Esileht Ilu ja tervis Ärevushäire somaatilised sümptomid ilma ärevuseta?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Ärevushäire somaatilised sümptomid ilma ärevuseta?

Postitas:

Mul on ärevushäire, on olnud paanikahoogusid ja ärevusega seotud spetsiifilise hirmutunde tunnen koheselt ära. Viimastel aastatel on asi enam-vähem kontrolli all, harva, teatud olukordades tekib õrn ärevustunne, mis paanikahooks edasi ei kasva.

Kuid viimasel ajal on tekkinud erinevad füüsilised kaebused, mida tihti seostatakse ärevushäirega. Ennekõike halb enesetunne südame piirkonnas (kestab ~15 minutit, pulss on seejuures ühtlane ja normaalse kiirusega), kõrvetav tunne rinnus, aegajalt pulss tõuseb ilma põhjuseta minutiks-paariks ~10-15 lööki (kasutan joostes-rattasõidul pulsikella, sealt on väga hästi näha, et viimastel kuudel on tekkinud pulsigraafikusse jõnksud sisse). Selle kõige juures pole mitte mingit hirmu ega ärevust. Vereproov, EKG, vererõhk ja paar aastat tagasi tehtud spordiarsti koormustest (mõne nädala pärast lähen uuesti) on korras, füüsilist koormust talun normaalselt (st need probleemid ei teki pingutamise peale). Kas võiks nendele sümptomitele ikkagi kõrvade vahelt põhjust otsida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka, loomulikult.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 10:07; 09.08 18:33; 10.08 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et kas ka liigesvalud ja ka maovalud peale söömist võivad ka olla ärevushäirest ja somaatilised?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.08 10:25; 09.08 12:56; 09.08 13:42; 09.08 19:16; 10.08 10:16; 10.08 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et kas ka liigesvalud ja ka maovalud peale söömist võivad ka olla ärevushäirest ja somaatilised?

Loomulikult. Ärevushäire võib sul kõik haigused tekitada. See on karm ajuhaigus, kord juba tekkinud siis tuleb surmani sellega elada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult. Ärevushäire võib sul kõik haigused tekitada. See on karm ajuhaigus, kord juba tekkinud siis tuleb surmani sellega elada.

Kas ka siis, kui on diagnoositud reflukshaigus ja krooniline gastriit ja pernitsioosne aneemia?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.08 10:25; 09.08 12:56; 09.08 13:42; 09.08 19:16; 10.08 10:16; 10.08 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult. Ärevushäire võib sul kõik haigused tekitada. See on karm ajuhaigus, kord juba tekkinud siis tuleb surmani sellega elada.

Kas ka siis, kui on diagnoositud reflukshaigus ja krooniline gastriit ja pernitsioosne aneemia?

Reflukshaigus ja krooniline gastriit võivad olla küll ärevusest, aga kui need on juba välja kujunenud, siis tuleb ikkagi magu ka ravida.
AD-de võtmine võib muide tekitada ägedat gastriiti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tekkisid tugevast stressist ärevushäire erinevad füüsilised sümptomid – pearinglus, valu südamepiirkonnas, lisalöögid, pitsitus kurgus, õhupuuduse tunne, aga mingit hirmu- ega ärevustunnet mul olnud polegi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult. Ärevushäire võib sul kõik haigused tekitada. See on karm ajuhaigus, kord juba tekkinud siis tuleb surmani sellega elada.

Kas ka siis, kui on diagnoositud reflukshaigus ja krooniline gastriit ja pernitsioosne aneemia?

Reflukshaigus ja krooniline gastriit võivad olla küll ärevusest, aga kui need on juba välja kujunenud, siis tuleb ikkagi magu ka ravida.

AD-de võtmine võib muide tekitada ägedat gastriiti.

Jah, aga minu perearstile pole võimalik seda selgeks teha, et ad-d panevad mao valutama ja hambad ka, pluss hambad hakkavad kiiremini lagunema.
Lihtsalt uurisin, sest maovalu juba kestnud nüüdseks 3 nädalat ja iga päev mitu korda. Tuli korra pähe mõte, et äkki siiski stress või ärevus on süüdi selles. Nexium ei aita, nädalaega seda juba söönud, aga hullemaks läheb vaid ja süüa enam üldse ei julge. Nii ma nälgin. Niikui mingi jook või toit makku läheb, hakkab tunni aja pärast pihta ja ma peast pehme juba nende valudega. Koos maovaluga ka on seljavalu, pearinglus , aju nagu ähmane, nagu laksu all ja liigesed ka valutama jälle hakanud. Kõht koliseb, koriseb ja müriseb pidevalt ja üldse süüa ega juua ei taha. Peavalud ka veel tekkinud ja üks õhtu oli väike palavik. Pole kunagi varem nii kaua kestnud maovalu.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.08 10:25; 09.08 12:56; 09.08 13:42; 09.08 19:16; 10.08 10:16; 10.08 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et kas ka liigesvalud ja ka maovalud peale söömist võivad ka olla ärevushäirest ja somaatilised?

Sõna ‘somaatiline’ tähendab füüsilist haigust. Kui tahad öelda, et mingid vaevused on ärevusest (psühhogeensed), siis see on somatoformne häire, mitte somaatiline.
Lihtsalt teadmiseks.
Liigesevalud sul küll mingi gastriidiga ei seondu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 10:07; 09.08 18:33; 10.08 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nexium ei aita

Proovi omeprasooli või pantoprasooli. Inimesed on erinevad ja ravimid toimivad erinevalt.
Minul aitab kõrvetiste korral kõige paremini pantoprasool, omeprasool kas ei aita üldse või teeb asja isegi hullemaks. Kolleegil on risti vastupidi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nexium ei aita

Proovi omeprasooli või pantoprasooli. Inimesed on erinevad ja ravimid toimivad erinevalt.

Minul aitab kõrvetiste korral kõige paremini pantoprasool, omeprasool kas ei aita üldse või teeb asja isegi hullemaks. Kolleegil on risti vastupidi.

Pantoprazooli võtsin 2 nädalat. Mõju kestis vaid 1-2 tundi. Siis määrati kuuks ajaks Nexium. See pole ka veel 9 päeva jooksul aidanud. Lisaks proovisin Maaloxi, pigem teeb hullemaks. Jõin maoteed, kummeliteed, ka hullem nüüd. Ainult nii saab inimese moodi olla kui üldse midagi ei joo ega söö. No Spa võtab valu ära vaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.08 10:25; 09.08 12:56; 09.08 13:42; 09.08 19:16; 10.08 10:16; 10.08 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iseenda järgi võin kinnitada, et ärevushoog ja seedimine on minul omavahel seotud. Kui olen söönud midagi sobimatut seedimisele on paar päeva ärevushooge kindel. Rohke veetarbimisega asi paraneb pisut.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gastroskoopia ikka tehtud viimasel ajal.
B12 juurde võetud.
Mitte mingil juhul ei tohi peale sööki pikali minna, soovitavalt olla hoopis püsti.
Kõrvetised annavad ka valu rinnus.
Hetkel jääb küll päris haiguse mulje.

Soovitan võtta Ad hommikul ja maoravimeid kaks korda päevas, hommikul enne sööki ning õhtul enne magamaminekut.

Arst.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.08 09:06; 10.08 11:13; 10.08 12:06; 10.08 12:11; 17.08 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gastroskoopia ikka tehtud viimasel ajal.

B12 juurde võetud.

Mitte mingil juhul ei tohi peale sööki pikali minna, soovitavalt olla hoopis püsti.

Kõrvetised annavad ka valu rinnus.

Hetkel jääb küll päris haiguse mulje.

Soovitan võtta Ad hommikul ja maoravimeid kaks korda päevas, hommikul enne sööki ning õhtul enne magamaminekut.

Arst.

Kui see jutt mulle oli, siis ma ei tarvita ad-sid. On olemas üks looduslik vaid, mida mustematel päevadel võtan. Muidu ei ole vajalik, saan ilma hakkama. Kapis on küll vanast ajast alles erinevaid ad-sid, mis ükski ei sobinud, tekitasid kohutavaid kõrvalmõjusid. Helistasin oma maohädaga tasulisele perearsti liinile lõpuks ja öeldi, et tagumine aeg on minna gastroenteroloogi juurde ja soovitati konkreetset nime. Süüa soovitati vaid kaerahelbeputru, magada vasakul küljel ja sama soovitus, et 1 Nexiumi asemel praegu 2 võtta. Keedetud juurviljad ja kõik söögid püreestatult. Aga arstile on kiire. Loodan, et perearst teeb saatekirja, aga kui ei, lähen oma raha eest. Küsiti ka keerulise diagnoosi kohta, et kas mul on see, aga ei ole ja nimi meelde ei jäänud. B12 süsti saan kord kuus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.08 10:25; 09.08 12:56; 09.08 13:42; 09.08 19:16; 10.08 10:16; 10.08 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearst peab ise tegema gastroskoopia, kui elate suures keskuses.
Oodata mitu kuud gastroenteroloogile ja siis edasi gastroskoopiat.
On olemas e-konsultatsioon, aga gastroenteroloogile ei saa ka kiiremini, kui gastroskoopia tegemata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.08 09:06; 10.08 11:13; 10.08 12:06; 10.08 12:11; 17.08 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearst peab ise tegema gastroskoopia, kui elate suures keskuses.

Oodata mitu kuud gastroenteroloogile ja siis edasi gastroskoopiat.

On olemas e-konsultatsioon, aga gastroenteroloogile ei saa ka kiiremini, kui gastroskoopia tegemata.

Plaanin minna erakliinikusse, kus visiiditasu maksan ise, saab kiiremini, aga peaks vist nii olema, et kui on ka saatekiri ja hakatakse analüüse tegema, siis need saab haigekassa? Ei taha enam kohalikku haiglasse minna gastroskoopiasse, ei usalda enam. Kui ka see pernitsioosne aneemia on, kas ei ole tegu juba kroonilise atroofilise gastriidiga, mitte vaid kroonilisega. Mulle tundub, et kohalikud ei ole siiski päris pädevad ja protseduur ise on selline, mida igalpool teha ei lase. See on ka valus kui parajasti magu valutab. Telefonis ka soovitati minna Tallinnasse arstile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 09.08 10:25; 09.08 12:56; 09.08 13:42; 09.08 19:16; 10.08 10:16; 10.08 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearst peab ise tegema gastroskoopia, kui elate suures keskuses.

Mida kõike Perekoolist lugeda saab!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.08 10:07; 09.08 18:33; 10.08 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearst peab ise tegema gastroskoopia, kui elate suures keskuses.

Mida kõike Perekoolist lugeda saab!

Tore, kui saab targemaks.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.08 09:06; 10.08 11:13; 10.08 12:06; 10.08 12:11; 17.08 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearst peab ise tegema gastroskoopia, kui elate suures keskuses.

Oodata mitu kuud gastroenteroloogile ja siis edasi gastroskoopiat.

On olemas e-konsultatsioon, aga gastroenteroloogile ei saa ka kiiremini, kui gastroskoopia tegemata.

Plaanin minna erakliinikusse, kus visiiditasu maksan ise, saab kiiremini, aga peaks vist nii olema, et kui on ka saatekiri ja hakatakse analüüse tegema, siis need saab haigekassa? Ei taha enam kohalikku haiglasse minna gastroskoopiasse, ei usalda enam. Kui ka see pernitsioosne aneemia on, kas ei ole tegu juba kroonilise atroofilise gastriidiga, mitte vaid kroonilisega. Mulle tundub, et kohalikud ei ole siiski päris pädevad ja protseduur ise on selline, mida igalpool teha ei lase. See on ka valus kui parajasti magu valutab. Telefonis ka soovitati minna Tallinnasse arstile.

Kahjuks mitte, kui tasuline arst, siis peavad kõik analüüsid ja uuringud ka tasulised olema.
Soovitan ikka paluda perearstil teha e-konsultatsioon nt Itk või Perhi.
Ehk saab läbi selle kiiremini.
Aga perearstil peavad olema analüüsid tehtud ning mina soovitan ka ulteaheli uuringut, kuna nospa aitav, et välistada sapikive.

Vastan uuesti, perearst peab tegema uuringud erinevate haiguste diagnoosimisel. See pole nii, et saadan tühja saatekirjaga eriarstile ja ta hakkab põgenema uurima. Hetkel on haigekassa suund selline, et lõpetatakse digisaatekirjadega suunamine mingi hetk ära ja kogu meditsiin läheb üle e-konsultatsioonidel.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.08 09:06; 10.08 11:13; 10.08 12:06; 10.08 12:11; 17.08 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks mitte, kui tasuline arst, siis peavad kõik analüüsid ja uuringud ka tasulised olema.
Soovitan ikka paluda perearstil teha e-konsultatsioon nt Itk või Perhi.

tegelikult on õnneks osades kliinikutes – nt medicum – ka niimoodi, et on nn kompleksteenus, kus maksad kindla summa ja kui on vaja mingit lisaravi või uuringuid, siis see on pärast hinna sees
https://www.medicum.ee/eriarstiabi/kompleksteenused/
Medicumis on sellisel moel ka gastroenteroloogi kompleksteenus

ise käin samamoodi juba mitu kuud pulmonoloogi juures: kompleksteenuse kaudu sain nii uuringud (sh röntgen) kui pikaajalise ravi ja tulemus on olemas.
mina pidin pulmonoloogi visidi korral maksma vaid esimesel visiidil 59€, edasi on olnud “hinna sees”, kokku on mul ravi kestnud juba 3 kuud, järgmine kord kutsuti tagasi sügisel.

täiendan:
leidsin ka gastroenteroloogi hinnakirjad, need on kahjuks kõvasti kõrgema hinnaga:
https://www.medicum.ee/eriarstiabi/ea-hinnakiri/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 12:49; 17.08 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa tarvitasid ka ad- d ärevusehäire raviks?Mina tarvitasin.Ja loomulikult kui rohtu sõin,oli väga hea olla,mitte mingit häda.Nüüd kui olen aasta n.ö puhas olnud ad-st,hakkavad jälle mingid imelikud nähud pihta: pea lainetab,rinnus imelik ja mis veel imelikum sain veel südame rütmihäire diagnoosi.Minu küsimus on hoopis see,et kas ma nüüd ilma ad- ta üldse ei saa? Kus nüüd see rütmihäire siis? Olen isegi segaduses,et mida teha, kas haarata uuesti ad järele või lihtsalt sombina ringi kõndida…mis ma nüüd öelda tahan on see,et äkki sul ka mingid rohu ära jätunähud või midagi? Nii palju kui mina aru saand olen,ei saagi sellest ärevusest lahti,peab toime tulema ja sellega õppima elama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugege ärritatud soole sündroomi kohta, inglise keeles on rohkem infot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearst peab ise tegema gastroskoopia, kui elate suures keskuses.

Oodata mitu kuud gastroenteroloogile ja siis edasi gastroskoopiat.

On olemas e-konsultatsioon, aga gastroenteroloogile ei saa ka kiiremini, kui gastroskoopia tegemata.

Ega ikka ei pea küll, mis jutt!! Perearst ei ole uuringuarst.
Perearst annab saatekirja otse gastroskoopiasse, gastroenteroloogi juurde ei pea küll minema selleks.
Sinu loogika järgi peaks perearst ise ka koloskoopiat tegema või siseorganite UH-d.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearst peab ise tegema gastroskoopia, kui elate suures keskuses.

Oodata mitu kuud gastroenteroloogile ja siis edasi gastroskoopiat.

On olemas e-konsultatsioon, aga gastroenteroloogile ei saa ka kiiremini, kui gastroskoopia tegemata.

Ega ikka ei pea küll, mis jutt!! Perearst ei ole uuringuarst.

Perearst annab saatekirja otse gastroskoopiasse, gastroenteroloogi juurde ei pea küll minema selleks.

Sinu loogika järgi peaks perearst ise ka koloskoopiat tegema või siseorganite UH-d.

JAH, perearst tellib antud uuringud ja vastuseid interpreerib tema. Miks peab inimene ootama kahes järjekorras, kui perearst saab need uuringud ise tellida ja vastuste järgi ravi määrata.
Perearst võib tellida väga paljusid uuringuid, mitte saata uuringu tegemiseks eriarsti juurde nt. Erinevad ultraheli uuringud, röntgen, koloskoopia, gastroskoopia, luutiheduse uuring jne.
Perearst oskab uuringu tulemuste alusel ise ravi määrata, kui ei oska, siis koolitab ennast ja kui ikka ei oska, siis küsib eriarstilt nõu kas telefoni, meili või ekonsultatsiooni kaudu. Jooksutada inimest, see on lubamatu.
Kahjuks eriarstina näen seda pidevalt ja see kohutavalt vihastab mind.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.08 09:06; 10.08 11:13; 10.08 12:06; 10.08 12:11; 17.08 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas omeprasooli ei pea mitte hommikul enne sööki võtma? Või võib hommikuse asemel ka õhtul võtta?

minumeelest pole vahet, kas hommikul enne sööki, enne lõunat või enne õhtusööki.
lihtsalt kord päevas.
seda võetakse tavaliselt kuurina. nt paar nädalat võtad ja siis jälle mitu kuud rahus.

ise olen võtnud hommikul kohe peale ärkamist. siis jõuab mõjuda, enne, kui söömiseni jõuan.
mõnikord võtan ka ilma kuurita, enne kuhugi minekut, kui on teda, et ees ootab mõni selline söögikord (väljas), kus pole ette teada, mida võidakse pakkuda või kas on võimalik üldse ise toitu valida (nt asutuse jõululõuna või mõne sugulase sünnipäev).

kui olen midagi sobimatut söönud ja valu juba on tekkinud, siis omeprasol enam selleks korraks ei aita, siis võtan rennit. aitab suht kiiresti.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.08 12:49; 17.08 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Somaatiline= kehaline
Psühhosomaatiline= kehaline kaebus psühholoogilise algpõhjusega. Aga isegi psühhosomaatilised hädad avalduvad täiesti haigusena ja vajavad ka kehalist ravi, algpõhjus on küll psüühikas, aga haigus reaalne.
Jah, võivad küll olla psühhosomaatilised kaebused ilma tunetatava ärevustundeta, stress jms on ju hästi teada, mis löövad välja inimese nõrgemas kohas, kellel mis vastuvõtlikum on vererõhk, magu (seda mõjutab stress väga) jms.
Omeprasooli jt peab võtma hommikul esimese asjana tühja kõhuga. Kui kõrvetised on öösel, võib võtta ka õhtul enne magamamainekut jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Ilu ja tervis Ärevushäire somaatilised sümptomid ilma ärevuseta?