Esileht Ilu ja tervis Ärevus ja tasakaaluhäire, kuidas see võimalik on?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Ärevus ja tasakaaluhäire, kuidas see võimalik on?

Postitas:

Tere.

Kas te palun selgitaksite, kuidas saab ärevusega tekkida imelik tasakaaluhäire…pigem selline purjusoleku tunne, põrand nagu oleks pehme või kui lõpetad liikumise, siis nagu läheksid edasi. Kas ka teistel ärevatel inimestel on sedasi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.02 20:02; 13.02 22:10; 14.02 13:54; 16.02 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oo, jaa, nii tuttav tunne on see. Olen kogenud. Aastaid. Tunne oli sedavõrd intensiivne, et võimatu oli kujutleda, et selle taga ei ole füüsilist haigust. Mäletan, kuidas tulin tööreisilt ja tegin maanteeäärses söögikohas peatuse, et kolleegiga koos lõunat võtta. Autoroolis ei saanud arugi, aga autost väljudes oli täpselt selline tunne, nagu oleksin purjus (olgu öeldud, et ma juba aastaid üldse alkoholi ei tarvita). Kui majja sisse läksin, siis oli tunne, et põrand vetrub, nagu oleksin batuudi peal. Kui sellest hiljem arstile rääkisin, siis ta ütles, et nn “kummist põranda sündroom” on ärevusele väga iseloomulik.
Nagu tagantjärel selgus, oli arstil õigus.
Hea uudis on see, et ehkki see kestis mul aastaid, olen nüüdseks sellest üle saanud. Saad ka sina. Kui teadvustad endale, et su aju on võimeline sinuga selliseid trikke tegema, hakkab asi paremaks minema. Tasapisi tuled sellest välja, nagu mina tulin. Minu puhul leevendas olukorda veel see, et piirasin kohvi, šokolaadi ja suhkru tarvitamist mitte nullini, aga võrreldes varasemaga ikka tunduvalt, sest need asjad tekitasid mul suuri veresuhkru kõikumisi just languse suunas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 20:17; 16.02 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.

Kas te palun selgitaksite, kuidas saab ärevusega tekkida imelik tasakaaluhäire…pigem selline purjusoleku tunne, põrand nagu oleks pehme või kui lõpetad liikumise, siis nagu läheksid edasi. Kas ka teistel ärevatel inimestel on sedasi?

Loomulikult, tajuhäired on tüüpiline ärevuse tagajärg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, minul on täpselt samamoodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul ärevuse hoog peale tuleb, siis trepist alla minek on väga ebameeldiv, selline tunne, et trepiastmed kaovad jalgade alt ära. Siledal pinnal on selline tunne, et keegi justkui tõmbaks vaiba alt ära, puudub nagu pidepunkt põranda ja jalgade vahel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On kellelgi ka nii, et põhimõtteliselt kogu aeg käiks pea nagu ringi ja on selline õõtsuv tunne?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On olnud küll päevi, kus on selline ebakindel olek.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.02 20:02; 13.02 22:10; 14.02 13:54; 16.02 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kas mingeid imelikke sümptomeid on veel? Nt kõnelemisel sõnad nagu suus sassis, unehäired, kohutav väsimus, paistes keha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõnad küll suus sassi ei lähe, väsimus on küll jah, unehäireid pole ja keha ka paistes ei ole. Mul ongi pigem sellised tajuhäired või ebakindel olek. Ja silade ees lendlevad vahepeal mingid mustad täpid ka. Selline imelik oleks on vahepeal, ei oskagi nagu seda kirjeldada. Siiani on küik analüüsid korras olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.02 20:02; 13.02 22:10; 14.02 13:54; 16.02 13:19;
To report this post you need to login first.

Minu sama asi, vahel kestab nädalaid jutti. Selline ebakindel oleks, tõesti, nagu purjus oleks. Et muus osas on tervist igati kontrollitud ja ma kannatan üldistunud ärevushäire all, siis kaldun ka arvama, et küllap mul see ärevusest on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oo, jaa, nii tuttav tunne on see. Olen kogenud. Aastaid. Tunne oli sedavõrd intensiivne, et võimatu oli kujutleda, et selle taga ei ole füüsilist haigust. Mäletan, kuidas tulin tööreisilt ja tegin maanteeäärses söögikohas peatuse, et kolleegiga koos lõunat võtta. Autoroolis ei saanud arugi, aga autost väljudes oli täpselt selline tunne, nagu oleksin purjus (olgu öeldud, et ma juba aastaid üldse alkoholi ei tarvita). Kui majja sisse läksin, siis oli tunne, et põrand vetrub, nagu oleksin batuudi peal. Kui sellest hiljem arstile rääkisin, siis ta ütles, et nn “kummist põranda sündroom” on ärevusele väga iseloomulik.
Nagu tagantjärel selgus, oli arstil õigus.
Hea uudis on see, et ehkki see kestis mul aastaid, olen nüüdseks sellest üle saanud. Saad ka sina. Kui teadvustad endale, et su aju on võimeline sinuga selliseid trikke tegema, hakkab asi paremaks minema. Tasapisi tuled sellest välja, nagu mina tulin. Minu puhul leevendas olukorda veel see, et piirasin kohvi, šokolaadi ja suhkru tarvitamist mitte nullini, aga võrreldes varasemaga ikka tunduvalt, sest need asjad tekitasid mul suuri veresuhkru kõikumisi just languse suunas.

Kas sul tehti mingeid uuringuid ka, et välistada teised füüsilised haigused?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.02 20:02; 13.02 22:10; 14.02 13:54; 16.02 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oo, jaa, nii tuttav tunne on see. Olen kogenud. Aastaid. Tunne oli sedavõrd intensiivne, et võimatu oli kujutleda, et selle taga ei ole füüsilist haigust. Mäletan, kuidas tulin tööreisilt ja tegin maanteeäärses söögikohas peatuse, et kolleegiga koos lõunat võtta. Autoroolis ei saanud arugi, aga autost väljudes oli täpselt selline tunne, nagu oleksin purjus (olgu öeldud, et ma juba aastaid üldse alkoholi ei tarvita). Kui majja sisse läksin, siis oli tunne, et põrand vetrub, nagu oleksin batuudi peal. Kui sellest hiljem arstile rääkisin, siis ta ütles, et nn “kummist põranda sündroom” on ärevusele väga iseloomulik.
Nagu tagantjärel selgus, oli arstil õigus.
Hea uudis on see, et ehkki see kestis mul aastaid, olen nüüdseks sellest üle saanud. Saad ka sina. Kui teadvustad endale, et su aju on võimeline sinuga selliseid trikke tegema, hakkab asi paremaks minema. Tasapisi tuled sellest välja, nagu mina tulin. Minu puhul leevendas olukorda veel see, et piirasin kohvi, šokolaadi ja suhkru tarvitamist mitte nullini, aga võrreldes varasemaga ikka tunduvalt, sest need asjad tekitasid mul suuri veresuhkru kõikumisi just languse suunas.

Kas sul tehti mingeid uuringuid ka, et välistada teised füüsilised haigused?

Halvematest pearingluse päevadest on nüüd möödas vahest 7 või enam aastat. Kui see oleks olnud midagi füüsilist, oleksin ilmselt praegu juba voodihaige või surnud. Eks ma tol ajal ikka aeg ajalt tervisekontrollis käisin, nii üldises tervisekontrollis kui südameuuringuil, midagi ei leitud. Psühhiaatri juurde jõudsin ka korra, seal oli jutt lühike – küsiti, kas ma kogu elu olen selline ärevik ja hüpohondrik olnud ja kirjutati antidepressantide retsept (mille ma prügikasti viskasin ja otsustasin, et saan ise hakkama). Olengi saanud hakkama.
Muide, väga paljud kogevad halbu enesetundeid, lihtsalt kõrvalseisjatena me seda ei märka ja siis arvame, et ainult meil on kehv olla. Sümptomi jälgimisele keskendumine aga ainult võimendab seda. Aga nagu ma juba ütlesin, minu puhul oli madala veresuhkru kõikumine võtmeteema, siis aastatega olen hakanud toitumist jälgima ja ehkki see ei muutnud midagi päevapealt, tean nüüd juba üsna täpselt, millised toidud mul enesetunnet paremaks ja millised halvemaks teevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 20:17; 16.02 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki sisekõrvas midagi viga? Tavaliselt arst kirjutab selle puhul Betaserci.
Aga endal kahtlustan ka, et ärevusest pearinglus ja muud hädad. Nii juba mitu kuud. See on kohutav tunne. Eriti võimendub, kui sõita eskalaatoriga. On olnud kordi, kui sealt maha astudes jään seisma, sest lihtsalt kõikumine on nii suur ja siis tuleb endal ka tohutu hirm. Tegelt tean, et olen endale tööga liiga teinud. See on jube hind, mida nüüd maksma peab. Mul lisaks veel süda hakkab jube kiiresti lööma. Kõik analüüsid perearsti juures tehtud ja korras. Järelikult ikka närvihaige. Oh ma tõesti ei taha AD-sid sööma hakata, aga miski muu ka vist ei aita:( See piin kurnab organismi nii ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 17:33; 19.02 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka kohati tasakaaluhäired ja pearinglused. Ükspäev poes oli päris ehmatav olukord. Enne oli kõik korras ja tavaline, aga kui seisin küljega musta värvi papist šampoonide riiuli juures, siis see riiul liikus edasi-tagasi mu poole. Loomulikult tegelikult ei liikunud, aga mina nägin seda nii ja pea käis ringi. On olnud kordi, kus tunne, et kohe minestan, kukun pikali maha pearinglusest. Suudan end siiski kokku võtta ja seda vältida.
Kas ärevushäirest võivad olla ka sagedased väikesed palavikud? Ma mõtlen ,et sellised, mis nädalaega igapäev on ,siis mõni päev pole ja siis jälle on jutti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka kohati tasakaaluhäired ja pearinglused. Ükspäev poes oli päris ehmatav olukord. Enne oli kõik korras ja tavaline, aga kui seisin küljega musta värvi papist šampoonide riiuli juures, siis see riiul liikus edasi-tagasi mu poole. Loomulikult tegelikult ei liikunud, aga mina nägin seda nii ja pea käis ringi. On olnud kordi, kus tunne, et kohe minestan, kukun pikali maha pearinglusest. Suudan end siiski kokku võtta ja seda vältida.
Kas ärevushäirest võivad olla ka sagedased väikesed palavikud? Ma mõtlen ,et sellised, mis nädalaega igapäev on ,siis mõni päev pole ja siis jälle on jutti?

Suure tõenäosusega jah. Närvid võivad kõike teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 17:33; 19.02 16:50;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Ärevus ja tasakaaluhäire, kuidas see võimalik on?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.