Esileht Pereelu ja suhted Armusin ossi

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Armusin ossi

Postitas:
Kägu

Olen 30ndate alguses naine, mul on kaks kõrgharidust, panustan enesetäiendusse, iseendasse, oma kodusse ja lapsesse. Saan majanduslikult isegi üle keskmise hästi hakkama. Sugulastega on lähedased suhted. Laps on 8aastane. Lapse isa suri, kui laps oli 2ne ja sealt maalt olen üksi olnud. Mul on mehi ümber olnud, aga keegi neist polnud nagu piisavalt hea.
3a tagasi tutvusin ühe noormehega, kes ilmselt võlus mu ära oma järjekindlusega. Meil oli koos lõbus ja tegime koos asju, mida ma varem.polnud teinud. Kõik oli uus ja huvitav. Lapsega klappis väga hästi. Aasta tagasi kolisime kokku. Tema kolis minu juurde ja järsku ei toimi midagi. Ta on töölt tulles väsinud, nädalas 3 õhtut veedab kindlasti sõpradega, vajab oma aega. Kui tülitseme, siis laseb alati jalga ja ma jään oma mõtete ja tunnetega üksi. Ta teenib hästi, aga rahaliselt on hoopis raskem. Ja tema ümber on teise Eesti inimesed ja probleemid. Ta ei tule pingetega toime või ei oska kiirelt probleemi lahendada.
Ja ometi ei suuda ma seda suhet lõpetada. Mulle tundub, et on potentsiaali, samas mõistus ütleb ei. Temaga on lõbus, KUI tal on minu jaoks aega, lapsega saab hästi läbi, ta on töökas ja on teinud remonti, tööga seotud asjades on kohusetundlik ja põhjalik, seks on hea….ja ometi on ta nii kaugel. Emotsionaslselt tunnen, et ei saa talle toetuda ja pean oma asjadega ise toime tulema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selleks, et tal oleks sinu jaoks aega, tuleb teil elada lahus. Neid, kes suudavad suhtes olla partneri jaoks aega võtta, ilmselt on. Aga enamus leiab, et nüüd on suhe olemas, saab muud elu elama hakata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen 30ndate alguses naine, mul on kaks kõrgharidust, panustan enesetäiendusse, iseendasse, oma kodusse ja lapsesse. Saan majanduslikult isegi üle keskmise hästi hakkama. Sugulastega on lähedased suhted. Laps on 8aastane. Lapse isa suri, kui laps oli 2ne ja sealt maalt olen üksi olnud. Mul on mehi ümber olnud, aga keegi neist polnud nagu piisavalt hea.

3a tagasi tutvusin ühe noormehega, kes ilmselt võlus mu ära oma järjekindlusega. Meil oli koos lõbus ja tegime koos asju, mida ma varem.polnud teinud. Kõik oli uus ja huvitav. Lapsega klappis väga hästi. Aasta tagasi kolisime kokku. Tema kolis minu juurde ja järsku ei toimi midagi. Ta on töölt tulles väsinud, nädalas 3 õhtut veedab kindlasti sõpradega, vajab oma aega. Kui tülitseme, siis laseb alati jalga ja ma jään oma mõtete ja tunnetega üksi. Ta teenib hästi, aga rahaliselt on hoopis raskem. Ja tema ümber on teise Eesti inimesed ja probleemid. Ta ei tule pingetega toime või ei oska kiirelt probleemi lahendada.

Ja ometi ei suuda ma seda suhet lõpetada. Mulle tundub, et on potentsiaali, samas mõistus ütleb ei. Temaga on lõbus, KUI tal on minu jaoks aega, lapsega saab hästi läbi, ta on töökas ja on teinud remonti, tööga seotud asjades on kohusetundlik ja põhjalik, seks on hea….ja ometi on ta nii kaugel. Emotsionaslselt tunnen, et ei saa talle toetuda ja pean oma asjadega ise toime tulema.

Ei pea koos elama, kui sul on juba nagunii oma elu ja rahalisi probleeme pole. Kui muidu suhe toimis ja saite läbi, siis elage lahus, aga olge suhtes, kui veel huvi on. Eeldan, et mees on ise ka 30ndate alguses või nooremgi. Paljud ei taha selles vanuses veel kooselu, pole selleks valmis ja kui nagunii sinuga koos elab, siis vajabki oma aega. Mina ei kujuta samuti ette, et mul poleks vähemalt pooled nädalapäevad enda päralt. Muidu on juba nagu täiskohaga töö.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nädalas on 7 õhtut ja kui ta neist kolm sõpradega veedab, siis sinuga(teiega) veedab ju ikka rohkem…Rahaasjad peaksite siis omavahel korralikult läbi rääkima ja paika panema, kui kahe hästi teeniva inimesega hoopis raskem on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja ometi ei suuda ma seda suhet lõpetada. Mulle tundub, et on potentsiaali, samas mõistus ütleb ei.

Ega tulevikus parem pole lõpetada, pärast seda, kui olete “suhte päästmiseks” ja mehe põllepaeltesse köitmiseks koos lapse saanud, viis aastat veel virelenud ja siis sulle see lõplikult kohale jõuab, et potentsiaali pole.
Mees veedab kodust ära kolme päeva asemel viis ja kaks päeva lihtsalt magab. Ehk = et on ära 24/7.

Ja siis tuleb muidugi veel lisaks see hala, et kes sind kahega ikks enam tahab ja vanaks oled ka vahepeal saanud.

P.S. Eriti rõlge tundub see pealkiri, mis on partnerit ilmselgelt alandav ning mõnitav. Ja siis on inimesel veel küsimus, et kas elada koos sellega, kellest on null lugupidamist või mitte. Kõige arukama inimese muljet just ei jäta, kahjuks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, mida kiiremini sa tunnistad, et tegid vea ja selle lõpetad, seda parem on. Ma sinu põhjendustest, miks seda suhet pidada (temaga on lõbus, oskab remonti teha, saab lapsega läbi, on töökas jne) ei näe ühtegi päris põhjust, miks olla koos inimesega, kes tundub sulle oss.

Olen olnud sinuga sarnases olukorras. Armusin samuti ossi. Kah sama lugu – töökas, sõbralik, kokkuhoidev perekond, sai minu lastega väga hästi läbi, oskas teha kodus kõiki töid. Asi ammendas end kolme aastaga täielikult. Kuidas nii?

Ta oligi oss. Hariduseta, lihttööline, kuigi omal alal hinnatud. Me ei elanud igapäevaselt koos ja ma ei saanud kaua aega aru tema alkoholiprobleemist. Ta töötas kodust eemal ja jõi iga tööpäeva õhtul ennast täis. meie kohtusime nädalavahetustel ja vähemalt esimese aasta jooksul suutis ta ennast nädalavahetustel kainena hoida.
Ta ei osanud eluga toime tulla. Teenis küll normaalset palka, kuid elas ikkagi kui rott. Oli endale igasuguseid järelmakse jm taolist selga võtnud. Riietuda ei osanud, ema ostis talle riideid. väga suur osa palgast läks alko ja suitsu peale. Ta ei osanud ka juua normaalselt, kultuurselt. Alati oli vaja minna täis peaga autoga ringi paarutama. Alati hakkas täis peaga tüli norima. No nagu ikka ossid.
Probleeme lahendada ei osanud. Tema lahendus oli ukse kinni virutamine ja lahkumine ning enese täis joomine. Alguses takistasin teda, kuid hiljem enam mitte. mõne aja pärast lonkis siis suure roosikimbuga tagasi. Nädala pärast kordus kõik samamoodi. Kui tüütu.

Ma pean temaga veedetud kolme aastat ajaraiskamiseks ja tõsiselt kahetsen, et seda tegin. Miks ma seda tegin? Alguses olin ju armunudki, sest mees nägi kena välja. See läks aga ruttu üle ja edasi tuli kalkulatsioon – ta oskas ehitustöid, minul aga kulus väga ära, kui keegi kodus ehitas. Mu lapsed kiindusid temasse väga ja see oli ka üks suur põhjus, miks ma teda varem ära ei saatnud. Kui ta lõpuks lahkus, nutsid nad kohutavalt. Ja mina nutsin sellepärast, et olin lasknud oma laste ellu sellise inimese, kellelt neil mitte midagi mõistlikku õppida ei olnud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ta ei tule pingetega toime või ei oska kiirelt probleemi lahendada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

3a tagasi tutvusin ühe noormehega, kes ilmselt võlus mu ära oma järjekindlusega.

See tähendab – käis niikaua pinda, kuni järele andsid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ta ei tule pingetega toime või ei oska kiirelt probleemi lahendada.

Sellise inimesega on raske koos elada. Kuidas tema vanemad pinget taluvad ja probleeme lahendavad?

mis need vanemad siia puutuvad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

mis need vanemad siia puutuvad?

Ilmselt see kägu arvab, et kui vanemad saavad pingetega hästi hakkama, siis on süüd “pehmendav asjaolu”.
Nagu elaks vanematega koos, mitte selle mehega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui tema vanemad on olukordi samuti vaikimise ja/või lahkumisega lahendanud, siis vaevalt, et mees õpib teisiti käituma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pean temaga veedetud kolme aastat ajaraiskamiseks ja tõsiselt kahetsen, et seda tegin. Miks ma seda tegin? Alguses olin ju armunudki, sest mees nägi kena välja. See läks aga ruttu üle ja edasi tuli kalkulatsioon – ta oskas ehitustöid, minul aga kulus väga ära, kui keegi kodus ehitas. Mu lapsed kiindusid temasse väga ja see oli ka üks suur põhjus, miks ma teda varem ära ei saatnud. Kui ta lõpuks lahkus, nutsid nad kohutavalt. Ja mina nutsin sellepärast, et olin lasknud oma laste ellu sellise inimese, kellelt neil mitte midagi mõistlikku õppida ei olnud.

Kasutasid lihtsalt inimest ära. Kui remont sai tehtud, siis saatsid ära. Mida mõistlikku su lapsed sellest küll õppisid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kasutasid lihtsalt inimest ära. Kui remont sai tehtud, siis saatsid ära. Mida mõistlikku su lapsed sellest küll õppisid?

Õppisid loomulikult seda, et elus tuleb inimesi osata ära kasutada.

Kui oled mees ja naine sinusse armunud, siis lase end ümmardada, seksi nõrkemiseni jne.
Kui oled naine ja mees on armunud, las ehitab maja, kannab kätel, lahuteb meelt. Kui on rikas mees, siis on üldse boonus, las ostab maja ja asju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See läks aga ruttu üle ja edasi tuli kalkulatsioon – ta oskas ehitustöid, minul aga kulus väga ära, kui keegi kodus ehitas. Mu lapsed kiindusid temasse väga ja see oli ka üks suur põhjus, miks ma teda varem ära ei saatnud. Kui ta lõpuks lahkus, nutsid nad kohutavalt. Ja mina nutsin sellepärast, et olin lasknud oma laste ellu sellise inimese, kellelt neil mitte midagi mõistlikku õppida ei olnud.

Huvitav suhtumine – ehitustööde tegija kulus sulle väga ära, aga samas pole ehitusoskus sinu meelest midagi mõistlikku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsed õppisid, et alkoholism on salakaval. Et isegi alguses toredana tunduv inimene võib osutuda niivõrd alkoholi võrgus olevaks, et temaga on kooselu võimatu. Õppisid, et purjus inimene kodus on väga ebameeldiv ning et alkohol muudab inimest tundmatuseni. Et alkohol tungib inimese igasse eluaspekti. Sellest tulevad tülid, üritustele ei saa minna, kokkulepetest ei peeta kinni. Õppisid, et nende ema lööb selja sirgu ja ei ole nõus lõputult joodiku tempe kannatama isegi mitte selle nimelt, kui joodik vahest kainetel hetkedel remonti teeb ja lastega mängib. Ahjaa, remondi tegin pärast ise ringi, sest oss ei suutnud seda korralikult teha ega lõpetada.

Küllap kasutasin tõesti seda meest ära. Lasin tal ju ka puukuuri talvepuid täis teha. Sest talle niiväga meeldis puid teha, igal võimalusel kadus kuuri juurde neid saagima ja lõhkuma (samal ajal sai mõnusalt pinu taga õlle libistada). Jah, ma saan aru, et perekooli naisõiguslas-kägude arvates oli see vaese mehikese kohutav ära kasutamine ning oleksin pidanud tellima teenuse samal ajal, kui mehike niisama minu kodus minu diivanil istub, õlut joob ja seksi nõuab. Muidugi. Vaene mees.

Kõige olulisem õppetund, mis mu lapsed said, oli see, et kui on vähegi kahtlus, et inimene on ebastabiilne ja alkoholist sõltuv, siis jookse. Kohe. Kiiresti. Kaugele. Kuna minu suguvõsas ei ole alkoholiprobleemiga inimesi, siis oli see kogemus neile (ja mullegi) väga silmiavav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õppisid, et purjus inimene kodus on väga ebameeldiv ning et alkohol muudab inimest tundmatuseni. Et alkohol tungib inimese igasse eluaspekti. Sellest tulevad tülid, üritustele ei saa minna, kokkulepetest ei peeta kinni. Õppisid, et nende ema lööb selja sirgu ja ei ole nõus lõputult joodiku tempe kannatama isegi mitte selle nimelt, kui joodik vahest kainetel hetkedel remonti teeb ja lastega mängib.

Kõige olulisem õppetund, mis mu lapsed said, oli see, et kui on vähegi kahtlus, et inimene on ebastabiilne ja alkoholist sõltuv, siis jookse. Kohe. Kiiresti. Kaugele. Kuna minu suguvõsas ei ole alkoholiprobleemiga inimesi, siis oli see kogemus neile (ja mullegi) väga silmiavav.

Braavo! See viimane kommentaar tuleks välja printida ja nn. sotsiaalreklaamina suurtel plakatitel näit. bussipeatustesse kõigile Eesti perekondadele mõtteaineks välja panna!

Ka mina pole kunagi mõistnud seda Eestis laialt levinud suhtumist: “Kuni mees suudab veel tööd teha – seni pole ju probleemi, et vabal ajal on ta tihti purjus, sest niimoodi ju elu käibki, normaalne ju – harju ära ja kannata välja, sest kui sa sellist asja vastikuks pead, siis oled sa ju üks igavene snoob!” Oluliseks peetakse seda, et töö (oooo, püha töö!) tegemise võime säiliks (sest vastasel juhul oleks inimene juba materiaalselt allakäinud), aga kuidas selline alkoholist läbiimbunud elu mõjutab suhet naisega, perekonnaelu üleüldse… see oleks nagu väga teisejärgulise tähtsusega.

Jah, on pingeid ja pingeid on vaja maandada – aga inimesed võiks vaevuda muud (ja efektiivsemad, sest teemaalgatajagi on maininud, et hoolimata joomisest mees “ei tule pingetega toime”) stressi maandamise meetodid selgeks õppida kui ainult lõputu pudelite lahti korkimine ja purjutamine.

Õnneks tundub, et järjest rohkem on hakatud julgema välja öelda, et kodu jagamine tihti purjus inimesega on ikka vastik küll. Seda ei pea “kangelaslikult” taluma.

(kusjuures, see ülalpool kirjeldatu pole kitsalt osside probleem – võib olla purjutamise mõttes samasuguseid valgekaesesid, IT mehi jne. – kuigi, jah, osside seas on selliseid ilmselt suurem protsent)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õnneks tundub, et järjest rohkem on hakatud julgema välja öelda, et kodu jagamine tihti purjus inimesega on ikka vastik küll. Seda ei pea “kangelaslikult” taluma.

Just seda ma mõtlesingi, et ei pea “kangelaslikult” taluma kuni remont ja talvepuud tehtud. Oleks võinud ju varem ära saata, lastel ka kergem. Aga mängu tuli ju kalkuleerimine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Just seda ma mõtlesingi, et ei pea “kangelaslikult” taluma kuni remont ja talvepuud tehtud. Oleks võinud ju varem ära saata, lastel ka kergem. Aga mängu tuli ju kalkuleerimine.

No sel ajal, kui mees talvepuid ja remonti tegi, naine ilmselt ka midagi tegi – valmistas süüa ja koristas kodu, näiteks. remonti teinud mees, pesi käed puhtaks, istus kaetud lauda ja nautis korras kodu. Ehk siis vastastikku nö. kasutati üksteist. Kui koos elati natuke kauem, nautis mees naise tööpanust ka natuke kauem – oleks varem lahku läinud, oleks vähem aega nautinud.
Sama jabur, kui naisel koos elatud ajal ärasöödud söökide ja koristatud tubade eest kokkamise ja koristamise tasu nõudma hakata, oleks mehel koos elatud ajal lõhutud talvepuude eest lõhkumise ja tehtud remondi eest remontimise tasu nõudma hakata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui tutvute, küsige alustuseks, keda valmistel valis. kui on ekretiin, saatke kohe puu taha. sest kuigi esimesel aastal seda ehk ei märka, tulevad aja jooksul alati välja sallimatus, alkoholism, naiste alavääristamine, rassism jnejne

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui tutvute, küsige alustuseks, keda valmistel valis. kui on ekretiin, saatke kohe puu taha.

See on küll väga hea mõte! Kohe saaks teada, kas on joodik või mitte.

Aga ole hea, jaga oma tarkust veelgi, millise partei valijad oleks kõige paremad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui tutvute, küsige alustuseks, keda valmistel valis. kui on ekretiin, saatke kohe puu taha. sest kuigi esimesel aastal seda ehk ei märka, tulevad aja jooksul alati välja sallimatus, alkoholism, naiste alavääristamine, rassism jnejne

Miks ma peaksin “ekretiini” puu taha saatma, rassismi pooldan täiega, sallimatust ka, alkoholism on out ja naiste alavääristamisest ei ole veel kohanud, kui naisel endal on selg sirge ja väärtused paigas

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Kusjuures kalkulatsioon läx ka väheste kogemuste tõttu viltu — olen olude sunnil kantseldanud vintis remondimeest (kaugem sugulane, kippus ise kangesti tegema), olex ma talle kohe tema pudeli pähe kinni löönud & päris töömehe palganud, saanux kiiremini & odavamalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

(temaga on lõbus, oskab remonti teha, saab lapsega läbi, on töökas jne)

Need on omadused, mis võiksid olla vanal heal semul, suvilakrundi naabrimehel või vennal. Miks sellisega aga seksida? Eneseuhkus on kus?

Please wait...
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Esileht Pereelu ja suhted Armusin ossi