Esileht Pereelu ja suhted Ärajooksnud lapsed/teismelised

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Teema: Ärajooksnud lapsed/teismelised

Postitas:
Kägu

tänapäeval aga arvatakse, et hea vanem on see, kes oma lapsi ei keela, ei kurjusta nendega, ainult peegeldab ja räägib pehmelt ja sisi kürvale antakse soovitusi, kuidas ema võiks läbipõlemist vältida ja aegajalt teraapias käia 😀

kust pagana kohast sellised vaated küll levivad??? ükski päriselt spetsialist (psühholoog, pedagoog..) ei saa sellist suhtumist ju omada.. kuidas see siis tavainimesteni nii moondunult küll jõuab? kurb.. :S

Mis moondunult? Loe või perekooli: vanemaid, kes oma lastele piiranguid seavad ja üritavad neid kasvatada omaenda, mitte perekoolikägude põhimõtete järgi, mõistetakse ikka päris karmilt hukka.
Kõike tuleb pidevalt mõista, kõiges tuleb toetada, kõike tuleb tingimusteta aktsepteerida. Selline on moodne vaade.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

tänapäeval aga arvatakse, et hea vanem on see, kes oma lapsi ei keela, ei kurjusta nendega, ainult peegeldab ja räägib pehmelt ja sisi kürvale antakse soovitusi, kuidas ema võiks läbipõlemist vältida ja aegajalt teraapias käia 😀

kust pagana kohast sellised vaated küll levivad??? ükski päriselt spetsialist (psühholoog, pedagoog..) ei saa sellist suhtumist ju omada.. kuidas see siis tavainimesteni nii moondunult küll jõuab? kurb.. :S

Mis moondunult? Loe või perekooli: vanemaid, kes oma lastele piiranguid seavad ja üritavad neid kasvatada omaenda, mitte perekoolikägude põhimõtete järgi, mõistetakse ikka päris karmilt hukka.

Kõike tuleb pidevalt mõista, kõiges tuleb toetada, kõike tuleb tingimusteta aktsepteerida. Selline on moodne vaade.

Mulle tundub küll, et su enda arusaamine on tõesti natuke nagu kõverpeegel. Mõistmine, toetamine ja aktsepteerimine ju ei välista mitte kuidagi sobivate piiride seadmist. Need on täiesti erinevad asjad ju. Mõista võib ju näiteks ka lapse frustratsiooni, kui ta piiride vastu protesteerib, samal ajal aga neid piire ikkagi jätkuvalt paigal hoides.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

hea vanem on see, kes oma lapsi ei keela, ei kurjusta nendega, ainult peegeldab

“Ei keela” on siin ülearune, seda ei ütle küll ükski popp teooria.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu tuttavad on enda arvates head vanemad, sest lubavad lapsel kogu aeg arvutis või telefonis surfata. Ta ju tahab. Ja kuna seal arvutis vahivad nad mingeid zombisid, õudukaid ja depressiivseid filme, siis on pubekatel kogu aeg stress, teistega suhelda ei taha, midagi teha ei taha. Vanemad aru ei saa, et lapsed vajavad võõrutusravi arvutist ja nad muutuvad suht ruttu rõõmsaks tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina jooksin teismelisena korduvalt ära, ööbisin väljas, kuurides, bussijaamas. Tagantjärgi imestan, kuidas midagi hullu ei juhtunud. See oli 90ndate alguses. Mul oli igati korralik pere, liigagi. Isa oli väga karm. Mind ei lubatud kuhugile ja mul polnud sõpru, olin väga üksik. Kui 15-aastaselt viimaks tekkisid sõbrad, siis need olid hoopis teistsugustest peredest, sellised parajad pätipoisid, ja loomulikult ei tohtinud ma nendega ei telefonitsi rääkida ega väljas käia. Siis jooksingi ära sageli, lõikusin veene, sõin tablette. Sõpru pole mul siiani, aga pere on. Mul omal on ka väga rasked lapsed, aga kodust ära jooksnud pole keegi, annan neile (vahel mõne arust ehk liigagi palju võibolla) vabadust, aga siiani pole seda kurjasti kasutatud.

See aeg oligi selline depressiivsete noorte aeg. Mina mäletan, et juhtus palju autoõnnetusi, enesetapukatsed, riidevärvi söömised, kampade hulkumised, teismelised rasedad jne.

Please wait...
Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Esileht Pereelu ja suhted Ärajooksnud lapsed/teismelised