Esileht Ilu ja tervis Arsti jaoks olen paks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 80 )

Teema: Arsti jaoks olen paks

Postitas:

Arst ütles, et olen paks ja peaksin toitu valima ning vähem sööma ja rohkem liikuma. 167/84. Kannan suurusnumbrit 40. Jah, ideaalset keha mul pole, kuid palju ma küll ei söö, samuti valimatult ei söö ega kiirtoitu. Lihtsalt minu keha tahab olla rasvas, mitte piitspeenike. Mu ema ja isa on samuti tüsedad. Tervisenäitajad olid jumala normis, kuid miks inimesele nii peab ütlema? Kas arst ei saa aru, et käbi on tavaliselt oma kännu moodi või geenid ei loe midagi? Mingi vaal ma ei ole, suudan kõike teha. Kas tõesti 84 kg on juba rasvunud inimene?

+8
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 11:35; 17.10 12:10; 18.10 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst ütles, et olen paks ja peaksin toitu valima ning vähem sööma ja rohkem liikuma. 167/84. Kannan suurusnumbrit 40. Jah, ideaalset keha mul pole, kuid palju ma küll ei söö, samuti valimatult ei söö ega kiirtoitu. Lihtsalt minu keha tahab olla rasvas, mitte piitspeenike. Mu ema ja isa on samuti tüsedad. Tervisenäitajad olid jumala normis, kuid miks inimesele nii peab ütlema? Kas arst ei saa aru, et käbi on tavaliselt oma kännu moodi või geenid ei loe midagi? Mingi vaal ma ei ole, suudan kõike teha. Kas tõesti 84 kg on juba rasvunud inimene?

KMI järgi on tõesti rasvumine. Sellise kaalu juures tekib siseelundite rasvumine, saavad liigset koormust puusa- ja põlveliigesed, pahkluud. See, kas Su vanemad on saledad või tüsedad ei puutu siinkohal üldse asjasse, pigem püüad end välja vabandada.

Sinna piitspeenikese ja rasvunud vahele jääb veel paarkümmend kilo, näiteks sinu puhul 10 kilo alla võtta ei tee sind kuskilt piitspeenikeseks.

Mis sul selle vastu on, et arst soovitas rohkem liikuda? Arstilt ei peaks nüüd küll ootama, et ta viisakusest ja sinu enesehinnangust tulenevalt peaks terviseriskidest mitte rääkima ja seda varjama.

+24
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb kontekstist, MIKS arst seda ütles. Kui läksid kurtma, et kõndida ei jaksa ja põlved valutavad, siis oli märkus täitsa asjakohane. Kui läksid köha üle kurtma, siis oli kohatu märkus.

+17
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst ütles, et olen paks ja peaksin toitu valima ning vähem sööma ja rohkem liikuma. 167/84. Kannan suurusnumbrit 40. Jah, ideaalset keha mul pole, kuid palju ma küll ei söö, samuti valimatult ei söö ega kiirtoitu.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 12:00; 18.10 08:03; 18.10 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst ütles, et olen paks ja peaksin toitu valima ning vähem sööma ja rohkem liikuma. 167/84. Kannan suurusnumbrit 40. Jah, ideaalset keha mul pole, kuid palju ma küll ei söö, samuti valimatult ei söö ega kiirtoitu.

Kommentaar eemaldatud.

Ole viisakas või ole vait.

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 11:35; 17.10 12:10; 18.10 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu perearstikeskuses on üks noor ja nipsakas pereõde, kes võtab ka endale õiguse vanemat inimest arvustada.

Ma olen 50-aastane ja täiesti teadlik sellest, et mul on väike ülekaal – no umbes 5-7 kg.
Läksin ükskord vereanalüüsi andma ja see pereõde täiesti ei kusagilt tõstatas teema, et kas ma käin regulaarselt trennis. Ütlesin, et ei käi, et pole sellist harjumust. Aga perega ikka ratastega sõidame suviti, käime ujumas ja suusatame omaks lõbuks ja et suur aed on, kus saab nii suure koormuse kehale, et kusagile trenni minna oleks minu meelest küll liigne edevus selle juures.

Ja siis see 20-aastane näitsik viskas pea selga ja teatas mulle, et oma tervisest peab hoolima ja iga inimene peaks päevas paar tundi võtma, et vähemalt üks korralik kõnniring teha ja … “võrrelge ennast kasvõi minuga! mina küll …” ja “aiatöö ei anna kehale mingit koormust” jne.

Ma siis püüdsin vahele öelda, et kulla laps – minul küll seda aega ei ole, et niisama sihitult iga päev paar tundi ringi kõndida. Mulle aitab sellest kõndimisest, mis ma oma kahe-hektarilise krundi peal mitu korda ühest otsast teise kõndides niigi iga päev teen.
Ja kui arvate, et aiatööst koormust ei saa, siis tulge kaevake mul mõned peenrad uueks hooajaks läbi. Siis vaatame seda koormuse asja.
Ja peale selle, meil on rohkem kui kahekordne vanusevahe – ma tõesti ei arva, et ma peaksin oma vanuses 20-aastane välja nägema. Ma arvan, et ma olen täiesti eakohaselt vormis. Ja et kui teie saate 50, siis räägime uuesti.

Oi kui kurjaks läks ta siis.
Ei tea, mis pärast. Mina oleks pidanud kurjaks saama, et mulle ette heideti, et ma näen välja nagu 50-aastane ja mitte nagu 20-aastane.
Aga minu meelest on see ikka äärmiselt inetu niimoodi vanemat inimest hakata õpetama ja tema elustiili halvustama.

+46
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu perearstikeskuses on üks noor ja nipsakas pereõde, kes võtab ka endale õiguse vanemat inimest arvustada.

Ma olen 50-aastane ja täiesti teadlik sellest, et mul on väike ülekaal – no umbes 5-7 kg.

Läksin ükskord vereanalüüsi andma ja see pereõde täiesti ei kusagilt tõstatas teema, et kas ma käin regulaarselt trennis. Ütlesin, et ei käi, et pole sellist harjumust. Aga perega ikka ratastega sõidame suviti, käime ujumas ja suusatame omaks lõbuks ja et suur aed on, kus saab nii suure koormuse kehale, et kusagile trenni minna oleks minu meelest küll liigne edevus selle juures.

Ja siis see 20-aastane näitsik viskas pea selga ja teatas mulle, et oma tervisest peab hoolima ja iga inimene peaks päevas paar tundi võtma, et vähemalt üks korralik kõnniring teha ja … “võrrelge ennast kasvõi minuga! mina küll …” ja “aiatöö ei anna kehale mingit koormust” jne.

Ma siis püüdsin vahele öelda, et kulla laps – minul küll seda aega ei ole, et niisama sihitult iga päev paar tundi ringi kõndida. Mulle aitab sellest kõndimisest, mis ma oma kahe-hektarilise krundi peal mitu korda ühest otsast teise kõndides niigi iga päev teen.

Ja kui arvate, et aiatööst koormust ei saa, siis tulge kaevake mul mõned peenrad uueks hooajaks läbi. Siis vaatame seda koormuse asja.

Ja peale selle, meil on rohkem kui kahekordne vanusevahe – ma tõesti ei arva, et ma peaksin oma vanuses 20-aastane välja nägema. Ma arvan, et ma olen täiesti eakohaselt vormis. Ja et kui teie saate 50, siis räägime uuesti.

Oi kui kurjaks läks ta siis.

Ei tea, mis pärast. Mina oleks pidanud kurjaks saama, et mulle ette heideti, et ma näen välja nagu 50-aastane ja mitte nagu 20-aastane.

Aga minu meelest on see ikka äärmiselt inetu niimoodi vanemat inimest hakata õpetama ja tema elustiili halvustama.

Eks ta inetu on jah, aga kui aus olla, siis on alati sellistes sõnavõttudes ka tõde sees. Näiteks see 2ha on meie maa kõrval nagu väike suvilakrunt. Meil 8ha. Saun on majast 400m kaugusel ja köögiviljamaa 300m kaugusel. Sel kevadel hakkasingi peenraid tegema n.ö heinamaale ehk rajasime mehega nullist köögiviljamaa. Traktor tõmbas ainult kartulimaa sisse. Lisaks kaevasin üksi üles terve 24m2 kasvuhoone. Kaevamine on üldse pisiasi. Muu seal kõrval on raske. Lisaks ma niidan käsiniidukiga tervet hektarit. Jah, ma pole ülekaaluline, aga peenike samuti mitte. 171cm ja 70kg. See kõik pole tegelikult mingi eriline trenn kehale. See on n.ö normaalne liikumine. Võhma on ikka vähe ja ma ei suudaks joosta vist ühte kilomeetritki. Sügisel-talvel pole ikka mingit kaevamist ju.
Ma olen 40 ja tunnen, et keha on vanaks jäänud, aga näost olen veel noor. Alaselg annab pidevalt tunda, üritan võimelda, aga puusadest ja jalgadest käivad raksud läbi. Nagu puuhobune.

+7
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 13:16; 17.10 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei usu sind, et su riidenumber on 40! Ma olen 15 kilo kergem ja riidenumber on 40, vahel ka 42. 40 võib sul olla mõni lootusetult väljaveninud viskooskleit.
Ja inimene, kelle kmi on 30, ei peaks küll solvuma, kui talle öeldakse, et ta on paks, see on fakt, et sa oled ülekaaluline. Isegi “uue” BMI järgi on su diagnoos “rasvunud”. Oma tüse ja muud kenadused ei muuda fakti ja arst ei ole süüdi, kui ta ütleb tõe välja.
Kui sa läksid arsti juurde, et jalad valutavad, siis oli tal õigus seda ütelda, sest see on põhjus ju.

+22
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.10 13:22; 18.10 13:15; 19.10 09:56;
To report this post you need to login first.

170/63 (ise tunnen, et 60-61 kaalus oli palju parem), ja 40-42 nr riided seljas.

Mis mõõdustiku järgi sa neid 40 riideid ostad?

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Ole viisakas või ole vait.

Rasvunud ongi neutraalne, meditsiiniline, viisakas termin. “Paks” oleks hinnangu andmine.
Aga miks sa arstile läksid muidu?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 13:42; 18.10 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elusees ei kanna sa riideid 40, vaid 44-46.

+18
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sa selle kaalu juures end nr 40 riietesse pressid? Ma olen sama pikk 167 cm ja kaalun 63 kg, kannan samuti nr 40 riideid, mõni asi on ka nr 38, aga need pigem ajast, kui olin 4-5 kg kergem. Aga mul on olnud elus aegu, kui olin 10 kg raskem ja nr 40 riided küll siis kõik selga ei läinud.

Aga ise arvaks sama, nagu su arst. Enda huvides peaks alla võtma. Normaalkaalus olles on ikka enesetunne parem, liikuvus suurem jne.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati saab ju ennast petta. Mul on ka kapis riideid, kuhu on suurusnumber M või 40 kirjutatud.
Need on sellised, mis pika kandmise peale on välja veninud. Või mida ma hoolimata suurusnumbrist selga venitan (viiner kiles T-särgid). Teksadega ei saa ennast nii hästi petta kahjuks. Kleitidega aga küll!
Tegelikult läheb mulle selga 44/46 ja olen 162/78.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

170/63 (ise tunnen, et 60-61 kaalus oli palju parem), ja 40-42 nr riided seljas.

Mis mõõdustiku järgi sa neid 40 riideid ostad?

Huvitav, ma nagu eelmises postituses ütlesin, olen 171cm ja 70kg. Number on ka L või 40. 42 kindlasti mitte. Osad riided isegi M ja üks hästi veniv kleit lausa S. Ühed teksad on 29/32, teised 31/32. Oleneb firmast ja venivusest. Kui 63 kaalusin, olid enamus riideid M või 38.
Aga jah, nii lühike ja üle 80 kaaluv inimene küll nr 40 riideid ei saaks kanda, kui need just kõik venivad riided pole.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 13:16; 17.10 14:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, vastus su küsimusele on, et jah, 84kg kaaluv inimene, kes on sinu pikkune, on juba rasvunud inimene.

Pikkuse ja kaalu suhtega on nii, et ülemine kaasl võiks olla pikkus miinus sada, ehk kui sa oled 167cm pikk, siis max kaal, mille puhul veel ei saa öelda, et sa oled ülekaaluline, on 67 kg. Aga normaalne oleks, kui sa selle pikkuse juures kaaluksid pigem 60 kg. Need, kes räägivad, et võiksid olla 50, need pingutavad ka üle ja see, kes kiidab, et on sama pikk kui sina ja kaalub 51, see on küll juba pigem alakaaluline.

Siiski, sina peaksid alla võtma 17-20 kg, siis oleksid normaalkaalus.

See, et sa ei ole “vaal”, no see ei tähenda midagi. 300-kilostel on olukord juba eluohtlik, aga see ei tähenda seda, et siis kui sul on 20kg ülekaalu, see tervisele ei mõjuks. Kui ikka arst seda juba mainib, siis poe vaja end veenma hakata, et “keha tahabki paks olla”. Keha ei taha midagi, keha on selline nagu sa ta kujundad. Kui sa ei viitsi, siis see on ikka peas kinni mitte mingis keha tahtmises.

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 14:35; 17.10 15:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst ütles, et olen paks ja peaksin toitu valima ning vähem sööma ja rohkem liikuma. 167/84. Kannan suurusnumbrit 40. Jah, ideaalset keha mul pole, kuid palju ma küll ei söö, samuti valimatult ei söö ega kiirtoitu. Lihtsalt minu keha tahab olla rasvas, mitte piitspeenike. Mu ema ja isa on samuti tüsedad. Tervisenäitajad olid jumala normis, kuid miks inimesele nii peab ütlema? Kas arst ei saa aru, et käbi on tavaliselt oma kännu moodi või geenid ei loe midagi? Mingi vaal ma ei ole, suudan kõike teha. Kas tõesti 84 kg on juba rasvunud inimene?

Sinu pikkuse juures küll, jah.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 14:38; 17.10 14:51; 19.10 11:06; 20.10 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sa tõesti arvad, et arsti huvitab su riiete suurus?

Arst ütleb, et sa oled rasvunud ja seega on sul oht varsti saada endale hunnik kroonilisi tõbesid. Millest sa enam kunagi ei taastu. Ja siis sa oled tige arsti ja universumi peale, sööd tablette, torgid näppe, süstid insuliini jne.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 14:48; 20.10 21:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siis see 20-aastane näitsik viskas pea selga ja teatas mulle, et oma tervisest peab hoolima ja iga inimene peaks päevas paar tundi võtma, et vähemalt üks korralik kõnniring teha ja … “võrrelge ennast kasvõi minuga! mina küll …” ja “aiatöö ei anna kehale mingit koormust” jne.

Tal oli õigus ju. See, et sa korra-kaks aastas oma peenraid kaevad ei ole võrreldav regulaarse mõõduka koormusega, mida trenn kehale annab. Sellega sa parimal juhul vigastad oma treenimata selga, ei muud.
Täiesti normaalne ja teretulnud, et arstid ja õed ka hakkavad julgelt inimeste tähelepanu juhtima sellistele asjadele nagu füüsiline aktiivsus ja kehakaal.

+9
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.10 14:38; 17.10 14:51; 19.10 11:06; 20.10 12:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti normaalne ja teretulnud, et arstid ja õed ka hakkavad julgelt inimeste tähelepanu juhtima sellistele asjadele nagu füüsiline aktiivsus ja kehakaal.

Üks asi on tähelepanu juhtimine, viisakas. Teine asi on see, kui mingi 20-aastane läheb 50-aastasele nina peale viskama, et vaata mind, miks sa selline ei ole.

Õde või arst niipalju ikka peaks teadma, et keskealistel ainevahetus muutub ja sellega ongi raske järje peale saada, et selles eas kaalus juurde võtma ei hakkaks. Narr on keskealist võrrelda 20-aastasega.

+12
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 14:35; 17.10 15:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi on tähelepanu juhtimine, viisakas. Teine asi on see, kui mingi 20-aastane läheb 50-aastasele nina peale viskama, et vaata mind, miks sa selline ei ole.

Õde või arst niipalju ikka peaks teadma, et keskealistel ainevahetus muutub ja sellega ongi raske järje peale saada, et selles eas kaalus juurde võtma ei hakkaks. Narr on keskealist võrrelda 20-aastasega.

Jah, noh, vaevalt küll see õde ütles, et vaata mind, miks sa selline ei ole! Siin Perekoolis kirjutatakse alailma mingit umbluud, poolt sellest usud, siis saad ikka petta.

+5
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 16:15; 18.10 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et võivad kõll venivad riided nr. 40 selga minna osad asjad. Kui vaadata üldiselt, siis juba aastaid on mood, kus väga paljud inimesed kannavad ülikitsaid riideid seljas, mis on kindlasti liiga ümber. Kuna paljud paksemad ehk suuremad inimesed ei taha aga kitsaid asju kanda, siis suurem inimene tavaliselt ostab laiemad riided, mis ei rõhutaks keha vaid oleks lahedalt ümber. Ütleme keegi kannab nr. 50, ja need on seljas sellised lahedad ja keha ei puutu eriti, hõljuvad ümber. Kuid ta võiks selga saada ka nr. 46 riided, need oleksid siis ümber nagu pitsitavad.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 17:00; 18.10 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, noh, vaevalt küll see õde ütles, et vaata mind, miks sa selline ei ole! Siin Perekoolis kirjutatakse alailma mingit umbluud, poolt sellest usud, siis saad ikka petta.

“võrrelge ennast kasvõi minuga! mina küll …” j

no sõna-sõnalt võrdles see 20-aastane õde end ju selle kirjutajaga ja tõi eeskujuks! Lugeda ei oska või ei saa loetust aru?

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu perearstikeskuses on üks noor ja nipsakas pereõde, kes võtab ka endale õiguse vanemat inimest arvustada.

Ma olen 50-aastane ja täiesti teadlik sellest, et mul on väike ülekaal – no umbes 5-7 kg.

Läksin ükskord vereanalüüsi andma ja see pereõde täiesti ei kusagilt tõstatas teema, et kas ma käin regulaarselt trennis. Ütlesin, et ei käi, et pole sellist harjumust. Aga perega ikka ratastega sõidame suviti, käime ujumas ja suusatame omaks lõbuks ja et suur aed on, kus saab nii suure koormuse kehale, et kusagile trenni minna oleks minu meelest küll liigne edevus selle juures.

Ja siis see 20-aastane näitsik viskas pea selga ja teatas mulle, et oma tervisest peab hoolima ja iga inimene peaks päevas paar tundi võtma, et vähemalt üks korralik kõnniring teha ja … “võrrelge ennast kasvõi minuga! mina küll …” ja “aiatöö ei anna kehale mingit koormust” jne.

Ma siis püüdsin vahele öelda, et kulla laps – minul küll seda aega ei ole, et niisama sihitult iga päev paar tundi ringi kõndida. Mulle aitab sellest kõndimisest, mis ma oma kahe-hektarilise krundi peal mitu korda ühest otsast teise kõndides niigi iga päev teen.

Ja kui arvate, et aiatööst koormust ei saa, siis tulge kaevake mul mõned peenrad uueks hooajaks läbi. Siis vaatame seda koormuse asja.

Ja peale selle, meil on rohkem kui kahekordne vanusevahe – ma tõesti ei arva, et ma peaksin oma vanuses 20-aastane välja nägema. Ma arvan, et ma olen täiesti eakohaselt vormis. Ja et kui teie saate 50, siis räägime uuesti.

Oi kui kurjaks läks ta siis.

Ei tea, mis pärast. Mina oleks pidanud kurjaks saama, et mulle ette heideti, et ma näen välja nagu 50-aastane ja mitte nagu 20-aastane.

Aga minu meelest on see ikka äärmiselt inetu niimoodi vanemat inimest hakata õpetama ja tema elustiili halvustama.

Aga oma tervisehädadega jooksed küll kohe sellesama pereõe juurde? Kuigi need on alguse saanud su eluviisidest. Aga kellele meeldiks, et talle tõde öeldakse.
Loomulikult ei ole aiatöö koormus, kaevamine pigem lõhub keskealise keha, mitte ei põleta niivõrd kaloreid. Sinu eas peab trenn olema just kauakestev ja mõõduka tempoga, tunnike jooksu või kaks kõndimist. See, kui sa 10 minutit labidaga vehid oma peenras, põhjustab vaid seljavalu, ei midagi muud. Igasugune raske füüsiline töö, mida ekslikult kõvaks trenniks peetakse, on pigem kahjulik- vaja on venitada, südant treenida, lihasmassi ja võhma kasvatada. Mitte sundasendis koogutada.
50 a on noor inimene tänapäeval, mitte rauk. Kui varem pole trenniharjumust, siis nüüd on tagumine aeg see harjumus tekitada. Sul tuleb selle kehaga veel vähemalt 30-35 a elada. Kaal vaid kasvab ja liikumine jääb järjest vähemaks.

+9
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 18:39; 17.10 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti normaalne ja teretulnud, et arstid ja õed ka hakkavad julgelt inimeste tähelepanu juhtima sellistele asjadele nagu füüsiline aktiivsus ja kehakaal.

Üks asi on tähelepanu juhtimine, viisakas. Teine asi on see, kui mingi 20-aastane läheb 50-aastasele nina peale viskama, et vaata mind, miks sa selline ei ole.

Õde või arst niipalju ikka peaks teadma, et keskealistel ainevahetus muutub ja sellega ongi raske järje peale saada, et selles eas kaalus juurde võtma ei hakkaks. Narr on keskealist võrrelda 20-aastasega.

Küll on süüdi geenid (tegelikult vanematelt päritud halvad toitumisharjumused), küll aeglane ainevahetus. Menopausis naise päevane ainevahetus aeglustub u. ühe võileiva jagu. Jäta see võileib söömata ja püsid samas kaalus, mis nooremana. Selle asemel lõpetatakse liikumine ja iga õhtu tuuakse lauale juustuvaagen ja vein. Menopaus ei topi sulle toitu suhu, ikka sa ise.
Lihasmassi vähenemeise vastu aitaks trenn, aga no “pole sellist harjumust”.

+15
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 18:39; 17.10 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks asi on tähelepanu juhtimine, viisakas. Teine asi on see, kui mingi 20-aastane läheb 50-aastasele nina peale viskama, et vaata mind, miks sa selline ei ole.

Õde või arst niipalju ikka peaks teadma, et keskealistel ainevahetus muutub ja sellega ongi raske järje peale saada, et selles eas kaalus juurde võtma ei hakkaks. Narr on keskealist võrrelda 20-aastasega.

Jah, noh, vaevalt küll see õde ütles, et vaata mind, miks sa selline ei ole! Siin Perekoolis kirjutatakse alailma mingit umbluud, poolt sellest usud, siis saad ikka petta.

Hea veel, et polnud kirjas “sain sõimata” või “õde röökis mu peal”. Sellised liialdused on siin tavalised. Ilmselt proual soovitati ennast natuke liigutada ja kuna “solvaja” oli noor ja heas vormis inimene, siis ei ole võimalik sellest üle saada. Lihtsam on endale kinnitada, et korra aastas peenarde kaevamine on piisav füüsiline tegevus.

+8
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 18:51; 22.10 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 168 kaalun 82 kg ja no ei julge võita, et ma rasvunud olen teen trenni 4 korda nädalas. Puusad kitsad, tagumiku pole, reied treenitud. Püksid, seelikud nr 40, m ja istuvad nagu valatult. Kõhu ümber on pisut rasva, kuid ei midagi mis ripuks üle värvli. Ainuke mis on suur on rind ja tõepoolest triiksärkide ja kleitide ostmisel olen hädas. Käsivarred saledad ja treenitud. Ma näiteks ei soovigi kaalu langetada, kahtlustan, et välimik oleks krimpsus ja kortsus ning üldmulje kordades õnnetum, mul muidugi vanust ka.

+3
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 20:33; 19.10 01:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtan ka sõna. Ma olen arst, naine, 35-aastane, sale, KMI 21. Ma tegelen igapäevaselt tugi-liikumisaparaadi haigustega inimestega. Ma olen väga viisakas ja peenetundeline, kuid ma pean tegema oma tööd ja ütlema ülekaalulistele tõde. Seda on väga raske ja komplitseeritud teostada. Kui ma ühele prouale üliviisakalt ütlesin, et põlved iseenesest (röntgenipildil) on veel peaaegu terved, aga et need paneb ilmselt valutama ülekoormus ja tasuks püüda kaalu alandada, vaatas ta mind üle laua tapjapilgul ja kähvas: ‘Mis teiesugusel viga rääkida’. No mida – patsient läheb isiklikuks arsti vastu, kas ma solvasin teda? Ma ütlen tõde ja teen seda väga viisakalt, enam viisakamalt ei saagi. Kuid ma teen oma tööd ja ma ei saa ju öelda, et ‘Oi, ma küll ei tea siis, miks teie põlved võiksid valutada, väga kummaline lugu’. Ma pean patsiendile ütlema meditsiiniliselt põhjendatud arvamuse, minu hinnangul tõe, ja kes seda ei ole valmis kuulama, ründab mind.
Veel tavalisem on vastulause ‘Ma ei söö mitte midagi’. No ma ei tea, füüsikaseadused kehtivad ju kõigile?
Teemaalgataja on ülekaalu ja rasvumise piiril, KMI 30, halvasti on asjad. Arstil jälle õigus.

+23
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 20:39; 19.10 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

167cm ja 84kg on ikka päris kõva ülekaal jah. Minu jaoks samuti müsteerium, kuidas sa 40 suurust kannad. Mina ise olen 170cm ja kaalun praegu 66kg ning ei saa sellegi juures öelda, et ma just ideaalvormis oleksin. Kannan enamasti suurust 38, aga mõned riided on ka 40. Tervise koha pealt küll normaalkaalus, aga välimuse poolest plaanin ma ca 10kg alla võtta.

Geene ülekaalus üksi süüdistada ei saa. Minul on ka soodumus väga kergelt kaalus juurde võtta ja sellised inimesed nagu mina peavadki terve elu jälgima, mida nad suhu panevad ja kui palju ennast liigutavad, kui ei taha juurde võtta. Lisaks ei peagi alati sööma kiirtoitu, ka kodune toit võib olla liiga rammus. Mul on peretuttavad, kus kõik pereliikmed on olnud ülekaalulised juba aastakümneid, kuigi 30 aastat tagasi ei olnudki selliseid kiirtoidu võimalusi nagu on praegu. Toidulaud on neil ka väga toekas – sealiha, praekartul, rõõsa koorega kastmed, paks kiht võid saial, koogid, pirukad, majoneesikastmega salatid jne.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ju see lohvakas mood ka, kus riided tehaksegi nii 4 suuurust suuremad, siis võib 40 selga mahtuda küll. Ma kannan 40 tavasuurust, aga kapis on ka mõned 36 ja isegi xs, mis on nende õige suuruse kandjale mõeldud seljas lotendama, aga mulle parajad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

palju oleneb sellest, kuhu rasv ladestub. kui ladestub reitesse ja puusadesse näeb see välja isegi naiselik, nagu need xl suuruses modellid on. nad on ju kenad? neil on puusa, rinda, kurve. ja neil on tõesti kurvid, mitte voldid.
ma olen ka 168cm, aga 60 kg. kannan ka 40nr riideid. seda seepärast et minu pekk koguneb kõhule. ja isegi 60kg juures on seda liiast seal.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 80 )


Esileht Ilu ja tervis Arsti jaoks olen paks