Esileht Tööelu, raha ja seadused. Arstile raha pakkumine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 143 )

Teema: Arstile raha pakkumine

Postitas:
Kägu

Mina oleks arstina ikka väga häiritud, kui keegi mulle pakuks mingit altkäemaksu. Kelleks ta mind peab, mingiks prostituudiks? Ma teen alati oma tööd nii hästi kui suudan. Iseasi on, kui pärast edukat ravi tänatakse lillede või tordiga, see on alati ok, tordi sööks koos töökaaslastega ära. Aga ette minna raha pakkuma … jube.

+16
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oleks arstina ikka väga häiritud, kui keegi mulle pakuks mingit altkäemaksu. Kelleks ta mind peab, mingiks prostituudiks? Ma teen alati oma tööd nii hästi kui suudan. Iseasi on, kui pärast edukat ravi tänatakse lillede või tordiga, see on alati ok, tordi sööks koos töökaaslastega ära. Aga ette minna raha pakkuma … jube.

Tubli, miljon plussi. Aga petistele ja valetajatele seda loogikat selgeks ei tee.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu meelest ei ole mõtet raha pakkuda, küll aga tuleks püüda välja selgitada, milline arst oskaks probleemi kõige paremini lahendada. Arstide tase on kahjuks erinev ning mõni oskab teisest rohkem. Mõni võitleb patsiendi tervise eest rohkem kui teine. Seega jah, püüdke pigem mingil moel välja selgitada, kellelt oleks mõtet abi otsida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tubli, miljon plussi. Aga petistele ja valetajatele seda loogikat selgeks ei tee.

Ma arvan, et minusuguseid on ikkagi palju suuremas hulgas kui neid petiseid ja valetajaid. Igaüks, kes on oma eriala fänn, kes oma tööd armastab, on selline.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teeksin raha pakkujast avalduse politseile.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teeksin raha pakkujast avalduse politseile.

Sa oled ilmselt see kommentaaridest teavitaja? Samasugune kitumise stiil.

+7
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tean ühte, kes maksis, aga kasu sellest ei olnud. Arst andis oma telefoninumbrigi, aga kui vastas, siis ei tundnud ära ja saatis pikalt. Lõpuks inimene suri haiglas, mitte kodus. Arsti võid ju ära osta ent surm vilistab selle peale.

Ise olen arstile lilli viinud, õdedele tassinud magusat, joodavat (mitte alkoholi) ja teen seda ka edaspidi. Koostööpartneritele ikka tehakse aeg-ajalt kingitusi. Raha teenivad nad ise.

Parem kulutage raha haige hea hoolduse peale kodus.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on nad isegi kommikarbi ja lillede suhtes tundlikud, vahepeal oli sellest ka mingi draama ja kui ma roosikimbu viisin, pandi see koridori kõikidele nähtavasse kohta ja kommikarp samuti kõigile võtmiseks.

Ausalt, sellise arsti juurde ei sooviks minnagi, kes raha võtab, see on ju arstieetika vastane.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina võtan kõik ümbrikud rahaga ilusti vastu. Panen sahtlisse, pärast vaatan, kui palju raha on. Politseile kaebama ei lähe.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle võite ka raha tuua, arst ma pole, aga luban kõike, mida soovite.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mina oleks arst, siis oleks solvunud. Nagu ma teeks oma tööd muidu lohakalt, aga ümbrikute ja kommikarpide eest ajan jalad alla. Kas tõesti inimesed arvavad, et meditsiinitöötajad tahavad nii palju kommi süüa? Mul on kolleeg, kelle tütar on arst ja ta tassib meile ka neid šokolaade ja ohib, et tütar ei tea kuhu neid panna. Saadab lasteaeda, kooli, ämmale, emale jne.

Kui mina nullindate alguses kooli kõrvalt praktikale läksin, siis oli veel kõikides asutustes levinud, et babuškad tulid kommidega asju ajama. Piinlik oli, et inimene niimoodi raha raiskab, sest kõike teenindati võrdselt ja ette nähtud aja jooksul. See kommikarp ei andnud absoluutselt mitte mingit eelist ega boonust. Isegi kui oleks tahtnud, poleks mitte midagi veel paremini saanud teha.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, tegemist on siis korruptsiooniga ja see arst riskib töökoha kaotusega.

 

Tänapäeval on iga liigutus jälgitav ja korruptsiooniga me ei tegele.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne teenust/protseduuri/ravi oleks raha väga imelik pakkuda või ka vastu võtta. Aga seda, et tänulikkust näidatakse lillede, kohvipaki või kasvõi kinkekaardiga, ei pea ma üldse imelikuks. Nõukaaeg või mitte, aga söögikohas jätan hea teeninduse eest tippi, taksojuhile annan rohkem kui taksomeeter näitab, arstile viin ka pirukaid ja lapsl lasen õpetajale lilli viia (samas klassi aktivistide rahakogumisaktsioonid õpetajate päevaks, jõuludeks, õpetaja sünnipäevaks ja klassi lõpetamisel tunduvad ülepakkumisena).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

arstile viin ka pirukaid

??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meedikust lähisugulane on korduvalt toonitanud, et arstile raha pakkuda ei tohi, arst võib sellega oma töökohast ilma jääda. Samas olen haiglaravi järgselt saanud hakkama küll selle patuga, et olen kokku pannud juustudest/vorstikestest/pähklitest (nb! soolasest kraamist) korvi ja selle haigele järele minnes õdede lauale sokutanud: tänutäheks väga hea hoolituse eest. See osa on hall ala ja ma olen enam kui kindel, et parema teenuse huvides altkäemaksuks seda pidada ei saa, kui teenuse lõppemisel pisut tublisid inimesi meeles pead.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See osa on hall ala ja ma olen enam kui kindel, et parema teenuse huvides altkäemaksuks seda pidada ei saa, kui teenuse lõppemisel pisut tublisid inimesi meeles pead.

Kuni sa selle korvi annad üle avalikult, mitme inimese juuresolekul ning need inimesed samuti seda ei tõsta kappi peitu, vaid registreerivad kingituste registris või kuidas kuskil korraldatud on, seni pole midagi halvasti. Jõulude ajal ju teenindusettevõtetesse tuuakse palju kingitusi, siin ongi oluline jälgida, kuidas need üle antakse ja mis neist edasi saab. Kui terve osakond sööb ära puuviljavaagna, mille tänulik klient tõi, ning klientidel selle tõttu vahet ei tehta, siis on kõik korras.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma võin viimase paarikümne aasta põhjal öelda, et ainus arst kellele ma vist otseselt ei ole maksnud, on perearst. Teistele kõigile olen midagi viinud, aga mitte nii, et pakun raha, vaid viin mingi meelehea kas kinkekorv, ise kokkupandud kinkekott, kui tean arsti kindlat eelistust konjaki või magusa näol, siis viin selle aga panen raha vahele. Minu tutvusringkonnas on nii palju arste ja õdesid, samuti on sõbranna õde arst ja tema peres veel medõde ja minu naabrite hulgas on perekonniti arste. Ütleme nii, et muidugi ei lähe keegi rahaga lööma ja ebaviisakalt pakkuma, aga arstile või tema abilisele millegi viimine on täiesti tavaline. Iseasi kuidas keegi seda tõlgendab, aga mina olen nii kogenud sel alal, et minu jaoks on see lihtsalt väike lisakulu. Kui keegi ütleb, et võta tasuline arst ja maksa temale, siis kirurgid ja paljud muud spetsialistid tihti ei tegutse tasulistes kliinikutes või mõnes tasulises kliinikus on nii viletsad arstid, et paratamatult peab riiklike arstide juures käima ja sinna ma tühjade kätega enamasti ei lähe. Kui ma loetleks kõik üles kuhu ja mida olen viinud, siis Issanda päike oleks selle aja peale juba kaks korda looja läinud. Tasuta ravi Eestis ei ole minu jaoks juba ammu olemas.

Minu lugupidamise siinkohal kõigile arstidele, õdedele ja hooldajatele, kes rasketes oludes peavad toime tulema. Mul on mitmes välisriigis ravikogemus, sellist mõttetu bürokraatiat mida meil peab meedikute personal taluma, kohtab mujal maailmas harva. Kui selle osa tööst saaks tõsta bürokraatidele kes tegelikult peaks sellega tegelema, oleks meie arstide elu palju lihtsam, suhted haiglates ülejäänud personaliga paremad ja sellest võidaks iga patsient. See on väike osa, kui alustuseks oleks seegi hea, rääkimata veel paljudest pisimuudatustest mis tegelikult suurt raha ei nõuagi.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda viimast lõiku on nüüd natuke õudne lugeda – arstidele meeldib päriselt konjakeid jms saada?

 

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda viimast lõiku on nüüd natuke õudne lugeda – arstidele meeldib päriselt konjakeid jms saada?

Jaah, miks sa seda nii imelikuks pead? See suht eluaeg nii kombeks olnud, 50-200 eurone konjak viia.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib vist lihtsalt mõelda, et sellised ajad on läbi. Pole ühelegi arstile midagi esemelist viinud. Küll vist korra haiglast välja saades õdedele.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib vist lihtsalt mõelda, et sellised ajad on läbi. Pole ühelegi arstile midagi esemelist viinud. Küll vist korra haiglast välja saades õdedele.

Sa tutvuste kaudu pole arstil järelikult käinud.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib vist lihtsalt mõelda, et sellised ajad on läbi. Pole ühelegi arstile midagi esemelist viinud. Küll vist korra haiglast välja saades õdedele.

Võin sulle kinnitada, et välismaal on see tavaline, ka korralikes ja kõrge ravikvaliteediga riikides. Käisin hiljuti ühe tunnustatud arsti juures, peale visiiti jätsin talle kingi, sest olin selle enne välja uurinud mis talle sobib, ta ulatas visiidi lõpus visiitkaardi kus oli kirjas tema isiklik mobiilinumber. Kes välismaal on arsti juures käinud, on kursis, et mõnes kliinikus on ainult üldmeil ja üks telefoninumber kodulehel, arsti enda otsenumber on suureks abiks, eriti selliste haiguste osas mille ravi on keeruline.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seepärast mulle meeldibki tasulises käia. Maksad oma visiiditasu ära ja kõik. Googeldades jõudsin selleni, et üks politsei esindaja ütles, et kommid ja lilled on maksimum, üle selle ei ole hea mõte.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seepärast mulle meeldibki tasulises käia. Maksad oma visiiditasu ära ja kõik. Googeldades jõudsin selleni, et üks politsei esindaja ütles, et kommid ja lilled on maksimum, üle selle ei ole hea mõte.

Ma käin ka. Aga oppide puhul on mõistlikum tuhandeid säästa.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seepärast mulle meeldibki tasulises käia. Maksad oma visiiditasu ära ja kõik. Googeldades jõudsin selleni, et üks politsei esindaja ütles, et kommid ja lilled on maksimum, üle selle ei ole hea mõte.

See on naljakas suhtumine – need kes lisatasusid maksavad, võimalusel tasulisi arste kasutamata jäta.  Ma kasutan enamasti tasulisi arste, viimati käisin tasulise ortopeedi juures juures, aga parimad kirurgid, neuroloogid ja paljud muud spetsialistid ei ole alati erakliinikutes kättesaadavad, eriti raskete oppide või juhtumite põhjal. Minu pereliikmel oli vaja kiiret oppi, tema opi tegijaks määrati riigi poolt traumaarst, aga minu perearst ütles kohe, et sellise juhtumi puhul ei peaks traumaarst lõikama, eriti selline kelle kohta oli teada, et opid ei olnud kõige paremini läinud. Mis sa arvad kuidas hea kirurg sai välja otsitud? Ikka tutvuste kaudu ja mitte tasuta. Teine juhtum samast vallast – laps kukkus luud katki ja pandi emos luud lahasesse ja käisime näitamas meile määratud arsti juures, kes aktsendiga iga kord kordas, et on vaja oppi ja vaja oppi, lisaks tegi iga kord röntgenit. Minu tasuline ortopeed ütles, et tema lapsi ei ravi ja neile luudele ei ole spetsialiseerunud, et tuleb uus ortopeed otsida. Helistasin tuttavale arstile kellega paar aastat varem asju ajasin ja talle meelde olin jäänud, tema võttis arvutis pildid lahti ja ütles kohe, et ei mingit oppi ja lisas, et nii palju ei tohi lapsele röntgenpilte teha.

Minu jutu mõte on selles, et arstiga tuleb käituda lugupidavalt ja kui midagi viid, ära oota vastuteenet, aga kui sul elus midagi juhtub, siis oled jätnud võimaluse selle arsti juurde tagasi minna.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötasin riigiasutuses ja seal oli küll väga rangelt paigas, kuidas nänni vastu võtta ja mida mitte mingil juhul – raha, kinkekaardid kohe kindlasti ei, ei ja veel kord ei. Veider, et riiklikus meditsiinisektoris see teema täiesti käest ära. Nojah, arusaadav, et kui keegi teema üles tõstaks, kontrollima ja jälgima hakkas, siis tekiks  suur meditsiinitöötajate puudus – liigagi paljud juhtumid käiks korruptsiooni alla.

Naerma ajab see, et patsiendid külvavad arstid üle kõige ebatervislikuga, millest nad oma patsientidel hoiduda käsevad. Kujutan ette, kui tüütu on arsti elu, kes on näiteks vegan või karsklane või jälgib rangelt oma menüüd. Ja jälle tuleb järjekordne patsient korvitäie näksikeste ja konjakiga aaarh….

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma saan arstipoolse vastutuleku osaliseks, siis ma nt kirjutan talle Tervisetrendi mõistliku kommentaari vms, aga asju ma ei vii ja ma arvan, et Eesti meditsiin võiks ikka selleni jõuda, et selline komme vajub unustusse. Kas see memm X külast, kel pole raha 250-eurost konjakit arstile viia, peaks ravita jääma…

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naerma ajab see, et patsiendid külvavad arstid üle kõige ebatervislikuga, millest nad oma patsientidel hoiduda käsevad. Kujutan ette, kui tüütu on arsti elu, kes on näiteks vegan või karsklane või jälgib rangelt oma menüüd. Ja jälle tuleb järjekordne patsient korvitäie näksikeste ja konjakiga aaarh….

Miks sa arvad, et keegi läheb kommikarbi või mõne muu sellisega mis arstile ei sobi? Tavaliselt saab tuttavate käest uurida mida arst eelistab ja selle kaasa võtta. Minu üks arstides kollektsiooneeris ühte kindlat suunda või toodet, kuidas keegi selle kohta ütleb, ja tal oli alati heameel kui keegi tema kollektsiooni täiendas.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja jälle tuleb järjekordne patsient korvitäie näksikeste ja konjakiga aaarh….

Need saab ju kõik edasi kinkida.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja jälle tuleb järjekordne patsient korvitäie näksikeste ja konjakiga aaarh….

Need saab ju kõik edasi kinkida.

No see veel puudus, et peab arsti töö kõrvalt tegelema ka kõigi nende korvikeste mehele panekuga. Muudkui kellad jälle naabritele ja sugulastele, mul siin 50 korvikest, kas te ei tahaks mõnda. Sul tõesti on kontaktid kõikide arstide sugulaste ja tuttavatega, kes nende hingeelu teavad?  Appi, veel jubedam, kui ma arstina pean sugulastega suheldes suu kinni hoidma, sest nad levitavad suvalistele infot minu eraelust.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 143 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Arstile raha pakkumine