Esileht Ilu ja tervis Ärritatud soole sündroom

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Ärritatud soole sündroom

Postitas:

Tere, kui palju leidub siin foorumis inimesi, kellel on ärritatud soole sündroom?
Kas ja kuidas olete sellele haigusele leevendust leidnud?

Ise olen igapäevaselt selle all kannatanud 3 aastat. Algas see muidugi juba aastad-aastaid varem, aga siis ei olnud see nii hull ja ei pööranud sellele liigset tähelepanu. Tänaseks ei möödu päevagi, kus ma ei võtaks sisse 1-mitu loperamidi tabletti. Ilma on lihtsalt elu võimatu.

Gastenteroloog kirjutas mulle kunagi välja ka duspatalini kapslid. Kasutasin neid mõned kuud. Hetkeks nagu oli abi, aga siis jälle kolinal kõik tagasi. Ise panin selle juures veel tähele, et samaaegselt neid kasutades muutus olukord nagu veel hullemaks. Millised kogemused teil duspataliniga on? Võibolla peakski seda igapäevaselt kasutama jääma, et abi oleks?

Nii nii jube sündroom ikka, mis mõjutab suurel määral elu. Ei julge ma kellegi juures pikemaks puhkama/ööbimagi jääda, hommikukohvi nautimisest rääkimata. Peikatki ei julgenud omale pikka aega lasta tekkida. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.12 17:18; 02.01 16:05; 03.01 19:11; 03.01 19:51; 05.01 16:28; 08.01 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on, ka juba aastaid. On hullemaid ja paremaid perioode, pidevalt ma mingeid ravimeid ei kasuta. Väga suurte vaevustega võtan tableti Nexumit (retseptiravim). Minu puhul tekivad vaevused gaasilistest jookidest, raskest toidust – liha, rasvane toit. Kohvi joomisest loobusin vahepeal aastaks, nüüd küll joon, püüan mitte liiale minna. Oluliselt paremaks läks asi siis, kui kaotasin kaalust 40 kilo. Mingeid olulisi muudatusi ma oma elus küll teinud ei ole, käin igal pool ja ka ööbin kus vaja – miks õigupoolest peaks see üldse probleem olema? Või milles Sinu puhul see sündroom väljendub, minul tekitab see lihtsalt vaevusi, tavaliselt ülakõhus. Ka gaasidega on väheke probleeme, aga mitte nii hullult, et neid kontrollida ei suudaks.
No kokkuvõttes – usun oma kogemuse põhjal, et seda häda on võimalik kontrollida toiduvalikuga, ravimitesse ma pikema aja vältel eriti ei usu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.12 21:37; 01.01 00:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka siis nüüd lõpuks pandi see diagnoos, peale aastaid piinlemist ja määda arste ja uuringuid jooksmisi.
Minu sümptomid on pidevalt punnis kõht ja meeletud kõhuvalud (samas nagu gaase pole, mis välja ei tahaks tulla, nii, et sellega seos puudub).
Mingi toiduvalik muudatust pole toonud, kuigi olen igasugu katsetusi teinud.
Mingi seaduspärasus toiduvalikul puudub ja kord ühe toidu puhul kõht valutab meeletult, teine kord mitte. Siiski on asi tavaliselt hullem peale lõunat ja õhtuti. Seepärast väldin õhtuti väljakäimisi, sest eisteks ei saa ma vaatamata oma saledale figuurile mingeid ilusaid riideid muretseda, teiseks on see tänu valutavale ja punnitavale kõhule lihtsalt piin.
Ühesõnaga haigus millel puudub ravi ja mis on mu elu tegelikult ära rikkunud.
Rohud (Nexum)küll mingit leevendust ei toonud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.12 22:00; 02.01 20:45; 11.01 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen see teine postitaja, kes toiduaine valikust rääkis. Kui ma nüüd meenutan, siis tegelikult ka minu puhul aitas ikka hästi suur muutus, aasta ei puutunud ma tilkagi alkoholi, samuti loobusin kohvist ja veel mõnest asjast, no mul aitas, mis muidugi ei tähenda, et see kõigile peaks aitama. Aga mäletan ka, et otsisin netist infot selle asja kohta just inglise keeles, proovige – äkki leiate midagi, mis teie vaevusi leevendaks.
Nexumi puhul on mul nii, et kui asi taas käest läheb, siis tuleb terve kuur läbi teha, kergematel juhtudel aitab mõnest tabletist. Igatahes ärge heitke meelt, mul oli ka varem ikka väga-väga halb, nüüd nii hull ei ole. Loodan tõesti, et leiate midagi, mis teid aitaks!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.12 21:37; 01.01 00:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teismelisel pojal ka see haigus, on halvemaid ja paremaid perioode, aga siiani parim leevendus olnud nn rohukomplekt 2 korda päevas- 1 duspatalin, 2 no-spa tabletti, 2 espumisani tera. Kui valud hulud, siis no-spa-d ja espumisani päeval ka, muidu hommikul, õhtul rohud sisse.
Mitte igapäevaselt, aga siis kui on paha.
Tal veel millegipärast reisidel ja külas tekivad hood, seega enne reisi annan talle juba mõned päevad duspatalini ja seda siis pidevalt koju tulekuni. Siis parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Diagnoos saadud 4a tagasi ja nüüdseks proovitud erinevad ravid. Esimene ja kõige olulisem- see haigus on paljuski emotsioonidest tingitud ja stressilevel tuleb hoida madal. Teiseks jälgida toitumist, palju eelnevalt mainitud. Mina soovitan jätta ära nisujahu ja valge suhkru. Kolmandaks aitas minul antidepressantide kuur aasta aega. Nüüd elan ilma ravimiteta mõnda aega juba, vahel on valu- ja sooletalituseepisoode, aga palju palju harvem. Liigutada tuleb ka ennast ja kaal korras hoida

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kaasneb sellega meeletu igapäevane kõhulahtisus. Vot sellepärast ei tahagi ma kuskil külas või võõrsil ööbida. Jube piinlik oleks pool hommikut wc’s istuda. Sel puhul on mul abiks lomeramidi tabletid, aga siiski ei julge. Ju siis olen oma traumad kätte saanud.
Kõige hullem juhus oli mõni suvi tagasi ühel kontserdil. Teises linnas. Ja siis hakkas pihta. Istusin pm terve kontserdi nendes välikäimlates. Kujutage ette kui hull see oli. Koju oli mitme tunni sõit. Ja paraku polnud sel hetkel ka ühtki ravimit käepärast.

Mina arvan ka, et noore inimesena on see haigus mu elus paljutki ära rikkunud.

Ise olen ma pea-aegu taimetoitlane. Söön ainult puhast kanafileed. Gaasilisi jooke pole ma ka samuti kunagi juua armastanud. Väldin ka igasuguseid piimatooteid, kuna ühtlasi on mul ka kerge laktoositalumatuse vorm.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.12 17:18; 02.01 16:05; 03.01 19:11; 03.01 19:51; 05.01 16:28; 08.01 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minul on antud diagnoos nüüd kinnitust saanud. Mind aitab duspatalin. Toimib õnneks päris kiiresti.

Sümptomid on kõhuvalu naba piirkonnas ning alakõhus. Puhitust ega gaase niipalju nagu ei ole tähendanudki. Kõht ka teab mis lahti ei ole olnud.

Minul on see pärilik ning ilmneb stressirohketel perioodidel:/ Jube nõme igal juhul. Aga samas on mul hea meel, et see nüüd kindlaks tehtud on, sest see teadmatus oli veel hullem. Pookisin endale juba 100 erinevat haigust külge.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.01 17:57; 04.01 21:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on probleemid hommiku poole ööd, võtan Duspatalini 2 x päevas (see on aidanud). Kaua tohib seda muidu võtta? Arst ütles, et tehke paus, aga seda ei öelnud, et kauaks? Asi on kindlasti närvidega seotud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina siis see, kellel avaldub see haigus just kõhuvalude ja meeletute puhituste näol (no ikka nii, et näen välja nagu 6-7 kuud rase ja seda praktiliselt iga päev). Kõht on korras, ei kinni ega lahti ja samuti pole täheldanud seost stressiga. Või pigem ainus rahulikum aeg, kus kõhuvalu ja puhitust peaaegu ei esinenud oli mu elu stressirohkem aeg. Et siis ma peaks lausa otsima stressi oma ellu, et end vähemalt füüsiliselt inimesena tunda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.12 22:00; 02.01 20:45; 11.01 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nägin täna kl 1.20 TLC pealt veidrate kehade saadet, seal raviti hüpnoosiga. Oli abi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu näha, siis sellel sündroomil on ikka väga palju erinevaid väljendusviise. Minul peale igapäevase pideva kõhulahtisuse puhul muid sümtomeid ei olegi.

Tegelikult alguses oli küll. Kõhulahtisus vaheldus kõhukinnisuse ja puhitustega. Aga see möödus nagu iseenesest ja jäi vaid kõhulahtisus. Mis on õnneks lihtsam kui kahe eri probleemiga tegeleda.

Aga kas siis ei leidu kedagi, kes oleks duspatalini pikaldasemalt kasutanud? Kuna ise kasutan igapäevasel kõhulahtisuse vastaseid loperamidi tablette, siis kardan, et organism omandab lõpuks selle vastu immuunsuse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.12 17:18; 02.01 16:05; 03.01 19:11; 03.01 19:51; 05.01 16:28; 08.01 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna väidetavalt on see haigus suuresti seotud närvidega, siis kas keegi pole mõelnud AD kasutamise peale? Olen kuulnud, et ka see aitab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.12 17:18; 02.01 16:05; 03.01 19:11; 03.01 19:51; 05.01 16:28; 08.01 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal inglaste piinlike kehade saates sai keegi kõhulahtisushoogudest jagu teraapia abil. Täpset diagnoosi ei mäleta, aga igal juhul ei julgenud see naine kodust välja jalutamagi minna. Iseenesest näis see teraapia sarnanevat ärevushäirete puhul kasutusel olevatega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütrel aastasid vaevas see sooleärritus. Laktoositalumatus ka, nüüd selgus et tal on sapikivid. Emos käinud lausa paar korda ja ootab opile järjekorras. Kuid mütlesin, et ta käis ka ju gastroenteroloogi juures, tegi sondineelamist jne. Kuid UH kõhule ei tehtud. Sest keegi ei kahtlustanud sapikive! Tütar mul ka taimetoitlane, ainult väheke kana ja kala tarbib.
Kas teil sapikive ei ole?
Endal minul on noorelt samuti sapikivid eemaldatud ja olen nüüd laktoositalumatuse käes vaevelnud… (laktoosi on peaaegu igal pool….)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul diagnoosi ei ole, aga probleem on sarnane. Olen käinud kahe gastroenteroloogi juures, tehtud uh ja koloskoopia. Laiutavad käsi, ei saanud ei põhjust teada, ei ravi ega isegi mitte mingit diagnoosi. Sapikivid on küll, aga vereproov pidavat näitama, et sapikivid seda häda ikka ei põhjustavat.
Algas samuti reisil olles hullu kõhulahtisusega. Kuna mul varem seedimisega probleeme ei olnud, siis arvasin, et vast olen mõne pahareti sisse söönud või kõhugripp. Kui mõne päevaga järgi ei jäänud, siis võtsin ühe tableti loperamidi. Seejärel hakkas vahelduma kõhulahtisus kinnisusega. Lisaks hullud gaasid.
Algas arstide vahet käimine.
Alguses oli nii, et nagu midagi suhu pistsin, nii vasakul küljes suur korin-mürin ja gaasid hakkasid. Ja need ei tahtnud välja tulla. Kogunesid naba ümber ja vasakule päris alla. Selle punnitamisega olen saanud hemoroidid. Olen ära katsetanud kõik gaaside väljutamise rohud vähimategi tulemusteta. Kuigivõrd abi on ainult kui juua petti+natuke piima sees. Siis tulevad kiiresti välja koos roojaga. Tasapisi kogunevad uuesti, ka siis kui juurde ei söö. Nüüd enam naba ümber ei kogune (see oli eriti vastik), kobunevad allkõhtu.
On väga halvad päevad ja halvad päevad. Head olemist on poole aasta jooksul olnud vaid päeva, nendest kaks kohe pärast koloskoopiat. Katsed mitte süüa piima ja teravilja on tehtud, vahet ei täheldanud. Üldse söögist ei tundu see olenevat. Ükski söök ei sobi. Olen söönud mitu karpi piimahappekapsleid, ei mingit muutust. Mingit muud stressi, kui see probleem ise, mul ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.01 15:09; 05.01 01:37; 05.01 19:10; 07.01 13:06; 10.01 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi seda duspatalini! Ausalt, ma usun, et see aitab. See on retseptiravim.

Ainuke mure on mul sellega, et kuna olen üsna värske äriitunud soole sündroomitaja, siis mul puudub info, kaua seda duspatalin peaks võtma? Kuurina? Olen hetkel võtnud u. 10 päeva. Eile proovisin tableti ära jätta, aga kõhus hakkas jälle see paha tunne :/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.01 17:57; 04.01 21:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik, et miks minule seda ei kirjutatud, ainult nospad (retseptita) soovitati, midagi head sellest ei tunne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.01 15:09; 05.01 01:37; 05.01 19:10; 07.01 13:06; 10.01 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

10 päeva duspatalini on kindlasti vähe. Minu ise võtsin nii kaua/palju, kuiarst mulle retsepte välja kirjutas. Kas siis 30 või 60 päeva nt 🙂

Ja mina endal küll sapikive ei kahtlusta. Pole valusid ega midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.12 17:18; 02.01 16:05; 03.01 19:11; 03.01 19:51; 05.01 16:28; 08.01 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]10 päeva duspatalini on kindlasti vähe. Minu ise võtsin nii kaua/palju, kuiarst mulle retsepte välja kirjutas. Kas siis 30 või 60 päeva nt 🙂

Ja mina endal küll sapikive ei kahtlusta. Pole valusid ega midagi.[/tsitaat]

Milline oli tulemus? Kas leevendust sai ainult kasutamise ajal või sai ka pärast kasutamise lõppu olemine korda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.01 15:09; 05.01 01:37; 05.01 19:10; 07.01 13:06; 10.01 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

up

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.01 15:09; 05.01 01:37; 05.01 19:10; 07.01 13:06; 10.01 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutamise ajal ma ise tundsin, nagu tegi pigem hullemaks. Samas pikema kasutamise järel sai leevendust küll. Aga ma ei ütleks, et täielikult kadus. Ise mõtlen, et äkki võtsin ka liiga lühikest aega.

Kui ma nüüd järgi mõtlen, siis gastenteroloog ütles mulle ka, et äkki on sellest duspatalinist abi. Aga kuna see on pika toimega ravim, siis saatis mu ikka kohe uuringutele.

Ise mõtlen, et peaks ikka mitu kuud, ehk 3-4 kuud järjest võtma? Peab perearstiga konsulteerima 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.12 17:18; 02.01 16:05; 03.01 19:11; 03.01 19:51; 05.01 16:28; 08.01 18:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule pandi see diagnoos 25a tagasi. Sümptomid: kõhulahtisus koos kõhuspasmide/kõhukrampidega-jubedad. Ei ole isegi aru saanud mis selle hoo vallandab. Vahel võin süüa midag iganes ja pikalt kõik korras, samas tekib ei tea millest. Duspatalin igal pool kaasas, vajadusel ka Xanax. Kui ikka halb hakkab, halvab kogu minu elutegevuse-liigutada ei saa, sest kohe pean jälle WC-sse tormama, samas nagu midagi välja ei tule aga on meeletud kõhukrambid. Aitab ainult rahus istumine/lebamine, soe kott ja minu ravimid. Tõesti hirmus haigus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pidin kaks päeva koolitusel olema ja mõtlesin hirmuga, et kuidas hakkama saan. Ei saa ju tihedasti WC-s käia. Kui viimased 6 kuud ei ole ainsatki probleemita päeva olnud, siis need kaks päeva oli kõht täiesti korras.
Meile anti veel lõunasöök ja kohvi kõrvale saiakesi+puuvilju.
Sõin kõike ja mingit häiret ega ärritust.
Minul siis stressiga vist vastupidi. Vajan tervenemiseks stressi?? Täiesti arusaamatu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.01 15:09; 05.01 01:37; 05.01 19:10; 07.01 13:06; 10.01 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Pidin kaks päeva koolitusel olema ja mõtlesin hirmuga, et kuidas hakkama saan. Ei saa ju tihedasti WC-s käia. Kui viimased 6 kuud ei ole ainsatki probleemita päeva olnud, siis need kaks päeva oli kõht täiesti korras.
Meile anti veel lõunasöök ja kohvi kõrvale saiakesi+puuvilju.
Sõin kõike ja mingit häiret ega ärritust.
Minul siis stressiga vist vastupidi. Vajan tervenemiseks stressi?? Täiesti arusaamatu.[/tsitaat]

No ma ju kirjutasin sama. Kui olen rahulik ja rõõsa, siis kõht valutab nagu põrgu iga päev ja lisaks veel suur ja punnis. Kui aga oli 4 kuud meeletut stressi, siis oli kõik viimase peal ja samal päeval kui probleem lahenes ja stress kadus, algasid jamad kõhuga päeva pealt uuesti. Totaalne põrgu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.12 22:00; 02.01 20:45; 11.01 17:50;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Ilu ja tervis Ärritatud soole sündroom

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.