Esileht Pereelu ja suhted Armastuse avaldamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )

Teema: Armastuse avaldamine

Postitas:
Kägu

Kui kaua suhtes olles üks või teine osapool avaldas armastust? Ja veel – kas “sa oled mulle väga kallis” võib olla võrdväärne armastuse avaldamisega? Kuidas Teie kogemused on?

+1
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka elukestev on armastus. mingi 30 aastat tuleb ära. igapäev just ei avalda armastust, aga noo ülepäeva kindlasti. Suhe ju koosneb suhtlemisest. Millised on sinu kogemused, kui kiiresti laguneb suhe kui omavahel ei suhtle ja üksteisele ütleks seda, mis hinges elus on ? Armastuse avaldamine on suhte alus. Kirg võib kaduda, aga armastus läheb aastatega ainult tugevamaks. Aga see vajab, et sa koguaeg teed suu laht ija ütled, mida tunned teise suhtes, päevast päeva, aastast aastasse. Jätad ütlemata, liigub suhe kiiresti lagunemise poole. Milline on sinu kogemus suhtlemise tähtsuse osas ?

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka elukestev on armastus. mingi 30 aastat tuleb ära. igapäev just ei avalda armastust, aga noo ülepäeva kindlasti. Suhe ju koosneb suhtlemisest. Millised on sinu kogemused, kui kiiresti laguneb suhe kui omavahel ei suhtle ja üksteisele ütleks seda, mis hinges elus on ? Armastuse avaldamine on suhte alus. Kirg võib kaduda, aga armastus läheb aastatega ainult tugevamaks. Aga see vajab, et sa koguaeg teed suu laht ija ütled, mida tunned teise suhtes, päevast päeva, aastast aastasse. Jätad ütlemata, liigub suhe kiiresti lagunemise poole. Milline on sinu kogemus suhtlemise tähtsuse osas ?

Mitu korda sama küsimust vaja?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaua suhtes olles üks või teine osapool avaldas armastust? Ja veel – kas “sa oled mulle väga kallis” võib olla võrdväärne armastuse avaldamisega? Kuidas Teie kogemused on?

See tüüp ei taha sind.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma väljendasin end valesti, ma mõtlesin pigem seda, et kaua olite koos, kui armastust avaldasite?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma väljendasin end valesti, ma mõtlesin pigem seda, et kaua olite koos, kui armastust avaldasite?

Kas kokkumineku aluseks ei ole armastuse avaldus?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu mees polegi mulle armastust avaldanud ja ei hakka seda ka kunagi tegema. Oma kallimat tuleb tunda, mida temalt üldse oodata on mõtet, mida mitte. Minu mees on kasvanud nii, et nende peres mingeid armusõnu ei lausutud, räägiti praktilistest asjadest ja sellest, mis on valesti ja mida peab parandama. Seetõttu temale tundub spetsiaalsete armusõnade välja ütlemine võlts ja pealesunnitud ja isegi kui ta prooviks, ei kõlaks see usutavalt. Tema väljendab oma armastust ümbert hoidmise, silma vaatamise, hoolimisega ( märkab minu vajadudi ja paneb õla alla). Koos oleme 15 aastat olnud, lapsed kõik juba teismelised. Aga armusõnu üle huulte tal ei tule.

+12
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti mees ütleb seda ainult korra. Ja annab teada kui midagi on muutunud.

+19
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Min jaoks on armastuse avaldamine see, et kui ma jään teleka ette tukkuma, võtab minult prillid eest ja paneb pleedi peale.  Oleme 25 aastat abielus ja armastuse avaldamist tulebki näha hoopis muudes asjades. Tõesti ei oota roos hambus, põlv maas mind.

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin tuleb mängu põlvkondade erinevus. See “Eesti mees ütleb seda ainult korra. Ja annab teada kui midagi on muutunud” minu generatsiooni ei kirjelda.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me vist olime koos olnud kolm kuud, kui see lause tuli.
Armastust avaldame igapäevaselt, nii sõnades kui ka tegudes.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh, sellel päeval, kui meist paar sai – olime teineteist pool elu tundnud (lapsepõlvest peretuttavad) ja kui mingi hetk peale keskkooli tihedamalt suhtlema hakkasime, armusime. Käisime mõned kuud niisama igal pool koos “sõpradena”, aina sagedamini, varsti igapäevaselt, ja aina toredam oli ja aina selgem, et sõpruseks see asi küll ei jää. Ja siis ühel korral ta pahvataski välja, et ta armastab mind nii väga ja ei tea, mida selle asjaga pihta hakata. Täpselt nii ütleski. Ja sellest saadik oleme koos. Aasta oli siis 2002.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu mees polegi mulle armastust avaldanud ja ei hakka seda ka kunagi tegema. Oma kallimat tuleb tunda, mida temalt üldse oodata on mõtet, mida mitte. Minu mees on kasvanud nii, et nende peres mingeid armusõnu ei lausutud, räägiti praktilistest asjadest ja sellest, mis on valesti ja mida peab parandama. Seetõttu temale tundub spetsiaalsete armusõnade välja ütlemine võlts ja pealesunnitud ja isegi kui ta prooviks, ei kõlaks see usutavalt. Tema väljendab oma armastust ümbert hoidmise, silma vaatamise, hoolimisega ( märkab minu vajadudi ja paneb õla alla). Koos oleme 15 aastat olnud, lapsed kõik juba teismelised. Aga armusõnu üle huulte tal ei tule.

Sa ise mehele oled armastust avaldanud? Avalda ise, ütle talle vähemalt kord kuus – ma armastan sind. Õpeta teda sama tegema. Kui mees ei kallista, kallista sina teda, õpeta teda. Oodata terve elu seda mida tahaks, miks? Oma suhte nimel tuleb ise ka punnitada

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ise mehele oled armastust avaldanud? Avalda ise, ütle talle vähemalt kord kuus – ma armastan sind. Õpeta teda sama tegema. Kui mees ei kallista, kallista sina teda, õpeta teda. Oodata terve elu seda mida tahaks, miks? Oma suhte nimel tuleb ise ka punnitada

🙂 sa õpetad mind, nagu ma elaks esimest aastat koos. Just nii ma olengi teinud, nagu räägid. Kallistama on ta hakanud aga armusõnu tema vastu ei ütle, naeratab ja võtab ümbert kinni.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eesti mees ütleb seda ainult korra. Ja annab teada kui midagi on muutunud.

Kas ikka annab?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja veel – kas “sa oled mulle väga kallis” võib olla võrdväärne armastuse avaldamisega?

Ei ole. See ei ole armastuse avaldamine, vähemalt eesti keeles küll mitte.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud inimesed ei armastagi oma kaaslast. Armastus on selline tunne, et hing on seda niivõrd täis, et sa tahad vägisi selle endast välja prahvatada ja öelda: ma armastan sind! Jah, isegi siis kui muidu jutumees pole või kui eelnevates suhetes oled üldse igasugust romantikat tobedaks pidanud. Armastus on tugev.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tema väljendab oma armastust ümbert hoidmise, silma vaatamise, hoolimisega ( märkab minu vajadudi ja paneb õla alla). Koos oleme 15 aastat olnud, lapsed kõik juba teismelised. Aga armusõnu üle huulte tal ei tule.

See ei ole armastus. See on mingi hoolimine, perekond jms, aga mitte armastus. Mitte mingi ‘koduse kasvatusega’ sa seda õigustada ei saa.  Tegelikult täitsa kahju sinust, aga ega sul vist enam mingeid valikuid ei ole.

+6
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti ei oota roos hambus, põlv maas mind.

Jaah vot, aga ta võiks pärast neid prille ja pleedi, kui te olete teki alla pugenud, ikka mõnikord need sõnad öelda? Aga miks ta ei ütle? Ka sa arvad, et see ikka on armastus? See prillide värk äkki on vaid hoolimine ja rutiin, kohustus? Mitte miski ega keegi ei keela ju tal neid sõnu öelda, aga miks ta ei ütle siis?

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja veel – kas “sa oled mulle väga kallis” võib olla võrdväärne armastuse avaldamisega?

Ei ole. See ei ole armastuse avaldamine, vähemalt eesti keeles küll mitte.

Aga mis see on?

“igatsesin sind ja oled mulle väga kallis” . Messengeris südamete saatmine ei ole ju ka armastus?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti ei oota roos hambus, põlv maas mind.

Jaah vot, aga ta võiks pärast neid prille ja pleedi, kui te olete teki alla pugenud, ikka mõnikord need sõnad öelda? Aga miks ta ei ütle? Ka sa arvad, et see ikka on armastus? See prillide värk äkki on vaid hoolimine ja rutiin, kohustus? Mitte miski ega keegi ei keela ju tal neid sõnu öelda, aga miks ta ei ütle siis?

Mulle tundub, et sa tahad lihtsalt läbi selle ütlemise teda kontrollida ja manipuleerida, miks mitte ka halvustada, sest nagunii ta ütleb seda siis sulle mitte rahuldaval moel.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti ei oota roos hambus, põlv maas mind.

Jaah vot, aga ta võiks pärast neid prille ja pleedi, kui te olete teki alla pugenud, ikka mõnikord need sõnad öelda? Aga miks ta ei ütle? Ka sa arvad, et see ikka on armastus? See prillide värk äkki on vaid hoolimine ja rutiin, kohustus? Mitte miski ega keegi ei keela ju tal neid sõnu öelda, aga miks ta ei ütle siis?

Armastuse üks osa ongi hoolimine.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja veel – kas “sa oled mulle väga kallis” võib olla võrdväärne armastuse avaldamisega?

Ei ole. See ei ole armastuse avaldamine, vähemalt eesti keeles küll mitte.

Aga mis see on?

“igatsesin sind ja oled mulle väga kallis” . Messengeris südamete saatmine ei ole ju ka armastus?

Kui neid sõnu ütleb naisele tema mees, siis see on armastus. Kui seda teeb ema, siis see on emaarmastus..kui isa, siis isaarmastus, kui sõber, siis sõbraarmastus, kui ämm, siis ämmapoolne armastus.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Armastuse üks osa ongi hoolimine.

Jah, täpselt. Psühhoterapeut Erich Fromm oma Armastuse kunstis on öelnud, et armastuse kolm märki on hoolimine, vastutus ja austus. Ta toob näite, et kui keegi naine väidab, et ta armastab lilli, kuid ei hoolitse nende eest ega kasta neid, vaid laseb neil ära närtsida, kas me siis usume ikka tema väidet, et ta armastab neid lilli?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Armastuse üks osa ongi hoolimine.

Jah, täpselt. Psühhoterapeut Erich Fromm oma Armastuse kunstis on öelnud, et armastuse kolm märki on hoolimine, vastutus ja austus. Ta toob näite, et kui keegi naine väidab, et ta armastab lilli, kuid ei hoolitse nende eest ega kasta neid, vaid laseb neil ära närtsida, kas me siis usume ikka tema väidet, et ta armastab neid lilli?

Sinu näite puhul on armastus lillede vastu olemas ja nende eest mitte hoolitsemine ei ole ometi märk armastuse puudumisest. Naine armastab lilli. Nii ongi. Tegelikult lillede eest hoolimine on juba nagu teenuse pakkumine, aga lilli võib armastada ainult läbi nende vaatluse, olgu siis kasvõi vaadates kellegi teise lillepeenart või looduses ise kasvavaid lilli.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks mehe ja naise vahelises armastuses võib olla armastus lihtsalt platooniline, armastatakse üksteise välimust või kohalolekut, ilma et teise heaks midagi tehakse. Kui armastuses vajatakse selle tõestuseks tegusid ja läbi tegude hinnatakse armastuse suurust, kas siis pole tegemist pigem klammerdumisega? Näiteks need india gurud kes nirvaanat otsivad, nemad loobuvad oma armastuse nimel kõigest ja ei soovi ka midagi vastu saada.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu näite puhul on armastus lillede vastu olemas ja nende eest mitte hoolitsemine ei ole ometi märk armastuse puudumisest. Naine armastab lilli. Nii ongi. Tegelikult lillede eest hoolimine on juba nagu teenuse pakkumine, aga lilli võib armastada ainult läbi nende vaatluse, olgu siis kasvõi vaadates kellegi teise lillepeenart või looduses ise kasvavaid lilli.

Armastuse hoidmiseks on vaja vaeva näha, mitte vaadata. Kui ei usu, loe kokku kõige tähtsmad inimesed oma elus. Kõige tähtsamad on need, kes sinuga koos on, mitte need, kes olid. Kõiki neid närtsinud lilli ei mäleta, õitsvaid ikka. Armastuse üks komponent on vastuarmastus, ilma selleta ei püsi armastus kaua elus.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu mees polegi mulle armastust avaldanud ja ei hakka seda ka kunagi tegema. Oma kallimat tuleb tunda, mida temalt üldse oodata on mõtet, mida mitte. Minu mees on kasvanud nii, et nende peres mingeid armusõnu ei lausutud, räägiti praktilistest asjadest ja sellest, mis on valesti ja mida peab parandama. Seetõttu temale tundub spetsiaalsete armusõnade välja ütlemine võlts ja pealesunnitud ja isegi kui ta prooviks, ei kõlaks see usutavalt. Tema väljendab oma armastust ümbert hoidmise, silma vaatamise, hoolimisega ( märkab minu vajadudi ja paneb õla alla). Koos oleme 15 aastat olnud, lapsed kõik juba teismelised. Aga armusõnu üle huulte tal ei tule.

Nii kurb…

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu näite puhul on armastus lillede vastu olemas ja nende eest mitte hoolitsemine ei ole ometi märk armastuse puudumisest. Naine armastab lilli. Nii ongi. Tegelikult lillede eest hoolimine on juba nagu teenuse pakkumine, aga lilli võib armastada ainult läbi nende vaatluse, olgu siis kasvõi vaadates kellegi teise lillepeenart või looduses ise kasvavaid lilli.

Armastuse hoidmiseks on vaja vaeva näha, mitte vaadata. Kui ei usu, loe kokku kõige tähtsmad inimesed oma elus. Kõige tähtsamad on need, kes sinuga koos on, mitte need, kes olid. Kõiki neid närtsinud lilli ei mäleta, õitsvaid ikka. Armastuse üks komponent on vastuarmastus, ilma selleta ei püsi armastus kaua elus.

See oleks siis materiaalne armastus, kaup kauba vastu.Kui kui kaupa vastu ei saada, siis nagu ütled, lill närtsib ja närtsib ka armastus. Aga kui näiteks armuda lauljasse, filmitähte, sellisel juhul oleks tõelisem armastus, armastada ilma vastuarmastuseta, sest lihtsalt armastad seda inimeste sellisena kes ta on.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu näite puhul on armastus lillede vastu olemas ja nende eest mitte hoolitsemine ei ole ometi märk armastuse puudumisest. Naine armastab lilli. Nii ongi. Tegelikult lillede eest hoolimine on juba nagu teenuse pakkumine, aga lilli võib armastada ainult läbi nende vaatluse, olgu siis kasvõi vaadates kellegi teise lillepeenart või looduses ise kasvavaid lilli.

Armastuse hoidmiseks on vaja vaeva näha, mitte vaadata. Kui ei usu, loe kokku kõige tähtsmad inimesed oma elus. Kõige tähtsamad on need, kes sinuga koos on, mitte need, kes olid. Kõiki neid närtsinud lilli ei mäleta, õitsvaid ikka. Armastuse üks komponent on vastuarmastus, ilma selleta ei püsi armastus kaua elus.

Ehk siis nagu näed, on armastus inimese enda aju poolt loodud illusioon. Kui teine toodab vastu seda illusiooni näiteks oma hoolimisega, siis illusioon püsib elus kuna sinu EGO saab toidetud, aga piisab väga vähest kui EGO kui illusoon nagu seebimull puruneb ja armastus kaob ja millegi pärast lahtunud tunded ei löö enam kunagi lõkkele. Kaotatud armastust ei saa mitte kunagi enam tagasi. Aga samas kirg, näiteks seksuaalnekirg ei kao mitte kunagi ära, see võib püsida terve elu teise vastu.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 76 )


Esileht Pereelu ja suhted Armastuse avaldamine