Esileht Tööelu, raha ja seadused. Artiklite honorarid

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Artiklite honorarid

Postitas:

Küsin sellise küsimuse, kas keegi on tootnud artiklit või sisu kuskile veebiväljaandesse, pean silmas Delfi, Õhtuleht, Postimees vms.

Kuidas läbi rääkida, kui on kvaliteetne sisu ja nad panevad selle artikli tasuliseks?
Kas see on honorar või on see protsent ostetud artiklite kohta?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seal on honorarid vahemikus 25-35 eurot loo eest.
Paberväljaandes on honorariga paremad lood, veebis on küll selline seis, et kirjutad sinna hobi korras rohkem, veebis mõnel juhul tahavad üldse, et tasuta teeksid.

Eks oleneb ka sellest, mis lugu ja kuhu rubriiki. Erinevatel osakondadel on erinevad honorarifondid, aga lugemise kordade pealt sa küll mingit lisatasu ei saa.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.11 23:57; 15.11 09:58; 15.11 10:11; 17.11 20:42; 20.11 23:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ajakirjadesse saadetud artiklite eest olen saanud üle 100 euro.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen Eesti Naisesse paar pikemat artiklit kirjutanud ja tasu oli mõned aastad tagasi alla 100 eur, äkki 80 või nii? Kui arvestada eeltööd ja kirjutamise aega ja kõike sellega seonduvat, siis tunnitasu tuli ikka päris nigel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb väljaandjast ja artiklist. Saab vabalt 100-150€

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, nii väikesed honorarid. Aga mõni ju lausa elatub sellest, kas nemad saavad siis rohkem?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, nii väikesed honorarid. Aga mõni ju lausa elatub sellest, kas nemad saavad siis rohkem?

Kui on nö palgaline ajakirjanik, töölepinguga, siis temal on nagunii mingi kindel kuutasu garanteeritud – võimalik, et on mingid miinimumnumbrid, palju peab artikleid tootma jne. Võib olla ka, et “palgalised” ajakirjanikud teenivad mingi osa klikkide pealt – st üks asi on tasu konkreetse artikli eest, teine asi siis skandaalse pealkirja eest, mis paneb inimesi artiklit avama 😀

Aga kirjutataksegi palju ja seepärast igasugust pahna kirjutataksegi. Ühest teemast tehakse 5 erinevat lugu. Täiendatakse olemasolevaid lugusid paari tunni möödudes jne.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, nii väikesed honorarid. Aga mõni ju lausa elatub sellest, kas nemad saavad siis rohkem?

Kui on nö palgaline ajakirjanik, töölepinguga, siis temal on nagunii mingi kindel kuutasu garanteeritud – võimalik, et on mingid miinimumnumbrid, palju peab artikleid tootma jne. Võib olla ka, et “palgalised” ajakirjanikud teenivad mingi osa klikkide pealt – st üks asi on tasu konkreetse artikli eest, teine asi siis skandaalse pealkirja eest, mis paneb inimesi artiklit avama ????

Aga kirjutataksegi palju ja seepärast igasugust pahna kirjutataksegi. Ühest teemast tehakse 5 erinevat lugu. Täiendatakse olemasolevaid lugusid paari tunni möödudes jne.

90ndate lõpul üleriigilises uudistelehes ei olnud mingeid miinimumnumbreid. Iga päev tegid 1-3 lugu, leht tuli “täis teha” igal juhul. Harva, kui mõni päev jäi vahele, aga sel juhul töötasid mingi pikema loo kallal. Palk oli tolle aja kohta hea, kõrgharitud reporteril 7000 krooni. Siis ei olnud muidugi veel klikimeediat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb väljaandjast ja artiklist. Saab vabalt 100-150€

Jutt on VEEBIs ilmuvatest lugudest, nende eest ei maksta 100 ja 150 euroseid honorare.

Trükimeedias on tõesti teised hinnad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.11 23:57; 15.11 09:58; 15.11 10:11; 17.11 20:42; 20.11 23:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, nii väikesed honorarid. Aga mõni ju lausa elatub sellest, kas nemad saavad siis rohkem?

Ei teagi ausaltöeldes selliseid, kes elatuksid sellest, et on vabakutselised ja kirjutavad artikleid. Kõikide jaoks on niisugune lugude kirjutamine pigem väike lisaots ja põhiraha tuleb mujalt. Kiviräha mastaapi tüübil, kellel on oma kolumn, tema saab loo eest rohkem (aga tuletan meelde, et seegi ei ilmu vaid veebis, aga ka trükitud ajalehes) kuid temagi teeb lisaks veel raadiosaadet, kirjutab tellimise peale reklaamtekste jms.

Kõikidel, kes ei ole mõnes meediaväljaandes palgal, on põhisissetulek siiski midagi muud. Tõlkimine, suhtekorraldus, raamatute toimetamine vms. Kui oled palgal, siis on sul kuupalk nagu igal teiselgi palgatöötajal, aga on ka kohustusi rohkem, veebis on töötajatel palgad kõige madalamad ja neil on ka normid. Mina viimati kuulsin, et neil on norm 8 lugu päevas. Sealt siis tulevadki veebi igasugused viierealised nupukesed. Mõned usinamad palgalised teevad veebi 20 lugu päevas (kui on mingi pommuudis ja sellest treitakse järjest uusi nupukesi), aga ega toimetusevälise kirjutaja käest ei telli keegi iial niisuguses mahus kaastöid.

Mina teen regulaarselt ühele ajakirjale ühte rubriiki (ei ole pikk artikkel, kedagi intervjueerima ei pea) selle eest on honorar 50 netos, varem kirjutasin ka ERR portaali mõnikord, seal oli alguses 10, hiljem maksti lausa 25, aga ega see tänaseks on jäänud sinna 25-35 kanti. Sama on Delfis, Postimehes. Veebilood on odavamad ja mõnes kohas tahetakse neid lausa tasuta, olen kuulnud et näiteks Äripäev on selline, kus arvamusloo eest ei maksta. Kirjuta, kui tahad, iga lugu nad ei avalda, aga raha ka ei maksa. ma ei tea seda, kas nad on selle ära muutnud või mitte, aga nii on olnud.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.11 23:57; 15.11 09:58; 15.11 10:11; 17.11 20:42; 20.11 23:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äripäevas tõesti arvamusloo eest ei maksta. Üldiselt arvaja esindab ka iseennast, see on tema võimalus end tutvustada ja turundada sihtgrupile. Samamoodi Äripäevas väga harva makstakse lektoritele konverentsidel, kuna lektor esindab kas oma ettevõtet või mingid enda jaoks vajalikku teemat, saalis on aga sihtgrupp. Küll aga makstakse seal toimetuse enda poolt tellitud lugude kaasautoritele, sisuturunduslugude tegijatele – 80-120 eurot, olenevalt loo pikkusest ja tootest, kuhu see läheb – muidugi põhikoha väärtuses tasu saamiseks peaks väga palju kirjutama. Online uudiste normi ei ole, klikkide pealt lisaraha ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegutsen juba ligi 10 aastat vabakutselise ajakirjaniku ja toimetajana. Teen kaastööd kõigi siinnimetatud väljaannetega, pluss veel mõned lisaks. Sellistest numbritest nagu siin läbi käinud, ei tea küll midagi. Makstakse palju rohkem. Tingimus on aga see, et väljaanne saab minult kokkulepitud ajal valmis loo, mida ei pea keegi hakkama ümber kirjutama. See tähendab, et lugu on kokkulepitud teemal. Lool on just selle väljaandega sobiv stiil, haarav lead, pealkiri normaalne, ülesehitus ja struktuur loogilised ning lugu ise ladus. Lisaks on olemas loo liigendused nagu sidebar, graafikumaterjalid. Mõned tellivad ka loo koos pildiga, teen siis ka pildid. Eeldatakse, et loo tegija on võimeline tegutsema ja mõtlema iseseisvalt ning et tal on lai allikatering. Eeldatakse üldjuhul ka seda, et loo kirjutaja saab esitada arve, honoraridega jahmerdamine on vajumas ajaloohämarusse.
Kirjutamisetöö ei hõlma vaid ajakirjandusväljaandeid, vaid aitan kõiki, kellel on vaja kirjutamiseabi. Mul ei ole vahet, kas kirjutada lugu ajakirja, ajalehte, blogisse, kliendiajakirja või luua tekstid kodulehele. Enamik vabakutselisi tegutseb niimoodi. Tööd sellel alal on väga-väga palju, sest mõtlemisvõimelised ja kalendrit tundvad iseseisvad kirjutajad on hästi hinnas.

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 15:57; 20.11 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Makstakse palju rohkem.

Kui sa esitad arve, siis ongi summa suurem. Siin on jutt siiski veebi netoHONORARidest, mitte sellest, et sa teed pildid ja loo ja siis esitad arve.

Kena muidugi, et sa ennast mingiks kirjutamisjumaluseks pead, samas arvates, et teised kõik on mingid laisad ja lollid, kelle lugusid peab ümber kirjutama, kes ei tea, mis on sidebar ja kes ei suuda mõelda iseseisvalt.

Aga lõppude lõpuks sa siiski tunnistad seda, et sa kirjutad igale poole, st suur osa su tekstidest on hoopis sisuturundus, reklaamtekst. Kui sa teeksid kaastöid ÜKSNES ajakirjanduslikele väljaannetele, seejuures sisuturunduslikke tekste arvestamata, siis on väheusutav, et sa vaid sellest piisava igakuise teenistuse saaksid.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.11 23:57; 15.11 09:58; 15.11 10:11; 17.11 20:42; 20.11 23:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Makstakse palju rohkem.

Kui sa esitad arve, siis ongi summa suurem. Siin on jutt siiski veebi netoHONORARidest, mitte sellest, et sa teed pildid ja loo ja siis esitad arve.

Kena muidugi, et sa ennast mingiks kirjutamisjumaluseks pead, samas arvates, et teised kõik on mingid laisad ja lollid, kelle lugusid peab ümber kirjutama, kes ei tea, mis on sidebar ja kes ei suuda mõelda iseseisvalt.

Aga lõppude lõpuks sa siiski tunnistad seda, et sa kirjutad igale poole, st suur osa su tekstidest on hoopis sisuturundus, reklaamtekst. Kui sa teeksid kaastöid ÜKSNES ajakirjanduslikele väljaannetele, seejuures sisuturunduslikke tekste arvestamata, siis on väheusutav, et sa vaid sellest piisava igakuise teenistuse saaksid.

Ehh, võta vabalt. Tee ka mõni sisuturundusots ja ei pea tampima 10 euroseid lugusid. Tuju läheb ka rõõmsamaks, kui oma töö eest vähe rohkem teenid.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 15:57; 20.11 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehh, võta vabalt. Tee ka mõni sisuturundusots ja ei pea tampima 10 euroseid lugusid. Tuju läheb ka rõõmsamaks, kui oma töö eest vähe rohkem teenid.

Sisuturundusartikkel on siiski pigem nagu prostitutsioon. Õnneks ma saan rahulikult valida, mida ja kui palju ma kirjutan ega pea tellija pilli järgi tantsima. Ma ei tee ka fotosid ja kui aus olla, siis ma ka ei viitsi kedagi intervjueerida. Kui ma midagi niisugust teen, siis korralikult aga sel juhul ma küsin ka korralikuma summa ja võtan kaasa fotograafi, mitte ei võimle ise. Aga point pole selles. Artikleid ma kirjutan mõnikord ja just selliseid, mille kohta teemaalgataja küsis.

Ta küsis veebiartikli honorari kohta, sa tuled kilkama hoopis teise kaliibri teemaga, kus sa teed sisuturundust, ise veel fotod juurde, esitad arve jne. Ma võin ka arveid esitada, aga kui on valida, kas mulle makstakse artikli eest honorar või ma hakkan arvet saatma, siis ma eelistan honorari. Mul on kindlad kohad, kuhu teen, andmed seal olemas, minul vähem sebimist ja lõpuks maksud sellelt pean nagunii maksma.

Meediaväljaande toimetustel on selline asi nagu honorarifond. Igal osakonnal võib see olla pisut erinev. Toimetuse huvi on see, et oleks erinevaid autoreid ja et kogu honoraripott ei läheks ühe kirjutaja taskusse. Enamvähem mingi summa on igas osakonnas välja kujunenud erinevas formaadis loo eest. Veebis on keskmine loo hind 35€. Võib olla veidi vähem, veidi rohkem, aga pole küll kuulnud, et see üle 100 euro oleks. Veebi tellitakse pigem lühemaid ja palju, sellest tulebki erinevus.

Aga no mis ma seletan, sa ju nagu orkester, küllap tead isegi. Tahtsid lihtsalt pisut hiilata, tubli oled. 🙂

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.11 23:57; 15.11 09:58; 15.11 10:11; 17.11 20:42; 20.11 23:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lool on just selle väljaandega sobiv stiil, haarav lead, pealkiri normaalne, ülesehitus ja struktuur loogilised ning lugu ise ladus.

ilmselt oled tõesti kirjutamisjumalus, sest minu kogemuse põhjal on pigem igal ajakirjanikul omaenda stiil ja see kumab paratamatult läbi isegi siis kui nad üritavad mingit “väljaande stiili” viljeleda. lauseehitus, autorile omased väljendid jne, ka erialases kirjanduses.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kirjutanud ajakirjadesse kodu ja laste teemadel lugusid, mõned neist paralleelselt ka veebis üleval. Hind sõltub artikli keerukusest, teemast, pikkusest jne. On makstud vahemikus 30-150 eur. Enamasti lood sellise keskmise pikkusega (väike uurimus, mõned allikad) lood nii 60-90 eur vahel. Kui hulgi ei tooda, sellest tõesti ei ela ära. Pigem oma hobiks ja väikeseks lisasissetulekuks. Kirjutamine ise pole nii ajakulukas, aga materjalid, inimestelt info, vahel fotod jne, kõik võtab ka üsna palju aega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äripäevas pigem jah ei maksta. SEST, kaudselt teevad autorid endale ise sisuturundust.
Advokaadid,juristid, finantsnõustajad, kinnisvarategelased jne…
Seepärast on muutunud ka ÄP täiega mõttetuks. Sisuliselt sisuturunduse ajakiri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Artiklite honorarid