Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ära koorma riigi rahakotti- kuidas hoolitsete oma tervise eest?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )

Teema: Ära koorma riigi rahakotti- kuidas hoolitsete oma tervise eest?

Postitas:
Kägu

Oma tervise eest peab hoolt kandma inimene ise. Milline on teie tervisekäitumine, et hiljem riigi rahakoti peal ei vedeleks. Mida siis teete selleks, et peanupp oleks töökorras, vaimne tervis super (kohaned muudatustega ja leiad paremaid lahendusi), füüsiline aktiivsus maksimaalne ja et igapäeva elu oleks mitte vingumine, vaid puhas elurõõm.

Jälgin toitumist, teen trenni, ei ole halbu harjumusi ehk ei suitseta ja olen karsklane, mediteerin, teen meeldivat tööd, suhtlen palju loomadega, aga ikkagi olen juba aastaid osalise töövõimega ja saan riigilt toetust ning kulutan haigekassa raha. Mul on kaks autoimmuunhaigust ja lagunen igast otsast.
Õnneks on alles elurõõm, olen väga positiivne ja optimistlik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult oleks võinud selle MRT ikka ära teha küll.

MRT-uuring ei ole nagu mingi kogukeha kompuuter. Seda saab taha vaid ühest konkreetsest piirkonnast, st nt ühest liigesest. See pole vajalik, kui on teada, et jalaliigestes on kulumine ja ülekoormus. See uuring on täiesti ebavajalik, kui inimene kaalub 100+ kilo. Arst teab ka ilma MRT-uuringuta, mis seal liigestes on.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult oleks võinud selle MRT ikka ära teha küll.

MRT-uuring ei ole nagu mingi kogukeha kompuuter. Seda saab taha vaid ühest konkreetsest piirkonnast, st nt ühest liigesest. See pole vajalik, kui on teada, et jalaliigestes on kulumine ja ülekoormus. See uuring on täiesti ebavajalik, kui inimene kaalub 100+ kilo. Arst teab ka ilma MRT-uuringuta, mis seal liigestes on.

Olen nõus, et arst teab, mis seal olla võib, aga ta ei tea, mis seal tegelikult on või millest valu täpselt tingitud on. On seal luu paksenemine, kõhrede kulumine või põletik. Ravi vajab see ikkagi ju, vähemalt valu leevendamist. Kui inimesel enam valu pole, siis ta saab ehk liikuma hakata ja läheb tujugi rõõmsamaks ning enam ei istu diivani peal ja ei topi endale seda “eimidagit” sisse.
Ega siis kaalust alla võtmine enam neid võimalikke kahjustusi leevenda, mis seal juba olemas on.
Minul tehtigi puusadest römtgen ja ühte põlve uuriti MRT-ga. Pakuti ka UH-d, aga sellele oli nii tohutult pikk järjekord.
See “ma ei söö ju midagi” jutt on loomulikult pullikaka. Muidugi, kui asi pole juba nii, et sööb alla oma baasvajaduse ja keha talletab kõik, kuna ainevahetus on nii pekki keeratud. Kõike võib olla, aga ma seda vähest söömist hästi ei taha uskuda, kusagilt see 130 kg ju ometi tuli.
Ma ei hakka siin lahkama, mitme spets erialaarsti juures mina enne käisin, kui lõpuks leidsin selle, kes mind ka ära kuulas, süvenes ning huvi ka tundis, mis päriselt minu liigestes toimub ning kõikvõimalikele uuringutele saatis. Üldse ei õigusta hetkel seda 130 kg kaaluva naise hädaldamist, aga kohati on arstid väga pealiskaudsed ikka küll – “Kuskilt paistes pole? No siis ei ole ju häda midagi!” Lõpuks selgus siiski, et on ikka küll vägagi viga. Aitäh sellele arstile, kes mulle ka vajaliku ravi määras.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen eriarst (eriala ei nimeta). Mul käis vastuvõtul 130 kg kaaluv naine, kes tahtis (eeldas?), et ma ta 20 minutiga terveks teeksin. Oli eelnevalt käinud oma valudega igasuguste teiste eriarstide juures ja perearat muudkui annab saatekirju edasi, siia ja sinna, lõputult.

Ei, ma ei söö mitte midagi. Ausõna. Ma ei saa liikuda, sest jalad valutavad. Aga miks nad valutavad? Aaa, sellepärast ma ju tulingi – tehke mu jalad terveks. Mis mõttes ei saa teha? Kas siis rohtu pole? Kas Ozempic põletab rasva, kui ma olen kodus ja ei liigu? Ei põleta? Mis mõttes? Mis rohi see selline siis üldse on? Ma ju ütlesin – ma ei söö mitte midagi. Miks ma siia üldse tulin, tahate mind aidata või ei? Tahaksin MRT-uuringuid oma põlve- ja puusaliigestest. Miks ei ole mõtet? Nojah, ega keegi mind tõsiselt ei võta ja mind ei aita, kõik korrutavad ainult ‘võta kaalust alla’. Ära on tüüdanud see jutt. Mitte keegi mitte midagi teha ei taha, istuvad niisama oma kabinettides. Mina olen haige ja kõik korrutavad mingit kaalujuttu, mind ei kuula keegi. Tegelikult on mul ikkagi mingi haigus, aga kõik räägivad ainult kaalust. Ma ei söö ju mitte midagi, ma ju räägin teile. Kas teie arvates peab inimene nälgima või?

Ma ei usu, et sa arst oled.  Mul on 10 aastat artroos, tean mis tähendab põlvede valu. Kaal kaaluks, ma võin kaaluda ka 40 kg, aga valusid see ära ei võta.  Saata valusid kaebab patsient ukse taha vaid sel põhjusel, et tal on ülekaal, ei tee ükski arst.

Muide arst oleks selgitanud, et Ozempic ei põleta rasvu, vaid vähendab söögiisu.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei usu, et sa arst oled.  Mul on 10 aastat artroos, tean mis tähendab põlvede valu. Kaal kaaluks, ma võin kaaluda ka 40 kg, aga valusid see ära ei võta.  Saata valusid kaebab patsient ukse taha vaid sel põhjusel, et tal on ülekaal, ei tee ükski arst. Muide arst oleks selgitanud, et Ozempic ei põleta rasvu, vaid vähendab söögiisu.

Eks ta ikka ole arst, täiesti arsti peaga mõtleb. Inimese enda vastutust tuleb suurendada, ei ole nii, et rikun oma tervist teadlikult ja siis tulen nõuan uuringuid.  Mis siin uurida on kui ülekaal silmaga näha on. Ei ole mõtet pugida peoga valuvaigisteid kui põhjus on mujal. Mis sellest maost siis nõnda järgi jääb.  Ozempic ei ole mingiks kaalulangetamiseks mõeldud imeravim. Selgita välja, mille jaoks see mõeldud on!  Diabeet 2 on elustiiliga väga lähedalt seotud.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei usu, et sa arst oled.  Mul on 10 aastat artroos, tean mis tähendab põlvede valu. Kaal kaaluks, ma võin kaaluda ka 40 kg, aga valusid see ära ei võta.  Saata valusid kaebab patsient ukse taha vaid sel põhjusel, et tal on ülekaal, ei tee ükski arst.

Artroosi puhul on kaalu langetamine tõhusam, kui valuvaigistid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei usu, et sa arst oled. Mul on 10 aastat artroos, tean mis tähendab põlvede valu. Kaal kaaluks, ma võin kaaluda ka 40 kg, aga valusid see ära ei võta. Saata valusid kaebab patsient ukse taha vaid sel põhjusel, et tal on ülekaal, ei tee ükski arst.

Artroosi puhul on kaalu langetamine tõhusam, kui valuvaigistid.

Aga seni on ka ometi abi vaja, kuni inimene ükskord sinnamaale jõuab, et kaalulangusest ka abi oleks. Sinnani on valuvaigistid igati abiks.
Ja ravist on abi ka ikka, et haiguse kulgu pidurdada. Ka reumatoidatriidi puhul on ravist abi muutuste pidurdamisel.
Kõikide nüansside korral nende haiguste puhul ikka ülekaalu taha pugeda ei saa.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei usu, et sa arst oled. Mul on 10 aastat artroos, tean mis tähendab põlvede valu. Kaal kaaluks, ma võin kaaluda ka 40 kg, aga valusid see ära ei võta. Saata valusid kaebab patsient ukse taha vaid sel põhjusel, et tal on ülekaal, ei tee ükski arst.

Artroosi puhul on kaalu langetamine tõhusam, kui valuvaigistid.

Aga seni on ka ometi abi vaja, kuni inimene ükskord sinnamaale jõuab, et kaalulangusest ka abi oleks. Sinnani on valuvaigistid igati abiks.

Ja ravist on abi ka ikka, et haiguse kulgu pidurdada. Ka reumatoidatriidi puhul on ravist abi muutuste pidurdamisel.

Kõikide nüansside korral nende haiguste puhul ikka ülekaalu taha pugeda ei saa.

No reumatoidartriit küll kuidagi suurte kandvate liigeste (puusad, põlved) haigus ei ole. Äkki lähed hoopis ortopeedi vastuvõtule? Reumatoidartriit on ikka hoopis teistsugune haigus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei usu, et sa arst oled.  Mul on 10 aastat artroos, tean mis tähendab põlvede valu. Kaal kaaluks, ma võin kaaluda ka 40 kg, aga valusid see ära ei võta.

Oled siis normaalkaalus? Mida oma põlvedega ette võtad? Artroskoopia tehtud? Põlveliigese vahetamise järjekorras oled?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See arsti jutt on üsna täpne kirjeldus ju paljudest patsientidest. Jah, inimesel võib olla ka muid liigesehaigusi, aga ÜKSKI neist ei parane st valu ei vähene, kui alla ei võta. 130 kg on metsik koormus ka täiesti terve inimese liigestele. Ja see jutt, et midagi ei söö, on ka nii tuttav, kõik need II tüübi diabeetikud, kes endale selle haiguse söönud on, räägivad sama juttu. Ja kui siis palutakse IGA AMPS kirja panna, mis päeva jooksul võetud, siis koorub sealt mitmekilone õgimine välja.

Muus osas aga tuleb meelde see anekdoot 100+ vanuses inimesest, kellelt küsiti, mis aitas tal nii vanaks elada. Vastuseks tuli, et joon iga päev liitri viina, teen pulli, tõmban ringi, söön, mida ja kui palju tahan  ja ei tee mingit sporti..

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei usu, et sa arst oled. Mul on 10 aastat artroos, tean mis tähendab põlvede valu. Kaal kaaluks, ma võin kaaluda ka 40 kg, aga valusid see ära ei võta. Saata valusid kaebab patsient ukse taha vaid sel põhjusel, et tal on ülekaal, ei tee ükski arst.

Artroosi puhul on kaalu langetamine tõhusam, kui valuvaigistid.

Aga seni on ka ometi abi vaja, kuni inimene ükskord sinnamaale jõuab, et kaalulangusest ka abi oleks. Sinnani on valuvaigistid igati abiks.

Ja ravist on abi ka ikka, et haiguse kulgu pidurdada. Ka reumatoidatriidi puhul on ravist abi muutuste pidurdamisel.

Kõikide nüansside korral nende haiguste puhul ikka ülekaalu taha pugeda ei saa.

No reumatoidartriit küll kuidagi suurte kandvate liigeste (puusad, põlved) haigus ei ole. Äkki lähed hoopis ortopeedi vastuvõtule? Reumatoidartriit on ikka hoopis teistsugune haigus.

Seda ma ju öelda tahtsingi, et ka reumatoiatriit põhjustab valusid ja kohe 100% päris kindlasti ka põlvedes ning see haigus ei ole seotud ülekaaluga.
Mis sellel haigusel aga ortopeediga pistmist on?
Süsteemseid sidekoehaigusi ravib siiski hoopis reumatoloog.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülekoormus võib põhjustada ka reumat ja kindlasti suurendab ülekaal koormust ja valu. Kaalulangetus on ikka kindlasti esmane, mida 130 kg keha puhul vaja teha, olgu muu haigus või põhjus milline tahes.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Terve elu sporti teinud ja normaalkaalus olnud, aga see pole mind küll päästnud arstide vahet käimisest. Mitu korda on juhus olnud, kui olen probleemiga kabinetis ning küsin arstilt, miks mul see on, siis kehitab õlgu et no teate keskealised ülekaalulised on riskigrupp. Näidake siin ruumis mulle keskealist ülekaalulist? Ei suitseta, alkoholi tarbin üliharva. Seega, ei maksa laia joonlauaga lüüa, et haigekassat kurnavad elustiilihaiged.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei usu, et sa arst oled. Mul on 10 aastat artroos, tean mis tähendab põlvede valu. Kaal kaaluks, ma võin kaaluda ka 40 kg, aga valusid see ära ei võta.

Oled siis normaalkaalus? Mida oma põlvedega ette võtad? Artroskoopia tehtud? Põlveliigese vahetamise järjekorras oled?

Panin arstiga mööda, kohalik kirurg ei soovitanud oppi, aga nüüd on juba hilja st pöördumatu kahju on tekkinud. Tallinnas Ortpepeediakliinikus selgus see. Lasin teha need geelsüstid, natuke aitas. Valudega on nii, et hetkel ei valuta, ei teagi mis hood peale tulevad.

Probleem on olnud üle 15 aasta, olen eluaeg olnud normaalkaaluis, nüüd , 5 kg võiks alla võtta. Teen harjutusi ja sõidan rattaga.  Arst arvas, et liigeseid vahetada on vara – see tuleb siis, kui ravimid üldse ei aita.

Minu mõte on selles, et ka ülekaalulist patsienti ei tohi uuringuid tegemata ukse taha saata, arst on kohustatud selgitama valu põhjused,  pakkuma ravi ning selgitama, et kui palju sõltub inimesest endast. Minu arust väga ülbe ja üleolev suhtumine, kui oled paks, siis oled ise süüdi ja mingeid uuringid ei tehta. Ravitakse ka suitsetajatest kopsuvähihaigeid, keegi ei saada neid ukselt tagasi.

 

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülekoormus võib põhjustada ka reumat ja kindlasti suurendab ülekaal koormust ja valu. Kaalulangetus on ikka kindlasti esmane, mida 130 kg keha puhul vaja teha, olgu muu haigus või põhjus milline tahes.

Kõigepealt paluks mitte üheks asjaks pidada reumatoidatriiti ja reumat. Teiseks, 130 kilost normkaalu saamine võtab nii kaua aega, et kõige mõistlikum on kahte asja paralleelselt teha ehk ravi ja kaalulangetust. See on täiesti vastustundetu käitumine arsti poolt, kui ta ei süvene ja ainukeseks lahenduseks pakub kaalulangetust. Inimene aga võib terve selle aja valudes olla või? Ja mis saab siis, kui ta ei ole võimeline kaalu langetama? Jääbki valudesse või? Väga paljud on sellised, kes ei saa kaalu langetamisega hakkama, muidu oleks meil kõik saledad. Isegi paljud meditsiinitöötajad, sh arstid on ülekaalus, ometi peaks ju neil kõik võimalused olemas olema. Meil on perearstikeskuses paar õde, kelle kaal küündib 150 kanti kindlasti. Ühel neist on arst ka väga suur, huvitav, kas nemad pakuvad ka patsiendile kaalulangetust lahenduseks?
Ma ei ole kaalulagetuse vastane, aga ei saa ju ainult sellele rõhuda ja inimest abita jätta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panin arstiga mööda, kohalik kirurg ei soovitanud oppi, aga nüüd on juba hilja st pöördumatu kahju on tekkinud. Tallinnas Ortpepeediakliinikus selgus see. Lasin teha need geelsüstid, natuke aitas. Valudega on nii, et hetkel ei valuta, ei teagi mis hood peale tulevad.

Tegid selle 300.- süsti? See aitab.

Ma terve elu nende juures tasulises teenuses käinud, suvaliste arstide juurde ei julgeks elus minna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panin arstiga mööda, kohalik kirurg ei soovitanud oppi, aga nüüd on juba hilja st pöördumatu kahju on tekkinud. Tallinnas Ortpepeediakliinikus selgus see. Lasin teha need geelsüstid, natuke aitas. Valudega on nii, et hetkel ei valuta, ei teagi mis hood peale tulevad.

Tegid selle 300.- süsti? See aitab.

Ma terve elu nende juures tasulises teenuses käinud, suvaliste arstide juurde ei julgeks elus minna.

Tegin selle, aga abi oli sellest vähe (süstiti Durolane).   

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin selle, aga abi oli sellest vähe (süstiti Durolane).

Ma tegin synvisci ning olin 5 aastat valuvaba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin selle, aga abi oli sellest vähe (süstiti Durolane).

Ma tegin synvisci ning olin 5 aastat valuvaba.

Ja kes/kus süstis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kes/kus süstis?

Dr. Kalvet, Ortopeediaarstid. Käin ainult seal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu mõte on selles, et ka ülekaalulist patsienti ei tohi uuringuid tegemata ukse taha saata, arst on kohustatud selgitama valu põhjused,  pakkuma ravi ning selgitama, et kui palju sõltub inimesest endast. Minu arust väga ülbe ja üleolev suhtumine, kui oled paks, siis oled ise süüdi ja mingeid uuringid ei tehta.

Mõtlen samamoodi.

Väga võõrastav oli lugeda siin selle “eriarsti” iroonilist kommentaari ülekaalulise patsiendi suhtes. Seda, et ta on paks ja peaks alla võtma, teab inimene ise ka,  aga kuidas saab alla võtta, kui valude pärast pole võimalik trenni teha ja pikemalt liikuda. Kas peale “söö vähem” õpetuse ei peaks arst proovima ka inimest ravida?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu mõte on selles, et ka ülekaalulist patsienti ei tohi uuringuid tegemata ukse taha saata, arst on kohustatud selgitama valu põhjused, pakkuma ravi ning selgitama, et kui palju sõltub inimesest endast. Minu arust väga ülbe ja üleolev suhtumine, kui oled paks, siis oled ise süüdi ja mingeid uuringid ei tehta.

Mõtlen samamoodi.

Väga võõrastav oli lugeda siin selle “eriarsti” iroonilist kommentaari ülekaalulise patsiendi suhtes. Seda, et ta on paks ja peaks alla võtma, teab inimene ise ka, aga kuidas saab alla võtta, kui valude pärast pole võimalik trenni teha ja pikemalt liikuda. Kas peale “söö vähem” õpetuse ei peaks arst proovima ka inimest ravida?

Kohe tuleb see “arst” ja selgitab, et ravist pole kasu, kui kaalu ei langeta.
Jätaks ülekaalulised diabeetikud ka ilma ravita äkki? Võtku alla, saavad diabeedist ka lahti.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga teemaalgataja ise on tervisliku eluviisi musternäidis? Või kuidas ta ise panustab?

Ärge vastake trollile. Teemaalgataja ei ole ilmselt ise psüühiliselt terve. Paras psühhoterrorist, kellele ei peaks aru andma.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ärge vastake trollile. Teemaalgataja ei ole ilmselt ise psüühiliselt terve. Paras psühhoterrorist, kellele ei peaks aru andma.

Ära trolli siin, ma saan kurjaks. Ilmselt ei ole sa psüühiliselt terve. Psühhoterroristi teed sa ainult endale, ennast tuleb armastada!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga võõrastav oli lugeda siin selle “eriarsti” iroonilist kommentaari ülekaalulise patsiendi suhtes. Seda, et ta on paks ja peaks alla võtma, teab inimene ise ka,  aga kuidas saab alla võtta, kui valude pärast pole võimalik trenni teha ja pikemalt liikuda. Kas peale “söö vähem” õpetuse ei peaks arst proovima ka inimest ravida?

Tuleme jälle tagasi sama asja juurde – ravist pole kasu, kui inimene kaalub 130 kg ja väidab, et ta mitte midagi ei söö. See iseenesest ütleb ära, et ta ei hakka söömist piirama ega püüdma alla võtta ja siis on ravi tõesti üsna kasutu. Suhkruhaigus on iseasi, see vajab insuliini, ei saa ju võrrelda neid kahte asja (või nt et ärme ravi kopsuvähki kui inimene suitsetab). Koormus liigestele põhjustab valu ja ravi ei anna tõesti tulemusi ilma kaalu langetamata. Ärgu siin sõna võtku need, kel 5 kg ülekaalu ja siis said ravi oma liigestele. 5 kg pole 70 kg!

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kes/kus süstis?

Dr. Kalvet, Ortopeediaarstid. Käin ainult seal.

Mul on sama arst! Peaks siis proovima sinule tehtud süsti. Vabandan, et sedasi teemat risustan, aga väga mure oma põlvede pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riigi rahakoti suurus on küll viimane, mille pärast muret tunnen. Üllatav üldse, et keegi päriselt nii mõtleb ???? on see reaalne, et keegi mõtleb, kuidas riigile rohkem raha jätta, enda tervise pealt säästes? Pigem tahaks ikka max riigi kulul liugu lasta. Riik püüab sinult alati 7 nahka koorida. Mõtle samm ette, kuidas saad küüned enda poole hoida. Sest riik on nõus sind ka ühishauda kaevama, kui sul eluajal piskut kõrvale pole pandud.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas te sedapidi ka olete mõelnud, et äkki koormavad riigi rahakotti hoopis need terved pensionärid kokkuvõttes rohkem, kes elavad ligi 100-aastaseks ja neile peab mitukümmend aastat maksma pensionit ja pakkuma muid sotsiaalseid hüvesid, millele neil õigus on? 🙂

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas te sedapidi ka olete mõelnud, et äkki koormavad riigi rahakotti hoopis need terved pensionärid kokkuvõttes rohkem, kes elavad ligi 100-aastaseks ja neile peab mitukümmend aastat maksma pensionit ja pakkuma muid sotsiaalseid hüvesid, millele neil õigus on? ????

Lollakas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma tervise eest peab hoolt kandma inimene ise. Milline on teie tervisekäitumine, et hiljem riigi rahakoti peal ei vedeleks. Mida siis teete selleks, et peanupp oleks töökorras, vaimne tervis super (kohaned muudatustega ja leiad paremaid lahendusi), füüsiline aktiivsus maksimaalne ja et igapäeva elu oleks mitte vingumine, vaid puhas elurõõm.

Jälgin toitumist, teen trenni, ei ole halbu harjumusi ehk ei suitseta ja olen karsklane, mediteerin, teen meeldivat tööd, suhtlen palju loomadega, aga ikkagi olen juba aastaid osalise töövõimega ja saan riigilt toetust ning kulutan haigekassa raha. Mul on kaks autoimmuunhaigust ja lagunen igast otsast.

Õnneks on alles elurõõm, olen väga positiivne ja optimistlik.

Sarnane lugu siin, ainult lisaks kõigele olen pesketaarlane st liha ei söö ja piimatooteid ei tarbi, ainult kala tarbin korra-paar nädalas. Esimese autoimmuunhaiguse diagnoosi sain juba algkoolis, teise gümnaasiumi lõpuklassis. Praegu kolmekümnendates ja lisandunud on veel kolm kroonilist haigust, kusjuures kaks neist on tingitud teiste haiguste ravimitest, mida ära jätta/asendada ei saa. Praeguse prognoosi järgi neelan 50a 3x päevas peotäie ravimeid, kuna juba praegu võtan 11 tabletti päevas. Õnneks on kõik minul olevad haigused sellised, mille kõrvalt annab enamikel päevadel väikeste kohandustega tööd teha kuniks ravi peal on ja toimib. Selles suhtes ei ole raske possitiivset meelt hoida ja mind ennast alati paneb imestama kui inimesed haletsema kukuvad. Mul on kõik neli jäset olemas, mõistus selge, mähkmeid kandma ei pea – kõik on tegelikult hästi võrreldes nendega, kes tõesti oma kehas vangis on näiteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ära koorma riigi rahakotti- kuidas hoolitsete oma tervise eest?