahakott on rääkinud.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sina oled see haige inimene, statistika kärg, kes ei ole tervisekäitumisest ja teadlikust elustiilist midagi kuulnud?  Aga kuna sa küsisid, siis ma vastan, ei mina ei käi kaaluteemades. Aga muidugi, kui suurpered jäävad ette, siis tuleb nii suitsetajale, veinitajale, kummita juhusekijale, ülekaalulisele jne. märkus teha. Riigi rahakott on rääkinud.

Paljune siis vähem, kui peret toita ei jaksa. Mina ei pea sinusuguste pärast küll endale midagi lubamata jätma. Mul jumala savi sinust.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljune siis vähem, kui peret toita ei jaksa. Mina ei pea sinusuguste pärast küll endale midagi lubamata jätma. Mul jumala savi sinust.

Ohh, mis sa ajad, minu püksiauk on oma varanduse ja elutöö ära teinud. Sina ära muidugi endale midagi lubamata jäta, aga haiglasüsteem, kas temal on lõpuks sinu tehtud valikutest savi?  mis sa arvad. Võtame suitsetaja, kes omal kopsud ise ära on rikkunud  ja siis pöördub hingamisraskustega meditsiini. Mis talle ütlema peaks?

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei plõksi siin keegi, küsimus on ääretult konkreetne. Või ei rikuta sihilikult oma tervist? luba naerda. Mis see suitsetamine, viina võtmine, halb suuhügeen,  kummita seks, ülekaal, puntras suhted jne.- mis need on? jälle kellegi teise tehtud vimpkad? Kuidas riik suitsuinimesel lämbumissurma aitab vältida? Suitsupakilolevad hoiatused ja kõrge hind ei ole takistuseks.   Või kuidas riik umbesöödud või suitsetatud veresooni aitab puhastada?

Ma muidu isegi pooldan seda kommentaari, aga vimpka on küll kahtlane sõna.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Söön ja liigun regulaarselt ning mitmekesiselt. Ei ole kunagi suitsetanud, alkoholi tarbin mõõdukalt. Hoian kehakaalu normi piires, käin regulaarselt hambaarsti juures.

Tööl õpin kogu aeg midagi juurde, siis on aju ka arengus. Ca 10a tagasi leidsin töö mis tõeliselt meeldib ja ei tekita stressi.

Siiani pole meditsiinisüsteemi koormanud, ei ole ühtki kroonilist haigust, ravimeid regulaarselt ei tarbi. Kõik hambad on ka alles.

Olen 50+.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kui tervisest hooliv kodanik käin igapäevaselt stressi maandamiseks perekoolis õelutsemas. See on väga teadlik tervisekäitumine, stress on suur terviselõhkuja!

Täna näen, et perekool on jõudnud uuele tasemele, nüüd on nii, et teemaalgataja küsib küsimuse ja ise ka kirjutab ette õige vastuse. Siin teemas nt teised vastasid kõik valesti ja TA läks sellest silmnähtavalt stressi. Varsti on arsti ukse taga riigi rahakotti kallal krõbistamas.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riik, see oleme meie ja riigi rahakott on meie igaühe rahakott. Miks ei või inimene iseenda rahakoti peal vedeleda.

Sellepärast et meie maksame solidaarselt vôrdselt vastavalt sissetulekule. Viisakas on ka kasutada solidaarselt. Kui sina käitud ka nii üleolevalt kui räägid/môtled ja vedeled meie ühise rahakoti peal e elad enesehävitavalt, siis keegi teine kes hoolitseb oma tervise eest jääb abita, see ühine rahakott ei ole pôhjatu. Seega kohe ôue kôndima vôi reha kätte ja riisuma, näed kuidas tervis tuleb mühinal.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen eriarst (eriala ei nimeta). Mul käis vastuvõtul 130 kg kaaluv naine, kes tahtis (eeldas?), et ma ta 20 minutiga terveks teeksin. Oli eelnevalt käinud oma valudega igasuguste teiste eriarstide juures ja perearat muudkui annab saatekirju edasi, siia ja sinna, lõputult.

Ei, ma ei söö mitte midagi. Ausõna. Ma ei saa liikuda, sest jalad valutavad. Aga miks nad valutavad? Aaa, sellepärast ma ju tulingi – tehke mu jalad terveks. Mis mõttes ei saa teha? Kas siis rohtu pole? Kas Ozempic põletab rasva, kui ma olen kodus ja ei liigu? Ei põleta? Mis mõttes? Mis rohi see selline siis üldse on? Ma ju ütlesin – ma ei söö mitte midagi. Miks ma siia üldse tulin, tahate mind aidata või ei? Tahaksin MRT-uuringuid oma põlve- ja puusaliigestest. Miks ei ole mõtet? Nojah, ega keegi mind tõsiselt ei võta ja mind ei aita, kõik korrutavad ainult ‘võta kaalust alla’. Ära on tüüdanud see jutt. Mitte keegi mitte midagi teha ei taha, istuvad niisama oma kabinettides. Mina olen haige ja kõik korrutavad mingit kaalujuttu, mind ei kuula keegi. Tegelikult on mul ikkagi mingi haigus, aga kõik räägivad ainult kaalust. Ma ei söö ju mitte midagi, ma ju räägin teile. Kas teie arvates peab inimene nälgima või?

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen eriarst (eriala ei nimeta). Mul käis vastuvõtul 130 kg kaaluv naine, kes tahtis (eeldas?), et ma ta 20 minutiga terveks teeksin. Oli eelnevalt käinud oma valudega igasuguste teiste eriarstide juures ja perearat muudkui annab saatekirju edasi, siia ja sinna, lõputult.

Ei, ma ei söö mitte midagi. Ausõna. Ma ei saa liikuda, sest jalad valutavad. Aga miks nad valutavad? Aaa, sellepärast ma ju tulingi – tehke mu jalad terveks. Mis mõttes ei saa teha? Kas siis rohtu pole? Kas Ozempic põletab rasva, kui ma olen kodus ja ei liigu? Ei põleta? Mis mõttes? Mis rohi see selline siis üldse on? Ma ju ütlesin – ma ei söö mitte midagi. Miks ma siia üldse tulin, tahate mind aidata või ei? Tahaksin MRT-uuringuid oma põlve- ja puusaliigestest. Miks ei ole mõtet? Nojah, ega keegi mind tõsiselt ei võta ja mind ei aita, kõik korrutavad ainult ‘võta kaalust alla’. Ära on tüüdanud see jutt. Mitte keegi mitte midagi teha ei taha, istuvad niisama oma kabinettides. Mina olen haige ja kõik korrutavad mingit kaalujuttu, mind ei kuula keegi. Tegelikult on mul ikkagi mingi haigus, aga kõik räägivad ainult kaalust. Ma ei söö ju mitte midagi, ma ju räägin teile. Kas teie arvates peab inimene nälgima või?

Tegelikult oleks võinud selle MRT ikka ära teha küll. Kui inimene ei saa liikuda, sest ta jalad valutavad, siis võivad ju liigestes mingid muutused olla, mis valu põhjustavad. Kuni tal see valu on, seni on ta stressis ja vedeleb diivanil ning ei kuluta söödud kaloreid ära.
Stress ja valu ajavad omakorda sööma ning kaalulangus ei tühista ära muutusi liigestes.
Minul on Sjögreni tõbi, samuti puusad ja põlved valutasid nii, et ei saanud liikuda. Keegi ei kujuta ettegi, millist stressi see valu tekitab, mis on Sul 24/7 ja millist ahastust, sest ei saa liikuda. Õnneks minu arst määras MRT ja röntgeni ja selgus, et ongi liigestes muutused. Sain ravi, valu taandus ja saan jälle rõõmsalt kõndida. Lisaks on mul geneetiliselt ülikõrge tallavõlv, mistõttu vanusega on nüüd nii pikivõlv kui ka pöia ristvõlv ära vajunud ja ilma spets taldadeta ei saaks ma ka kõndida. Lisaks on veel üks jalg 7 mm lühem. Olen tervelt 50+ aastat nii elanud, et ei teadnudki seda. Alles mõned kuud tagasi, kui uue ortopeedi juurde läksin uusi taldu soetama, siis tema juhtis sellele tähelepanu. Aastatega ongi see kõik mu liigestele kurnavalt mõjunud.
Pane mu haigus juurde veel ja saad aru, et mul on tõepoolest valus ning see ainult süveneb. Pika jutu mõte on, et alati ei saa kõike ülekaalu kaela ajada. On täiesti võimalik, et sellel naisel on mingi muu probleem, mida ainult kaalu langetamisega korda ei saagi.
Minul tõusis hormoonraviga kaal 8 kg ja seda vaatamata sellele, et teades, et see juhtuda võib ma ikka väga kontrollisin oma toitumist, aga hormoonid on hormoonid ja kui nüüd keegi peaks ütlema, et pole Sul muud häda midagi, kui ainult ülekaal, ma vist sõidaks pasunasse talle.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 61 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ära koorma riigi rahakotti- kuidas hoolitsete oma tervise eest?