Esileht Koolilaps arenguvestlus

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: arenguvestlus

Postitas:

Meil oli arenguvestlus ja õpetaja teatas et tema arvates on meie laps, 10a poiss väga kinnine ja vaikne ja ei oska enda eest seisda.
Mida peab sellise asja kohta arvama kui laps ise seda kõike eitab..ma ei saa lihtsalt aru kust selline arvamus.
Kas kõik lapsed peavad olema siis jube hüpikud, kogu aeg vastu rääkima ja kaklema, et nendeks arvatakse et laps on assertiivne?
Klassis saab laps kõigiga hästi läbi, üks hea sõber ka olemas jah iseloomult vaiksemat tüüpi..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sellel arvamusel viga on? Vaevalt see õpetaja seda ette heitis ja asja parandada käskis. Vaikne siis vaikne. Ta lihtsalt ütles oma arvamuse ja seda, mida tema koolis näeb. Üks ja sama laps võib koolis ja kodus väga erinev olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka ei võtaks seda etteheitena, vaid lihtsalt fakti nentimisena õpetaja poolt, kes teie last näeb igapäevaselt klassiseltskonnas suhtlemas. Kinnine ja vaikne ei ole ju midagi halba. Enese eest seismine on samas väga oluline ja isegi kui laps seda eitab, siis võite ääri-veeri teda ikkagi suunata, paha ju ei tee.
Mina usaldaks õpetajat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 22:26; 10.03 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jälle ei saa aru, millal inimesed jõuavad tõeni, et teiste kohta hinnanguid anda ei ole ilus, olgu või lapse. Küsime siis ka, mida laps arvab õpetajast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina jälle ei saa aru, millal inimesed jõuavad tõeni, et teiste kohta hinnanguid anda ei ole ilus, olgu või lapse. Küsime siis ka, mida laps arvab õpetajast. [/tsitaat]

Küsi, küsi. Samas- miks siis arenguvestluseid peetakse? Jah, et anda tagasisidet lapse õppimise kohta. Samas kui hindeid tahan näha, lähen e-kooli. Minu arvates on üsna loogiline, et kodus- koolis käitub ja on laps üsna erinev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina jälle ei saa aru, millal inimesed jõuavad tõeni, et teiste kohta hinnanguid anda ei ole ilus, olgu või lapse. Küsime siis ka, mida laps arvab õpetajast. [/tsitaat]

Eee… loodan, et see ei tule sulle ¨okina, aga õpetaja tööst suur osa ongi hinnangute andmine laste kohta – nii nende õpingutes edasijõudmise kui toimetuleku kohta klassikollektiivis. Selles ju arenguvestluste point ongi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 22:26; 10.03 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hetkel mõtlen, et oleksin ikka päris õnnelik, kui mu poeg oleks selline vaikne-kinnine ja ühe sõbraga tore poiss. Meil on kahjuks asi risti vastupidi, õpetajate pidevad hinnangud on sellised – ülbe, enesekindel, auahne, liider, kambajuht, lolluste(vahel ka mõne toreda asja) genereerija jne, kellele siis teised kõik järgnevad ja lõpuks on pahandusi rohkem, kui vaja. Koolis hoitakse vist ainult selle pärast, et õpib puhtalt viitele ja esindab kooli olümpiaadidel ja spordivõistlustel, muidu oleks meid ammu koduõppele suunatud või ma ei tea kuhu. Vanemana olen ülimalt väsinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhteliselt loogiline, aga samas kurb, et lapsevanemana asud sa koheselt kaitsepositsioonile. Kas laps oli arenguvestlusel kaasas vôi sa rääkisid talle 1:1-le edasi? Vanemana tasuks korralikult enne arenguvestlust läbi môelda, mida selline vestlus tähendab ja mida selle infoga peale hakata. Paljud ei ole harjunud sellise uue hinnangu süsteemiga.

Mina oleks ôpetajale esitanud küsimuse: Kuidas kool saab aidata? Mida peaks tegema, et laps paremini enda eest seista oskaks? Kuidas me saaksime last aidata, et ta ei oleks nii kinnine?

Ôpetaja on kogenud. Kui tegemist on algklassi lapsega, vôis ta näha jooni, mis vôivad hiljem poisi kahjuks hakata töötama nt. edaspidine narrimise ohvriks langemine jne.

Môtle korralikult läbi, kontakteeru uuesti ôpetajaga kui midagi kripeldama jäi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Koolilaps arenguvestlus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.