Esileht Ilu ja tervis Ärevus

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Ärevus

Postitas:
Kägu

Mida peaks tegema kui ükskõik mille tegema hakkamine või mõte sellest, et peab tegema hakkama, ärritab ja tekitab ärevuse?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul aitab see kui mõtlen, et okei, ma nüüd korraks 5min teen (ei sunni ennast kõike tegema, aga sunnin alustama) – enamasti osutub asi nii lihtsaks, et teengi juba lõpuni kui alustasin ja kirun ennast, et edasi lükkasin.

Ma olen aru saanud, et see on osa tähelepanuhäirest, tahtmine teha vaid asju, mis endale huvi pakuvad, kuid tegema hakates polnud tegelikult põhjust asja edasi lükata st asi on lihtne ja läheb lihtsalt. Prokrastineerimine oli mul igapäevane, tegin pidevalt asju viimasel hetkel või peale tähtaega ja töötasingi/tegingi asju kõige paremini viimasel hetkel ja pinge all.

Mul on tööüleasennetega samuti nii, seega olen endale võtnud selle, et ükskõik, mis ülesanne tuleb ma esimese asjana süvenen 5min ära (mõnikord saab ka jooksvalt siis juba tehtud) ja seejärel teen endale peas ajakava kui kiire sellega on ja millal tehtud peab saama mingi etapp.

St mul tegelikult aitabki see kui saan mingil määral pikalt häälestada, et vot, esmaspäeval peab see tehtud saama ja võtangi selle esimesena hommikul kohe ette. Või nädal aega tean, et vot, laupäeval pean riidekapi ära koristama. Aga sellised asjad tuleb samuti pigem hommikul erksana kohe ära teha, siis on tehtud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Ilu ja tervis Ärevus