Esileht Ilu ja tervis Ärevushäire? Ekofoobia?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Ärevushäire? Ekofoobia?

Postitas:

Tere,

olen mitu kuud mõelnud, et kas siia postitada või mitte oma mure, aga loodame siis, et nähvajaid ei satu siia väga palju:)

Probleem selles, et põen aastaid juba mingit imelikku häiret, ei tea ise , kas see ongi siis nüüd ärevushäire vms. Ühesõnaga ma olen nagu lõhestunud isiksus, nii ma ise arvan. Mul on vahepeal tunne, et minusugust ei olegi olemas, kuna guugel ka ei leidnud eriti vastuseid selle kohta, mis mina tunnen. Nimelt mul on raskusi lähedastega, kardan koju tulla isegi vahest. Kondan siis väljas hilisõhtuni, et lähedasi, sugulasi vältida. Samas päris üksi nagu ka ei saa elada, tunnen vajadust teisest poolest. Vahepeal on päris õudne, kui tuled töölt, kodus ootavad naine ja laps, aga siis tuleb mingine jube tunne sisse, nagu ei tahaks koju minna. Hakka või nutma. On olnud selliseid olukordi, kus tänaval tuleb tuttav vastu ja selle peale hakkan hoopis teisele poole jooksma, nagu hirm on. Jubedad värinad tulevad sisse ning süda lööb vist siis 200 korda minutis 😀

Samas ma ei tunne, et mul oleks mingi depressioon, sest ma olen üldiselt selline optimistlik ja rõõmus inimene. Ei taha ennast ära tappa ning elu on hea, töökoha,pere ning eluga üldse rahul. Kuid jah sellised hädad ilmnevad vahest ja piinlik on. Mida sa siis hiljem seletad neile, et miks sa ära jooksid , kui ma sind nägin?

Teaks isegi vastust, oleks tore:(

Google leidis küll mingise vaste Hirm Kodu Ees – Ekofoobia. Kuid see on ka kõik,mis ma leidsin.

Leiab igasuguseid vasteid sellele, et (nagu vastupidi) hirm kodust ilmajäämise ees jms.

On kellelgi sellise asjaga kogemusi, oskab keegi aidata?

Tänud ette!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul samuti ekofoobia, see avaldub tavaliselt, kas pühapäeva või laupäeva varahommikul nii kelle 6-7 ajal kui linnast vindise peaga kodu poole suundun. hirmsasti kardan kohe, eriti naist seal kodus….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlab mingi ärevushäire/foobia moodi küll, aga muidugi ei piisa sellest kirjeldusest, et lähemalt aru saada.

Hea uudis on ka. Foobiad on üldiselt äärmiselt hästi teraapiale alluvad. Kui sa ise tahad sellest vabaneda (sest see ikkagi märgatavalt segab sinu elu, seega oleks põhjust), siis otsi hästi pädev terapeut ja mine vastuvõtule. Garanteerin sulle 100%, et ta ei imesta ega pea sind hulluks, ega ka ei löö käega soovitades sul \”lihtsalt üle saada\”. Sinu sümptomid on piisavalt iseloomulikud, et asjaga tõsiselt tegeleda. Teine hea uudis on, et selline teraapia on tavaliselt üpris lühiajaline. Terapeut selgitab välja, mis on hirmu alus ja õpetab siis sul enesega toime tulema. See ei ole mingi kuude- või aastatepikkune värk.

Terapeuti otsides pööra tähelepanu, et sul oleks hea \”klikk\” selle isiksusega. Kui ikka inimene kohe üldse ei istu, siis tuleb julgelt terapeuti vahetada – nad ei solvu, see on standardolukord selles töös. Ja ära mine mingi ninnunännu gordonitädi juurde, vaid otsi ikka korralik ülikooliharidusega psühhoterapeut (nt. Sensus). Jah, ilmselt pead maksma, midagi teha pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma oma lähedasi ei karda, aga mulgi oli 9a tagasi selline idiootne pooleaastane periood, kus ma kartsin oma kodu värve ja uut kappi 🙂 No täiesti nõme. Psühhiaatrid vaatasid mind nagu hullumaja kandidaati, ega polnud kuulnudki millestki sellisest. Mingi aja pärast hakkas see asi taanduma ja siis umbes 5a hiljem olin oma koduga lõuks uuesti ära harjunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on tegemist tõsise probleemiga. Pean siinkohal küsima, kas kodu on enda oma ja lähedaste kartust vaadates peab küsima kas on olnud kokkupuuteid lähedase inimese surmaga?
Kindlasti soovitan pöörduda psühhiaatri poole, tema oskab seletada lahti ja aidata.
Kui ei aita, otsi abi mujalt( ravitsejad, meditatsioon, nõelravi, hüpnoos jms) Sest, ega nii elada ei saa. Või ütleks, et saab elada…aga, mis elu see on. Ei ela, ei sure.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küsiksin sinu käest, et mis on see põhjus, miks sa lähedasi kardad või nende eest põgened? Ma siiralt usun, et see vastus on sinu sees olemas, kui sa nüüd natuke mõtled ja ausalt vastad. Ei saa ju lihtsalt nii olla, et sul lihtsalt süda hakkab puperdama ja jalad hakkavad ise all jooksma. Kui sa tead põhjust (ükskõik kui rumal see ka ei tunduks), siis igaljuhul saab seda hirmu ravida.
Igaljuhul soovitan ma sul minna mõne arsti vastuvötule, kui see töesti su elu häirib, et leiaksite üheskoos selle põhjuse, mis sulle hirmu täpsemalt ikkagi tekitab, sest mina olen veendumusel, et kõige jaoks leidub ravi. Soovitan sul ka oma naisega rääkida sellest, kui ta mõistev on, see kergendaks väga palju su olukorda ma arvan 🙂
Kõike ilusat ja kui abi otsid, siis kindlasti ka leiad:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu ja tervis Ärevushäire? Ekofoobia?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.