Esileht Sünnitus arstile peale sünnitust

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: arstile peale sünnitust

Postitas:

Peale sünnitust pidi 2 kuu pärast uuesti arstile minema. Kas võib minna ka ämmaemanda vastuvõtule, kes mind rasedana ka jälgis? Või peab just arstile minema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka võib, mina käisin ka oma ämmaemanda juures sünnitusjärgses kontrollis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin ka äe juures, kuna arstidele on pikad järekorrad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me leppisime just oma arstiga kokku, et peale sünnitust 6 nädala pärast lähen tema juurde, siis saab juba teha ära vajalikud analüüsid. Ma käin küll erakas, kus järjekordi pole, aga kas tõesti on siis muidu järjekorrad nii pikad? Iseenesest saab ju kohe sünnitusmajas uue aja panna arstile ka. Seal, kus mina käin, käin küll iga kord arsti juures, õde mõõdab, kaalub ja teeb muud lihtsamad asjad sh vereproov, kuid tupeproovid on alati arst ise võtnud. Ma ei kujuta ette, mida seal ämmaka juures üldse pärast enam teha, kas tema teeb läbivaatust ja vajalikud analüüsid või vaatab ainult üle ja saadab arstile. Ei tea. Kui võimalik, läheksin aga arsti juurde ikkagi. ämmakas on ju ikka rohkem rasedusega tegeleja. Või olen millestki valesti aru saanud, parandage lolli 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 21:58; 26.06 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämmaemandad tegelevad jah rasedatega, aga sinna juurde käib ka rasedusjärgne läbivaatus. Mul üks tuttav, kes on ämmaemandaks õppinud, aga ei tööta sellel alal, mainis, et ämmaemandad tegelevad tõepoolest ka selle sünnitusjärgse läbivaatusega. Sain temast siiski aru, et sellega ei pruugi kõik tegeleda, veidi on ka spetsialiseerumist.
Kui ma ära ei unusta, siis kavatsen kindlasti kusagil raseduse lõpus uurida, mismoodi pärast sünnitust edasi toimetada. Esmaraseda asi – ei tea ju, kelle juurde peaksin täpselt pöörduma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitusjärgse läbivaatuse oluline osa on vaginaalne kontroll. Ma ei ole veel kohanud ämmaemandat, kellel on selleks vajalikud oskused (ja volitused).
Kindlam on panna aeg arsti juurde. See ei pea ju olema täpselt 2 kuud pärast sünnitust, kui aegu ei ole saada, võib olla vabalt ka 3-4 kuud.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ämmakas teostas mulle raseduse ajal vaginaalset kontrolli (sh võttis proovid ja tegi ka PAP-testi) ja lähen ka sünnitusjärgsesse tema juurde. ITK-s haiglas öeldi ka, et vaata ise, kas lähed arsti või ämmaka juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]-zy- kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sünnitusjärgse läbivaatuse oluline osa on vaginaalne kontroll. Ma ei ole veel kohanud ämmaemandat, kellel on selleks vajalikud oskused (ja volitused).
Kindlam on panna aeg arsti juurde. See ei pea ju olema täpselt 2 kuud pärast sünnitust, kui aegu ei ole saada, võib olla vabalt ka 3-4 kuud.[/tsitaat]
Kui asjast ei tea siis pole mõtet ka niisama rääkida. Ei ole vaja mingeid erioskusi ega ka volitusi sünnitusjärgse kontrolli teostamiseks. Vaginalselt ei ole vaja torkida kui ei olnud emakakaelal, tupes suuri rebendeid. Kui need olid siis vaatad peegliga ja vagineerima ei pea. Kui oli ilma rebenditeta sünnitus siis ei pea naine püksegi maha laskma, ei ole vajalik vaginaalselt vaadata.
Jah paned aja oma ämmaemanda juurde ja temaga saab kõik asjad aetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina täna just helistasin enda ämmaemandale, kuna arst puhkab, et kas võin tulla kontrolli..ta ütles et ei, ikka arst vaatab üle ja pangu ma aeg…panin siis teise arsti juurde, kuna ei viitsi küll oodata kuniks oma tagasi tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Lendtigu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Kui asjast ei tea siis pole mõtet ka niisama rääkida. Ei ole vaja mingeid erioskusi ega ka volitusi sünnitusjärgse kontrolli teostamiseks. Vaginalselt ei ole vaja torkida kui ei olnud emakakaelal, tupes suuri rebendeid. Kui need olid siis vaatad peegliga ja vagineerima ei pea. Kui oli ilma rebenditeta sünnitus siis ei pea naine püksegi maha laskma, ei ole vajalik vaginaalselt vaadata.
Jah paned aja oma ämmaemanda juurde ja temaga saab kõik asjad aetud.[/tsitaat]
Ja kui palju Sina asjast tead?
Vagineerima? Ehk siis mis?

Ei ole ainult rebendid need, mille paranemist kontrollitakse. Ka emakakaela asukohta. Emaka allavaje sünnitusjärgselt on sinu meelest asi, mis pole oluline?
Samuti võivad olla ilma (nähtavate) rebenditeta sünnituse järgselt emakakaelal liited, mille olemasolu oleks samuti vaja nn dokumenteerida, et hilisemalt see asjaolu arstil teada.
Ja kindlasti on veel 100 asja, millest mina tõesti midagi ei tea, seetõttu ei oska ka välja tuua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]-zy- kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Lendtigu kirjutas:[/small]

Ja kui palju Sina asjast tead?
Vagineerima? Ehk siis mis?

Ei ole ainult rebendid need, mille paranemist kontrollitakse. Ka emakakaela asukohta. Emaka allavaje sünnitusjärgselt on sinu meelest asi, mis pole oluline?
Samuti võivad olla ilma (nähtavate) rebenditeta sünnituse järgselt emakakaelal liited, mille olemasolu oleks samuti vaja nn dokumenteerida, et hilisemalt see asjaolu arstil teada.
Ja kindlasti on veel 100 asja, millest mina tõesti midagi ei tea, seetõttu ei oska ka välja tuua.[/tsitaat]
Niipalju, et see kuulub minu igapäevaste töökohustuste hulka. Uuemad seisukohad on aga muutunud võrreldes varasematega kui pidi käima arstil sünnitusjärgses kontrollis. Eks seda tehakse ka väiksemates kohtades aga uus suund on äe külastus sünnitusjärgselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kuidas tehakse siis analüüsid, kui püksegi maha ei pea laskma? Ma ei mäleta enam selle analüüsi nime, kuid arst ütles konkreetselt, et kui ma 6 nädala pärast peale sünnitust lähen, siis ei tohiks veritsust enam olla ja saab analüüsid korralikult teha. Vereproovi vmt jaoks pole ju oluline, kas veritsust on või mitte. Ikka vaginaalselt on vaja üle vaadata ja proovid võtta. Kui Lendtigu on nii tark ja sellised asjad kuuluvad tema igapäevakohustuste hulka, siis teab ta ilmselt ka nimetada, mis analüüsist mu arst rääkis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 21:58; 26.06 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rutiinselt ei võeta mingeid analüüse. Ja arvatavasti oli see PAP analüüs mida arst silmas pidas. Seda analüüsi ei võeta aga rutiinselt kõigil, vaid näidustusel kui eelnev analüüs on korrast ära olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sünnitusest möödas 1 a ja 6 kuud ja pole siiani kontrollis käinud kuna pole last kuhugi panna ja last ka sinna kaasa ei vea sest leian et see pole lapsele sobilik koht.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis seal siis nii ebasobivat on? Praegu jah laps suur juba, aga ma olen küll palju emmesid näinud arsti juures ja mõnekuune beebi turvahällis kaasas, ise ka käinud titaga ja arstilgi hea meel näha kelle käekäiku jälgis kõik need raseduskuud. Tobe vabandus enda tervise eest mitte hoolitseda:S.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärnu haiglas öeldi ka, et sünnitusjärgne kontroll on ämmaemanda juures. Kui üllatunud olin selle peale sest seitse aastat tagasi esimese lapsega oli ikka arstil vaja käia siis vastas ta, midagi sellist, et ämmakatel rohkem aegasid kui arstidel ja nüüd teostavad nemad ka sünnitusjärgset kontrolli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna käisin ITK-s ämmaka juures ja ta ütles mulle ka, et 6-8 nädalat pärast sünnitust on sünnitusjärgne läbivaatus. Ja et kui järjekorrad pikad, siis helistaksin talle otse kabinetti. Järelikult teevad läbivaatust ka ämmaemandad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Sünnitus arstile peale sünnitust

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.