Esileht Tööelu, raha ja seadused. Arstile raha pakkumine

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 143 )

Teema: Arstile raha pakkumine

Postitas:
Kägu

No see veel puudus, et peab arsti töö kõrvalt tegelema ka kõigi nende korvikeste mehele panekuga. Muudkui kellad jälle naabritele ja sugulastele, mul siin 50 korvikest, kas te ei tahaks mõnda. Sul tõesti on kontaktid kõikide arstide sugulaste ja tuttavatega, kes nende hingeelu teavad?  Appi, veel jubedam, kui ma arstina pean sugulastega suheldes suu kinni hoidma, sest nad levitavad suvalistele infot minu eraelust.

Mis segast soga sa nüüd suust välja ajad, mitte midagi ei saa aru. Inimesed käivad ikka külas ning kallis konjak kaasa on väga hea haarata kodusest baarikapist, selle asemel, et seda ostma minna.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naerma ajab see, et patsiendid külvavad arstid üle kõige ebatervislikuga, millest nad oma patsientidel hoiduda käsevad. Kujutan ette, kui tüütu on arsti elu, kes on näiteks vegan või karsklane või jälgib rangelt oma menüüd. Ja jälle tuleb järjekordne patsient korvitäie näksikeste ja konjakiga aaarh….

Miks sa arvad, et keegi läheb kommikarbi või mõne muu sellisega mis arstile ei sobi? Tavaliselt saab tuttavate käest uurida mida arst eelistab ja selle kaasa võtta. Minu üks arstides kollektsiooneeris ühte kindlat suunda või toodet, kuidas keegi selle kohta ütleb, ja tal oli alati heameel kui keegi tema kollektsiooni täiendas.

Appi kui haige see kõik on!

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ise maksnud, korduvalt oma lähedaste eest Tutvusringkonnas mitu arsti, tean seetõttu ka n-ö köögipoolt. Makstakse tihti ja mitte vähe. Miks? Et saada kiiremini ja parema arsti juurde. Mitte ei eeldata seda, et arst hakkaks raha eest paremini töötama, vaid parema arsti juurde soovitakse. Kehvale arstile ei hakka keegi midagi pakkumagi. Imelik, et seda ei teata, see oli 10, 20 aastat tagasi, on praegu ja tundub, et tulevikus on veelgi rohkem, sest häid arste jääb aina vähemaks.

 

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaliselt saab tuttavate käest uurida mida arst eelistab ja selle kaasa võtta.

Peab sul selleks alles tohutu tuttavate hulk meditsiinis olema. Loodan, et viimased kommid on kõik sinu treitud, mitte ei ole neid viijaid hulgim.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kuidas võtta. Ma tean ühte kõrgel kohal arsti, kes hoolikalt vaatab, et isegi erakas oleks arve makstud nii korrektselt, et talle ei saaks midagi ette heita.

Mind hakkab juba huvitama, mis alade arstidel need konjakipudelid ja ümbrikud reas on? Kui ma olen tahtnud parema arsti juurde, siis ma olen läinud erakasse. On üks arst, kellel pole erakat, aga temaga on mul niisama kontakt säilinud. Kui väga vaja, pole probleemi olnud. Aga kasutan seda kontakti 2-3 aasta tagant. Operatsiooni on üks kord vaja läinud ja see oli kiireloomulisuse tõttu riiklikus. Kuna neid arste on ainult mõni, kes teha saaks, siis oli kirurg ka normaalne.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma saan arstipoolse vastutuleku osaliseks, siis ma nt kirjutan talle Tervisetrendi mõistliku kommentaari vms, aga asju ma ei vii ja ma arvan, et Eesti meditsiin võiks ikka selleni jõuda, et selline komme vajub unustusse. Kas see memm X külast, kel pole raha 250-eurost konjakit arstile viia, peaks ravita jääma…

Ei, see memm ei jää ravita, ootab järjekorras oma visiiti, aga mina tahan kohe saada arstile, mitte järjekorras oodata ja lisaks tahan arstile kasvõi kell 21.00 õhtul helistada kui mingi suur äkiline mure. Muidugi see pole ainult raha, see on ka inimese tasandil hea klapp ja läbisaamine. Võõrale arstile ei pakuks muidugi raha.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma saan arstipoolse vastutuleku osaliseks, siis ma nt kirjutan talle Tervisetrendi mõistliku kommentaari vms, aga asju ma ei vii ja ma arvan, et Eesti meditsiin võiks ikka selleni jõuda, et selline komme vajub unustusse. Kas see memm X külast, kel pole raha 250-eurost konjakit arstile viia, peaks ravita jääma…

Ei, see memm ei jää ravita, ootab järjekorras oma visiiti, aga mina tahan kohe saada arstile, mitte järjekorras oodata ja lisaks tahan arstile kasvõi kell 21.00 õhtul helistada kui mingi suur äkiline mure. Muidugi see pole ainult raha, see on ka inimese tasandil hea klapp ja läbisaamine. Võõrale arstile ei pakuks muidugi raha.

Sa ostadki tasulist teenust seega.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ise maksnud, korduvalt oma lähedaste eest Tutvusringkonnas mitu arsti, tean seetõttu ka n-ö köögipoolt. Makstakse tihti ja mitte vähe. Miks? Et saada kiiremini ja parema arsti juurde. Mitte ei eeldata seda, et arst hakkaks raha eest paremini töötama, vaid parema arsti juurde soovitakse. Kehvale arstile ei hakka keegi midagi pakkumagi. Imelik, et seda ei teata, see oli 10, 20 aastat tagasi, on praegu ja tundub, et tulevikus on veelgi rohkem, sest häid arste jääb aina vähemaks.

Muidugi käivad asjad nii, igaüks kel on perekonnas raske haigusega inimene kellele on oskamatud arstid öelnud, et ei saa terveks, ei ole ravi ja muud sarnast juttu, lähevad parema arsti juurde ja otsivad parima ravi. Tihti selgub parema arsti juures, et on ravi ja saab isegi terveks “ravimatust” haigusest, siis ei taha nende vanasse aega kinni jäänud arstidega rohkem tegemist teha. Samuti on juhtumeid kus halb arst teeb ravivea ja selle peavad parandama need arstid kes on rohkem koolitatud, paremini uute ravimitega kursis ja muud olulist mis on vaja tipptasemel raviks. Paljud head arstid ei ole erakates, sest neil on raskeid ja huvitavaid juhtumeid mis hoiavad neid rakkes riigihaiglate juures, samuti on nad tihti koolitustel, nad saavad end üle maailma täiendada, teevad teadustöid ja annavad ülikoolides loenguid. Iga inimene soovib, et tema lähedane ei peaks kannatama ja saama parima ravi, kuidas seda otsitakse ja leitakse, on igaühe enda teha. Mina kedagi hukka ei mõista, ei neid kes viivad ega neid kes vastu võtavad.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ise maksnud, korduvalt oma lähedaste eest Tutvusringkonnas mitu arsti, tean seetõttu ka n-ö köögipoolt. Makstakse tihti ja mitte vähe. Miks? Et saada kiiremini ja parema arsti juurde. Mitte ei eeldata seda, et arst hakkaks raha eest paremini töötama, vaid parema arsti juurde soovitakse. Kehvale arstile ei hakka keegi midagi pakkumagi. Imelik, et seda ei teata, see oli 10, 20 aastat tagasi, on praegu ja tundub, et tulevikus on veelgi rohkem, sest häid arste jääb aina vähemaks.

Noored arstid  enam nii palju ikka vastu ei võta. Nemad pigem lähevad tööle sinna, kus rohkem makstakse.

Kunagi talongi ajastul toodi  ntx arstidele ka ise tehtud leiba, suitsuvorsti, konserve.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma saan arstipoolse vastutuleku osaliseks, siis ma nt kirjutan talle Tervisetrendi mõistliku kommentaari vms, aga asju ma ei vii ja ma arvan, et Eesti meditsiin võiks ikka selleni jõuda, et selline komme vajub unustusse. Kas see memm X külast, kel pole raha 250-eurost konjakit arstile viia, peaks ravita jääma…

Meil on Eestis tuhandeid inimesi, kes on riigile maksnud miljoneid eurosid makse ja siis avastavad, et nende pereliige kes peaks saama ravi, saadetakse ukse tagant minema, sest temale raviraha ei jätkunud, seda ei saa aastaid ja veelgi hullem, tema aastaid kasutatud ravimi jaoks pead kerjama retsepti perearsti ukse taga või tunde telefonis teda taga ajades, et seda saada. Rääkimata uuringutest, onkoloogiast ja muust ravist. Nende miljonite eest mille maksid Eesti riigile, võid ju saada kooliseinad oma lastelastele ja mõned kilomeetrid teed sõitmiseks, aga oma kallile inimesele elementaarset ravi ei saa.

Sel juhul kaob romantiline ja naiivne arusaam võrdsusest ja õiglusest, sest seda ei ole olemas.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma saan arstipoolse vastutuleku osaliseks, siis ma nt kirjutan talle Tervisetrendi mõistliku kommentaari vms, aga asju ma ei vii ja ma arvan, et Eesti meditsiin võiks ikka selleni jõuda, et selline komme vajub unustusse. Kas see memm X külast, kel pole raha 250-eurost konjakit arstile viia, peaks ravita jääma…

Ma hiljuti vaatasin, kuidas Azerbaijanis sünnitusmajja titele  isa koos sugulastega järgi läheb. Ja need kingitused arstidele on ikka mega suured.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peab sul selleks alles tohutu tuttavate hulk meditsiinis olema. Loodan, et viimased kommid on kõik sinu treitud, mitte ei ole neid viijaid hulgim.

Mitte tuttavate kaudu meditsiinis, vaid selle tuttava käest, kelle kaudu arstile aja said.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

töötan erialal, kus  tänulik klient on toonud lilli, alkoholi, kommi, isegi ehteid, käsitööd jne. Kui olin rase – siis toodi puuviljakorve.  Varem oli seda rohkem, nüüd aastatega jääb vähemaks. Midagi ei ole ripakile jäänud, osa alkoholi joome sünnipäevade käigus ära, praegugi on paar konjakit ja mõned vahuveinid kapis, laual karp naistepäevaks toodud šokolaadi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ausad/vaesed langevad selliste tõttu riikliku solidaarsusel põhineva arstiabi järjekorras aina tahapoole.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No see veel puudus, et peab arsti töö kõrvalt tegelema ka kõigi nende korvikeste mehele panekuga. Muudkui kellad jälle naabritele ja sugulastele, mul siin 50 korvikest, kas te ei tahaks mõnda. Sul tõesti on kontaktid kõikide arstide sugulaste ja tuttavatega, kes nende hingeelu teavad? Appi, veel jubedam, kui ma arstina pean sugulastega suheldes suu kinni hoidma, sest nad levitavad suvalistele infot minu eraelust.

Mis segast soga sa nüüd suust välja ajad, mitte midagi ei saa aru. Inimesed käivad ikka külas ning kallis konjak kaasa on väga hea haarata kodusest baarikapist, selle asemel, et seda ostma minna.

Minu tutvusringkonna ei käi keegi konjakiga külas. Ikka väga veider oleks, kui just arst tuleb kange alkoholipudeliga külla. Kui oleks arst, siis oleks äärmiselt piinlik minna külla patsientidelt saadud träniga.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ei meeli külas käia ja sugulased elavad ka Eesti teises otsas.  Arstina oleksin püsti hädas, kuhu neid korve ja konjakeid panna. Mina sellist kraami ei tarbi.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tutvusringkonna ei käi keegi konjakiga külas. Ikka väga veider oleks, kui just arst tuleb kange alkoholipudeliga külla. Kui oleks arst, siis oleks äärmiselt piinlik minna külla patsientidelt saadud träniga.

Millega sa meeste juures külas käid, vahuveiniga või? Konjak või viski on elementaarne.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka väga veider oleks, kui just arst tuleb kange alkoholipudeliga külla.

Et nagu arstid ei joo või miks see arsti puhul veidram peaks olema?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tutvusringkonna ei käi keegi konjakiga külas. Ikka väga veider oleks, kui just arst tuleb kange alkoholipudeliga külla. Kui oleks arst, siis oleks äärmiselt piinlik minna külla patsientidelt saadud träniga.

Millega sa meeste juures külas käid, vahuveiniga või? Konjak või viski on elementaarne.

Mis peaks alkoholiga külas käima?  Ei ole tõesti kommet meestel külas käia.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu emal oli tulemas sünnipäev. Läksin ja küsisin osakonnas ühelt arstilt, et kas võin mõne konjaki saada kaasa. Meil reaalselt oli arstide toas üks kapp, mis oli erinevaid jooke täis. Nii mõnigi oli kahtlase päritoluga.

No ma sain sealt kapist joogi.

 

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas arstid on tõesti nii seltskondlikud ja saalivad aina teiste inimeste kodude vahet, pudelid kotis?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis peaks alkoholiga külas käima?  Ei ole tõesti kommet meestel külas käia.

Tühjade kätega käid, hahhaaa? Meestuttavaid siis perel pole? Ikka ülimalt veider. Ma kingin oma meesalluvatelegi sünnaks ja jõuludeks konjaki või viski.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kingin oma meesalluvatelegi sünnaks ja jõuludeks konjaki või viski.

Mul oli kunagi naisülemus, kes oma alluvatele tähtpäevadeks alati alkoholi kinkis. Me teised keegi ei olnud alkoholi tarbijad, aga talle öelda ka ei julgenud. Kolimise eel viisin kõik need kingitused prügikonteineri juurde. Ju pomssidel oli pidu.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas arstid on tõesti nii seltskondlikud ja saalivad aina teiste inimeste kodude vahet, pudelid kotis?

Isegi kui nad sellised aktivistid oleks, siis ilmselt oleks nende arstidest sõpradel samuti kapid pudeleid täis.
See konjaki jumaldamine on vist nõukaaegsete vanainimeste komme.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga jube, kui arstil on alkosõltuvus ja siis nii teda jooma meelitatakse. Ostke ometi mõistus! See lai leht on siin vits meie mõisaproua A..?

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kingin oma meesalluvatelegi sünnaks ja jõuludeks konjaki või viski.

anna parem raha või mõni kinkekaart! Oleks inimestel natukegi rõõmu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

anna parem raha või mõni kinkekaart! Oleks inimestel natukegi rõõmu.

Raha on nagunii ja muud head-paremat.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli kunagi naisülemus, kes oma alluvatele tähtpäevadeks alati alkoholi kinkis. Me teised keegi ei olnud alkoholi tarbijad, aga talle öelda ka ei julgenud. Kolimise eel viisin kõik need kingitused prügikonteineri juurde. Ju pomssidel oli pidu.

Ma loomulikult tean, mida juuakse ning viski puhul, millise maa oma. Viskijoojad on veel eriti pirtsakad.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See konjaki jumaldamine on vist nõukaaegsete vanainimeste komme.

:O Viimased kaks Äripäeva topi meestega istumist möödusid konjakiga. Nõukaaegne vanainimene pole neist keegi. Väga imelik jutt sul.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma saan arstipoolse vastutuleku osaliseks, siis ma nt kirjutan talle Tervisetrendi mõistliku kommentaari vms, aga asju ma ei vii ja ma arvan, et Eesti meditsiin võiks ikka selleni jõuda, et selline komme vajub unustusse. Kas see memm X külast, kel pole raha 250-eurost konjakit arstile viia, peaks ravita jääma…

Meil on Eestis tuhandeid inimesi, kes on riigile maksnud miljoneid eurosid makse ja siis avastavad, et nende pereliige kes peaks saama ravi, saadetakse ukse tagant minema, sest temale raviraha ei jätkunud, seda ei saa aastaid ja veelgi hullem, tema aastaid kasutatud ravimi jaoks pead kerjama retsepti perearsti ukse taga või tunde telefonis teda taga ajades, et seda saada. Rääkimata uuringutest, onkoloogiast ja muust ravist. Nende miljonite eest mille maksid Eesti riigile, võid ju saada kooliseinad oma lastelastele ja mõned kilomeetrid teed sõitmiseks, aga oma kallile inimesele elementaarset ravi ei saa.

Sel juhul kaob romantiline ja naiivne arusaam võrdsusest ja õiglusest, sest seda ei ole olemas.

Ei olegi või mis sa siis arvasid?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 143 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Arstile raha pakkumine