Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ärevushäire ja osaline töövõime

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Ärevushäire ja osaline töövõime

Postitas:

Kas keegi on taotlenud ärevus- ja paanikahäire korral osalist töövõimet? Olen pikalt kannatanud ärevushäire all, saanud ravimeid ja teraapiat, kuid kahjuks terveks pole saanud. Töö on stressirohke ja tekitab minus kehalisi sümptomeid, mille tõttu olen viimasel ajal olnud tihedalt haiguslehel ja tööl keskendumine raskendatud. Ülemusega rääkida pole mōtet, kuna töötajatest nagunii puudus, siis koormus suur, tuleb asendada ja teha lisaülesandeid. Olen otsinud teist töökohta, kandideerinud küllaltki palju, käinud ka mõnedel vestlustel, kuid kaugemale pole jōudnud. Mul on spetsiifiline haridus, igale poole ei saagi kandideerida. Head suhtlemis- ja organiseerimisoskust pole, stressi ei talu, siis jäetakse igal pool ukse taha. Füüsilist tööd ei suuda teha, nt seista pikalt ei saa, kipun minestama. Kas on põhjust taotleda osalist töövõimet? Olen palju käinud ka perearstil ja psühhiaatri juures, haiguslood olemas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, vaimsed probleemid on ka osalise või puuduva töövõime aluseks. Aga teiste kogemus sind ei aita, kuna töövõimet hinnatakse ikka ainult ja ainult sinu olukorrast, diagnoosidest, arsti hinnangutest jne lähtudes.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See osalise töövõime toetus on üsna väike ja eeldab ka nö aktiivsust selle saamiseks.
St tuleb käia tööl, õppida või olla töötuna arvel.
St kas see lõppkokkuvõttes miskit juurde annab?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka taotle. Minul näiteks on. Räägi psühhiaatrile sellest soovist ja siis täidad internetis või Töötukassas vastava taotluse, Nemad saadavad selle siis Sinu arstile, kes lisab omapoolsed kommentaarid ja pärast veel vaatab Töötukassa ekspertarst asja üle ja kas määrab osalise või siis mitte. Kaotad pole küll midagi.
Võid ju kõrvale otsida hoopis mingi mitteerialase töö, mida oled suuteline tegema.
Aga hetkel tundub tõesti, et see ei anna Sulle midagi juurde. Muidugi, kui jääd pikale haiguslehele, siis on see paarsada eurot ikka lisasissetulek, mis osalise töövõimega makstakse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ärevushäire ja osaline töövõime