Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ärimees Raivo Hein: maksustada tuleb vaesust, mitte rikkus

Näitan 28 postitust - vahemik 31 kuni 58 (kokku 58 )

Teema: Ärimees Raivo Hein: maksustada tuleb vaesust, mitte rikkus

Postitas:
Kägu

Loodetavasti sel  vanamehenässil on üheotsapilet.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Püha müristus. Sinu loogika järgi on kõik edukad börsimaaklerid “lihtsalt õigel ajal õiges kohas” ja “parseldavad maha” teiste loodut??? Sa ikka saad aru, et õigel hetkel ostmine ja õigel hetkel müümine ongi teadus, see ongi kogu konks?

Olgu siis “teadus”, kuid see pole töö.

Bõrsimaakleri amet on tõesti küsitava väärtusega amet. Maailmas on tegelikult palju ameteid, mis on majanduslikus plaanis kasutud, mis ei loo lisaväärtust. Siia alla käivad eelkõige igasugused osta-müüga seotud ametid ja meelelahutustööstus. Töö väärtusest saad aru, kui mõtled, et mis sellest muutuks, kui antud tööd tegevad inimesed maailmast ära kaoksid. Kui midagi ei muutu, siis on tegemist libatööga. Kõige ilmekam näide Eestist on näiteks kinnisvaramaaklerid, kelleta maailm toimiks edasi paremini kui koos nendega.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nupukaid leidub. Mida siin maksustada?
Lingid avaliku info põhjal.
Keegi sai sünnipäevaks uhke kabrioleti(ainult töösõitudeks!!!)
https://kroonika.delfi.ee/artikkel/94203541/foto-tahtreporter-eda-liis-kann-sai-sunnipaevaks-uhke-auto-tulin-maalt-ja-hoovis-ootas-mind-punane-kabriolett

Number pildilt näha ja sellepõhja tule VIN mis näitab uhket sünnipäevakinki hoopis sedasi

https://en.bidfax.info/ford/mustang/3983561-ford-mustang-2013-red-37l-vin-1zvbp8em4d5258042.html

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nupukaid leidub. Mida siin maksustada?

Lingid avaliku info põhjal.

Keegi sai sünnipäevaks uhke kabrioleti(ainult töösõitudeks!!!)

https://kroonika.delfi.ee/artikkel/94203541/foto-tahtreporter-eda-liis-kann-sai-sunnipaevaks-uhke-auto-tulin-maalt-ja-hoovis-ootas-mind-punane-kabriolett

Number pildilt näha ja sellepõhja tule VIN mis näitab uhket sünnipäevakinki hoopis sedasi

https://en.bidfax.info/ford/mustang/3983561-ford-mustang-2013-red-37l-vin-1zvbp8em4d5258042.html

See juba eile ju meediastki läbi käinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See on siin minu meelest varemgi kõlanud, et
– kõik MINUST vaesemad on lollid ja laisad, loomulikult ise selles süüdi
ja
– kõik MINUST rikkamad on kahtlased sahkerdajad, kes pole ise midagi kasulikku teinud, vaid teiste arvelt rikastunud.
Seetõttu tuleks õigluse nimel nii minust vaesematelt kui ka rikkamatelt muidugi ohtralt makse koguda, ainult mitte minult.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selline maks on juba olemas ja selle nimi on käibemaks. Nimelt, väiksema sissetulekuga inimesed maksavad suure osa oma rahast toidule, riietusele jm olmekuludele, mis on käibemaksustatud. Suurema sissetulekuga inimesed saavad lubada näiteks investeeringute tegemist, mis on käibemaksuvabad. Nii siis maksavad madala sissetulekuga inimesed suurema osa sissetulekust käibemaksuks kui suure sissetulekuga inimesed.

Ma arvan, et seda tendentsi ei peaks täiendavalt tulumaksuga võimendama. Aga ega ärimees ei tarvitsegi selle peale mõelda, kuidas raha ühiskonnas liigub. Teda tiražeeritakse, kuna ta on ärimees ja rikas. Rikaste inimeste arvamuste tiražeerimisel on see probleem, et sageli poleks võimalik, et kõik saaksid samal meetodil rikkaks ehk siis tema maailmapilt võib olla ühiskonna jaoks tervikuna kasutu.

Ja rikas inimene ei kuluta olmekuludele, riietele ja toidule või? 😀

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kelle asi siis veel? Kui raha on liiga palju ja inimene ei oska sellega midagi peale hakata, siis tuleb raha ära võtta ja anda neile, kes vajavad seda rohkem. #3835312: Kes sul keelab tema moodi elada? Ma ei soovi elada tema moodi.

Ei ole sinu asi, mida keegi oma rahaga peale hakkab. Sinule ta seda andma ei pea. Pangu kasvõi põlema, kui tahab. Mitte sa ei soovi elada tema moodi, vaid sa ei küündi sellise eluni.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vaesele, kes teenib näiteks 1000 eurot kuus miinus maksud on see ikka palju suurem kulu võrreldes tema sissetulekuga.

Sotside valija, kas pole? Kõik suhtelised asjad on sotside jaoks õiglased, kuid minu jaoks ebaõiglased. Minu elukogemus ütleb siiski, et suurem sissetulek tuleb sellele, kes rohkem pingutab, tööd teeb, oma võimalused ära kasutab. Jajaa, alati on erandeid, kohe keegi räägib teadlastest ja õpetajatest, kuid see ei muuda üldist trendi. Kes valib põhihariduse, saabki vähem raha. Kes valib gümnaasiumihariduse ilma plaanita kõrgkooli minna, on juhuste meelevallas. Kes valib kõrghariduse, kuhu kergemalt sisse saab, võib arvestada, et kuigi nõutud tema amet tulevikus olema ei saa. Kes valib raskema tee ning tunneb ka võimalused ära, on tehtud mees.  Ja siit lähtekohast … miks peaks seda, kes rohkem on oma elus pingutanud, karistama kõrgema maksumääraga? Pigem peaks ikka kõik maksma võrdset maksu.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselgelt maksab vaene toidupoes käibemaksuks suurema protsendi oma sissetulekust kui rikas.

Käibemaks on ikka 20%, olgu maksjaks vaene või rikas.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestis ju oli väga kaua aega võrdne maksumäär.

Mina ei rääkinud võrdsest määrast, vaid võrdsest maksust. Mina maksan iga kuu 500 ja sina ka, mis sellest, et sina teenid 5000 ja mina 1000. Nii oleks minu arust õiglane. Tõsi, see on ebarealistlik, aga ma räägin sellest, mis on õiglane. Sotsiaaltoetused on iseasi ja käivad omasoodu.

Lihtsalt valdkond on selline, kus palju ei maksta. Oma süü, et sellega lepib, ta peaks ju pingutama, et saada paremale töökohale?

Ikkagi sotside valija 😀 Kui inimesed valiks ametiks ainult valdkondi, kus palju makstakse (ja viitsiks ka vastavalt pingutada), siis hakkaks ka vähemmakstud valdkondades palgad tõusma.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole sinu asi, mida keegi oma rahaga peale hakkab. Sinule ta seda andma ei pea. Pangu kasvõi põlema, kui tahab. Mitte sa ei soovi elada tema moodi, vaid sa ei küündi sellise eluni.

Kuidas ei ole minu asi? Seadusi võtab vastu enamus. Kui enamus soovib, siis rikkad hakkavad maksma luksusmaksu nii, et silm ka ei pilgu. See, et rikkad praegu rahaga laiavad, on puhtalt vaesemate laiskus ja tegemata töö.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

😀 See ei ole ju mitte kuidagi sinu suhtes õiglane. Minu jaoks oleks maks 10%, sinu jaoks aga 50%.

Vat just, seepärast sa oledki sotside valija, et sinu arust on õiglus proportsioonis. Minu jaoks on õiglus absoluutsummas. Mind on üks ja sind on üks, järelikult peame maksma ühepalju sinna patta, kust makstakse meie heaoluks asju.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vat just, seepärast sa oledki sotside valija, et sinu arust on õiglus proportsioonis. Minu jaoks on õiglus absoluutsummas. Mind on üks ja sind on üks, järelikult peame maksma ühepalju sinna patta, kust makstakse meie heaoluks asju.

kui seada maksumääraks absoluutsummana see tase, mis on ka kõige kehvemale ühiskonna liikmele jõukohane, siis peaks enamikule ühiskondlikele kuludele kriipsu peale tõmbama. ainult, et siis tekib küsimus, milleks üldse riik kui selline, kui igaüks üksi ja eraldi peab oma elukorraldusega hakkama saama.

noh, aga mina tõepoolest olengi sotside valija ja sügavalt veendunud, et eluõigus on kõikidel inimestel ühesugune ja ühiskonnana toimimiseks oleme üksteisele vajalikud.

rikkur, kes vaesematele lihtsalt kriipsu peale tõmbaks, ei hooma, et saeb oksa, millel ise istub.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

rikkur, kes vaesematele lihtsalt kriipsu peale tõmbaks, ei hooma, et saeb oksa, millel ise istub.

Aga vastupidi on ok?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga vastupidi on ok?

Kui rikkur sõidab 150 000 maksva auto asemel 50 000 maksva autoga, ei juhtu tema elus midagi halba.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui rikkur sõidab 150 000 maksva auto asemel 50 000 maksva autoga, ei juhtu tema elus midagi halba.

Sul on tüüpiline vaese inimese mentaliteet. Seepärast see artikkel sulle närvidele käibki. Mina olen rikas ning minu jaoks oli see hea lugemine.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kogu jutu mõte ongi ju selles, et me ei maksa tegelikult ühepalju. Rahasumma on küll sama, aga sisuliselt sunnib see sind vaesusesse kui mina võin teha, mida tahan.

Ja see ongi point – ma võtan seepeale jalad pee alt välja, ei osta uut iPhone-i enam, vaid võtan selle raha eest mõned koolitused ja hakkan suuremat palka teenima – ja kogu lisaks teenitud tulu jääb mulle, mitte ei pea ma sellest jälle juppi riigile andma.

kui seada maksumääraks absoluutsummana see tase, mis on ka kõige kehvemale ühiskonna liikmele jõukohane, siis peaks enamikule ühiskondlikele kuludele kriipsu peale tõmbama.

Ei, miks. Me räägime praegu ju ikkagi ühest maksust – tulumaksust, sellest, mis inimese enda silma alt läbi käib. Kõige suurem osa ühiskondlikest kuludest kaetakse siiski sotsiaalmaksudest, mida tasub tööandja, ning see peab muidugi jääma solidaarseks süsteemiks ning kõrgemalt palgalt makstakse rohkem kui madalalt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, miks. Me räägime praegu ju ikkagi ühest maksust – tulumaksust, sellest, mis inimese enda silma alt läbi käib. Kõige suurem osa ühiskondlikest kuludest kaetakse siiski sotsiaalmaksudest, mida tasub tööandja, ning see peab muidugi jääma solidaarseks süsteemiks ning kõrgemalt palgalt makstakse rohkem kui madalalt.

sotsiaalmaksust kaetakse ainult kahe valdkonna kulud, praeguste pensionäride esimese samba pension ja solidaarne ravikindlustus, ei muud.

sealjuures makstakse nii ühele kui teisele lisaks ka üldisest eelarvest.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja see ongi point – ma võtan seepeale jalad pee alt välja, ei osta uut iPhone-i enam, vaid võtan selle raha eest mõned koolitused ja hakkan suuremat palka teenima – ja kogu lisaks teenitud tulu jääb mulle, mitte ei pea ma sellest jälle juppi riigile andma.

veelkord, üksikisiku tasandilt justkui hea soovitus, suur pilt paistab aga mõnevõrra teistsugune.

kas näiteks meditsiinisüsteem saaks toimida, kui kõik meditsiinihuvilised õpiks ainult arstideks. ei õdesid, ei hooldajaid, laborante ega koristajaid?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas näiteks meditsiinisüsteem saaks toimida, kui kõik meditsiinihuvilised õpiks ainult arstideks. ei õdesid, ei hooldajaid, laborante ega koristajaid?

Pilt, mida sa vaatad, on suur küll, aga vaata veel suuremat pilti. Kui mingis ametis on liiga vähe töötajaid, siis pikas perspektiivis selle ameti palk tõuseb ning tekivad soovijad. Üldjoontes selline valem täiesti töötab. Töötan ise valdkonnas, kus on ka palju madalapalgalisi lihttöölisi. Prooviti neid leida igat moodi, lõpuks ei jäänud muud üle kui leida vahendeid palka tõsta. Nii läheb see alati.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas oleksid nõus pideva võõrtööjõu sissevooluga, kes täidaksid need alumise astme töökohad siis, kui kõik eestlased ja hiljem tulnud võõrtöölised on esimeselt tasemelt edasi liikunud?

Kas sa ei saanud aru, mida kirjutasin? Kirjutasin, et kui palgad tõusevad, tekib jälle huvi selle töö vastu, ka neil, kes vahepeal on mujale liikunud. Hooldaja läks Soome koristajaks, siis tõusid hooldajate palgad, tuli Eestisse hooldajaks tagasi. Kuigi eks võõrtööjõud on ka paratamatus. Nagu ka meie vool välja on paratamatus.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sa ei saanud aru, mida kirjutasin? Kirjutasin, et kui palgad tõusevad, tekib jälle huvi selle töö vastu, ka neil, kes vahepeal on mujale liikunud. Hooldaja läks Soome koristajaks, siis tõusid hooldajate palgad, tuli Eestisse hooldajaks tagasi. Kuigi eks võõrtööjõud on ka paratamatus. Nagu ka meie vool välja on paratamatus.

Aga miks peaks keegi üldse tahtma madalama otsa tööd teha, kui on võimalik jalad kõhu alt välja võtta ja kõrgemale pürgida? Tagasi tulla, et sama tööd hakata jälle tegema ja vaid natuke rohkem teenida (palgatõus ei tule ju kohe sadades eurodes)? Kõik saavad ju end koolitada ja hakata suuremat raha teenima, kogu lisaks teenitud tulu jääks neile. Sel hooldajal on võimalik end ettevõtjaks koolitada, avada enda hooldekodu või pakkuda koduteenust, kus tööd teevad tema alluvad. Palgatõus meelitabki ju ligi hoopis võõrtööjõudu, kui keegi kohalikest enam seda tööd teha ei taha.

Hooldekodu töötaja loob hooldekodu ei tea millest, põhust ja savist? Tead kui palju tohutuid nõudeid on hooldekodul, selle kadalipu läbimiseks peavad sul head juristid olema ja sul peab olema raha neile maksmiseks. Milleks nii fantaseerida? Kui kõik on ettevõtjad, ikkagi kes teevad ära töö, need kes seda tööd tegema peavad, nemad jäävad ikka palgavaesusesse ja lõppeks ei muutunud midagi. Eesti häda pigem ongi selles, et kõik tahavad olla juhid, aga tööd ei taheta teha ja siis on pidev ulgumine, miks seda töötajat ei leia madala tasu eest.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Keegi siin just väitis, et ei osta järgmist iPhone’i, hoopis koolitab end ja teeb kõik teoks.

Kes ikkagi vanureid hooldab sel juhul? EKRE lõikab sul läbi kaelasooned, kui hakkad rääkima Ukraina tööjõust.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi siin just väitis, et ei osta järgmist iPhone’i, hoopis koolitab end ja teeb kõik teoks.

Kes ikkagi vanureid hooldab sel juhul? EKRE lõikab sul läbi kaelasooned, kui hakkad rääkima Ukraina tööjõust.

ja kuidas ukraina tööjõud meid päästab? mingi aeg tahavad ka nemad kõrgemat tasu ja pead ikka maksma või keda sa siis siia tood, asiaate? ise kolid lõpuks hispaaniasse elama, miks üldse eestimaad sedasi lagastada?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pealkirja järgi on kutt järjekorras, et kosmosesse lennata :):) Eks see on ka omaette vaev kui raha tõesti mitte kuskile panna ei ole.

Lisaks on ta minu meelest samas pundis, kes kuskil väitsid, et helikoptrid on nii odavad, et iga tööl käiv inimene peaks saama seda endale lubada.  Oli mingi telesaade või lõik kuskil saates kus demonstreeriti koptereid ja nende omanikke. Päris huvitav oli isegi kuni selle avalduseni. Kõik on ok, rikkuritel on täielik õigus omada helikopterit, lennaku terviseks. Aga olla nii tohutult eluvõõras, arrogantne ja vabandust, aga ka lihtsalt loll on ikka omaette tase, ole sa nii jõukas kui tahes.

Üks manitses meid, vaeseid, et me ei jooks 3 eurost kohvi, teine pillab killu, et helikopter on kättesaadav kõigile kes tööl käivad. No mida sellistest arvata, tõsiselt?

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No täpselt seda ma ju räägingi. Kes teeb “musta” tööd, kui kõik end koolitavad ja kõrgema palgaga tööle tahavad minna? See, et palgad tõusevad ja tulevad hooldajad Soomest tagasi sama tööd siia tegema – kui tõusevad madalama otsa palgad, tõusevad ka kõik muud palgad, tooted-teenused ning ollakse täpselt samas punktis edasi nagu enne.

Jah, aga nii elu käibki, lainetusena. Kord Vestman all ja Piibeleht peal, tead küll. Mitteoskustöölised ju valivad tööd palga järgi. Jah, muu elu tõuseb ka tasapisi järele, siis saabubki jälle laine põhi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: right;”>Aga miks peaks keegi üldse tahtma madalama otsa tööd teha, kui on võimalik jalad kõhu alt välja võtta ja kõrgemale pürgida.

</p>
Väga paljud tahavadki teha oma madalaotsa töid, sest inimesed on lollid ja Neil puuduvad unistused ja kujutlusvõime. Seda on hästi näha ka naiteks, kui kusitakse inimestelt, et mida te teeks kui voidaks lotoga? Vastused stiilis, et jaaks tööle edasi, sest kodus on igav ja et umbes, mis selle miljoni eest ikka saab, kuigi see nende 1666 kuu palk.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Püha müristus. Sinu loogika järgi on kõik edukad börsimaaklerid “lihtsalt õigel ajal õiges kohas” ja “parseldavad maha” teiste loodut??? Sa ikka saad aru, et õigel hetkel ostmine ja õigel hetkel müümine ongi teadus, see ongi kogu konks?

Olgu siis “teadus”, kuid see pole töö.

Töö väärtusest saad aru, kui mõtled, et mis sellest muutuks, kui antud tööd tegevad inimesed maailmast ära kaoksid. Kui midagi ei muutu, siis on tegemist libatööga.

Sellisel juhul on ju poemüüja ka libatöö, nutikassad on juba praegu neilt tood ara votmas ja tulevikus laheb see 100% automatiseerituks, ehk on vaja uhte inimest turvakontrolliks ja paari laomolu kes kaupa valja panevad.

0
0
Please wait...

Näitan 28 postitust - vahemik 31 kuni 58 (kokku 58 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Ärimees Raivo Hein: maksustada tuleb vaesust, mitte rikkus