Esileht Pereelu ja suhted armastus või kaassõltuvus

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: armastus või kaassõltuvus

Postitas:
Kägu

Kuidas te vahet teete, kas on armastus või kaassõltuvus?

Mu sõbrannal huvitav lugu. Ta läks mingi 5 –6 aastat tagasi lahku oma alkohoolikust abikaasast. Siis tal tekkis varsti uus suhe ühe mehega, kellega ta olevat olnud jube kirglik ja romantiline suhe, “hingesugulaste” värk. Aga mina juhuslikult tean seda meest, tegemist on alkolembese pisikrimiga, kes siiski ainult  pudelit armastab. Koos nad siiski elama pole hakanud, sest mees “armastab vabadust”.  Said seni vahel harva kokku lihtsalt. Sõbranna üritas teda poputada, raha laenas, oli kaine autojuht jne.  Aga siis eelmine aasta “jättis” jorss mu sõbranna ühe teise naise pärast “maha”. Nuttu kui palju muidugi. 

Minu meelest sõbranal  ilmselge kaassõltuvussuhe, mida ta muidugi endale kuidagi tunnistada ei taha. Raiub kui rauda, et suur armastus ja puha. 

Nüüd on huvitav situatsioon tekkinud, et sõbranna leidis lohutuseks ühe teise mehe, kes aga mu sõbrannasse ülepeakaela ära armus. Käis muudkui sõbrannal külas. Minu teada normaalne mees, viinaviga igatahes polevat. Aga sõbranna jaoks igav, etteaimatav, selline aeglane ja kohmakas.

Jama tekkis, kui see sõbranna “suur armastus” üritas jälle tagasi tulla (minu teada pigem raha laenama) aga sattus peale, kui sõbrannal austaja külas oli. Tormas solvunult minema. Sõbrannal jälle silmad peos, et kuidas siis nüüd, tema suure armastuse peletas see austaja minema! Nüüd õhkab, et kui ilus elu oli olnud kuni see uus ja loll mees vahele segas.

Kuidas teile tundub?  Kuidas teete vahet armastusel ja kaassõltuvusel?

+6
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Aga sõbranna jaoks igav, etteaimatav, selline aeglane ja kohmakas.

Pakun armastus. Kuidas teen vahet? Selle lause põhjal.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi-muidugi on tegu su sõbrannaga.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaassõltuvusest räägitakse ikka inimeste puhul, kes on pidevalt koos, kus üks pool mätsib kinni teise valesid, surub enda vajadused alla. Mitte suhte puhul, kus üks teisele vahel raha laenab ja armunud on. See on ju vana jama, et pahad poisid on huvitavamad. Sõbranna on lihtsalt armunud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaassõltuvusest räägitakse ikka inimeste puhul, kes on pidevalt koos, kus üks pool mätsib kinni teise valesid, surub enda vajadused alla. Mitte suhte puhul, kus üks teisele vahel raha laenab ja armunud on. See on ju vana jama, et pahad poisid on huvitavamad. Sõbranna on lihtsalt armunud.

5 aastat joodikusse armunud?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle kõlab küll nagu kaassõltlane. Meie mõistes “normaalne” ongi tema jaoks igav, sest tema “normaalsus” on mees, keda tuleb parandama hakata ja ennast selle nimel ohverdada. Ta ei ole harjunud turva- ja kindlustundega, mida pakub see etteaimatav inimene, sest tema tavaline keskkond on alati olnud kaos.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täielik teine Eesti …

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täielik teine Eesti …

Rumal sildistaja.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie mõistes “normaalne” ongi tema jaoks igav, sest tema “normaalsus” on mees, keda tuleb parandama hakata ja ennast selle nimel ohverdada.

Ega siis iga kaine mees kohe huvitav pole, tõenäoliselt ongi see austaja tuim tükk, olen isegi selliseid kohanud, igati korralik ja karske, aga rääkida pole millestki, naljast aru ei saa ja päev käib väga täpse kava järgi. Ausalt, mida sellisega teha.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Midagi pole teha, selline see elu on. Ega tunded ei küsi. Tunded ongi täiesti irratsionaalsed.
Ta on tundnud vähemalt suurt kirge ja tõmmet oma elus. Seda polegi nii vähe. Mõni pole sedagi tundnud…
Ja elukogenud inimestena me teame, et iga päev külg külje kõrval koos elades selline särts ja kirg ei püsigi lõputult.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Midagi pole teha, selline see elu on. Ega tunded ei küsi. Tunded ongi täiesti irratsionaalsed.

Ta on tundnud vähemalt suurt kirge ja tõmmet oma elus. Seda polegi nii vähe. Mõni pole sedagi tundnud…

Ja elukogenud inimestena me teame, et iga päev külg külje kõrval koos elades selline särts ja kirg ei püsigi lõputult.

Kaassõltuvus ongi väga irratsionaalne. Selles pole aga midagi positiivset, inimene rikub  oma elu ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehtne kaassõltuvus.

Soovitan raamatut “naised, kes armastavad liiga palju”. Seal on kõigest räägitud, ka sellest, miks korralikud mehed tunduvad sellisele igavad ja kuidas sellest jagu saada.

https://www.apollo.ee/naised-kes-armastavad-liiga-palju.html?gclid=CjwKCAiA_6yfBhBNEiwAkmXy5_ScD8cmTz6_C8nVsMVygcrU3tEoDSdsc2SIUBUwqIxXWAUDb1EX1xoC_HYQAvD_BwE

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan lugeda raamatut “Naised, kes armastavad liiga palju” ja seal on sama situatsioon ilusti lahti kirjutud.

Sõbranna soovib ja tõmbab oma ellu draamat ja mehi, kes temast ei hooli, alkohoolikud jne. Kõik normaalsed ja sobilikud mehed on tema jaoks igavad. Kui ta selle raamatu läbi loeks, oleks lootust tervenemisele:)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas teete vahet armastusel ja kaassõltuvusel?

Armastus= mis see veel on? Hingesugulus= andke kannatust selle jutuga. Kui kaks teineteisele võõrast inimest saavad kokku selleks, et koos olla, siis ollaksegi koos. 99% suhetes jahitakse rahalist kasu. Midagi elus juhtub, kas tervis või töövõime kaob, lähedane sureb, siis jooksevad eluväärtused paika. Mis siin lühikeses elus siis on tähtis? 99% ikka raha.

Armastuseks nimetame ikka õhksõnu, tunnetame kuidas teine puudutab, kuidas teine sinuga käitub, ausus.  Kõik muu on rahamäng, koos on lihtsam arveid maksta. Ja ei väsi kordamast, armastus ei too sulle ka suguhaigusi koju.

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täielik teine Eesti …

Rumal sildistaja.

Said pihta, et kiunatasid?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täielik teine Eesti …

Rumal sildistaja.

Said pihta, et kiunatasid?

Tundub, et sind pani kiunatama see, kui sulle endale silt kleebiti.  Kaassõltlased tulevad suure tõenäosusega probleemsest perest, kus on tulnud oma vanemat “päästa” ning kus on olnud puudus hoolest, tähelepanust ja armastusest. Alkoholisõltuvusega inimesi on väga palju ja selles keskkonnas kasvab lapsi, kes ei ole omale niisugust reaalsust ise valinud. Neist saavad ühel päeval täiskasvanud, kes võivad hakata uue ringiga oma lapsepõlve kordama. Nähtavasti on selline tõsine probleem sinu jaoks häbi- ja naljaasi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Armastus= mis see veel on? Hingesugulus= andke kannatust selle jutuga. Kui kaks teineteisele võõrast inimest saavad kokku selleks, et koos olla, siis ollaksegi koos. 99% suhetes jahitakse rahalist kasu. Midagi elus juhtub, kas tervis või töövõime kaob, lähedane sureb, siis jooksevad eluväärtused paika. Mis siin lühikeses elus siis on tähtis? 99% ikka raha. Armastuseks nimetame ikka õhksõnu, tunnetame kuidas teine puudutab, kuidas teine sinuga käitub, ausus.  Kõik muu on rahamäng, koos on lihtsam arveid maksta. Ja ei väsi kordamast, armastus ei too sulle ka suguhaigusi koju.

Lillkapsamutt jälle platsis.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täielik teine Eesti …

Rumal sildistaja.

Said pihta, et kiunatasid?

Tundub, et sind pani kiunatama see, kui sulle endale silt kleebiti. Kaassõltlased tulevad suure tõenäosusega probleemsest perest, kus on tulnud oma vanemat “päästa” ning kus on olnud puudus hoolest, tähelepanust ja armastusest. Alkoholisõltuvusega inimesi on väga palju ja selles keskkonnas kasvab lapsi, kes ei ole omale niisugust reaalsust ise valinud. Neist saavad ühel päeval täiskasvanud, kes võivad hakata uue ringiga oma lapsepõlve kordama. Nähtavasti on selline tõsine probleem sinu jaoks häbi- ja naljaasi.

Ma ei naera kaassõltuvuse üle. Minu kommentaar käis teemaalgatuses kirjeldatu kohta, kus nuteti silmi peast kriminaalide ja jorsside pärast. Minu tutvusringkonnas tõesti kriminaale ja jorsse ei ole.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lillkapsamutt jälle platsis.

vaata, solvata tasub siis kui sa tead, et see päriselt ka solvab.  Sa ei suuda seda teha, ei saa hakkama ütleme parem nii. AD on vales koguses kui mutte näed ja nii lihtne ongi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei naera kaassõltuvuse üle. Minu kommentaar käis teemaalgatuses kirjeldatu kohta, kus nuteti silmi peast kriminaalide ja jorsside pärast. Minu tutvusringkonnas tõesti kriminaale ja jorsse ei ole.

mida ei tea, seda ei ole!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui saad teada, et on vaid kaassõltuvus, teed sina midagi teisiti we? Või on suur armastus, mis vahet sul seal on?

Ma elaks rohkem enda elu…

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõbrannal on lööki vähemalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõbrannal on lööki vähemalt.

Jotadesse armumiseks pole palju vaja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui saad teada, et on vaid kaassõltuvus, teed sina midagi teisiti we? Või on suur armastus, mis vahet sul seal on?

Ma elaks rohkem enda elu…

Kaassõltuvusega rikutakse oma elud ära. Üritan seda takistada ja ikkagi talle mõistuse pähe panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, ela oma elu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks ei oska öelda, millega tegu täpselt on. Äkki jookseb lihtsalt sarvi maha? Või sai haiget kunagi suhtes, jäeti valusalt maha ja nüüd kompenseerib seda kuidagi selliste valikutega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean samuti naist, kelle mehed on üks hullem kui teine. Sel naisel endal on tõsised vaimsed probleemid, söömishäired ja tarvitab ka samuti alkoholi. Sõbrannaks ei nimetaks, sest hoidun suhtlemast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

5 aastat joodikusse armunud?

Vabalt, kui riist on suur, mees on testosterooni täis ning seksib hästi. Sellest jääb väga sõltuvusse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Pereelu ja suhted armastus või kaassõltuvus