Esileht Väikelaps Ära mine kelguga üle ülekäiguraja!

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Ära mine kelguga üle ülekäiguraja!

Postitas:

Kas te emmed üldse teate, kui ohtlik see on, kui te oma last kelguga üle ülekäiguraja tirite? Juht näeb teid, aga mitte seda nööri otsas olevat kelku.Veidi lund ja libedust ja kui auto hakkab valel ajal liikuma … See ei ole ohutu tegevus. Aga kui laps otsustab mingi mõtte ajel sealt kelgult end hooga maha keerata? Hakkate oma last siis sealt autode vahelt püüdma? Eriti, kui tegemist on liitristmikuga, kus on jalakäijatel ja autojuhidel samaaegselt lubatud pöörata-ületada sõiduteed. Kelgutamiseks on siiski teised ja ohutumad kohad!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina soovitan lisaks lapsele helkurvesti ka selga panna, kui ta kelgul istub 🙂 .

maru hästi lasti meid üle tee – juhtidele kenasti nähtav. lapse käsutasin kelgult maha ja autojuhid jäid seisma juba enne, kui tee äärde jõudsime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liigun kelguga üle ülekäigu raja vaid siis kui see on fooriga reguleeritud või on tänav mõlemast suunast pikalt tühi. Muidu ikka laps püsti ja omal jalal liikuma.
Üldiselt kasutan kelku vaid siis linnas transportimiseks kui on vaja kiirest liikuda, hommikul lasteaeda ja õhtul koju, sellisel juhul ei tule kordagi üle autotee kelguga minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kelku veel ei ole, aga olen palju mõelnud sellele tee ületamise peale, kuna on plaanis varsti kelk osta. Meie kodu lähedal on üks kohutav ristmik, kus vasakpöörajad ei taha isegi käruga ema üle lasta. Tuleb tõesti laps nähtavaks teha ja tee ületamisel kelgu pealt ära võtta. Kuigi kelguga, kus laps on turvavööga kinni, on see natuke tüütu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, täiesti nõus! Just üleeile vedasin last kelguga üle fooriga! reguleeritud ülekäiguraja ja olin sunnitud autoteele seisma jääma, sest memmed mu ees suutsid vääga aeglaselt lumehunnikuid ületada ja kõnniteele minna. Foorituri oli meil selle aja peale juba punaseks läinud, siiamaani piinlik selle bussijuhi ees, kelle nina all me siis lapsega niimoodi seisime. Uhh, jube!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no teine mure on ju lapsevankriga praegusel ajal üle tee minekuga. Juht vaatab, et oled juba üle, aga tegelikult takerdub ema lapsevankriga lumehange, mida \”hoolsad\” teehooldajad pole suutnud ära koristada ülekäiguradadelt. Siis on oht emal auto alla jääda. Endal oli eile just selline juhus, kus autojuht tahtis mind tee pealt minema pühkida.

Aga kelgutajatel soovitaks kelgu enda kõrvale võtta ülekäigurajal. Ehk siis nöör hästi lühikeseks.
Helkurvesti soovitus on väga hea! Meil ühtedel tuttavatel käibki laps ALATI pimedal ajal helkurvestiga väljas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise autojuht ja samuti ka ema väiksele tüdrukule. Sellist ohtu peaks ikka iga ema juba eos vältima, et kelk pikalt lohiseks taga.

Käin iga päev lapsega õues kelgutamas ja ikka on vaja üle ülekäiguraja minna, võtan kelginööri väga lühikeseks, kelk on praktiliselt kõrvuti minuga, samuti on kelgul helkur. Aga mis mind naerma ajab, kahjuks kurva tooniga on see, olen ise näinud väga mitmel korral roolis olles, nimelt lähenen ülekäigurajale, näen juba enne et naine lapsevankriga ja siis lükatakse pikalt vanker ülekäigurajale ette ära, et näha kas auto pidurdab või mitte ja siis astutakse ise ülekäigurajale. Kelkudega seda väga näha ei ole aga vankritega küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu täditütar niimoodi omal ajal surma sai(1a6k). Hommikul kell 9.
Praegu oleks see tüdruk 37a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust saaks osta väikelapsele helkurvesti, kas Selverites-Prismades on need müügil?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kust saaks osta väikelapsele helkurvesti, kas Selverites-Prismades on need müügil?[/tsitaat]

mina ostsin nt ONOff või Euronicsi poest. Helgib küll, katsetatud. helkurvestil on autode multika pilt peal. tüdrukutele oli printsessi pildiga.
sarnaseid veste olen veel näinud nt KarupoegPuhhi mänguasjadepoes ja ka nt ehituspoodides.

suvel rattaga sõites on see ka väga hea lapsele selga panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu jaoks täiesti elementaarne, et enne tee ületamist tõstan lapse maha. ma siit loen, et osa emasid ei teegi nii? siin ei ole mitte mingeid lisatingimusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käin beebiga (beebikelgul) suuremal lapsel lasteaias järel ja tagasitulles vean siis kahte kelku lastega. Üle tee minnes kamandan suurema püsti ja ta võtab oma kelgu ja mina võtan beebi koos kelguga kaenlasse. Lapsed kelgul järel lohisemas ei julge ka mina teed ületada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen seda meelt, et laps kelgul ülekäigurada ületada pole turvaline. ka siis mitte kui nöör lyhike v tee NÄIB pikalt pikk v fooris roheline tuli. idioote, kes kellestki ei hooli, ilmub vahel nagu maa alt. pärast on kehv kahetseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen alati mõelnud, et püha rist, eks. Muidu on igavene kisa sel teemal, et kus see lapsuke autos peaks istuma jne. Ja siis ma näen, kuidas emme-mamsel oma lapsega, kes istub kelgul, üle sebra jalutab ja taha ei vaata kordagi ja ise veel pläru ka näiteks kakub… no vot ei tea. Külmavärinad tulevad ka peale iga kord taolist nähes. Ma olen veel kahjuks see tõusiku-näru ka, kes väga suure autoga sõidab ja no tõesti ei näe sealt seda madalamat toimetamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen lapse kelguga koos üles tõstnud, ehk siis kätel tassinud teed ületades (eelmisel talvel tegin koguaeg nii). Rihmad lahti, laps kelgult sülle ja vastupidi…jube tüütu ju.

Praegugi, kui laps 1a10k, pole veel nii raske. Ainuke asi, et ega kelk niisi mingist raskusest alates katki võ minna…
Mehega koos jalutades aga on jube hea, üks kõnnib kelgu taga 🙂 hanereas.

Siin keegi kirjutas, et emad lükkavad lapsevankri pikalt ette teele. Vot ei kujuta ette. Kui mul laps vankris oli siis olin ikka väga ettevaatlik, ootasin kuni autod pidama jäänud… Oma pisikese lapsega siis riskima..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtan lapse koos kelguga sülla, järel vedada ei julga küll… Laps pisike ka, 1.9a alles ja beebikelgul, seda on lihtne tõsta.
Pimedas me ilma käruta eriti ei ligi hetkel, aga helkurvestid on mõlemal lapsel olemas ja kasutusel.
Igasuguseid maniakke lubatakse autorooli…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin ka lapse koos kelguga sülle, kui ta beebikelgus veel sõitis ja rihmadega kinni oli.
Lihtsalt peaasi, et ise ei koperda tee peal, ega ette ju nii täpselt ei näe.

Helkurvest on hea mõte (enda lapsel ka olemas), suveõhtutel tegime pikki rattaringe, siis kulus marjaks ära.

Nägin ka ühe väikese tüdruku kelku, millel oli turvalipp taga (nagu mõnedel väikeste laste jalgratastel). Lipuke oli erkroosa ja autoga sõites oli nii ema, kui kelk hästi näha (kõndisid küll turvaliselt kõnniteel).

Aga kokkuvõttes: meil siin on teed puhtad ja üle tee koos kelguga nagunii hästi minna ei saa. Kui just julmalt mõõda asfalti seda ei tiri. Aga noh, igal pool on teeolud erinevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõtlesin samuti see ostukäru või lasteratta lipuke kelgu külge oleks hea mõte. kas on keegi proovinud – saab seda ka plastikust beebikelgu külge kruvida kuidagi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile õnneks ütles sama asja üks hea inimene autojuht juba eelmine talv, ise poleks võibolla jalakäijana selle peale tulnud. Nüüd kamandan lapse samtui kelgult maha enne ülekäiku ja kelgu võtame kaenlasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Väikelaps Ära mine kelguga üle ülekäiguraja!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.