Esileht Beebi ja mitmikud Ärkvel olles ainult nutab

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Ärkvel olles ainult nutab

Postitas:
Kägu

Tere! Meil mõistus otsas meie nädalase beebiga. Laias laastus on ta justkui igati hea laps, sööb hästi ja teeb ööpäevas mitu pikemat uinakut. Aga ärkvel olles ei meeldi talle mitte miski ja väga kiirelt hakkab ta lausa röökima.

Näiteks eile ärkasime temaga hilisest hommikuunest kell 11.30. Selleks ajaks oli ta maganud korraga 3 tundi. Seejärel söötsin, vahetasin mähku ja püüdsin siis teda lihtsalt hoida süles, kõhule lamama panna, kussutada, tegelda, aga mitte miski talle ei meeldinud. Ainult nuttis ja nuttis. Lõpuks andsin uuesti rinda ja ainult see rahustas, lõpuks oli rinna otsas vist umbes kuni 15ni, siis jäi nii sügavalt magama, et sain tõsta võrevoodisse. Siis magas mitu tundi, ärkas mähkmevahetuseks ja jäi mehe süles uuesti magama. 7 paiku sõi ja magas kuni 23.30ni, aga siis hakkas pool ööd kestev möll – pärast söötmist ja mähkme vahetamist ei rahustanud teda mitte miski, püüdsime mehega kordamööda hoids, mööda kodu ringi käia jne, aga lihtsalt lõpuks karjus juba meeletult ja rahustasin taas rinnaga.

Ühesõnaga ainus mis veel toimib on rind, aga üldiselt ta ärkvel olles ainult nutab, niisama süles hoidmine ei rahusta. Kas see on normaalnea? Mida võiksin proovida teisiti teha?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Proovi teda kõhuli asemel hoopis selili panna ühtlasele pinnale?

proovi lutti anda?

Räägi arstiga, vb on mingid valud lapsel, nt puusaluu paigast ära vmt

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks nii pikad söögivahed? Mulle tundub, et tital on kõht tühi ja sellest ka see rahutus.

Nii väikesele lutti ma ei pakuks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki olete vale lapse saanud haiglast kaasa?

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ehk on laps liiga kaua üleval järjest? Nii pisi jaksab olla 45 min korraga ärkvel, vb max 1h. Aga kussutama võiks hakata juba 40 min pealt. Minu lapsele näiteks ei meeldinud üldse tegelemine esimesel kahel elunädalal, ta tahtis lihtsalt süüa ja magada. Reaalselt ärkaski ainult söögiajaks. Beebid magavad oma sünniväsimust välja, kohanevad alles. Seetõttu ongi ka ok, kui nii väike tahab nt paar nädalat ainult rinna otsas olla, ammutavad sealt turvatunnet.

Neile peaks meeldima olla hämaras toas, kus pole liiga palju erksat müra, sest viimane võib tekitada ülestimulatsiooni. Pimendavad kardinad tuduajaks on ülihead.

Samuti, nii väikesele lutti ei ole hea mõte anda, ootaks sellega kuni kuu aja vanuseni, kuni imemisvõte on end juurutanud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks minu beebides veetis esimesed ca 1,5 kuud kogu ärkvel aja sisuliselt rinna otsas – soovis vaid süüa ja magada. Mingi hetk läks üle. Leia endale mugav imetamisasend ja lase tal olla kui seda vajab.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Söögivahed tunduvad liiga pikad nädalase beebi jaoks. Kui ta pole sünnikaalu veel tagasi saanud ja nädalane ilmselt pole, siis 4.5 h on liiga pikk vahe. Te peaksite ta ise varem üles äratama. Ja kuna ta päeval teeb mitu pikka und, siis pole ime, et ta öösel tahab rohkem süüa ja on rahutu. Pigem hoidke päeval lühemaid vahesid, äratage laps ise üles vajadusel ja siis võib juhtuda, et ta magab öösel pikemalt.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui imemisvõte õige, ei pea lutti kartma. Mina hoidsin ise veel näpuga suus, et ära ei kaoks.

Nädalane jah suurt niisama ärkvel pole. Praegu on pooleteise kuune väiksem laps ja alles nädal tagasi hakkas reaalselt uudistama või ärkvelolekul niisama olema ja seda ka pigem lühikest aega. Tõesti, võta rinnale ja pane seep käima, kuhugi kiiret pole 🙂 pigem paku rinda tihedamini kui harvem.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu beebi nii noorelt ja esimene kuu aega vähemalt, kui mitte kauem ainult magas ja sõigi. Max 40 min jaksas üleval olla, söögivahede pikkust ma ei mäleta, äkki 1,5h? (Ka siis, kui ta magas). Sõi ööpäevas, täpselt ei mäleta, äkki 8-12 korda? Mul oli tegemist, et tal selle lühikese ärkvel oleku aja jooksul kiiresti mähe ära vahetada, pepu puhtaks pesta, uued riided selga panna jne, pidin kiiresti tegema, enne kui tal jälle uneväsimus tuli ja virilaks läks, sest süüa või magada tahtis. Ja siis pere tahtis veel millalgi “niisama nunnutamise ja pildistamise” aega leida. Sellist aega eriti ei olnud, kogu aeg beebi tahtis midagi või ma üritasin beebit pesta, riietada, mähkmeid vahetada. Kõige lihtsam on anda beebile seda, mida ta küsib ja vajab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

https://www.honeyandbetts.com/crying-newborn-baby-list-5-things-to-check-when-your-newborn-is-crying/

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.babysleepsite.com/schedules/newborn-sleep-feeding-schedule/

Googelda “newborn eating and sleep schedule”.

Vastsündinu faasis, esimesed 3 elukuud, ei tohiks söötmisvahesid üle 3 tunni lasta. (Mõned vaidlevad selle üle, kas peab öösel vastsündinu üles äratama 3h tagant söötmiseks või mitte). Esimese 3 elukuu jooksul kasvab ja areneb aju kõige rohkem, hiljem esimese 1 eluaasta jooksul ja siis esimese 3 aasta jooksul. Niiet jälgida, et lapsel kõht tühi ei ole, et aju ikka hästi toitaineid saaks 🙂 . Alla 2 aastaste laste kaal ei ole mitte kuidagi hilisema täiskasvanuea ülekaaluga seotud, niiet ei ole paksu beebit. Kõvasti üle 2a, kui juba päris toitu sööb, siis võib magusa liigsöömime ülekaalu soosustada. Varem mitte. Päikest!

Ning kui liiga pikad imetamise vahed jäävad, võib piim ära kaduda või väheseks jääda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui rind aitab karjumise vastu, siis hoiagi rinnal, laps imedes toodab vajalikku piima juurde. Kasuta looduse poolt antud rahustit.

Koolikud, närvisüsteem alles areneb. Või toidutalumatus (on olemas selline asi nagu emapiimatalumatus ka). Või ei toimi seedesüsteem korralikult ja kõht on gaase ja kõva kakat täis. Siis aitavad igasugu kõhuli asendid, kõhuli sinu käsivarre peal ringi liikumine näiteks. Võib ka olla jah toiduvähesuses hoopis asi, sellele saab jälile kaaluiibe jälgimisega. Kontrolli kindlasti, et kusagilt haudunud ei ole, haudunud kohad tekitavad ka tugevat valu.

+1
0
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Beebi ja mitmikud Ärkvel olles ainult nutab