Esileht Pereelu ja suhted Artikkel Eesti Ekspressis – mees võitles ja sai oma lapse endale

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )

Teema: Artikkel Eesti Ekspressis – mees võitles ja sai oma lapse endale

Postitas:
Kägu

Lugu sellest kuidas kahe vanema ego on suurem lapse heaolust!

ema oleks võinud ju lapse heaolu tagada ja lapse põhikohaga isa juurde elama anda, ise kohtuda siis 2 nädalavahetusel kuus

Ema, kes on olnud rase ja sünnitanud lapse, ei pea küll oma lapsega 2 nädalavahetusel kuus kohtuma, tingimusel, et ta on normaalne ema. Mehed on ikka täitsa naisteks muutunud viimasel ajal.

Vaata mehel ei ole kuidagi võimalik rase olla ja last sünnitada. See ei tähenda, et mees ei oleks võimeline oma last armastama. Miks sa arvad, et emaarmastus on parem ja suurem kui isaarmastus?

Saagu see mees siis laps ilma naiseta, kasvatagu inkubaatoris, aga ärgu traumeerigu naist. Isa ja emaarmastus võivad olla võrdsed, aga kuna naise panus on märkimisväärselt suurem, siis võrdsete vanemate korral on õige eelistada ema.

See ema oleks võinud sama hästi spermadoonorit kasutada, ehk siis saada laps ilma meheta, aga ärgu traumeerigu meest. Ilma isata poleks ka seda last antud olukorras samuti olnud. Ehk siis kui ei taha mehi kaasata isaks olemisele, siis kasutage spremadoonorit, mitte ärge sõitke mehele sisse oma suure panusega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ema oleks võinud ju lapse heaolu tagada ja lapse põhikohaga isa juurde elama anda, ise kohtuda siis 2 nädalavahetusel kuus

Ema, kes on olnud rase ja sünnitanud lapse, ei pea küll oma lapsega 2 nädalavahetusel kuus kohtuma, tingimusel, et ta on normaalne ema. Mehed on ikka täitsa naisteks muutunud viimasel ajal.

Vaata mehel ei ole kuidagi võimalik rase olla ja last sünnitada. See ei tähenda, et mees ei oleks võimeline oma last armastama. Miks sa arvad, et emaarmastus on parem ja suurem kui isaarmastus?

Saagu see mees siis laps ilma naiseta, kasvatagu inkubaatoris, aga ärgu traumeerigu naist. Isa ja emaarmastus võivad olla võrdsed, aga kuna naise panus on märkimisväärselt suurem, siis võrdsete vanemate korral on õige eelistada ema.

See ema oleks võinud sama hästi spermadoonorit kasutada, ehk siis saada laps ilma meheta, aga ärgu traumeerigu meest. Ilma isata poleks ka seda last antud olukorras samuti olnud. Ehk siis kui ei taha mehi kaasata isaks olemisele, siis kasutage spremadoonorit, mitte ärge sõitke mehele sisse oma suure panusega.

Ükski normaalne mees ei tule alavääristama naise panust lapse saamisel, mingid naiselikud, vaimselt vägivaldsed, jah paraku. Eks see ema selles artiklis kahetseb elu lõpuni. Loodan, et leiab armastava mehe ja saab veel lapsi. Seda isa mina ei toeta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ükski normaalne mees ei tule alavääristama naise panust lapse saamisel, mingid naiselikud, vaimselt vägivaldsed, jah paraku. Eks see ema selles artiklis kahetseb elu lõpuni. Loodan, et leiab armastava mehe ja saab veel lapsi. Seda isa mina ei toeta.

Mille üle sa pahandad.
Lapsel on ainult isa, ema polegi vaja.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Äärmiselt ühepoolselt kallutatud artikkel. Tegelikkuses ei ole aimugi, kuidas tegelik olulord oli. Hea meelega loeks ka emapoolset versiooni. Üldjuhul võiks ajakirjanduses ikkagi kajastada mõlemapoolset versiooni, mitte ühe poole nutulaulu. Olen kindel, et kordades rohkem saaks artikleid, kus naine on 2 või 3 lapsega maha jäetud ja laste isa ei soovi lastest midagi teada. Või ei saa kokkulepitud ajal lastega kohtuda või hoiabki laste kasvatamisest eemale. Samuti susserdab rahadega. Ainuüksi üksikemasid on juba Eestis rohkem, kui teistes Euroopa Liidu riikides. Eks seegi näitab, kui palju vastutustundetuid mehi meil on. See on hoopis hirmutav tendents. Ja naistele öeldakse küll pidevalt, miks on neid lapsi nii vara vaja saada, kui meest ei tunne. Antud olukorras ütleks sellele mehele samamoodi. Laps oli 3 kuune ja juba tundis, et naisega ei sobi. No milleks on vaja sellisesse suhtesse laps saada. Miks on vaja sellise naisega üldse koos elada. Kui partner ei sobi, siis minnakse lahku, mitte ei hakata perekonda looma.

Otse loomulikult on võimalik veel palju eri vaatenurkadest artikleid sel teemal kirjutada. Aga antud artikkel ei olnud mitte “isa hea, ema paha”, vaid lastekaitse kallutatud suhtumisest eri soost vanematesse. Selles artiklis ei ole mainitud, miks suhe ei toiminud, ka pole naine esitanud kaebusi mehe vastu, et viimane oleks vägivaldne. Ilmselt on tegu tavaliste inimestega, kes lihtsalt omavahelist suhet toimima ei saanud. Ilma lasteta minnakse sellises olukorras lahku ja üksteise vastu enam huvi ei tunta. Väikeste laste olemasolul peavad vanemad paratamatult ka omavahel suhtlema ja koostööd tegema. Mehed ei saa sünnitada, aga nad saavad olla samamoodi täisväärtuslikud lapsevanemad ja pole mingit õigust neilt seda võimalust ära võtta. Ja tegelikult on ka emal endal ju kordades lihtsam kui lapse elus on ka isa, kes lapsega tegeleb ja tema eest hoolitseb.
Artikli põhjal määrati laps isa juurde sellepärast, et ema rikkus järjepidevalt kinnitatud suhtluskorda. Kui isa seda teeb, siis on isa süüdistajaid kõik kohad täis. Aga miks ema siis võib seda karistamatult teha?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle peale oleks pidanud siis mõtlema kui “lastekaitsjate” ässitusel sigatsema asus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle peale oleks pidanud siis mõtlema kui “lastekaitsjate” ässitusel sigatsema asus.

raseduse katkestama

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Olles ise lahku läinud, ma küsiks ka, kus oli isa varem?

Mul on läbi tehtud ühe vastajaga sarnane praktika.

Mehe arvates sain lapsed vaid endale.

Ta ütleski enamasti, et ise ju neid lapsi tahtsid, eks nüüd ise passi nendega ja tegele nendega. Ma ei ole mingi pereinimene, et nännutaks lastega ja oleks nädalavahetusel kodus. Ja haige lapsega veel ju täiesti mõttetu olla. Ja nii ta oma elu elas.

Noh – leidis omale uue elukaaslase. Üksikemast noorema naise. Kas uue naise mõjutusel või ma ei tea, hakkas tal muidu halb. Aga äkitselt hakkas tulema ettepanekuid, et lapsed peavad tema juurde tulema (õigemini uue naise koju). Tema tahaks nüüd veekeskusesse minna ja loomaaeda ja.. Ega lapsed olid ka silmad nagu tõllarattad peas – pole eluski ühelegi minekule isa neid kaasa võtnud – nüüd äkki tuleb 10 aastast loomaaeda vedama. Ja ega lapsed end mugavalt ju tunne sellises olukorras. Loomulikult on selle loomaaia külastusel kõige tähtsam tegelane mehe uue naise laps. Mis ongi loogiline, sest ta on noorem ka. Aga meie poisid olid päris nördinud, sest ega isal nende jaoks seal eriti aega nagu polnud. Lihtsalt olid kaasas vaatamas nii öelda, kuidas uue perega ringi käiakse. Kui poisid jäätist tahtsid, siis öeldi, et kannatage. Kui naise tütar, siis seati sammud jäätiseputka poole.

Kui poisid tahtsid tiigrit kauem vaadata, siis seda polnud aega teha, sest tüdrukule oli tiiger igav ja tema tahtis ahve näha.

Mul lapsed ütlevadki, et nemad ei oska isaga midagi rääkida. Ja sinna minna ka ei taha, sest neil pole oma tuba seal. Magama peavad madratsil põrandal ja neile ei meeldi niimoodi. Telekast saavad vaadata vaid seda, mida naise tütar tahab – seega siis mingite ponide multikaid ja muud sellist. Isa nendega seal eriti rääkida ei viitsi, istub läpakas süles ja ütleb, et teeb tööasju.

Aga vat – õigusi nõuab. Jumal temaga.

Aga nii on- kelle kodu, selle reeglid. On mehe koduks saanud tema uue naise kodu, siis uue naise reeglid on seal mehe omadest valjemad. Aga samas tänu sellele uuele naisele mees kuigipalju lastega suhtleb ja tegeleb. Loomulikult tahaksid poisid seal olles niisama molutamise asemel isaga koos midagi teha, aga taas- kelle kodu, selle reeglid. Sinu lapsed käivad seal lihtsalt külas. Ja kui mees 2 lapse eest elatist maksab, siis ei pruugi tal laste jaoks enam rahalisi võimalusi jätkuda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
trolliplika

Lühidalt mees käis 3 aastat kohut oma lapsega kohtumise nimel, kulutas 10000 EUR ja lõpuks võitis, laps elab tema juures.

Artikkel sellest, kuidas lastekaitse on ainult ema poolt ja isa pole nende jaoks mitte keegi, ajavad ka naistele kärbseid pähe ja panevad neid valesti toimima.

Kui antud juhtumis lastekaitse oleks olnud lapse poolt ja oleks aidanud luua suhtluskorra – laps elab pool ajast naise ja pool aastat mehe pool, oleks kõik see kurnav kohtuskäimine võinud ära jääda ja ka suhted olla normaalsed mehe, naise ja lapse vahel.

Kuigi maksuline, on see artikkel väärt lugemist neile keda antud teema huvitab.

Minu arust artikli ainuke viga, et mõnelt lastekaitsjalt ei võetud kommentaari, aga ehk on mõni neist siingi ja julgeb arvamust avaldada?

Selline terror peaks lõppema.

https://ekspress.delfi.ee/kuum/mehe-pikk-ja-kulukas-kohtuvoitlus-oma-lapse-parast-lastekaitsjad-tegid-mulle-kohe-selgeks-et-isa-on-lapse-elus-teisejarguline?id=87456143

Ei pea kahjuks sellist isa õigeks ega normaalseks. Ema on last kandnud ja sünnitanud. Isa ei ole samaväärne. Sellel lapsel praegu puudub kodu, vaene lapse ema. Nädal ja nädal on jaburus.

Miks jaburdus? Lapsel on nii ema kui isa ja tal on õigus mõlemale (eeldades, et üks neist pole alkohoolik, vägivaldne jne.) Lahku lähevad lapsevanemad, mitte lapsevanem ja laps. Skansinaavias on 50-50 lapse jagamine väga levinud. Või siis ühel vanemal on põhihooldusõigus ja teise juures on laps iga teisel nädalal neljap kuni pühap. Lapsel on õigus ja vajadus oma vanematele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ta ütleski enamasti, et ise ju neid lapsi tahtsid, eks nüüd ise passi nendega ja tegele nendega. Ma ei ole mingi pereinimene, et nännutaks lastega ja oleks nädalavahetusel kodus. Ja haige lapsega veel ju täiesti mõttetu olla. Ja nii ta oma elu elas.

Noh – leidis omale uue elukaaslase. Üksikemast noorema naise. Kas uue naise mõjutusel või ma ei tea, hakkas tal muidu halb. Aga äkitselt hakkas tulema ettepanekuid, et lapsed peavad tema juurde tulema (õigemini uue naise koju). Tema tahaks nüüd veekeskusesse minna ja loomaaeda ja.. Ega lapsed olid ka silmad nagu tõllarattad peas – pole eluski ühelegi minekule isa neid kaasa võtnud – nüüd äkki tuleb 10 aastast loomaaeda vedama. Ja ega lapsed end mugavalt ju tunne sellises olukorras. Loomulikult on selle loomaaia külastusel kõige tähtsam tegelane mehe uue naise laps. Mis ongi loogiline, sest ta on noorem ka. Aga meie poisid olid päris nördinud, sest ega isal nende jaoks seal eriti aega nagu polnud. Lihtsalt olid kaasas vaatamas nii öelda, kuidas uue perega ringi käiakse. Kui poisid jäätist tahtsid, siis öeldi, et kannatage. Kui naise tütar, siis seati sammud jäätiseputka poole.

Kui poisid tahtsid tiigrit kauem vaadata, siis seda polnud aega teha, sest tüdrukule oli tiiger igav ja tema tahtis ahve näha.

Mul lapsed ütlevadki, et nemad ei oska isaga midagi rääkida. Ja sinna minna ka ei taha, sest neil pole oma tuba seal. Magama peavad madratsil põrandal ja neile ei meeldi niimoodi. Telekast saavad vaadata vaid seda, mida naise tütar tahab – seega siis mingite ponide multikaid ja muud sellist. Isa nendega seal eriti rääkida ei viitsi, istub läpakas süles ja ütleb, et teeb tööasju.

Aga nii on- kelle kodu, selle reeglid. On mehe koduks saanud tema uue naise kodu, siis uue naise reeglid on seal mehe omadest valjemad. Aga samas tänu sellele uuele naisele mees kuigipalju lastega suhtleb ja tegeleb. Loomulikult tahaksid poisid seal olles niisama molutamise asemel isaga koos midagi teha, aga taas- kelle kodu, selle reeglid. Sinu lapsed käivad seal lihtsalt külas. Ja kui mees 2 lapse eest elatist maksab, siis ei pruugi tal laste jaoks enam rahalisi võimalusi jätkuda.

Et siis lastel on kohustus käia seal uue naise kodus mölutamas, kuigi isa nendega tegeleda ei viitsi ja lastel on seal ebamugav olla? Mis vanusest laps võib mitte minna isa uue naise koju, või otsutada, et ta ei taha poni multikaid vaadata? Tal pole ju võimalust teise tuppagi minna seal.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vaat see ongi see, mis on sageli kardinate taga. Ma ei ütle, et teemas antud juhtumis, aga paljudel kordadel küll. Selline isa ja laste suhe on täielik absurd – ma-ei-tea-mis. Kui sellele isale see lugeda anda, ta raudselt eitab, sest ta on siiani omas mullis, reaalsest elust kaugel.
Õnneks on sul lapsed targad, saavad ise aru asjadest. Siin perekooliski loetud ja samas klassikaks saanud, et lapsed saavad kõigest aru ::)). Nii ka sellisel juhul, mitte vaid petmise ja lahutuse teemadel. Lapsed saavad aru, kes tahab nendega olla ja kes mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks naised neid lapsi alati nii väga enda juurde tahavad jätta? Ma mõtlen, et mulle see isegi sobiks, et lapsed on teise vanemaga ja mina helistan õhtul diivani pealt, et nooh tibukesed, kuidas teil seal läheb. Emme armastab teid, musi-musi. Kodus õdus vaikus ja rahu. Jäletasin igaõhtust kohustulikku söögitegemist, lärmi ja pidevat teiste järelt koristamist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et siis lastel on kohustus käia seal uue naise kodus mölutamas, kuigi isa nendega tegeleda ei viitsi ja lastel on seal ebamugav olla? Mis vanusest laps võib mitte minna isa uue naise koju, või otsutada, et ta ei taha poni multikaid vaadata? Tal pole ju võimalust teise tuppagi minna seal.

Ei ole neil mingit kohustust. Kui minna ei taha, siis suu on peas, et seda öelda.
Multikate osas sõnaõigust ilmselt ei ole. Ja naisena, kelle mehel on varasemast laps, ütlen, et mina ka ei salli kui konnatakse ühest toast teise ja katsutakse kõike, mida silm nägema ulatub. Ka ei luba ma sahtlites sorida ja voodil hüpata. Kui ei meeldi, siis pole midagi parata, aga meie kodus ei ole kõik lubatud ega saa ka tulevikus olema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks naised neid lapsi alati nii väga enda juurde tahavad jätta? Ma mõtlen, et mulle see isegi sobiks, et lapsed on teise vanemaga ja mina helistan õhtul diivani pealt, et nooh tibukesed, kuidas teil seal läheb. Emme armastab teid, musi-musi. Kodus õdus vaikus ja rahu. Jäletasin igaõhtust kohustulikku söögitegemist, lärmi ja pidevat teiste järelt koristamist.

Kas sul endal ikka on lapsed? Oled kunagi kogenud, et sa ei saa oma lapse juurde, kui ta on haige? Ei mõista…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sul endal ikka on lapsed? Oled kunagi kogenud, et sa ei saa oma lapse juurde, kui ta on haige? Ei mõista…

kui haige laps on sel ajal isaga, siis on minu süda küll rahul. mina lähen palju kergemini asjadest paanikasse kui mees ning paaril korral, kui laps on pidanud haiglas olema, ongi olnud seal isaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole neil mingit kohustust. Kui minna ei taha, siis suu on peas, et seda öelda.

Multikate osas sõnaõigust ilmselt ei ole. Ja naisena, kelle mehel on varasemast laps, ütlen, et mina ka ei salli kui konnatakse ühest toast teise ja katsutakse kõike, mida silm nägema ulatub. Ka ei luba ma sahtlites sorida ja voodil hüpata. Kui ei meeldi, siis pole midagi parata, aga meie kodus ei ole kõik lubatud ega saa ka tulevikus olema.

Täielikult rumal jutt, mis kuidagi teemaga ei haaku.
Sinu haiglane armukadedus mehe lapse vastu ei huvita kedagi. Otsi oma vihale professionaalset abi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina ka ei salli kui konnatakse ühest toast teise ja katsutakse kõike, mida silm nägema ulatub. Ka ei luba ma sahtlites sorida ja voodil hüpata. Kui ei meeldi, siis pole midagi parata, aga meie kodus ei ole kõik lubatud ega saa ka tulevikus olema.

Sinu haiglane armukadedus mehe lapse vastu ei huvita kedagi. Otsi oma vihale professionaalset abi.

Ma ei saa aru, kus siin on “haiglane armukadedus mehe lapse vastu” – see on igati normaalne, et sahtlites ei sorita ja voodil ei hüpata, olgu oma lapsed või kellegi teise. Minu kodus ei ole sellised asjad samuti lubatud ja mul pole mingeid “mehe lapsi”, kelle vastu armukade olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest on nädal-nädal suhteliselt ideaalilähedane variant, AGA seda peaks siis tegema nii, et laps on see, kes elab kogu aeg ühes ja samas kodus ning hoopis ema-isa kolivad sisse-välja. Siis saaks laps veeta võrdselt aega mõlema vanemaga ning tal oleks ka kindel kodu ja rutiinid. Muidugi oleks see vanematele ebamugav, aga lõppude lõpuks on siiski nemad selle olukorra eest ka vastutavad, mitte laps. Praegu on selline elukorraldus ju hoopis lapsele ebamugav. Inimesed mõtleks ehk ka teine ja kolmas kord järele enne pereloomist. Pealegi oleks siis täiesti üheselt selge, millised on lapsega seotud elamiskulud. Eluasemeid oleks siis küll praeguse kahe asemel vaja kolme, aga vanemad võivad ju soovi korral kasvõi kööktoas elada. Praegu peab kummagi vanema elamises olema lapse jaoks tuba, mis siis poole ajast tühjana seisab (ok, ilmselt seaduse järgi ei pea lapsel oma tuba olema, aga ma räägin inimlikest elutingimustest).
Selge on muidugi see, et sellist asja ei võeta isegi arutellu, kuna seadused tehakse ikka nii, kuidas täiskasvanutele mugavam on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina ka ei salli kui konnatakse ühest toast teise ja katsutakse kõike, mida silm nägema ulatub. Ka ei luba ma sahtlites sorida ja voodil hüpata. Kui ei meeldi, siis pole midagi parata, aga meie kodus ei ole kõik lubatud ega saa ka tulevikus olema.

Ma ei saa aru, kus siin on “haiglane armukadedus mehe lapse vastu” – see on igati normaalne, et sahtlites ei sorita ja voodil ei hüpata, olgu oma lapsed või kellegi teise. Minu kodus ei ole sellised asjad samuti lubatud ja mul pole mingeid “mehe lapsi”, kelle vastu armukade olla.

No ma ei tea. Mul küll kodus lapsed liiguvad ühest toast teise. Neil on õigus olla elutoas või köögis või oma toas või rõdul ja kui ma just ei maga, siis ka minu magamistoas. Nad võivad külmkapist süüa võtta või küpsisepaki lahti teha. Isegi makarone keeta kui kõht on tühi. Nad võivad teetassiga diivanil telekat vaadata ja seal lebada või istuda või olla mispidi tahes. Nad võivad mu magamistoast pleedi tuua kui liiga jahe on. Nad võivad külalisi kutsuda ja külalisega koos pitsat teha. Nad võivad kõrvaklapid peas oma toas muusikat kuulata või arvutimänge mängida. Nad võivad sahtlist kääre ja liimi ja vildikaid otsida, kasutada printerit ja paberit. Nad võivad esikus oma tõukekat putitada või riiulist lugemiseks raamatu võtta. Nad ei pea luba küsima puhta käteräti võtmiseks või shampooni kasutamiseks.
Jube oleks päevi veeta ainult ühes toas diivanil olles. Ja iga asja jaoks luba küsides.
No kui oled külas, siis jah, loomulikult. Aga kui laps viibib kohustuslikus korras isa juures, siis selline piiramine, et isegi ringi liikuda võid ainult luba küsides.. No mis neid lapsi sinna üldse kutsuda siis?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No kui mees on hea/kohusetundlik isa- siis loomulikult jätaks lapsed tema juurde vajadusel.

Aga kui mees lastele süüa teha ei viitsi- pigem osta krõpse ja saiakesi, limonaadi peale ning nendega õppida ei viitsi. Lapsi koolipäevadel norm ajal magama ei saada ja hambaid pesta ei käse ning ilmale vastavalt riidesse ei pane??

Veel hullem, kui mees armastab sõpradega õhtuti kodus õllet juua ja suitsu teha elutoas- lapsed saadab samaljal magamistuppa-kästes neil seal vaikselt telekat vaadata ja lapsed võivad ainult vetsu minna?

Või veel hulleb, kui isa on vaimselt/füüsililiselt vägivalne laste suhtes?

Sellistel juhtudel tahavadki naised lapsi enda juurde- võib ka olla vastu pidi, tean juhust kus naise oli ebastabiilne ja mees võitles lapse endale. Sa ei saa olla rahulikult, kui tead et su lapsed on hooletuses/ei ole õnnelikud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kui mees on hea/kohusetundlik isa- siis loomulikult jätaks lapsed tema juurde vajadusel.

Aga kui mees lastele süüa teha ei viitsi- pigem osta krõpse ja saiakesi, limonaadi peale ning nendega õppida ei viitsi. Lapsi koolipäevadel norm ajal magama ei saada ja hambaid pesta ei käse ning ilmale vastavalt riidesse ei pane??

Veel hullem, kui mees armastab sõpradega õhtuti kodus õllet juua ja suitsu teha elutoas- lapsed saadab samaljal magamistuppa-kästes neil seal vaikselt telekat vaadata ja lapsed võivad ainult vetsu minna?

Sellistel juhtudel tahavadki naised lapsi enda juurde- võib ka olla vastu pidi, tean juhust kus naise oli ebastabiilne ja mees võitles lapse endale. Sa ei saa olla rahulikult, kui tead et su lapsed on hooletuses/ei ole õnnelikud.

Olen ise olukorras, kus kohus eelistab krim karistusega lähisuhtevägivallas isa, kes söödab lastele magusat, telekas käib öö läbi ja puhtusest pole juttugi. Lapsed haigena tuuakse mulla, kindaid ei kanta jne. Kohus ütleb selle peale, et iga vanem ise otsustab oma lastega olemise ajal kuidas lapsi kasvatab. Minust on kuvatud laste huvidega mittearvestav ema kes kolis 30km ja soovis lastele stabiilset ja turvalist keskkonda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ise olukorras, kus kohus eelistab krim karistusega lähisuhtevägivallas isa, kes söödab lastele magusat, telekas käib öö läbi ja puhtusest pole juttugi. Lapsed haigena tuuakse mulla, kindaid ei kanta jne. Kohus ütleb selle peale, et iga vanem ise otsustab oma lastega olemise ajal kuidas lapsi kasvatab. Minust on kuvatud laste huvidega mittearvestav ema kes kolis 30km ja soovis lastele stabiilset ja turvalist keskkonda.

aga miks te ometi valisite oma laste isaks sellise joodiku/vägivaldse/kriminaalse mehe?
oli äge elumees, lõbusad peod ja seltskonna hing? selleks on ta ka jäänud.
kui laste isa on tropp, siis peaks naine esmalt peeglisse vaatama ja endalt küsima, MIKS on mu laste isa selline?

Please wait...
Postitas:
Kägu

aga miks te ometi valisite oma laste isaks sellise joodiku/vägivaldse/kriminaalse mehe?

oli äge elumees, lõbusad peod ja seltskonna hing? selleks on ta ka jäänud.

kui laste isa on tropp, siis peaks naine esmalt peeglisse vaatama ja endalt küsima, MIKS on mu laste isa selline?

Ma ei saa su jutu eesmärgist aru. Kas sa üritad väita, et kui inimene on teinud vea ja saanud lapse(d) isaks sobimatu inimesega, siis peavad lapsed seetõttu kannatama? Kui inimene on oma veast aru saanud, siis teeb ta kõik, et lapsed saaksid elada turvaliselt.

Minu kogemus ütleb, et “tropi” valivad isaks kogemusteta või ise sarnases peremudelis kasvanud naised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa üritad väita, et kui inimene on teinud vea ja saanud lapse(d) isaks sobimatu inimesega, siis peavad lapsed seetõttu kannatama? Kui inimene on oma veast aru saanud, siis teeb ta kõik, et lapsed saaksid elada turvaliselt.

Minu kogemus ütleb, et “tropi” valivad isaks kogemusteta või ise sarnases peremudelis kasvanud naised.

vanemate patud nuheldakse laste kaela, see vana rahvatarkus juba
laps pärineb mõlemast vanemast ning lapsel on õigus tunda mõlemat vanemat. oma järeldused, kumb ja kui palju talle meeldib, teeb laps ise. ei ole nii, et ainult ema teab, kuidas asjad käima peavad, ka isal on õigus oma arvamusele ning lapse kasvatamisele. kurb muidugi, kui need arvamused on risti vastupidised, aga ei saa öelda, et emal on alati õigus ning isa eksib. on ka vastupidiseid näiteid, kus kanaema oma suure pühendumisega last lämmatab ning “hoolimatu” isa annab lapsele mingigi võimaluse elus asju proovida ja kogeda ning kui laps on pisavalt vana, siis laps hoiab pigem “hoolimatu” isa poole

Please wait...
Postitas:
Kägu

“Kui naised võivad lapsi tappa (abort), siis miks mehed ei või neid hüljata?”
D. Chappelle

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui inimene on teinud vea ja saanud lapse(d) isaks sobimatu inimesega, siis peavad lapsed seetõttu kannatama? Kui inimene on oma veast aru saanud, siis teeb ta kõik, et lapsed saaksid elada turvaliselt.

Ma arvan, et üks tahk, millele eelpoolkõnelenu üritas vihjata, on see, et me mõjutame inimesi, kellega me lävime. Mõjutame nende käitumist. Kui inimene aluguses ei paista tropp olema ja läheb aastid, enne kui tema vilets iseloom avaldub, siis võib tema viletsa iseloomu põhjuseks olla tema elukaaslane. Ei ole usutav, et halb inimene teeskleb aastaid head, et siis ikkagi sigatsema hakata.

Ja kui siis inimene on “oma veast” aru saanud, avastanud, et tema elukaaslane on muutunud tema või tema laste suhtes halvaks, kas ta siis teeb tõesti kõik, et lapsed saaks elada turvaliselt? Või lihtsalt otsustab, et tema pole süüdi ja kaaslane, kelle iseloomu rikkumises on ta kui mitte süüdi siis vähemalt peamine osaline, käigu kuradile. Tema end muutma ei hakka, elagu lapsed või teise vanemata ja rikutud arusaamisega toimivast suhtest ning perekonnast.

Minu kogemus ütleb, et ise sarnases peremudelis kasvanud naised ei vali oma laste isaks “troppi”, vaid kohtlevad oma kaasat oma kogemustest lähtuvalt sama moodi, nagu nende ema seda kodus nende isaga tegi. Teevad tast ise “tropi”. Isegi kui mees ei muutu “tropiks”, ei hakka olulisel määral jooma, ei muutu vägivaldseks, kui ta naise ära tüütab, saab ta need etteheited endale kraesse ikkagi. Selliste naiste jaoks on ka kord paari kuu tagant sõpradega mõne õlle võtmine alkoholism ja naisega mitte nõustumine vägivald.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma ei tea. Mul küll kodus lapsed liiguvad ühest toast teise. Neil on õigus olla elutoas või köögis või oma toas või rõdul ja kui ma just ei maga, siis ka minu magamistoas. Nad võivad külmkapist süüa võtta või küpsisepaki lahti teha. Isegi makarone keeta kui kõht on tühi. Nad võivad teetassiga diivanil telekat vaadata ja seal lebada või istuda või olla mispidi tahes. Nad võivad mu magamistoast pleedi tuua kui liiga jahe on. Nad võivad külalisi kutsuda ja külalisega koos pitsat teha. Nad võivad kõrvaklapid peas oma toas muusikat kuulata või arvutimänge mängida. Nad võivad sahtlist kääre ja liimi ja vildikaid otsida, kasutada printerit ja paberit. Nad võivad esikus oma tõukekat putitada või riiulist lugemiseks raamatu võtta. Nad ei pea luba küsima puhta käteräti võtmiseks või shampooni kasutamiseks.

Jube oleks päevi veeta ainult ühes toas diivanil olles. Ja iga asja jaoks luba küsides.

No kui oled külas, siis jah, loomulikult. Aga kui laps viibib kohustuslikus korras isa juures, siis selline piiramine, et isegi ringi liikuda võid ainult luba küsides.. No mis neid lapsi sinna üldse kutsuda siis?

Minu meelest on veidi mõlemal õigus. Mehe laps peab mehe kodus omama samu reegleid, mis omaks mehe ja uue naise laps. Teatud piirid siiski on ju igas peres ka oma lastega. Minul on näiteks minu enda lastega piirid, et ema-isa magamistuppa oma asju laiali ei jäeta, sealses voodis jumal-teab-kus-istutud riietega ei keerelda ja voodit mustaks ei tehta. Ja mida edasi, seda rohkem räägin lastele, et inimestel on vaja ka oma privaatset ruumi. Näiteks ma ei luba lugeda, mida ma perekooli kirjutan, sest nad ei tea konteksti ja võivad tekstist täiesti vale järelduse teha ning päris kõike ma ka ei arva, et nad peaksid teadma. Privaatne ruum tähendab, et on sahtlid ja kapid teismelistel lastel, kuhu mina kallale ei lähe ja ootan vastutasuks, et nemad minu teatud sahtlitesse ei roni. Mul ei ole vaja, et teismeline minu vibraatorite, sahtlisse kirjutatud luuletuste, läbipaistvate aluspükste, enda tarbeks ära peidetud kommide jms. keskel sobraks. Seega ka oma isiklikest lastest eeldan, et nad ei tule igale poole sobrama ning vastu ei sobra nende sahtlites, mis on kokku lepitud kui privaatne ala. Samuti ma ei luba elutoa diivanil lastel süüa, seni, kuni nad ei märka ise veel sodi ja vabatahtlikult ise seda ära ei korista.

Kui see uus naine ka oma lapsele sellised reeglid kehtestab, siis on ok, siis ongi see tema stiil pereeluks, mees on sellise endale kaaslaseks valinud ja midagi teha seal ei ole. Aga kui mehe lapsele kehtivad ühed reeglid ja ühisele lapsele teised, siis on küll mehest inetu ühte oma isiklikest lastest vähemväärtuslikuna kohelda. Mees saab reguleerida seda kolides kohta, kus lapsed saavad võrdselt koheldud, kui võõrasema on õel, kolid selle võõrasema juurest ära.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui see uus naine ka oma lapsele sellised reeglid kehtestab, siis on ok, siis ongi see tema stiil pereeluks, mees on sellise endale kaaslaseks valinud ja midagi teha seal ei ole. Aga kui mehe lapsele kehtivad ühed reeglid ja ühisele lapsele teised, siis on küll mehest inetu ühte oma isiklikest lastest vähemväärtuslikuna kohelda. Mees saab reguleerida seda kolides kohta, kus lapsed saavad võrdselt koheldud, kui võõrasema on õel, kolid selle võõrasema juurest ära.

No see nüüd ka õige ei ole, et mees peab uut kaaslast valima eksi tõekspidamiste järgi. Mees peab kohtlema omi lapsi võrdselt, kuid arvestama ühtlasi ka nii laste emade erinevate tõekspidamistega, kui ka oma hetke elukaaslase seatud piiridega. Ta ei ole täiesti vaba oma toimingutes. Ta on uues suhtes, peab arvestama sellega tekkinud piirangutega. Eks ei saa kohustada uut naist oma ja mehe last võrdselt kohtlema. Eriti kui mees on elatistega vaeseks tehtud ja majapidamine uue naise ülalpidada. Kõik mida mehele teete, peegeldub mingil määral ka selles, kuidas teie last koheldakse, kuni too mehe juures külas on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No see nüüd ka õige ei ole, et mees peab uut kaaslast valima eksi tõekspidamiste järgi. Mees peab kohtlema omi lapsi võrdselt, kuid arvestama ühtlasi ka nii laste emade erinevate tõekspidamistega, kui ka oma hetke elukaaslase seatud piiridega. Ta ei ole täiesti vaba oma toimingutes. Ta on uues suhtes, peab arvestama sellega tekkinud piirangutega. Eks ei saa kohustada uut naist oma ja mehe last võrdselt kohtlema. Eriti kui mees on elatistega vaeseks tehtud ja majapidamine uue naise ülalpidada. Kõik mida mehele teete, peegeldub mingil määral ka selles, kuidas teie last koheldakse, kuni too mehe juures külas on.

See naine ju ei asunud pimesi koosellu, vaid teadis, et mehel on laps. Seega ka see naine siiski ei ole vaba oma valikutes vaid teadis enne kokku kolimist juba, et tema pere liikmeks saab ka üks laps ja sellel lapsel on samad õigused mis ikka lastel peredes on. Lastega inimesega koos elama asudes ei asu sa koos elama vaid ühe inimesega vaid rohkematega ja sa tead seda ette.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No see nüüd ka õige ei ole, et mees peab uut kaaslast valima eksi tõekspidamiste järgi.

Ja, muuseas ma üldse ei ütelnud, et eksi tõekspidamiste järgi peab uue kaaslase valima. Hoopis vastupidi. Igas kodus peavad olema omad reeglid. AGA need reeglid peavad kõigile pere lastele olema ühe kodu piires samasugused. Seega teises kodus on teistsugused reeglid, aga ka seal on kõigile lastele need reeglid ühised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

AGA need reeglid peavad kõigile pere lastele olema samasugused.

Ega sa kogemata taha väidelda selle üle, mis on pere ja millised lapsed kuuluvad perekonda? Alustaks näiteks Perehüvitiste seaduse §26 lõige (2) mõttest. Kas need lapsed on ikka terve pere liikmed või hoopis mehe külalised. Kas oma pere lastele ja külalistele võivad kehtida erinevad reeglid ja nõudmised? Või sõltub pere koosseis sellest, kuidas lahutatud naisele parajasti kasulik on.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )

Esileht Pereelu ja suhted Artikkel Eesti Ekspressis – mees võitles ja sai oma lapse endale