Esileht Sünnitus Armiga emakas ja sünnituse esile kutsumine

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Armiga emakas ja sünnituse esile kutsumine

Postitas:

Kas kellegil kogemusi taolises seisus? Või on mõtekas ikkagi plaaniline keiser, juhul kui ise ikka tulla ei taha? Ei suuda otsustada. Esimene oli plaaniline keiser tuharseisu tõttu 5 a tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

On kogemusi. Küsitav on see, kas haigla, kus sünnitada plaanid, üldse kutsub armiga emaka puhul sünnitust esile. Ja teiseks: normaalseks raseduse kestuseks loetakse kuni 42 n.
Mul 2 esimest keisrid. Teise lapsega sünnitegevus algas 42 n , kuid ei edenenud 2 päeva jooksul. Keeldusin stimulatsioonist ja keiser tehti 42+2. Lapse kaal oli 3596g.
Kolmas laps sündis 40+2 loomulikult.

Oma kogemuse najal olen aru saanud, et hirmud takistavad sünnituse algust. Sünnitus algab peas. Kutsu oma last ja ta tuleb. Tihti survestatakse keisrijärgseid sünnitajaid igatpidi, küll pannakse mingeid keisri aegu paika jne. Seda pole vaja. Oota rahulikult sünnitust ja keskendu sellele. Kõrvalisega ei ole vaja tegeleda ja SSS-ga ka mitte. Kui laps liigutab ja kõik on korras, siis otsuse teed 42 n. Kui tundub, et midagi ei ole korras, rutta vastuvõttu ja tegutse vastavalt olukorrale. Jõudu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Endal esimene laps plaan. keisriga, teine loomulik ja kolmas erakor.keisriga. Viimasega, sünnituse ajal selgus möödudes 18t, et tuleb keiser. Elu pani kõik paika, ise soovisin siiski loomuliku sündi. Lapse kaal oli 3,545kg ja minu jäoks veidi suur, kuna ise olen väike ja sale.
Ära muretse ja kõik läheb nagu peab minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka armiga emakas ja tähtaeg on üks päev üle hetkel.
Plaan on seekord ikka ise sünnitada ja olen valmis, et võib tulla ka esilekutsumine, kui väga palju tähtajast üle lähen.
Kui keisrist juba nii palju möödas, siis ei pidavat armiga emakas iseenesest mingi vastunäidustus sünnitamisele olema, pigem oleneb põhjustest, miks ta eelmisel korral keisriga lõppes ja vaadatakse ka kuidas seekordne rasedus muidu kulgenud on. Pelgus vähemalt julgustati mind ikka ise sünnitama, ausalt öeldes isegi ei pakutud mulle keisri valikut ja ise ma ka seda nõudma ei hakanud. Eelmine keiser tundus lihtsalt nii vastik ja tahaks ka ise sünnitamist proovida.

Olen praegu rahulik ja usaldan ka Pelgu arste, et küllap nad vajaduse korral teevad siis kiirelt keisri, kui peaks sünnituse käigus midagi valesti minema. Tita võiks küll juba tulema hakata, ei jõua ära oodata 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli keiser 4 aastat tagasi ja nüüd teise lapsega tähtaeg juuli keskel. Hetkel seis selline, et kui komplikatsioone ei teki, siis sünnitan ise. Kui raseduse üle kannan, siis 41+0 lähen arstile ennast näitama ja tema vaatab, kuidas emakakael on. Kui on nii küps, et saab looteveed avada, siis katsutakse vete avamisega esile kutsuda, kui täitsa toores, siis plaanilisele keisrile. Arst ütles, et armi puhul muid esilekutsumise vahendeid peale vete avamise ei kasutata. Haiglaks ITK ja esimene keiser ka lapse tuharseisu tõttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 15:53; 28.06 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud kõigile vastajatele. Mul haiglaks TÜK. No mulle ka räägitud vete avamisest ja isegi, et pannakse tilga alla. Seetõttu ongi arusaamatus. Aga vete avamiseks emakakael peab ju avanenud olema. Tagasi valvearstile 4. juulil, eks siis tuleb otsus vastu võtta, et mis edasi. Kui ikkagi sünnitegevus pihta ei hakka, kas lasen tilka panna, see on mu suurim küsimus. Või pole see kohe üldse soovitatav?
Vaatamata kõigele, püüan rahulik olla.:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Aideen kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tänud kõigile vastajatele. Mul haiglaks TÜK. No mulle ka räägitud vete avamisest ja isegi, et pannakse tilga alla. Seetõttu ongi arusaamatus. Aga vete avamiseks emakakael peab ju avanenud olema. Tagasi valvearstile 4. juulil, eks siis tuleb otsus vastu võtta, et mis edasi. Kui ikkagi sünnitegevus pihta ei hakka, kas lasen tilka panna, see on mu suurim küsimus. Või pole see kohe üldse soovitatav?
Vaatamata kõigele, püüan rahulik olla.:)[/tsitaat]

Ma see, kellel juuli keskel tähtaeg. Anna teada, kui viitsid, mida arst 4. räägib või kuidas asjad kujunevad lõpuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 15:53; 28.06 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutan sulle ka oma loo.
Minul oli keiser 4,5 aastat tagasi tuharseisu tõttu. Teist last oodates oli tohutu soov ise sünnitada ja kohutav hirm, et tehakse jälle keiser. Arm on mul alati väljast ilus olnud ja kõikide arstide poolt kiita saanud. Sikutamist tundsin teise raseduse alguses aga see võis ka see tavaline sikutamine olla ja mitte just armi enda pinge all olemine…ülejäänud raseduse jooksul mulle arm mingeid tundmusi ei tekitanud. 36ndal nädalal käisin ¦oisi juures armi mõõtmas, tulemus oli piiripealne….ehk alla selle numbri tehakse tavaliselt (googeldasin välismaiseid artikleid ja foorumeid) keiser ja üle selle lastakse ise sünnitada. ¦ois hindas ka lapse kaalu ja soovitas last mitte üle kanda. ¦oisi juurest lahkusin nutt kurgus, sest tõenäosus keisrit saada oli jälle väga suur. Enda arst oli õnneks toetav ja pani viimase visiidi 5 päeva pärast TA’d kirja, ütles et kui siis emakatöö 0, siis panevad ehk veidi geeli (tabletid ja tilk peaksid olema armiga välistatud). Kolm päeva enne TA’d tehti mulle KTG ja emakatöö oli suur ümmargune 0, laps oli aktiivne ja ei näidanud mingeid märke, et tahaks hakata välja tulema. Järgmise päeva õhtul palusin last suht meeleheitlikult emme, issi juurde tulla…öösel algasid valud ja veed hakkasid nirisema. Valutasin tihedalt, intensiivselt ja suurte tulemusteta (2cm) pea 24h, kuniks keisrimeeskond oli keset ööd kodust voodist kohale kutsutud (fert) ja minul kanüül käe küljes. Oma kaasavõetud ämmaemand lunis arstilt pool tundi aega…ja selle poole tunniga läks mul kahe kõrva vahel midagi lahti…avanesin puuduolevad 8 cm ja kolmveerand tundi hiljem oli mul laps kõhul. Nagu Kairit69 ütles, siis on sünnitamine tõesti kahe kõrva vahel kinni. Üritasin seekordse raseduse ajal õppida palju sünnitamise enda kohta…kolmanda lapse puhul proovin end ehk pigem vaimselt tugevdada ja õppida end lõdvestama ja vabaks laskma.
Sulle edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kayleigh kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kirjutan sulle ka oma loo.
Minul oli keiser 4,5 aastat tagasi tuharseisu tõttu. Teist last oodates oli tohutu soov ise sünnitada ja kohutav hirm, et tehakse jälle keiser. Arm on mul alati väljast ilus olnud ja kõikide arstide poolt kiita saanud. Sikutamist tundsin teise raseduse alguses aga see võis ka see tavaline sikutamine olla ja mitte just armi enda pinge all olemine…ülejäänud raseduse jooksul mulle arm mingeid tundmusi ei tekitanud. 36ndal nädalal käisin ¦oisi juures armi mõõtmas, tulemus oli piiripealne….ehk alla selle numbri tehakse tavaliselt (googeldasin välismaiseid artikleid ja foorumeid) keiser ja üle selle lastakse ise sünnitada. ¦ois hindas ka lapse kaalu ja soovitas last mitte üle kanda. ¦oisi juurest lahkusin nutt kurgus, sest tõenäosus keisrit saada oli jälle väga suur. Enda arst oli õnneks toetav ja pani viimase visiidi 5 päeva pärast TA’d kirja, ütles et kui siis emakatöö 0, siis panevad ehk veidi geeli (tabletid ja tilk peaksid olema armiga välistatud). Kolm päeva enne TA’d tehti mulle KTG ja emakatöö oli suur ümmargune 0, laps oli aktiivne ja ei näidanud mingeid märke, et tahaks hakata välja tulema. Järgmise päeva õhtul palusin last suht meeleheitlikult emme, issi juurde tulla…öösel algasid valud ja veed hakkasid nirisema. Valutasin tihedalt, intensiivselt ja suurte tulemusteta (2cm) pea 24h, kuniks keisrimeeskond oli keset ööd kodust voodist kohale kutsutud (fert) ja minul kanüül käe küljes. Oma kaasavõetud ämmaemand lunis arstilt pool tundi aega…ja selle poole tunniga läks mul kahe kõrva vahel midagi lahti…avanesin puuduolevad 8 cm ja kolmveerand tundi hiljem oli mul laps kõhul. Nagu Kairit69 ütles, siis on sünnitamine tõesti kahe kõrva vahel kinni. Üritasin seekordse raseduse ajal õppida palju sünnitamise enda kohta…kolmanda lapse puhul proovin end ehk pigem vaimselt tugevdada ja õppida end lõdvestama ja vabaks laskma.
Sulle edu!
[/tsitaat]

Ma tunnen selles tekstis oma esimese sünnituse ära, kuigi olin lugenud ja hinganud ja valmistunud nii hästi, kui oskasin, aga midagi jäi ikka puudu. Peale vete tulekut ja regulaarsete tihedate valude algust 20h ja 3cm avatust, siis tilk ja epikas arsti TUNGIVAL nõudmisel ja siis paari tunni pärast erakorraline keiser otsa, sest avatust ei lisandunud ja valudel enam vahesid polnud :S Väidetavalt üle 24h peale vete tulekut ei lasta \”valutada\”. Sealt mu emakaarm siis tuli. Nüüd ootan sügisel uut sünnitust (vahe 2a) ja NIIII kardan, et läheb jälle keisriks. VÄGA tahaks ise sünnitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.06 17:08; 29.06 10:26;
To report this post you need to login first.

[small]Aideen kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tänud kõigile vastajatele. Mul haiglaks TÜK. No mulle ka räägitud vete avamisest ja isegi, et pannakse tilga alla. Seetõttu ongi arusaamatus. Aga vete avamiseks emakakael peab ju avanenud olema. Tagasi valvearstile 4. juulil, eks siis tuleb otsus vastu võtta, et mis edasi. Kui ikkagi sünnitegevus pihta ei hakka, kas lasen tilka panna, see on mu suurim küsimus. Või pole see kohe üldse soovitatav?
Vaatamata kõigele, püüan rahulik olla.:)[/tsitaat]

TÜK-s on kõik võimalik. Ja nad kuulavad ka ema, uurivad Sinu valmisolekut sünnituseks.
Milles küsimus, 4. juulil ei ole veel 41 n täis. Lase KTG teha ja kõike mõõta ja kui OK, siis koju tagasi. Ega vägisi ei saa midagi teha. Võiks ka mõelda sellele, kas tähtaeg on õigesti määratud. Aga nädalavahetus on ees, lase vaim vabaks ja sünnitama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kairit69 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Aideen kirjutas:[/small]

TÜK-s on kõik võimalik. Ja nad kuulavad ka ema, uurivad Sinu valmisolekut sünnituseks.
Milles küsimus, 4. juulil ei ole veel 41 n täis. Lase KTG teha ja kõike mõõta ja kui OK, siis koju tagasi. Ega vägisi ei saa midagi teha. Võiks ka mõelda sellele, kas tähtaeg on õigesti määratud. Aga nädalavahetus on ees, lase vaim vabaks ja sünnitama.[/tsitaat]

Jaa, selle unustasin… et see 40n tähtaeg võib olla valesti määratud. Mul pandi päevade järgi (olid regulaarsed) ja raiuti rauda, et keisri otsus tehakse 5. sept TA järgi. Tegelikult KV UH järgi on TA hoopis 25.sept, vahe 20 päeva!Vahetasin arsti ja teine arst ütles, et igal juhul tuleks meditsiinilistes otsustes nagu esilekutsumine ja keiser arvestada alati 12.ndl (ehk siis KV) UH aega, mitte mingeid arvutusi, mis ei ütle midagi OV tegeliku aja kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.06 17:08; 29.06 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutan lühidalt… 1. juuli öösel kell 2 hakkasid valud, haiglasse saabusin kell 7.30. Avatus oli 2 cm. Võeti sünnituspalatisse sisse. Valutasin seal koos naerugaasiga u kella 14ni. Siis avati looteveed ja ainti keele alla mingit tabletti ning tilgaga ka kiirendati sünnitegevust. Kell 15.54 saabus õnnelik lõpp, pisike preili asetati mu kõhule.:-) Emakaarm eelmisest keisrist õnneks valu ei teinud. Kuna olen ise suht peenike, tekkis palju rebendeid (3.järk). Õmeldi kõvasti. Aga pole hullu, 5 a tagune keisriarmi valu oli hullem. Haiglaks oli TÜK. Tänud veelkord kõigile vastajatele ja tõesti kõik on vist meil endil peas kinni, nagu te väitsite.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Armas Aideen, väga palju õnne Sulle! Said vägevalt hakkama!

Samas on kurb kuulda, et ikkagi TÜK nii palju stimuleerib keisrijärgseid sünnitusi. Vist on need üksikud emaka ruptuurid meelest ära läinud juba (õnneks jah, neid on vähe, aga ikkagi on).
Stimulatsioonist ka rebendid (loomulikult mitte sellest, et peenike oled). Muidugi iga sünnitus on erinev ja stimulatsiooni põhjused ka.
Ja igaüks ei ole õnnelik oma 21,5 h valutamist meenutades, nagu mina.

Jõudu ja jaksu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõstan teema.

Mul on esimene laps 13a tagasi keisriga sündinud, järgmised ise sünnitatud. Täna öösel (37+3, st täiesti ajaliselt) hakkasid looteveed nirisema. Helistasin TÜK valveämmaemandale, kes ütles, et hiljemalt 12 h pärast (kui sünnitegevus ei ole veel alanud) tuleb ette näitama ja põletikuanalüüse andma minna ning kui homseks midagi ei ole juhtunud, hakatakse esile kutsuma. Ma küsisin, kas varasem keiser esilekutsumist ei välistagi. Tema vastas, et ei saa ikkagi ilma esilekutsumiseta, võimalik infektsioonioht on liiga suur.

Kommentaare?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 07:13; 10.03 20:01;
To report this post you need to login first.

Tõstan teema.

Mul on esimene laps 13a tagasi keisriga sündinud, järgmised ise sünnitatud. Täna öösel (37+3, st täiesti ajaliselt) hakkasid looteveed nirisema. Helistasin TÜK valveämmaemandale, kes ütles, et hiljemalt 12 h pärast (kui sünnitegevus ei ole veel alanud) tuleb ette näitama ja põletikuanalüüse andma minna ning kui homseks midagi ei ole juhtunud, hakatakse esile kutsuma. Ma küsisin, kas varasem keiser esilekutsumist ei välistagi. Tema vastas, et ei saa ikkagi ilma esilekutsumiseta, võimalik infektsioonioht on liiga suur.

Kommentaare?

Loodan, et nüüd võib juba palju õnne soovida lapse sünni puhul. Palju õnne!

Põhimõtteliselt nii ongi nagu valveämmaemand ütles. Kui on sünnitus käivitunud, siis loodetavasti ei mõju stimuleerivad vahendid nii häirivalt ja ilmselt on 2 rasedust ja sünnitust üle elanud keisriarm ennast juba piisavalt tõestanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh. 🙂 Nii ongi.

Järgmisel hommikul läksime sisse, enam minema ei lastud; kell 12 ja kell 18 sain 50 mikrogrammi misoprostooli, pärast teist annust muutusid valud regulaarseks, kell 22.30 viidi sünnitusosakonda üle ja 1.20 oli laps käes. Kõige kergem sünnitus üldse. 😉 Kuna 40 h oli ilma veeta, jäeti kolmanda päevani sisse (sünnikaalust oli kolmandal päeval vaid kaks grammi puudu!), seega neljapäeval saime välja.

TÜK on praegu ikka puupüsti sünnitajaid täis. 🙂

Eritervitustega Kairitile
Catharin

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 07:13; 10.03 20:01;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Sünnitus Armiga emakas ja sünnituse esile kutsumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.