Esileht Hobinurk Araabia Ühendemiraadid ja Abu Dhabi, palun soovitusi!

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Araabia Ühendemiraadid ja Abu Dhabi, palun soovitusi!

Postitas:

Kes käinud seal reisil palun igasuguseid muljeid ja soovitusi! Kas jäite rahule või mis ei meeldinud? Kus käisite ja kuhu soovitate minna?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga meeldis. Üks paremaid reise, kus käinud olen. Kus käia – no klassika, võta mõne reisifirma (Germalo, näiteks) vastav reis ette ja vaata :). Arvesta, et jalgsi seal ei liiguta, pole mõtet teha plaani (kaarti vaadates), et jalutan kohale. Ei pruugi olla kõnniteed, läheim ülekäigurada võib olla 2 km kaugusel jms.
Ja loe väga korralikult läbi riietumise ja käitumise eeskirjad. Üldiselt on nad seal turistidega harjunud, aga vahel vist katus sõidab ja giid rääkis ühest turistist, kes pidi vanglas ööbima, sest jõi tänaval vett ning näris nätsu ka veel. No ma ei tea, kas seal taga veel midagi oli, vaidles vastu või riietus oli kahtlane või oli purjus – no ei tea. Aga hoiatav näide oli.
Kõrbesafari oli lahe, kuigi süda läks pahaks küll.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 14:25; 14.10 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle vee joomise ning nätsu närimise eest vangipanekuga seoses- need ei ole muidu tavaliselt keelatud tegevused seal, aga ramadani perioodil on tõesti rangelt ebasoovitatav päevasel ajal avalikus kohas juua, süüa ning suitsetada. Politsei võib tõesti selle eest “plate peale” viia.

Kui inglise keelt oskad, võta see leht ette ja hakka aga valima, mis huvitav tundub:

https://www.tripadvisor.com/Attractions-g295424-Activities-Dubai_Emirate_of_Dubai.html

Ise valisin sealt nii, et päevas üks tuur/tegevus. Rohkem reaalselt ei jõua, sest vahemaad võivad olla suured ja minek/tulek võtavad oma aja. Ning tahaks niisama ka puhata ja hinge tõmmata, mitte vahetpidamata, keel vestil, kusagile tormata. Hinnad muidu on täiesti mõistlikud. Mulle meeldis kõik, mis ise valisin, välja arvatud Abu Dhabi Suur Mošee. Külastasin seda Abu Dhabi 1-päevase bussituuri raames, algusega Dubaist. Mošee oli muidu kena, aga mitu korda pidi erinevates pikkades järjekordades seisma ja see väsitas, pealegi pole see mošee mingi vana keskaegne ehitis, vaid alles hiljuti rajatud. Ma ei tea arhitektuurist midagi arvata ja selle asemel ehk oleksin kusagil restoranis aega veetnud. Aga eks maitse asi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle meeldis kõik, mis ise valisin, välja arvatud Abu Dhabi Suur Mošee.

See oli minu jaoks just üks reisi tipphetki. Mina küll ei seisnud mingites järjekordades, kuigi rahvast oli seal muidugi väga tihedalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 14:25; 14.10 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin lühidalt ja omal käel, aga väga meeldis.
Peatusime Dubai Marinas, ja sealkandis sai küll suht kenasti mitmele poole jala liikuda. Palav oli vaid 🙂 Dubai Marina beach on täitsa hea koht jalutamiseks, ujumiseks ja päevitamiseks.
Burj Khalifa- piletid soovitan ette osta, saab soodsamalt ja ei pea pikalt ootama. Kasutasin groupon.ae pakkumist ja fast tracki pileti tavapileti hinnaga.
Purskkaevude show- soovitan vaadata nii päeval kui õhtul, väga toredad showd! Päeval olime Apple poe rõdul, õhtuks broneerisime laua restoranis, kus oli vaade purskkaevudele ja nägime 3 showd 🙂
Dubai Mall- niisama huvitav ringi jalutada, kohvi juua, süüa. Lastele meeldis ka akvaarium väga.
Abu Dhabis olime lühidalt, aga Grand Mosque meeldis mulle väga! Jõudsime veidi enne päikeseloojangut, kohe algas palvele kutse ja see kõik kokku oli imeilusate helide ja värvidega müstiline kogemus!
Corniche rand oli kena ja Emirates Palace väga luksuslik koht. Rohkem seal eriti ei jõudnudki, aga varsti jälle 🙂
Liikusime enamasti taksoga, sagedasti Uberiga. Maksime kaardiga ja rätid peas ringi ei käinud. No bikiindega tänaval ka mitte, aga täiesti tavaline suvine riietus…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt meeldis, kuna otsisime turvalist puhast kohta, kuhu lastega minna. Abu Dhabis väga palju vaadata pole, eespool on juba ära nimetatud. Selles mošees käi kindlasti ära, see on väga-väga ilus, mis sest et tänapäevane. Jeebisafari oli lahe, lapsed vainustusid eriti.

Üldiselt võid Tripadvisorist vaadata, kõik vaatamisväärsused leiad kenasti sealt ka.

Alkoholiga pead reisil muidugi piiri pidama, seda saab mõnedes hotellides, aga on suhteliselt kallis. Mulle väga meeldib sealne teeninduskultuur, keegi ei suru midagi peale, naiste vastu ollakse väga viisakad (kui just ise mingi jamaga hakkama ei saa). Avalikus kohas miilustada ei tasu ja vene turistide kombel väga paljastavalt ringi ka käia ei tasuks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie käisime paar aastat tagasi, lapsed olid siis 8 ja 10. Meile väga meeldis.
Kõigepealt olime Atlantise hotellis kaks ööd – hotelli külalistele on nii veepark kui ka akvaariumid tasuta, samuti on hotellil oma basseinid ja hotell ise on ka väga ilus. Atlantisest väljas me eriti ei käinudki (meil olid ka ülirikkalikud hommiku- ja õhtusöögid hinnas), ainult Dubai Marinas jalutamas. Nii Atlantis kui Dubai Marina jäävad kesklinnast päris kaugele.
Edasi läksime kolmeks ööks kesklinna hotelli. Käisime turgudel, n.ö Dubai vanas osas, Burj Khalifa (pileteid ostsime netist ette), Dubai Creek, purskkaevud, Dubai Mall…
Abu Dhabis olime ka kolm ööd. Hotell oli ranna äärest kohe üle tee (Sofitel). Käisime mošees, Emirates Palace, saare peal asuvas vanas Emirati külas, olime niisama rannas. Küsisime hotellist soovitusi kohaliku köögiga restoranis söömiseks ja meid juhatati Abu Dhabi vanasse osasse ühte väga autentsesse kohta, kus istuti põrandal patjadel, toit oli ülihea ja odav.
Dubais kasutasime linnas ringi liikumiseks metrood, Abu Dhabis taksot.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin Abu Dhabis Zayed’i mošees, Ferrari Worldi lõbustuspark ????. Väga äge mõlemad. Dubai käisime palmisaarel vaatamas, Burj Kalfa, Dubai Mall on suur kaubanduskeskus, seal läheb tunde. Lilleaed on ka ilus. Jalgsi pole jah suurt mõtet käia

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Hobinurk Araabia Ühendemiraadid ja Abu Dhabi, palun soovitusi!