Esileht Pereelu ja suhted armastuse keeled ja nende täitmine partneri poolt

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )

Teema: armastuse keeled ja nende täitmine partneri poolt

Postitas:

Kui ma nüüd mõtlen, siis minu mees tõuseb kõige esimesena. Teeb kogu perele hommikusöögi. Äratab lapsed. Koolilapsed lähevad ise kooli ja noorima viib ta lasteaeda. Auto on meil varjualuses ja seda lumest rookima ei pea. Aga tihti paneb ta auto minu jaoks sooja. Samamoodi teeb ta õhtul kogu perele söögi ja toob lapse lasteaiast.
Minu töö on hommikul vaid noorima lapse valmispanek lasteaeda minekuks.

Ja seda teeb mees omaalgatuslikult ja hea meelega. Mina viin-toon siis kui tahtmist on või kui meest kodus pole.
Meil pea 20 aastat kooselu olnud. Igasugu aegu läbitud. Mõlemad panustame tööga ja koduste toimetustega. Mida enam aeg edasi, seda enam tahad ise midagi anda ja teha ja seda vähem on tähtis, mida teine teeb või ei tee.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.01 19:31; 10.01 19:55; 11.01 13:39; 14.01 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru. Meie kodus on nii, et mees “teenib” mind ja mina teenin teda. Juba ammu, enne pulmi muidugi, sai need asjad läbi räägitud ja aastate jooksul on veel neid suhtumisi lihvitud. Ega muud kui austus teineteise vastu.

Kiire sissevaatena – kui ma ütlen mehele, et palun võta mulle kapi otsast see või teine all või palun too keldrist midagi, siis ta tõuseb kohe ja teeb seda. Ei, ta ei ütle, et kohe varsti või hiljem vms, ta teeb seda kohe. Ta ju teab, et kui just ülikiire ei ole, siis ma ei palu tal seda teha 5 minutit enne spordivõisluse vaheaega või keset huvitavat filmi. Ta ju teab, et kui ma palun, siis järelikult on mul vaja seda tema tegutsemist nüüd ja kohe. On see siis millegi toomine, viimine vms. Üle 15 aastase abielu jooksul on ta vast 3-4 korda mulle öelnud, et: ma teeksin seda 10 minuti pärast, kui sobib.

Ja vastu – kui mees ütleb, et palun, kas sa viitsiksid mulle kohvi tuua või võileiba teha, siis ma ei kuku kaagutama, et miks sa ise ei või seda teha. Kui palub, järelikult on tal selleks põhjus. Tõusen kohe ja lähen teen-toon. Kohe.

Niisama ei jooksuta me kumbki teineteist. Aga kui vaja, ta ootab mind autoga kasvõi tunni töökoha ukse ees, kuni ma vabanen. Ja on ikka rõõmus ja lahke. Lastest rääkimata, nendega tegelemisel lihtsalt küsid abi ja sind aidatakse. Kui ei oska või ei saa, ütleb (ütlen) ja vaatame siis koos edasi. Kui vaja, ma aitan teda milleski ka kell 4 öösel või väsinuna või ootan teda kuskil.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 12:06; 14.01 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest “armastuse keelest” ma ammu enam ei lähtu, reaalis on lood teistmoodi, me ei funktioneeri laitmatult nendes nõuetes ja see armastuse keele põhimõtte pingsalt tagaajamine võib suhte üldse tuksi keerata. See on nagu horoskoop, loed ja usud ja lähtud sellest aga siis tekib rahutus et miks asjad ei toimi. Ja see lugu saab ka vastupidi olla et hoopis mehe vajadused pole tema tahet mööda täidetud aga kas ta ka siis näitab seda närviliselt välja? See selleks aga suhe tuleb toimima saada armulikkust üles näidates.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 17:07; 12.01 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks veel et tusast naist on raske poputada, see on nagu manipualtsioonile allumine nagu sult võetakse see vaba tahe, olge siis üksteise suhtes armulikumad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 17:07; 12.01 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma nüüd mõtlen, siis minu mees tõuseb kõige esimesena. Teeb kogu perele hommikusöögi. Äratab lapsed. Koolilapsed lähevad ise kooli ja noorima viib ta lasteaeda. Auto on meil varjualuses ja seda lumest rookima ei pea. Aga tihti paneb ta auto minu jaoks sooja. Samamoodi teeb ta õhtul kogu perele söögi ja toob lapse lasteaiast.
Minu töö on hommikul vaid noorima lapse valmispanek lasteaeda minekuks.

Ja seda teeb mees omaalgatuslikult ja hea meelega. Mina viin-toon siis kui tahtmist on või kui meest kodus pole.

Sul on mehega väga vedanud. Oled teinud õige valiku. Aga selliseid mehi on vist 1% sajast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Armastuse keeled on töövahend, mida tuleb loominguliselt kasutada, mitte rauda taotud vormi, millesse peavad kõik mahtuma. Chapmani idee on selles, et inimesed tunnevad end armastatuna erinevate tegude tulemusena, aga meie pakume enamasti inimestele seda, mida ise tahaksime saada. Olgu siis tegude, nõuannete vms osas.
Aga Chapman rõhutab ka seda, et teist ei saa sundida rääkima sinu armastuse keeles, vaid tal peab tekkima see soov. Ja enamasti, kuigi mitte alati, tekib see soov reaktsioonina sellele, kui kuuled oma armastuse keelt. Aga see võtab aega, eriti kui on tekkinud ka “vihkamise keel”.

Teemaalgatajale: Sa EI PEA tegema pooli asju, mida Sa teed. Minu üks tuttav ütles hiljuti ka: lased tahavad hommikul putru, ma pean seda neile tegema. MMina ütlesin: aga kas vanem, teismeline poeg (kes ka putru tahab) ei võiks seda kõigile teha? Selle peale oldi pahased, et nii ei saa. Saab igat moodi, tuleb ainult lahti lasta sellest mõttest, et asjad peavad olema teatud viisil tehtud.

Suhet kontrollib see, kes vähem tahab (sest tema saab otsustada, kas end liigutada või mitte). Muuda oma teistele suunatud soove ja keskenduda rohkem sellele, mida Sina ise saad selleks, teha, et rahul olla. Mulle näiteks meeldib lilli saada, aga ma ei oota, et mees neid tooks, vaid toon ise, öeldes endale: täna oled ma väärt lilli. Aga viimasel ajal on mees ka hakanud lilli tooma, sest talle on pärale jõudnud, et need meeldivad mulle.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 06:43; 13.01 22:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, minu meelest taotled sa praegu valesid asju ja teed tühjast tüli.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 11:51; 13.01 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu üks tuttav ütles hiljuti ka: lased tahavad hommikul putru, ma pean seda neile tegema. MMina ütlesin: aga kas vanem, teismeline poeg (kes ka putru tahab) ei võiks seda kõigile teha?

Mina teen sellepärast lastele hommikul putru, et muidu nad sööksid mingit jama – ja ma ise söön ka putru. See on MINU soov, et hommikuks oleks puder. See ei tähenda, et ma lapsi teeniksin, ma teen lihtsalt seda, mida pean õigeks.
Kui laps tahab pannkooke, siis seda teeb ta ise, sest mina ei taha pannkooke ja ei pea seda ka tervislikuks valikuks.

Kui teemaalgataja tahab ilma juustuta leibu, siis tehku need endale ise, samal ajal kui mees nende ühiseid lapsi lasteaeda minekuks valmis paneb – eeldusel, muidugi, et teemaalgataja ise ka midagi pere ühiste eesmärkide nimel teeb.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 11:51; 13.01 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oh jeerum! ma saan aru, et sa tahad, et su mees muudaks end? (pööritan silmi, ohkan ja loodan, et äkki keegi kirjutab ja seletab pikemalt)

Sa said vähemalt midagigi aru. Na jõudsin teist korda juustuleibadeni (mida mees muide magades tegi!), siis loobusin.

“Armastuse keel”… Tule taevas appi! Vaata vähem neid halle varjundeid ja muud imalust.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötava suhte aluseks on õiglane tööjaotus, et asjad saaks tehtud ja kumbki ei tunneks ennast orjana ega ebaõiglaselt liiga suure koorma kandjana. Täiskasvanuna on paratamatu, et teatud asjad on vaja ära teha, isegi kui need ei vaimusta ega isegi ei meeldi, koristamisest tööl käimiseni. Olgu laste heaks, kodu heaks, mehe heaks ja ka iseenda heaks.
Teemaalgatajal on pikk ja ilmekas jutuke, mida kõike ta MEHELT ootab. Aga mida sina ise teeksid siis? Praegu tundus see armastuse keele jutt lihtsalt kattevari laiskusele. KEEGI peab need tüütud asjad ära tegema. Kas tõesti ainult mees?
JA muide, kui sinu armastuse keeleks on teenimine, siis loomuldasa pakub selline inimene teenindamist ka teisele osapoolele (kui enda meelest kõige paremat mis tal pakkuda on), sinu jutust ma küll seda välja ei lugenud, kuidas sina meest teenindama kipud.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.01 11:39; 10.01 12:03; 10.01 12:39; 10.01 13:06; 10.01 19:08; 13.01 12:03; 13.01 19:31; 14.01 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnes mõttes ma saan teemaalgatajast aru, meil oli mehega hiljuti suur tüli umbes samal teemal. Mind ajas ka närvi, et miks mina pean koguaeg kõike jõudma. Kui me mõlemad oleme haiged või väsinud siis ikka mina olen see kes last kantseldab. Aga lõpuks jõudsin ma järeldusele, et ega selle solvumisega kuhugi ei jõua. Esiteks, mehed mõtlevad hoopis teistmoodi. Välismaal tööl olles kardab mees näiteks, et ega mul ilma temata igav pole. Mitte et mul on äkki raske üksi beebi, kahe kassi ja koerakutsikaga puuküttega maamajas näiteks pliiti kütta, vaid et äkki on igav 😀 aga me pole veel kaua koos olnud. Ma pean õppima tema veidrustega harjuma ja tema minu omadega ja kui me üksteisega jälle rahul oleme nagu suhte alguses siis saab teenimist ka juurde tulema ma loodan.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

OMG on mõnel aga probleemid. Kui sa tead, et hommikul kiire, pane eelmine õhtu võileivakraam karpi valmis. Sel ajal, kui hambaid pesed, rösti leivad ja pane kah karpi – 2 minutit ja tehtud.
Mulle ka ei meeldi hommikul autot puhastada, sellepärast ongi mul auto garaažis. Kohenda oma elu enda vajadustele vastavaks, siis ei pea keegi sind pisiasjades teenindama.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema tuleb loomulikult omavahel selgeks rääkida, et hommikud võimalikult kerged oleks ja keegi ülekohut ei tunneks. Täiskasvanu elu ongi suures osas selliste asjade tegemine, mida eriti ei taha, aga siiski peab.

Aga ma ei saa üldse aru, mis pagana asjad on armastuse keeled. Kõik räägivad siin, nagu see oleks mingi üldtuntud mõiste.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://alkeemia.delfi.ee/eneseareng/raamatud/alkeemia-lugemisnurk-millist-armastuse-keelt-raagid-sina?id=81147183

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.01 11:39; 10.01 12:03; 10.01 12:39; 10.01 13:06; 10.01 19:08; 13.01 12:03; 13.01 19:31; 14.01 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

OMG on mõnel aga probleemid. Kui sa tead, et hommikul kiire, pane eelmine õhtu võileivakraam karpi valmis. Sel ajal, kui hambaid pesed, rösti leivad ja pane kah karpi – 2 minutit ja tehtud.

Mulle ka ei meeldi hommikul autot puhastada, sellepärast ongi mul auto garaažis. Kohenda oma elu enda vajadustele vastavaks, siis ei pea keegi sind pisiasjades teenindama.

Sa vist ei saanud teemaalgatusele pihta. Asi pole selles, et ei suudaks neid asju ise teha. Ma saan teatris mantli suurepäraselt ise selga, aga naudin väga, kui abikaasa mind aitab. Samuti saan komnadeeringust tulles ise ühistranspordiga bussijaamast koju, aga on on väga tore, kui abikaasa autoga järgi tuleb.
Mina aitan mehel kohvrit pakkida, vaadates, et on ikka piisav hulk puhast pesu, lipsunõel ja üksteisega sobivad riided kaasas. Ta saab ise hakkama küll, “enne mind” tegi seda 15 aastat. Aga nii tunneb ta end hoituna. See ongi see “armastuse keel”.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://pilgrim.ee/armastuse-viis-keelt.html

https://www.5lovelanguages.com

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 06:43; 13.01 22:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et siinsed sõimlevad käod ei ole lugenud armastuse keelte kohta. Sellisel juhul ei ole nad ka pädevad teemas sõna võtma, sest nad ei saa ju mõhkugi aru.

Teemaalgatajale soovitan, et ta räägiks oma soovidest mehele ja kuidas ta ennast tunneb, kui mees teeb nii, nagu ta soovib. Ja kui mees teeb nii, nagu teemaalgataja soovib, siis kiidaks ja tunnustaks. Peaasi, et mingit virinanooti läbi ei kosta, selle peale läheb asi jamaks.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatus kõlab nagu katkend Vahitornist või nelipühilaste kodulehelt.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et siinsed sõimlevad käod ei ole lugenud armastuse keelte kohta. Sellisel juhul ei ole nad ka pädevad teemas sõna võtma, sest nad ei saa ju mõhkugi aru.

Teemaalgatajale soovitan, et ta räägiks oma soovidest mehele ja kuidas ta ennast tunneb, kui mees teeb nii, nagu ta soovib. Ja kui mees teeb nii, nagu teemaalgataja soovib, siis kiidaks ja tunnustaks. Peaasi, et mingit virinanooti läbi ei kosta, selle peale läheb asi jamaks.

Kui mul naine tuleks sellise jutuga, et tema armastuse keel on teenindamine ja ma peaks teda rohkem teenindama, et tema mind armastaks, siis ma vaataks, et naine tuleks ravile saata, sest Tal pole kupli all kõik korras.

Kui mul naisena mees tuleks sama jutuga, et ma teenindagu teda, muidu tal pole armastust, ja et ta on valmis mind selle eest kiitma, siis tõuseks sellest vähemalt üks tüli ja ma kaaluksin suhte lõetamist.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.01 12:11; 14.01 09:35; 14.01 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et siinsed sõimlevad käod ei ole lugenud armastuse keelte kohta. Sellisel juhul ei ole nad ka pädevad teemas sõna võtma, sest nad ei saa ju mõhkugi aru.

Teemaalgatajale soovitan, et ta räägiks oma soovidest mehele ja kuidas ta ennast tunneb, kui mees teeb nii, nagu ta soovib. Ja kui mees teeb nii, nagu teemaalgataja soovib, siis kiidaks ja tunnustaks. Peaasi, et mingit virinanooti läbi ei kosta, selle peale läheb asi jamaks.

Kui mul naine tuleks sellise jutuga, et tema armastuse keel on teenindamine ja ma peaks teda rohkem teenindama, et tema mind armastaks, siis ma vaataks, et naine tuleks ravile saata, sest Tal pole kupli all kõik korras.

Kui mul naisena mees tuleks sama jutuga, et ma teenindagu teda, muidu tal pole armastust, ja et ta on valmis mind selle eest kiitma, siis tõuseks sellest vähemalt üks tüli ja ma kaaluksin suhte lõetamist.

See vastus siin kõlab umbes nagu mu jutt ühe ameeriklasega.

Mina: “Igavene jama, et tänapäeval enam ei saagi ise autol rehve vahetada. Veel jamam, et ei saa seda vana head lihtsat varianti kasutada, et sul on talverehvid eraldi velgede peal ja siis paned need ise alla kui vajadus tekib. Või vahetad asukohta, et muster ühtlasemalt kuluks.”
Tema: “Miks ei saa siis, saab küll, ma kogu aeg teen ise.”
Mina: “Aga sellepärast, et nüüd on need lollakad rehvirõhusensorid ja iga rehv tuleb õigesti auto arvutisüsteemiga ära siduda, muidu auto karjub.”
Tema: “Kuule, kas sa üldse oled kunagi autot juhtinud?…”

Ehk siis kui pole kuulnud ja pole kursis, võib tõesti napakas mulje jääda.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk siis kui pole kuulnud ja pole kursis, võib tõesti napakas mulje jääda.

Mõni asi on napakas, olenemata sellest, kui paljud inimesed sellest kuulnud on või mitte.

Kui teemaalgataja läheks oma mehe juurde selle armastuse keele ja teenindamise jutuga, siis mees vaataks naist kindlasti nagu napakat. See on sisuliselt tingimuse esitamine: Tee nii nagu mulle meeldib, muidu ma sind ei armasta.

Kui kokku on saanud kaks samasugust napakat, siis võiks asi toimida. Aga mees, kes teeb naisele kaasa juustuleivad, kuigi naine ei söö ei leiba ega juustu, ei ole kindlasti niisugune, kellele võiks mingist teenindava armastuse keelest rääkima minna.

Kui nüüd autode juurde tulla, siis neid on ka erinevaid. On selliseid, mida sina kirjeldad ja selliseid, millel pole mingit krdi arvutisüsteemi. Kui sa tahad autol ise rehve vahetada, siis valid sellise auto, millel seda teha saab.

Kui sa tahad mehega armastuse keelte teemal arutleda, valid endasuguse napaka, arvutisüsteemidega, mitte robustse vanamoodsa versiooni.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.01 12:11; 14.01 09:35; 14.01 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MA olen kindel, et ka teemaalgataja mees teab “armastuse keelest” samapalju kui siga pühabasest päevast, nagu mu vanaema ütles 😛 ja talle kõlakski see just nii nagu see on: “teeninda mind, muidu ma ei suuda sind armastada”. Ja saadaks naise puu taha.

Tegelikult on teemaalgataja sellest armastuse kontseptsioonist veidi vildakalt aru saanud. See tähendab rohkem seda, et VÄLJENDATAKSE oma armastust partnerile sedamoodi, mida ise ihaldatakse saada. Armastus ise on olemas, mitte pole see moodus seda välja teenida. Mitte et “tee nii, siis ma armastan sind”. See on puhas tingimuste sedamine, mitte armastus. Loe vähem igasuguseid abielufilosoofilisi pühapäevapsühholoogide üllitisi ja kasuta rohkem iseoma pead ja südant oma elu elamiseks.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.01 11:39; 10.01 12:03; 10.01 12:39; 10.01 13:06; 10.01 19:08; 13.01 12:03; 13.01 19:31; 14.01 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma nüüd mõtlen, siis minu mees tõuseb kõige esimesena. Teeb kogu perele hommikusöögi. Äratab lapsed. Koolilapsed lähevad ise kooli ja noorima viib ta lasteaeda. Auto on meil varjualuses ja seda lumest rookima ei pea. Aga tihti paneb ta auto minu jaoks sooja. Samamoodi teeb ta õhtul kogu perele söögi ja toob lapse lasteaiast.

Minu töö on hommikul vaid noorima lapse valmispanek lasteaeda minekuks.

Ja seda teeb mees omaalgatuslikult ja hea meelega. Mina viin-toon siis kui tahtmist on või kui meest kodus pole.

Sul on mehega väga vedanud. Oled teinud õige valiku. Aga selliseid mehi on vist 1% sajast.

See võiks vabalt olla ka teemaalgataja mees, kes neid asju teeb. Aga et sinnamaani jõuda, selleks kulub aega ja kooselu, mille keskel asjad paika loksuvad. Teemaalgataja on hetkel faasis, kus asjad alles loksuvad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.01 19:31; 10.01 19:55; 11.01 13:39; 14.01 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru. Meie kodus on nii, et mees “teenib” mind ja mina teenin teda. Juba ammu, enne pulmi muidugi, sai need asjad läbi räägitud ja aastate jooksul on veel neid suhtumisi lihvitud. Ega muud kui austus teineteise vastu.

Kiire sissevaatena – kui ma ütlen mehele, et palun võta mulle kapi otsast see või teine all või palun too keldrist midagi, siis ta tõuseb kohe ja teeb seda. Ei, ta ei ütle, et kohe varsti või hiljem vms, ta teeb seda kohe. Ta ju teab, et kui just ülikiire ei ole, siis ma ei palu tal seda teha 5 minutit enne spordivõisluse vaheaega või keset huvitavat filmi. Ta ju teab, et kui ma palun, siis järelikult on mul vaja seda tema tegutsemist nüüd ja kohe. On see siis millegi toomine, viimine vms. Üle 15 aastase abielu jooksul on ta vast 3-4 korda mulle öelnud, et: ma teeksin seda 10 minuti pärast, kui sobib.

Ja vastu – kui mees ütleb, et palun, kas sa viitsiksid mulle kohvi tuua või võileiba teha, siis ma ei kuku kaagutama, et miks sa ise ei või seda teha. Kui palub, järelikult on tal selleks põhjus. Tõusen kohe ja lähen teen-toon. Kohe.

Niisama ei jooksuta me kumbki teineteist. Aga kui vaja, ta ootab mind autoga kasvõi tunni töökoha ukse ees, kuni ma vabanen. Ja on ikka rõõmus ja lahke. Lastest rääkimata, nendega tegelemisel lihtsalt küsid abi ja sind aidatakse. Kui ei oska või ei saa, ütleb (ütlen) ja vaatame siis koos edasi. Kui vaja, ma aitan teda milleski ka kell 4 öösel või väsinuna või ootan teda kuskil.

Siin hiljuti oli sarnane teema suhtlusest lapsega, kus paaniliselt kardeti, et tegemist on lapsepoolse enesekehtestamisega ja austuse puudumisega, kui lapse palve peale talle nt külmkapist kohukest tuua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru. Meie kodus on nii, et mees “teenib” mind ja mina teenin teda. Juba ammu, enne pulmi muidugi, sai need asjad läbi räägitud ja aastate jooksul on veel neid suhtumisi lihvitud. Ega muud kui austus teineteise vastu.

Kiire sissevaatena – kui ma ütlen mehele, et palun võta mulle kapi otsast see või teine all või palun too keldrist midagi, siis ta tõuseb kohe ja teeb seda. Ei, ta ei ütle, et kohe varsti või hiljem vms, ta teeb seda kohe. Ta ju teab, et kui just ülikiire ei ole, siis ma ei palu tal seda teha 5 minutit enne spordivõisluse vaheaega või keset huvitavat filmi. Ta ju teab, et kui ma palun, siis järelikult on mul vaja seda tema tegutsemist nüüd ja kohe. On see siis millegi toomine, viimine vms. Üle 15 aastase abielu jooksul on ta vast 3-4 korda mulle öelnud, et: ma teeksin seda 10 minuti pärast, kui sobib.

Ja vastu – kui mees ütleb, et palun, kas sa viitsiksid mulle kohvi tuua või võileiba teha, siis ma ei kuku kaagutama, et miks sa ise ei või seda teha. Kui palub, järelikult on tal selleks põhjus. Tõusen kohe ja lähen teen-toon. Kohe.

Niisama ei jooksuta me kumbki teineteist. Aga kui vaja, ta ootab mind autoga kasvõi tunni töökoha ukse ees, kuni ma vabanen. Ja on ikka rõõmus ja lahke. Lastest rääkimata, nendega tegelemisel lihtsalt küsid abi ja sind aidatakse. Kui ei oska või ei saa, ütleb (ütlen) ja vaatame siis koos edasi. Kui vaja, ma aitan teda milleski ka kell 4 öösel või väsinuna või ootan teda kuskil.

Siin hiljuti oli sarnane teema suhtlusest lapsega, kus paaniliselt kardeti, et tegemist on lapsepoolse enesekehtestamisega ja austuse puudumisega, kui lapse palve peale talle nt külmkapist kohukest tuua.

No kui laps niisama laiskusest ema (või naine meest või mees naist) jooksutab, siis ongi see manipulatsioon ja püüd pähe istuda. Teine asi on see, kui laps näiteks mingit keerulist koolitööd teeb, ei soovi keskendumist kaotada ja palub, kas ema viiks talle tassi teed või klaasi vett. Alles päevil palus minu hilisteismeline, et kas ma viiksin talle mobiili, sest ta oli parasjagu katusel satitaldrikut putitamas ja oleks eriti loll olnud tal alla ronida, telefon võtta, uuesti üles ronida ja seal tuttava spetsialistiga konsulteerida, mida edasi teha.
Nagu öeldud, niisama jooksutamine pole kombeks ja ei soovita ka teistele. Mees ei küsi ka iial minult mingit teenet, kui ta pole muuga hõivatud kui diivani soojendamisega, ei ole ei haige ega näiteks äsja ülipikalt lennult tulnud.
Kuritarvitada ei tohi ja lapsed on kavalad, nad katsetavad oma piire ja kui ema jooksebki käsu peale kööki ja naaseb kohukesega, sest laps lihtsalt ei viitsi, on minu tolerantsus otsas. Teine asi on, kui ema niikuinii parajasti külmkapis kaevab, siis tagasi tuppa tulles ta võib selle kohukese ju tuua.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 12:06; 14.01 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh hoidku, selgub, et minu mees lihtsalt “VÄLJENDAB oma armastust minule sedamoodi, mida ise ihaldab saada”. Minu mehe suurim unistus on näiteks, et keegi ei teeks talle kingitusi, ega tüütaks jutuga, et mis sa sünnipäevaks tahad? See on tema jaoks tõesti tüütu ja ebavajalik. Ja noh, siis ta püüab seda sama ka mulle pakkuda, mis talle endale rahuldust valmistab, ehk siis eirab kõiki tähtpäevi ja ei kingi kunagi midagi. Õnneks oskan ma ise endale asju osta.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 12:12; 15.01 14:41; 16.01 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh hoidku, selgub, et minu mees lihtsalt “VÄLJENDAB oma armastust minule sedamoodi, mida ise ihaldab saada”. Minu mehe suurim unistus on näiteks, et keegi ei teeks talle kingitusi, ega tüütaks jutuga, et mis sa sünnipäevaks tahad? See on tema jaoks tõesti tüütu ja ebavajalik. Ja noh, siis ta püüab seda sama ka mulle pakkuda, mis talle endale rahuldust valmistab, ehk siis eirab kõiki tähtpäevi ja ei kingi kunagi midagi. Õnneks oskan ma ise endale asju osta.

Ja sina? Eirad mehe soovi kinki saada?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh hoidku, selgub, et minu mees lihtsalt “VÄLJENDAB oma armastust minule sedamoodi, mida ise ihaldab saada”. Minu mehe suurim unistus on näiteks, et keegi ei teeks talle kingitusi, ega tüütaks jutuga, et mis sa sünnipäevaks tahad? See on tema jaoks tõesti tüütu ja ebavajalik. Ja noh, siis ta püüab seda sama ka mulle pakkuda, mis talle endale rahuldust valmistab, ehk siis eirab kõiki tähtpäevi ja ei kingi kunagi midagi. Õnneks oskan ma ise endale asju osta.

Ja sina? Eirad mehe soovi kinki saada?

Ei eira, ei teegi kinki, aga ise tahaks saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 12:12; 15.01 14:41; 16.01 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mina sain teemast hoopis nii aru, et naise viis armastust välja näidata on teenimine (koduseinte vahel pere teenindamine), aga mees ei võimalda tal koju jääda ja seda teha. See oleks mõistetavam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma nüüd mõtlen, siis minu mees tõuseb kõige esimesena. Teeb kogu perele hommikusöögi. Äratab lapsed. Koolilapsed lähevad ise kooli ja noorima viib ta lasteaeda. Auto on meil varjualuses ja seda lumest rookima ei pea. Aga tihti paneb ta auto minu jaoks sooja. Samamoodi teeb ta õhtul kogu perele söögi ja toob lapse lasteaiast.

Minu töö on hommikul vaid noorima lapse valmispanek lasteaeda minekuks.

Ja seda teeb mees omaalgatuslikult ja hea meelega. Mina viin-toon siis kui tahtmist on või kui meest kodus pole.

Meil pea 20 aastat kooselu olnud. Igasugu aegu läbitud. Mõlemad panustame tööga ja koduste toimetustega. Mida enam aeg edasi, seda enam tahad ise midagi anda ja teha ja seda vähem on tähtis, mida teine teeb või ei tee.

Meie peres on enamjaolt samamoodi. Mina tõusen küll esimesena aga selleks end end valmis sättida tööle minekuks. Mees tõuseb veidi peale mind, teeb meile hommikusöögi ja meie kolmele lapsele. Tavaliselt tähendab see kolme erinevat sööki, lisaks siis meie hommikupuder. Siis sõidutame lapsed kooli , viib mind tööle ja läheb viib lasteaialapse aeda. Õhtul võtab lasteaialapse peale ja tuleb mulle järele. Õhtusööke teeme mõlemad tihti koos. Minu osaks lisandiga tegelemine, tema teeb kala või liha. Või teeb lastele õhtusööke. Alati aitab mind kui palun. Suure jutuga mees ei ole ja armastusavaldusi ei tee, aga tema käitumine annabki mulle teadmise, et ta hoolib minust ja meie lastest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )


Esileht Pereelu ja suhted armastuse keeled ja nende täitmine partneri poolt

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.