Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ärasaatmine krematooriumis

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Ärasaatmine krematooriumis

Postitas:
Kägu

Palun abi, pole kunagi käinud inimese matustel krematooriumis. Kas see tähendab, et ta läheb kindlalt tuhastamisele? kas sinna lilli viiakse või mitte? Mida peaks veel teadma võrreldes tavapärase matusega?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Ärasaatmine krematooriumis

otsing! http://www.perekool.ee/index.php?class=forum_search&action=search&id=36677&search_str=lilled+krematooriumis&search_field=def&search_time=0&search_sort=rel&forums%5B36679%5D=on&search_limit=25&x=22&y=5

siin piisavat teemasid, kust leiad vastuseid oma kysimusele

Please wait...
Postitas:
Jelizaveta

Krematoorium tähendab jah seda, et inimene tuhastatakse. Toimub lihtsalt väike jutlus ja ärasaatmine. Lilli võib viia, aga mitte mingeid suuri pärgi/leinakimpe vaid 1-2 väikest lille. Kahest väikesest valgest roosist või ühest liiliast piisab. Suured pärjad/kimbud võib viia hiljem urni matmisele.

Please wait...
Postitas:
catryyn

Kusjuures, ei tähenda alati. Olen olnud krematooriumis matusel, kus inimene sealtsamast ilusasti kirstuga hauda viidi. Kui pole kuskil mujal ärasaatmist korraldada, siis saab ka selles saalis selle teha. Nii et uuri ikka enne nende käest, kes matusele kutsusid.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

võib ka suuremaid leinakimpe viia, ei maksa selle pärast muretseda. tagasi ei saadeta kedagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina võin siis värskeid kogemusi jagada; mul ka varasemast igasugune kogemus puudus ja nüüd viimase kuu jooksul sai kahed krematooriumimatused ära käidud.
Lilledest domineerisid valged; oli krüsanteeme, roose, nelke, kallasid, tulpe.
Kombekohaselt viiakse siis kas 2-4-6 ( paarisarv) lilli surnule. Kui on suuremad lilled nt. krüsanteemid, piisab kahest oksast. Väiksemate õite puhul 4 või 6
Ühel juhul läksid lilled tuhastusahju kaasa; kuna urinimatus toimus alles palju hiljem.
Teisel juhul võtsid omaksed lilled kaasa, sest urnimatus toimus juba samal õhtul ja lilled viidi hiljem hauale.
Kohale minna tasub maks 10min varem, sest seal on ajad üsna planeeritud; üks matuseseltskond tuleb välja ja teine läheb sisse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat]võib ka suuremaid leinakimpe viia, ei maksa selle pärast muretseda. tagasi ei saadeta kedagi.[/tsitaat]Tagasi ei saadeta, aga pole vaja ka leinavatele lähedastele lisajama korraldada sellega, et järsku on mingid kimbud ja pärjad, mida pole kuhugi panna. Eriti veel praegu talvisel ajal.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Alfonss

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Alfonss kirjutas:[/small]
Tagasi ei saadeta, aga pole vaja ka leinavatele lähedastele lisajama korraldada sellega, et järsku on mingid kimbud ja pärjad, mida pole kuhugi panna. Eriti veel praegu talvisel ajal.[/tsitaat]

mahub ja jääb ruumi puudugi. kirstuga koos lastakse alla, katlakütja ise vaatab, kas kütab kohe või jätab järgmiseks päevaks tulehakatuseks. no mis sina muretsed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mahub ja jääb ruumi puudugi. kirstuga koos lastakse alla, katlakütja ise vaatab, kas kütab kohe või jätab järgmiseks päevaks tulehakatuseks. no mis sina muretsed.[/tsitaat]Nad ei võta neid pärgi ja keerukaid kimpe, kuna seal sees on tihtilugu metallklambrid ja muu jama, mis põletusahju ei sobi. Töötajatest tuleb ka aru saada, nad ei jõua kimpe ükshaaval lahti harutada ning ahjukõlblikuks ja -kõlbmatuks osaks eraldada.

Please wait...
Postitas:
Maartha

Tartus sooviti lõikelilli. Mina tütrena pidin viima 8 punast roosi emale – see oli jutlustaja poolt palve. Teistele mingeid nõudeid polnud Suuri pärgi vist ei taheta – meil olid kõik lõikelilled ja paar väikest kimpu – kõik lilled läksid ahju kaasa. Enne jutlust kaunistati kirst lilledega ja lubati pilti teha – see ka kogu mälestus lilledest. Urni sain kätte nädala aja pärast, siis lähedastega urnimatus ja juba hauale uued lilled – istutasime potiroosid ja endised kolleegid tõid lintidega pärjad just sinna. Kogu krematoorium u tund aega – Tartus oli 2010 suvel suht konveieril töö – ühed lõpetasid ja kohe uus tseremoonia peale.
Kohapeal sai kõik vajaliku – jutlustaja, fotograaf, muusika, urn ja ka toitlustuskohtade info peielauaks ning oli ka hauakivi võimalus ning kuulutuse võimalus Postimehes – igas asjas valikuvõimalus – sellest ka hinnaklass. Ja loomulikult ka laiba toomine,hoid külmikus ja laiba ettevalmistamine ning riietamine ja grimmeerimine. Ühesõnaga täispakett. Mina olen Tartuga küll rahul. Mure ja kurbus oli nii suur, et ega sel hetkel ei suuda nagu väga midagi mõelda ja hea, kui kõik asjad ühest kohast teenusena saab. OK, maksad üle aga sul on sel raskel ajal nö all in one.

Please wait...
Postitas:
timberland

olen käinud matustel krematooriumis, kuhu toodi palju lilli ja pärgi. Rahvas sõitis peielauda, kadunukese omaksed, viisid lilled ja pärjad hauaplatsile ja ühinesid meiega mõne aja pärast. Ema ärasatmisele toodi ainult lõikelilli, mis täpselt mahtusid ümber kirstu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]timberland kirjutas:[/small]
[tsitaat]olen käinud matustel krematooriumis, kuhu toodi palju lilli ja pärgi. Rahvas sõitis peielauda, kadunukese omaksed, viisid lilled ja pärjad hauaplatsile ja ühinesid meiega mõne aja pärast. Ema ärasatmisele toodi ainult lõikelilli, mis täpselt mahtusid ümber kirstu.[/tsitaat]Me viisime vanaema matuste ajal ka lilled hauaplatsile, aga see oli maikuu … Praegu on ju sügav talv ja hanged.

Please wait...
Postitas:
vahtra_leht

Pärjad ja kimbud ei mahu ega sobi kirstu ümber. Ainult üksikud lilled. Suured kimbud ja pärjad asetatakse kirstu ümber sellele alale, mis koos kirstuga alla ei sõida – seega \”katlakütja\” ei otsusta midagi kas läheb täna ahju või homme, ikka omaksed peavad need lilled sealt lahkumisel kaas võtma kuna jätgmine seltskond tuleb sisse. Olles see lähedane, ei tahaks küll hakata mõtlema kuhu neid viia kuna tuhka nagunii ju kohe kätte ei saa(vist), et otse hauale matma minna.
Selline on minu kogemus olnud.

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ärasaatmine krematooriumis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.