Esileht Ajaviite- ja muud jutud Äravalitud ja privileegid

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Äravalitud ja privileegid

Postitas:
purustatud

Kes on äravalitud inimesed ja missugused on/peaks olema nende privileegid tavainimeste suhtes? Kui laialt peaks olema võimalik äravalitud seisusest tingitud privileege kasutada?

+2
-21
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Metsik Meeta

Kes on äravalitud inimesed ja missugused on/peaks olema nende privileegid tavainimeste suhtes? Kui laialt peaks olema võimalik äravalitud seisusest tingitud privileege kasutada?

Ma ei saa hästi su küsimusest aru.  Neid nn väljavalituid on ju erinevat sorti. Osad, kes sündinud kuldlusikas suus ja omavad seetõttu teatud privileegidele ligipääsu või neid, kes ennast ise higi ja vaevaga “areenile” võidelnud. Ka mõni laia haardega mafioosnik võib omale ette kujutada, et on väljavalitu.

Kuhu sa oma küsimusega sihid ja millist diskussiooni sa ootad?

+12
0
Please wait...

Postitas:
brynett

ma olen viimasel ajal sellele mõelnud – igal pool samad näod, kas see pole äravalituks olemine? Nt see Ak blond ilus preilna, juba on Vikerraadios poliitikasaates juhiks + veel sajas kohas. Kas reaalselt ei olegi teisi tegijaid peale tema? Äkki edutaks mõnda muud noort naist lisaks? Või siis see, et filmide-sarjade-teatritükkide peaosadesse saavad kuulsate näitlejate- promootorite enda lapsed-naised. Huvitav ju. Või siis see, et meie riigiametites paljud kõrgemad konkursid on ilmselgelt fiktiivsed – juhil oma jope juba ootel, kuigi mitu pika CV-ga inimest võimlevad koha nimel.

+20
-3
Please wait...

Postitas:
Maryana32

“Äravalitud inimesed” seostub mulle esimese asjana religiooniga, kuidas ajast aega on olnud inimesi, kes kuulutavad, et on jumala poolt millekski valitud. Mingeid privileege ei pakuks puhtalt selle alusel, et keegi peas skisofreeniliselt “jumala” häält kuuleb.

Aga mida sina silmas pead? Kas poliitikuid, kes peale valimisi valituks osutuvad? Või mingit muud sorti inimesi? Kuidas valitud?

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Tahesara

Vaese väikeriigi ladvikus käib kõva rabelemine, mõni issi ostab lapsukesele butiigi, mõni partei. Etlemiskohad blondiinidele-ehk nat. teenuste eest? Lavakasse dünastiatesse mittekuuluvatel noortel enam asja ei ole. Ajakirjandus on ühe erakonna taskus.

+7
-21
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
koaalala

Teatud kohtades loeb usaldusväärsus ehk siis valitakse esinejaks/näitlejaks isik, kellele saab olla kindel – hea diktsioon, täpsus jne. On selliseid, kes hüppavad alt, kukuvad jooma jne.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
saiko

Või siis see, et filmide-sarjade-teatritükkide peaosadesse saavad kuulsate näitlejate- promootorite enda lapsed-naised.

Mõtled prk Kulda? 🙂

Mulle on ka Lavaka sisseastumistel silma jäänud, et vastuvõetute seas on jõle palju tuntud näitlejate järeltulijaid.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

Või siis see, et filmide-sarjade-teatritükkide peaosadesse saavad kuulsate näitlejate- promootorite enda lapsed-naised.

Mõtled prk Kulda? 🙂

Mulle on ka Lavaka sisseastumistel silma jäänud, et vastuvõetute seas on jõle palju tuntud näitlejate järeltulijaid.

Ehk seetõttu, et neil on geenidega kaasa antud anne ja lapsepõlvest nähtu tõttu huvi selle vastu. Mitme näitleja lapsed on lapsepõlves ka näiteringides ja noortestuudiotes käinud. Lavakas on loomulik jätk.

+15
-7
Please wait...

Postitas:
brynett

Mõtled prk Kulda? 🙂

Ehk seetõttu, et neil on geenidega kaasa antud anne ja lapsepõlvest nähtu tõttu huvi selle vastu. Mitme näitleja lapsed on lapsepõlves ka näiteringides ja noortestuudiotes käinud. Lavakas on loomulik jätk.

Äkki on nii, et Raivo tunneb Kaidot peretsi (suvalised nimed) ja kuidas jätad sõbra lapse välja? Või et Raivo on Kaido ülemus miskis projektis ja kuidas muidu kui ülemuse laps sisse, lupsti.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
AmandaRosaalie

Vot ei tea.. Ma ise, mu mees, mu kolleegid, mu sõbrad on kõik IT-inimesed. Ja kummaline küll, suur osa meie lastest on ka ülikoolis IT-d õppinud/õppimas ja töötavad IT-alal… Mingi onupojapoliitika vist?

Ja eriti kummaline on, et ühe sõbranna mees on Põllumajandusülikooli hariudusega ja elatab ennast talupidamisega. Imelik, ta mõlemad lapsed õpivad ka juba põllumajandusülikoolis ja vanem neist on juba poole kohaga taluperemees.. Milline onupojapoliitika, eksole.  Peaksid ikka IT-ga tegelema või vähemalt lavakas õppima.

+10
-6
Please wait...

Postitas:
km70

Äkki on nii, et Raivo tunneb Kaidot peretsi (suvalised nimed) ja kuidas jätad sõbra lapse välja? Või et Raivo on Kaido ülemus miskis projektis ja kuidas muidu kui ülemuse laps sisse, lupsti.

Miks see peaks nii olema? Sa arvad seega, et kõigis ülikoolis õpivad eelkõige vastuvõtukomisjoni liikmete sõprade-sugulaste lapsed? Või on näitlejad kuidagi rohkem rikutud rahvas kui näiteks matemaatikud?

Teemast endast ei saa ma muidugi üldse aru, mis äravalitutest jutt käib.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
k2oliis

Ainuke Äravalitu, kellest olen kuulnud, on Harry Potter tänu Trelawney ettekuulutusele  🤷‍♀️ Muudel juhtud võib “süüdistada” meie väikest riiki, ikka tekicad kordused, kui valikut on u 1 miljon.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
nuhvel

Kes siin kelle ära on valinud ja mis need privileegid on, mida kasutatakse?

Mul on mitmeid privileege. IQ on tugevamapoolne, õpihimu ja huvi maailma vastu on ka antud. Olen kasutanud oma õppimisvõimelisuse privileegi ja ilma mingite tutvusteta kõik koolid kiituste, medalite ja cumlaudedega lõpetanud. Joonistada oskan ja laulda ja pilli mängida, kasutan privileegi vahel loominguga tegeleda ja mõnikord kiita saada ja kuulda ühte ja teist õhkamas et oskaks mina ka. Kas keegi peaks hakkama reguleerima, kui palju ma ilusaid pilte joonistada ja kõrgharidusi tohin omandada?

Teistes asjades jälle pole privileege antud. Isa suri, kui olin väike, õde on erivajadusega, ema madalapalgaline, muu suguvõsa puudub, õnnetu lapsepõlv, keskendumishäired, toitumishäired, depressioon, ärevus. Vaatan et jaa, küll mõnel inimesel on olnud ikka privileeg sündida tervemapoolsesse heal järjel perekonda, vaimne tervis korras, füüsiline ka. Kes peaks määrama, kas, kui palju ja mis otstarbel nad tohivad oma vaimset ja füüsilist tervist ja normaalseid peresuhteid kasutada, et end hästi tunda ja elus edasi jõuda?

+7
-4
Please wait...

Postitas:
ilushelena

igal pool samad näod, kas see pole äravalituks olemine?

Pigem on see kindla peale minek. Kui ressursse on vähe (ja Eesti suuruses riigis enamasti igas valdkonnas on liiga vähe), siis ei ole kellelgi erilist soovi riskida. Nii võetaksegi see, keda tuntakse või teatakse ja kelle puhul võib kindel olla, et veab välja ja ei pea kahe kuu pärast uut otsima.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
jax

Riigiametnike eripensionid mingite “eriliste teenete eest” nagu riigikogus istumine jms annab küll mõista, et mõned inimesed on tunduvalt võrdsemad kui teised.

+5
0
Please wait...

Postitas:
tooni

Kelle meelest äravalitu? Kas enese või teiste? Ma ei tunnista neid, nagu ka eliiti. On need, kes ise ennast liigitavad nendeks ja teevad kõik, et suures plaanis ikka olla, samas moraalinormidest pole väga aimugi. Ja on need, kes tõesti eristuvad ja teevad midagi või püüavad teha, aga ei tüki esile.

0
0
Please wait...

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Äravalitud ja privileegid