Esileht Tööelu, raha ja seadused. Äritegevus eramajade piirkonnas

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Äritegevus eramajade piirkonnas

Postitas:
Kägu

Ei ole kindel, et see on nüüd õige alateema, aga kuna küsimus puudutab raha ja äritegevust, siis äkki on õige koht.

Mida arvate äritegevusest vaikses eramajade piirkonnas? Meie piirkonnas on mitmes majas äritegevus, keegi müüb autosid, keegi rendib kärusid, keegi ehitab midagi. Sellega muidugi tuleb seda ette, et need müüdavad-renditavad asjad ei pruugi alati oma krundile ära mahtuda ja neid hoiustatakse tänaval. Eks kaasneb ka suurenenud liiklus ja müra ehitamisest või autode putitamisest, samas seda ainult päevasel ajal.

Ühegi seadusega ilmselt see tegevus kuidagi vastuolus ei ole? Aga mida teie arvate sellest, et rahulikus eramajade piirkonnas peate taluma naabrite äritegevust või mis hetkest hakkaks see teid häirima?

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul naaber, kellel endal 3 last, ehitas terve hoovi laste atraktsioone täis, siis mõtlesin küll et tea, kas hakkab lapsehoiuteenust pakkuma või. See oleks väga häirinud, terve päev kisa ja lärm kõrvalaias, seda on piisavalt juba nende kolmegagi. Lisaks tuuakse autodega, viiakse autodega, liiklus oleks siin kitsal tänaval kohe mitmekordistunud. Õnneks praegu turnivad seal tema oma masuurikad, aga isegi kui ta oleks veel lapsi hoida võtnud, siis vaevalt ma midagi teha oleksin saanud.

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänaval seisvad autod ei tohiks nüüd küll kedagi häirida. Või kui palju neid peaks seal olema? Ma võin ju rikka inimesena näiteks harrastada kokkamist ja teha tihti õhtusööke paljudele inimestele, kus kõik saabuvad autoga. Pole mingit äritegevustki.

 

+8
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänaval seisvad autod ei tohiks nüüd küll kedagi häirida. Või kui palju neid peaks seal olema? Ma võin ju rikka inimesena näiteks harrastada kokkamist ja teha tihti õhtusööke paljudele inimestele, kus kõik saabuvad autoga. Pole mingit äritegevustki.

Peaasi et autod sinu aiataha ära mahuvad.

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaasi et autod sinu aiataha ära mahuvad.

Kui see on linnatänav ja parkimine pole märkidega piiratud, pargi, kus tahad. Meie linna kodulehel oli keegi kurtnud, et tema maja ees pargib alailma võõras auto, mis teha. Ja LV vastus oli just selline – kui hoovivärav pole kinni pargitud, siis keegi keelata ei saa.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peaasi et autod sinu aiataha ära mahuvad.

Kui see on linnatänav ja parkimine pole märkidega piiratud, pargi, kus tahad. Meie linna kodulehel oli keegi kurtnud, et tema maja ees pargib alailma võõras auto, mis teha. Ja LV vastus oli just selline – kui hoovivärav pole kinni pargitud, siis keegi keelata ei saa.

Nii on, aga viisakus ka maksab midagi. Meie tänaval on viisakad inimesed, kui külapised ja autosid rohkem, siis küsitakse naabri käest nôusolek tema aiataha parkida. Keegi pole keelanud.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida arvate äritegevusest vaikses eramajade piirkonnas? Meie piirkonnas on mitmes majas äritegevus,

vägagi positiivselt suhtun.

nt teatmik.ee põhjal on meie tänaval absoluutselt igase majja mingi firma registreeritud, mõnesse lausa 2 (vanematel oma ja lastel oma),  paarismajades 2-3 firmat, tänava ainsas kortermajas 6 tk.
kui me ise siia 20a tagasi maja ostsime, siis maja valides vaatasimegi kohe maja selle pilguga, et kuhu tuleb vastuvõtukabinet, kuhu kliendid parkida saavad (tegime maja ette oma kuludega nn kliendiparkla).

meie tänaval on põhiliselt sellised firmad, mille põhitegevus käib mujal (nt klientide juures), aga kontor asub omaniku eramus. on mõned teadustegevusega seotud firmad, it-firmad, raamatupidamisfirmad, koolitusfirmad jne

inimene, kes arvab, et eramusse ei tohi eramu omanik oma firma kontorit teha, lihtsalt ise ei oska majanduslikult mõelda.

Kui mul on oma maja, selles on vaba tuba firma kontori jaoks, siis miks ma ei või seda kontorina kasutada (ja osa kodustest komm.kuludest firma kuludesse panna)? Selle asemel, et peaksin kõrvalkvartali mõnda ärimajja täiesti ulmelise hinnaga sama suure toakese üürima (odavaim 12 ruudune kontoripind on siin piirkonnas 800€/kuu+ komm maksud) ?

Kuidas sind kui naabrit häirib see, kui mu maja üks tuba on firma kontor, kus ma arvuti tagant töötajatele kirju saadan või raamatupidamist teen?
Või oled selline naaber, kes kadestab, et ma tööl “ei käi”, vaid töötan kodust?

+8
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänaval seisvad autod ei tohiks nüüd küll kedagi häirida. Või kui palju neid peaks seal olema?

Oleneb kui kitsas tänav on. Meil tänav üsna kitsas, kõnniteed on pigem laiad ja väravast välja (või sisse) keerata pole just kõige mugavam kui terve vastasuunavööndi hõivavad parkivad autod. Hiljuti just roomasin järelkäruga välja, vastasuunas parkijate tõttu peaks minimaalselt väikese raadiusega pöörama, samas käru tõttu tuleks just suurem raadius võtta et väravapostidest ikka mööda mahuks. Äärekivid on ka madalamad ainult värava ulatuses, seega üks ratas keerab alati üle kõrgema äärekivi. Õnneks on sel talvel lumi juba mitu korda ära veetud, muidu oleks hoovi keeramine vist võimatuks muutunud, sest parkijad nihkusid lumevallide kasvades  üha rohkem üle mõttelise telgjoone.

Teemaalgataja mainitud äritegevus mind ilmselt ei häiriks, kui sellega müra ei kaasne. Tänaval parkimine ka ei häiriks kui seal piisavalt ruumi on. Ehitamine võib olla veidi häiriv, aga see on tavaliselt lühiajaline (mingi kopsimine, toksimine, puurimine või lõikamine), seda ma äritegevuse ala ei liigitaks kui just naaber mingeid teisaldatavaid väikemaju ei ehita.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida arvate äritegevusest vaikses eramajade piirkonnas? Meie piirkonnas on mitmes majas äritegevus,

vägagi positiivselt suhtun.

nt teatmik.ee põhjal on meie tänaval absoluutselt igase majja mingi firma registreeritud, mõnesse lausa 2 (vanematel oma ja lastel oma), paarismajades 2-3 firmat, tänava ainsas kortermajas 6 tk.

kui me ise siia 20a tagasi maja ostsime, siis maja valides vaatasimegi kohe maja selle pilguga, et kuhu tuleb vastuvõtukabinet, kuhu kliendid parkida saavad (tegime maja ette oma kuludega nn kliendiparkla).

meie tänaval on põhiliselt sellised firmad, mille põhitegevus käib mujal (nt klientide juures), aga kontor asub omaniku eramus. on mõned teadustegevusega seotud firmad, it-firmad, raamatupidamisfirmad, koolitusfirmad jne

inimene, kes arvab, et eramusse ei tohi eramu omanik oma firma kontorit teha, lihtsalt ise ei oska majanduslikult mõelda.

Kui mul on oma maja, selles on vaba tuba firma kontori jaoks, siis miks ma ei või seda kontorina kasutada (ja osa kodustest komm.kuludest firma kuludesse panna)? Selle asemel, et peaksin kõrvalkvartali mõnda ärimajja täiesti ulmelise hinnaga sama suure toakese üürima (odavaim 12 ruudune kontoripind on siin piirkonnas 800€/kuu+ komm maksud) ?

Kuidas sind kui naabrit häirib see, kui mu maja üks tuba on firma kontor, kus ma arvuti tagant töötajatele kirju saadan või raamatupidamist teen?

Või oled selline naaber, kes kadestab, et ma tööl “ei käi”, vaid töötan kodust?

TA olen. Väga paljud inimesed teevad kontoritööd kodukontorist, olgu see siis tööandjale või oma ettevõttele ja ühtegi naabrit see ei häirigi, sest vaikne kontoritöö ei mõjuta neid kuidagi.

Minu küsimus puudutas ju sedasorti tegevust, mis paistab majast välja või õigemini juba krundi piiridest välja (kas siis millegi hoiustamisega väljaspool krunti või siis väljendub mürana). Seega pisut arusaamatu vastus sinu poolt.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan ka eramute piirkonnas. Asumi lõpus. Pean 2 aastat külalistemaja, mis mahutab maksimaalselt 8 külalist. Kuigi selle aja jooksul pole toimunud ühtegi üritust, mis mingilgi määral müra teeks ( see on lausa kodukal keelatud tegevuste all ära märgitud), ei meeldi see silmnähtavalt minu kahele naabrile. Ja nad on tõesti kaugel minust. Minu krundi suurus on 10000 m2 ehk 1 hektar ja lähim naabermaja piisavalt eemal. Siiski ma enam oma “terele” vastust ei saa. Lihtsalt ei tea, miks?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan ka eramute piirkonnas. Asumi lõpus. Pean 2 aastat külalistemaja, mis mahutab maksimaalselt 8 külalist. Kuigi selle aja jooksul pole toimunud ühtegi üritust, mis mingilgi määral müra teeks ( see on lausa kodukal keelatud tegevuste all ära märgitud), ei meeldi see silmnähtavalt minu kahele naabrile. Ja nad on tõesti kaugel minust. Minu krundi suurus on 10000 m2 ehk 1 hektar ja lähim naabermaja piisavalt eemal. Siiski ma enam oma “terele” vastust ei saa. Lihtsalt ei tea, miks?

ehh! sa oled ju rikas! 😀 enamus inimesi on jube kadedad. ja laisad. kokku ongi see, et ise ei viitsi, a kui teised teevad, siis kiunun täiega.

+9
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

on kaks erinevat asja – on tegemist n.ö. kodukontoriga, näiteks raamatupidajad või kasutatakse kinnistut äritegevuseks näiteks autode remont – viimasel juhul on küsimus maa sihtotstarbes – kas on ärimaa või elamumaa. Elamumaad ei saa kasutada ärimaana, sel juhul tuleb läbi detailplaneeringu muuta maa sihtotstarvet.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan ka eramute piirkonnas. Asumi lõpus. Pean 2 aastat külalistemaja, mis mahutab maksimaalselt 8 külalist. Kuigi selle aja jooksul pole toimunud ühtegi üritust, mis mingilgi määral müra teeks ( see on lausa kodukal keelatud tegevuste all ära märgitud), ei meeldi see silmnähtavalt minu kahele naabrile. Ja nad on tõesti kaugel minust. Minu krundi suurus on 10000 m2 ehk 1 hektar ja lähim naabermaja piisavalt eemal. Siiski ma enam oma “terele” vastust ei saa. Lihtsalt ei tea, miks?

Sellega meenus mulle sugulase jutt, kes elas ühe külalistemaja naabrina 3 aastat. Kuigi peod ja suurüritused olid ka seal keelatud, oli probeem just külastajates endis:

a) ca. 6-7-aastane poiss käis naabrikoera kividega pildumas ja kui keelama mindi, saadi vanemate käest sõimata: las laps harjutab ja areneb! Koer oli aiaga piiratud terrritooriumil, kuid õnnetuseks traataed.

b) peretülid, toasisesed joomingud, mis hoolimata vahemaast siiski naabriteni kandusid; sama saab öelda nn. aiasviibimiste kohta;

c) külalistemajas viibivad lapsed käisid alatasa naabriaias küll lilli, mänguasju, õunu-pirne võtmas, jättes tähelepanuta sildi KURI KOER. Kahel korral põrgati ka koeraga kokku ja siis tulid ka vanemad sõimama, et miks teie koer minu last ehmatab. Hea, et ei olnud kuri koer! Mina nt. sel juhul tegeleks oma lapse kasvatamise ja naabri juures kahjude hindamise, mitte õiendamisega;

d) ühises tupiktänavas ei juletud lõpuks oma autot parkida, sest ainult 3 korral rihiti auto ära ning põgeneti. Õnneks kõigil korral tegija ka tuvastati, kuid ega siis külalistemaja pidaja viisakalt kaasa aidanud! Politseiga.

e) lapsi käidi külalistemajas viibivate külastajate laste poolt narrimas või kiusamas: trambiti vastu aeda, vahel hüüti inetusi jne.

f) osa külastajaid käisid mõõda külalismaja aeda patseerimas ja siis kommenteeriti kõva häälega naabri maja, aeda, peret jne.

g) …

Ühesõnaga, vali siit mõni neist näidetest ja mõtle, miks mõned ei ole enam isegi mitte viisakad.

 

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

on kaks erinevat asja – on tegemist n.ö. kodukontoriga, näiteks raamatupidajad või kasutatakse kinnistut äritegevuseks näiteks autode remont – viimasel juhul on küsimus maa sihtotstarbes – kas on ärimaa või elamumaa. Elamumaad ei saa kasutada ärimaana, sel juhul tuleb läbi detailplaneeringu muuta maa sihtotstarvet.

See ikka alati nii ei ole. On ju päris palju töökodasid, mis asuvad eramajade alumisel korrusel, juurdeehituses või garaažis. Ülejäänud maja on ikka tavaline elumaja koos peenarde, sauna, grillikoha, laste atraktsioonide  ja kõige muuga, mis tavalise elamu juurde kuulub. Seda ei saa ju ärimaaks muuta, inimesed kasutavad maad elamiseks, ainult üht ruumi äritegevuseks. Sama ka korrusmajadega – väga palju on ju alumistel korrustel äripindu, kõrgemal tavalised korterid. Kindlasti pole maa sihtotstarve elamumaast ärimaaks muudetud. Ka meie linna vanades piirkondades ei tööta mitte raamatupidajad lihtsalt kodus, vaid ongi ametlikud ja reklaamitud raamatupidamisbürood, keeltekoolid, seminarisaalid, laste võimlemisteenuse pakkujad jne – kõik eramajades kas korteri või korruse kaupa. Ülejäänud majas elatakse tavalist eraelu. Meie perearstikeskus oli ka 25 aastat tavalise 5-korruselise elumaja ühe püstaku kahel korrusel. Majas oli kokku 5 püstakut, kõik eluruumid. Praegu on mu koduvallas nii apteek kui ka hambaravi kabinet ühe eramu alumisel korrusel. Rendivad ruume.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühegi seadusega ilmselt see tegevus kuidagi vastuolus ei ole? Aga mida teie arvate sellest, et rahulikus eramajade piirkonnas peate taluma naabrite äritegevust või mis hetkest hakkaks see teid häirima?

Tihti on need eramajad ehitatud piirkondadesse, kus juba varem ärihooned tegutsesid, aga üldjuhul seadusega vastuolus selline asi ei ole jah. Praegu käib üldse nii aktiivne arendamine, et päris paljudes nn eramajade rajoonides ostavad arendajad vanemad majad ära, lükkavad maha ja asemele ehitatakse kortermajad (koos äripindadega) või majutusasutused näiteks. Kui planeeringut kehtestatakse, siis ümberkaudseid küll teavitatakse omavalitsuse poolt ja on võimalus esitada vastuväiteid, aga ma arvan, et päris sellist naabri pöördumist arvesse ei võeta, et a la meil on siin väikeste elamute piirkond ja mind häirib kui kõrvalkrundile kortermaja ehitatakse. Pole küll päris teemaalgatuses kirjeldatud olukord, aga tean, et paljud eramajade omanikud on samamoodi hädas kui senise ühepeereelamu asemel ehitatakse kõrvale enda majast kõrgem kortermaja, mis nii päikesevalgust kui ka vaadet piirab.

Selles osas on aga küll piirangud, kui nt keegi soovib elamuruumideks registreeritud kortermajas hakata ühes korteris äritegevusega tegelema. Ei mõtle siin all, kui keegi soovib registreerida oma firma juriidilise aadressi, vaid kui see puudutab reaalselt äritegevust, kus hakkavad käima kliendid või kuidagi muudmoodi võib elanike huve kahjustada. Sellisel juhul on vaja ka kõikide korteriomanike nõusolekut ja tean, et osades majades on inimesed isegi eraldi sissepääsu pidanud ehitama, aga seda ei tea, kas see on tulnud nõudena kaaselanike poolt või on eraldi sissepääsu loomine ka kuidagi seadusega ette nähtud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan ka eramute piirkonnas. Asumi lõpus. Pean 2 aastat külalistemaja, mis mahutab maksimaalselt 8 külalist. Kuigi selle aja jooksul pole toimunud ühtegi üritust, mis mingilgi määral müra teeks ( see on lausa kodukal keelatud tegevuste all ära märgitud), ei meeldi see silmnähtavalt minu kahele naabrile. Ja nad on tõesti kaugel minust. Minu krundi suurus on 10000 m2 ehk 1 hektar ja lähim naabermaja piisavalt eemal. Siiski ma enam oma “terele” vastust ei saa. Lihtsalt ei tea, miks?

Sellega meenus mulle sugulase jutt, kes elas ühe külalistemaja naabrina 3 aastat. Kuigi peod ja suurüritused olid ka seal keelatud, oli probeem just külastajates endis:

a) ca. 6-7-aastane poiss käis naabrikoera kividega pildumas ja kui keelama mindi, saadi vanemate käest sõimata: las laps harjutab ja areneb! Koer oli aiaga piiratud terrritooriumil, kuid õnnetuseks traataed.

b) peretülid, toasisesed joomingud, mis hoolimata vahemaast siiski naabriteni kandusid; sama saab öelda nn. aiasviibimiste kohta;

c) külalistemajas viibivad lapsed käisid alatasa naabriaias küll lilli, mänguasju, õunu-pirne võtmas, jättes tähelepanuta sildi KURI KOER. Kahel korral põrgati ka koeraga kokku ja siis tulid ka vanemad sõimama, et miks teie koer minu last ehmatab. Hea, et ei olnud kuri koer! Mina nt. sel juhul tegeleks oma lapse kasvatamise ja naabri juures kahjude hindamise, mitte õiendamisega;

d) ühises tupiktänavas ei juletud lõpuks oma autot parkida, sest ainult 3 korral rihiti auto ära ning põgeneti. Õnneks kõigil korral tegija ka tuvastati, kuid ega siis külalistemaja pidaja viisakalt kaasa aidanud! Politseiga.

e) lapsi käidi külalistemajas viibivate külastajate laste poolt narrimas või kiusamas: trambiti vastu aeda, vahel hüüti inetusi jne.

f) osa külastajaid käisid mõõda külalismaja aeda patseerimas ja siis kommenteeriti kõva häälega naabri maja, aeda, peret jne.

g) …

Ühesõnaga, vali siit mõni neist näidetest ja mõtle, miks mõned ei ole enam isegi mitte viisakad.

Normaalne inimene läheb probleemist rääkima naabriga, kui naabri külastajad on koera kividega pildunud või aiast õunu käinud võtmas. Naabril/külalistemaja pidajal ei pruugi endal aimugi olla, et selline tegevus on toimunud. Igal pool ju silmi ja kaameraid ei ole.

A normaalne eestlane ei räägi, ainuke “karistus”, mida ta suudab välja mõelda on passiiv-agressiivne tere-mitte-ütlemine. Noh, et “eks ta ise tea, mispärast nii on”. Muidugi ka kodus pereringis vahutamine antud teemal.

 

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käidigi külalistemaja pidava naabriga rääkimas: esialgu ääri-veeri (kui aiapeod-toatülid segasid või külastajate laste ohjamisega tuli tegeleda), käidi abi otsimas (autode rihtimised), kuid kui ikka koostööd ei tehta, naabrite murele kaasa ei elata ega seeläbi nt. sisekorrareegleid ei muudeta, siis ei olegi suurt midagi teha, kui läbi politsei raskematel juhtudel. Saan aru, et sul on mure külalistemaja pidava majaomanikuna: palun mine ja suhtle nende naabritega ja uuri, kas on ka muresid-probleeme külastajtega jne. Mine ja ole ise aktiivne, ära põrnitse tigedalt naabrite suunas ja mõtle, et miks küll ei tervitata. Ju on põhjust.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina saan TA aru. Lahendust ei tea. Ja nagu siinsetest vastustest selgub, on see sinu probleem. Teiste teemade juures taunitakse küll koera haukumist vms. Mina suhtun alljärnevatesse näidetesse sõbralikult, aga on hetki, kus need mind väga ärritavad.

Vastasmajas tore naabrimees ostis kunagi endale rekka ja tegi eravedusid. Tihtipeale seisis see suur auto meie maja vastas tänaval. Küll oli vaja putitada, küll soojendada, küll väga vara või väga hilja käima panna. Küll tuli talle seltsi teine rekka. Liiklus oli pidev. Õnneks sai see hobi läbi. Perre võteti sassis närvikavaga koer, kes haugub kogu aeg kui ta õues on (tahab tuppa tagasi, tahab mängida, linnuke lendab jne (kl 6 hommikul ja kl 22 õhtul).

Tuttava tuttav ostab-müüb-vahetab autode juppe. Maja ümbruses haljasala enam pole, nende peal on autoromud + küttepuude riidad. On ääretult toredad inimesed, aga silmailu maja ümbrus ei paku.

Maale sõites sõidan ühest sellisest majast mööda. Alguses oli seal paar romu, nüüd ehk u alates 30st. Õnneks jääb põldude vahele.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See pole ju absoluutselt sama kui sinu naaber kasutab oma hoovi autoremondi töökojana või esindussalong aiatehnika müügiks ja tutvustamiseks. Ilmselt ei ole te selliste äride kõrval elanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei sega igasugused autorendid, keraamikud jne mis ümbruskonnas on.

Ainsana segab toitlustusasutus. Naabrid tegid aedlinnas kohviku. Ja ei mõista, miks ümbritsevatele inimestele ei meeldi. Nad on isegi öelnud, et nemad tegid naabritele head ja nii tore kohvik. Ja nüüd naabrid on nii tänamatud. Esiteks, pargivad külastajad kus juhtub. Teiseks, voorivad Boldid ja Woldid edasi-tagasi ja pargivad veel rohkem kus juhtub. Suvel mängib välikohvikus muusika 11-23 vahetpidamata. Jah, ei ole mingi kõva tüps, aga on häiriv ikka. Ja lisaks arvavad kohvikülastajad ja nende lapsed, et on okei värav avada ja kõrvalhoovis kolamas käia. Kohvikukülastajatel on muidugi tore. Nunnu kohvik armsas aedlinnas. Vahivad kohalikke nagu loomaaia loomi.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No see kärumüüja naaber on vist isegi parem, sest tegutseb päevasel ajal, aga hullem kui  naabrile meeldib sageli suuri pidusid pidada. Suvel on ju aknad lahti ja õhtul normaalsel ajal magama minek on võimatu, sest naabrite aias käib lõbus trall ja mingi hetkel öösel hakkavad nad kilkamise saatel äraminekule sättima, autouksi paugutama  ja minema voorima.

Palju poegi naabri peres tähendab, et mingil hetkel ilmuvad plärisevad motikad, siis autod ja autodega sõbrad ja ühesõnaga nonstop edasi-tagasi kaapegaga sõelumine ja põhja keeratud automakk. Õnneks on lastel kombeks mingil hetkel kodust välja kolida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võin isiklikust kogemusest öelda, et sellised tegevused nagu autode remont; kosmoselaeva ehitus; küttepuudega äritsemine jms ei kuulu eramajade piirkonda.
Kahjuks just meil siin need kolm eelmainitut tegutsevad ja päris õudne on.

Kosmoselaev ehitus hõlmab endast ka kõike muud – näiteks traktorite parandus, rekka rehvide vahetus, kõikide asjade korjamine jne. Tegu on muideks tupiktänavaga. Eriti äge on kui kõik nende tegevusalade toormaterjalid külmal talvel ahju visatakse. Ja suvel tähendab see non-stop asjade kokku keevitamist. Ma ei hakka siinujuures mainimagi, et need naabrid kes sitast lahti tahavad saada – viivad selle rahumeeli selle koguja kätte – kohati on hoovis lausa hunnikud.

Ja need autoparandajad. Kui palju on palju? Olen kokku lugenud hetkel 16 autot maja ees. Alates Rootsist toodud laibaautodest kuni bussini. No päriselt – see teeb juba suht huumorit, et kes sellist jura veel parandada tahab.

Aga ühesõnaga – ei ole äge!
Palun tehke äri seal kus sa kedagi ei sega!

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean omast kogemusest, et 8-inimest mahutav külalistemaja teeb ikka väga lärmi.Kõik reeglid olid kirjas, aga inimesed tulid ikka süüdimatult pidutsema. Kuna elasin kõrval siis pidin keelama kogu aeg, kui väike naps sees, siis ei huvita kedagi, et kell 11 on öörahu ja peaks toeas sees istuma. Kui otsest lärmi ei tehtud, siis piisas vaikses külas sellest, et inimesed läksid kell 2 öödel suitsetama ja naersid nii, et terve ümbruskond kajas. Naabrite huvides lõpetasin ära.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga minul on selline küsimus, kas keegi kontrollib või teostab järelvavet, kui omanik ei kasuta maad sihtotstarbeliselt st. muudab omavoliliselt maa sihtotstarvet?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

änaval seisvad autod ei tohiks nüüd küll kedagi häirida.

Ma olen ca 20 aastat tagasi näinud Tartus kuidas väiksema kõrvaltänava mõlemad tänavaääred olid täis lömmis autosid, noo järjekorda ootasid mõlkide väljalööja juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle asemel, et peaksin kõrvalkvartali mõnda ärimajja täiesti ulmelise hinnaga sama suure toakese üürima (odavaim 12 ruudune kontoripind on siin piirkonnas 800€/kuu+ komm maksud) ?

Kus riigis see imehinnaga küll asub?

https://www.kv.ee/search?orderby=aawl&deal_type=6&county=1&parish=1061&city%5B0%5D=1003&city%5B1%5D=1010&city%5B2%5D=5700&area_min=10&area_max=15

Isegi büroohotell on ainult 600

https://www.kv.ee/technopolis-ulemiste-buroohotell-on-loodud-ettevot-3491485.html

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Äritegevus eramajade piirkonnas