Esileht Hobinurk Armastatud/kiidetud klassikalised raamatud/filmid, mis osutusid pettumuseks

Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )

Teema: Armastatud/kiidetud klassikalised raamatud/filmid, mis osutusid pettumuseks

Postitas:
Kägu

<h1 style=”box-sizing: inherit; margin: 0px 0px 0.5rem; padding: 0px; font-family: Lato, ‘Source Sans Pro’, sans-serif, Arial, Helvetica; font-weight: normal; line-height: 1.15; color: #111111;”><span style=”font-size: small;”>Douglas Adamsi pöidlaküüdi-sari. No mitte ei edenenud. Lugesin ühte natukene, siis proovisin teisega ja lõpuks jäigi pooleli. Potterit ka ei suutnud lugeda, filmid vaatasin küll ära. </span></h1>

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul ei ole võimet lugeda raamatut Alice Imedemaal. Proovitud nii lapsena, noore täiskasvanuna kui keskealisena, läbi lugenud ei ole, mäletan mingit jänest, kelle juures mul mõistus üles ütles.  On seal jänes, mäletan ma õigesti?

Hiljuti proovisin lugeda Eesti kirjanduse ühte tippteost, Karl Ristikivi Hingede ööd , poole peal ei saanud enam aru, kas Ristikivi on skisofreenik või mina. Meister ja Margarita on pooleli, ei kavatse lähiajal enam proovida. Samuti kuidagi liiga psühhiaatriline.

Umberto Eco Roosi nimi – suutsin lugeda esimesed 100 lk, siis andsin alla.

Klaaspärlimäng on samuti üle minu mõistuse, enam ei ürita.

Siin mainitutest Svejk on imeline, Kuritöö ja karistus samuti üks lemmikuid. Tolstoi Sõda ja rahu on imeline, eriti lahingustseenide kirjeldused lehekülgede kaupa, väga nauditav.

Potterit pole proovinudki, ei ole selle peale tulnud et seda lugema peaks.

Aga kui palutaks valida ainult ÜKS raamat – siis see oleks Karupoeg Puhh. Vot selle võtaksin üksikule saarele kaasa.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapsena “Väike Tjorven, Pootsman ja Mooses”. Alustasin mitu korda, aga jäi pooleli.

Võimalik, et mingit mõju avaldas sellele ka film. Ka seda ei suutnud ma lõpuni vaadata.

Kõik teised Lindgreni raamatud meeldivad.

Mina ei saanud lapsena Tjorvenit loetud, aga umbes 16.aastasena sai mu lemmikuks!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Tuulest Viidud” ei meeldi ei raamatu ega filmina. Sorry, not sorry.

Filmina olen jupiti näinud, erilist muljelt ei jätnud. Kui raamatut lugesin siis lihtsalt vihastasin. Mis krdi suur armastuslugu, Scarlett oli ju suht juhm tgelane.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul ka lapsena “Alice imedemaal” jäi poolikuks ja poolikuks jäi ka “Puhh”. Aga millegipärast võtsin Puhhi kätte 25-aastaselt ja täitsa lõpp, kus ma naersin. Eesel mu absoluutne lemmik.  See koht, kus nad jõe ääres pulgamängu mängisid ja eesel oli jõkke kukkunud. No mine pekki kui hea!

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täiesti teie ootus oli mul raamatule Kuristik rukkis.

Pooleli jäi raamat J. Jõerüüdi Poliitiline daamikinnas. No ei suutunud lugeda – tekst ja laused kõik oli selline välja venitatud ja ülepakutud. Sisu oli ka segane.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle meenus selle teemaga hoopis üks ammune teatritükk. 2001. aastal oli hirmus populaarne noortemuusikal “Risk”; olin tollal 25-aastane ja mäletan, et mul oli tuline kahju, et mul seda näha ei õnnestunud, sest sellest räägiti ääretult palju. Hiljuti avastasin selle Youtube’ist – ja no see oli ikka täielik jama. Kaks tundi kõva kisamist laval, sisutühi ja keskpäraste osatäitmistega (rääkimata sellest, et keskkoolinoorte osades olid keskealised näitlejad). Ma muidugi olen praegu sihtgrupist ammu väljas, aga ma ei usu, et mulle see toonagi palju paremat muljet oleks jätnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Ritabell

Mul ka lapsena “Alice imedemaal” jäi poolikuks ja poolikuks jäi ka “Puhh”. Aga millegipärast võtsin Puhhi kätte 25-aastaselt ja täitsa lõpp, kus ma naersin. Eesel mu absoluutne lemmik. See koht, kus nad jõe ääres pulgamängu mängisid ja eesel oli jõkke kukkunud. No mine pekki kui hea!

Mulle jäi “Alice Imedemaal” segaseks seni, kuni ma ükskord seda inglise keeles lugema juhtusin. Nagu Nüganeni Pantalone oleks hüüdnud: “Kui hea raamat!”

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle jäi “Alice Imedemaal” segaseks seni, kuni ma ükskord seda inglise keeles lugema juhtusin. Nagu Nüganeni Pantalone oleks hüüdnud: “Kui hea raamat!”

Seal on jah kole palju tõlkimatuid sõnamänge. Puhhiga on selles mõttes lihtsam. Ainult põhjapooluse lugu jääb originaali tundmata pisut segaseks. Susade ja pusade jälitamise lugu seevastu peaks mu arust ka kolmeaastasele arusaadav ja nauditav olema mis tahes keeles, suurem osa teisi lugusid niisamuti.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eesti filmides “Tõde ja õigus” ning “Talve” olin ääretult pettunud.

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle jälle meeldivad väga “Stepihunt”, “Sada aasat üksildust”, “Meister ja Margarita” ja Douglas Adamsi kõik raamatud.

Kõige piinarikkamad siin mainitutest olnud “Tõde ja õigus” (esimene ja viies), “Mäeküla piimamees” ja “Kuritöö ja karistus”.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eelpoolmainitutest ” Tõde ja õigus” I osa on absoluutne lemmik. Loen seda paari aasta tagant korra üle. Kaugemale I osast pole paraku jõudnud- olen üritanud ka teisi lugeda – no ei…

“Meister ja Margarita” ilmselt jäävad mu taustateadmised selle teose jaoks pisut puudulikuks, seetõttu ei suuda end sest läbi närida.

” Hingede öö” keskkoolis- oi jeerum, maisaanud ikka muhvigi aru. Lugesin ja lugesin ja lugesin – aina hullemaks läks.

Viimase aja kogemusest – “Serafim ja Bogdan” raamatuna oli ülivõrdes. Minu jaoks üks senise elu parimaid kogemusi. Suvine paljukiidetud etendus- ei tänan, no kohe üldse mitte. Lahja, segane

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle on suur osa siin mainitutest väga meeldinud.

“Hingede ööd” vist tõesti kooli ajal ei kannatanud lugeda, küll aga lugesin mõni aasta tagasi enne Tartu Toomkiriku etendust. Esiteks meeldis lugedes ja teiseks oleks elamus ilmselgelt kannatanud, kui poleks värskelt lugenud.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Puhhi osas ma nõustun, see ei ole minu jaoks lasteraamat, täiskasvanuna lugedes on lemmik. Sama on ka “Väike prints”, alles hiljem olen avastanud selle raamatu võlu. Või Kurt Vonneguti raamatud – nende lugemiseks peab olema ka õige aeg.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eelpoolmainitutest ” Tõde ja õigus” I osa on absoluutne lemmik. Loen seda paari aasta tagant korra üle. Kaugemale I osast pole paraku jõudnud- olen üritanud ka teisi lugeda – no ei…

“Meister ja Margarita” ilmselt jäävad mu taustateadmised selle teose jaoks pisut puudulikuks, seetõttu ei suuda end sest läbi närida.

” Hingede öö” keskkoolis- oi jeerum, maisaanud ikka muhvigi aru. Lugesin ja lugesin ja lugesin – aina hullemaks läks.

Viimase aja kogemusest – “Serafim ja Bogdan” raamatuna oli ülivõrdes. Minu jaoks üks senise elu parimaid kogemusi. Suvine paljukiidetud etendus- ei tänan, no kohe üldse mitte. Lahja, segane

Proovi Tõde ja õigus 5. osa.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Armastus kolme apelsini vastu

Harry Potter

50 halli varjundit

Mihkel Raua raamatud

Jesper Parve meheks olemise sari

Cheryl Strayed “Metsik”

One Minute Manager jt ühe-minuti juhtimisõpikud

“Talve” film oli tõepoolest eriline palagan, samas see pole ka väga kiidetud olnud?

Jne jne

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen korduvalt alustanud, kuid peale paari lk ära pannud “Jane Eyre” ja “Jumalaema kiriku kellalööja”.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Filmina olen jupiti näinud, erilist muljelt ei jätnud. Kui raamatut lugesin siis lihtsalt vihastasin. Mis krdi suur armastuslugu, Scarlett oli ju suht juhm tgelane.

Kas armastus on ainult tarkadele? Ta oligi väga isekas ja seda oli igati rõhutatud (nt tantsis leinaperioodil). Ja uhke. Ei mäleta, et teda oleks intelligentsena kirjeldatud. Vb seetõttu ka pop, et “tavaline naine”, kui päritolu välja jätta

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas armastus on ainult tarkadele? Ta oligi väga isekas ja seda oli igati rõhutatud (nt tantsis leinaperioodil). Ja uhke. Ei mäleta, et teda oleks intelligentsena kirjeldatud. Vb seetõttu ka pop, et “tavaline naine”, kui päritolu välja jätta

Just väga ebatavaline oli ta ju omas ajas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vb seetõttu ka pop, et “tavaline naine”, kui päritolu välja jätta

Ma arvasin, et hoopis sp popp, et “objektiivselt” nii ebasümpaatne, aga sellegipoolest elad kaasa.

0
0
Please wait...

Näitan 20 postitust - vahemik 31 kuni 50 (kokku 50 )

Esileht Hobinurk Armastatud/kiidetud klassikalised raamatud/filmid, mis osutusid pettumuseks