Esileht Ilu ja tervis Arutame spiraalide teemal: mis on vaskspiraali ja mis on hormoonspiraali plussid-miinused?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Arutame spiraalide teemal: mis on vaskspiraali ja mis on hormoonspiraali plussid-miinused?

Postitas:

Hei,
viimasest keisrist möödas 1,5 kuud ja vaja mõelda rasestumisvastasele vahendile. Olen kaks last järjest saanud ja mõlemad kahjuks keisriga (med. põhjused).
Kolmandat last kohe kindlasti praegu ei taha. Heal juhul 10 aasta pärast.

Tablette ma ei soovi. Suukaudne hormoon ja tülikas kah meeles pidada.

Arst soovitab väga-väga hormoonspiraali.
Mina vaskspiraali poolt.

Mis on plussid-miinused?

Toon välja arsti toodud arvamused:

vaskspiraal:
-suurem tõenäosus rasestuda (mu enda õde sünnitas just spiraaliga lapse)
-väidetavalt tekitab pikemad ja vererohkemad menstruatsioonid
+esimesel sünnitusjärgsel aastal tasuta

hormoonspiraal:
-väga kallis (175 eurot vist vms)
-ikkagi HORMOON ja see võib tekitada kaalutõusu ja aknet
+väga efektiivne ehk rasestumisvastane mõju 99,9%

mis on teie kogemused ja arvamused?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 19:25; 01.03 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu s6branna v2idab, et kuldspiraal on veel k6ige parem,,,ei tea pole ise kasutanud yhtegi,,aga plaanin panna ja proovin seda kuldspiraali.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hormoonspiraaliga pidid päevad lühemaks/verevaesemaks või isegi ära jääma. Kallis on küll aga kui mõelda siis tegelikult teenib juba u aastaga tasa (muidu läheks see raha sidemete ja kaitsevahendite ostmiseks).
Vaskspiraali ei usalda, sest mitmed tuttavad on sellega rasedaks jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval on lisaks vaskspiraalile olemas ka mitu teist varianti.

Ise lasen panna hõbespiraali kuna see on tervisele kõige parem. Hormoonspiraali ei taha enam kuna hormoonid on organismile ikka liig mis liig, löövad kõik sassi.

Mis puutub rasetumise võimalusse siis seda on IGA vahendiga. Enda tutvskonnas pole ühtegi tavalise spiraali last küll aga 2 Mirena beebit:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

peale keisrit pannakse alles 6 kuu pärast.ja kuni lapse aastaseks saamiseni on vaskspiraal tasuta ja mõtlesin seda proovida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on hormoonspiraal.
Hormoonspiraal ei põhjusta kaalutõusu, sest hormooni mõju on lokaalne(st ainult emakale), mitte nagu süsteemselt mõjuvad rasestumisvastased hormoontabletid.
Kui üheks hormoonspiraali plussiks loetaakse, et päevad kaovad enamusel üldse ära, siis minul kestavad päevad nüüd 3-5päeva asemel üle nädala aja. Ja peale spiraali panekut oli 6kuud pidev määrimine. Ma olin juba valmis spiraali välja võtma, sest oli suvi ja ei ole meeldiv 30*c palavusega \”paber püksis\”elama. Ja mis seksuaalelu sul ka sai olla, kuigi see ju selle asja mõte oligi.
Ma siiani kahetsen, et lasin hormoonspiraali panna. Võib-olla olen lihtsalt see inimene, kellel hormoonspiraal ei sobi.
Seega kokkuvõtteks: kaalutõusu ära karda, aga osad inimesed saavad kasu asemele \”kalli\” igakuise ebamugavuse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul on hormoonspiraal.
Hormoonspiraal ei põhjusta kaalutõusu, sest hormooni mõju on lokaalne(st ainult emakale), mitte nagu süsteemselt mõjuvad rasestumisvastased hormoontabletid.
Kui üheks hormoonspiraali plussiks loetaakse, et päevad kaovad enamusel üldse ära, siis minul kestavad päevad nüüd 3-5päeva asemel üle nädala aja. Ja peale spiraali panekut oli 6kuud pidev määrimine. Ma olin juba valmis spiraali välja võtma, sest oli suvi ja ei ole meeldiv 30*c palavusega \”paber püksis\”elama. Ja mis seksuaalelu sul ka sai olla, kuigi see ju selle asja mõte oligi.
Ma siiani kahetsen, et lasin hormoonspiraali panna. Võib-olla olen lihtsalt see inimene, kellel hormoonspiraal ei sobi.
Seega kokkuvõtteks: kaalutõusu ära karda, aga osad inimesed saavad kasu asemele \”kalli\” igakuise ebamugavuse.[/tsitaat]

Aga kas sul vaskspiraal on olnud?

Mõni kord pannakse spiraal valesti ka. Sellest äkki valulik panemine ja muud probleemid. Tean naist, kellel pandi spiraal (tol ajal oli ainult vaske saada) niimoodi, et see oli emaka seina sisse torgatud. Lipsti jäi rasedaks. Pärast opereeriti spiraal välja. Läbi kõhu nagu keisri puhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen kasutanud mõlemat ja tagantjärgi nean oma lollust , et kannatasin vaskspiraali tõttu pea 10.a. nii vererohkeid ja pikki päevi, ma ainult menstrueerisin ja käisin öine side jalgade vahel ringi. hormooniga kadusid päevad ära, ei mingit muret reisimisel või suvel ujumisega. Kaalu tõusu ei ole ja aknet ka mitte, seksiisu vaid tõusis mehe rõõmuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa tevise rbriiki ei tahtnud seda temat teha??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele käole: moderaator ise on selle teema siia millegi pärast tõstnud. Minu meelest peaks ka see tervise teema all olema!
(olen teemaalgataja)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.02 19:25; 01.03 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitavas rubriigis on tõesti see teema 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas kellelgi veel on kogemusi kuld- või hõbespiraaliga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hormoonspiraali suureks plussiks võiksin tuua olematud või minimaalse veritsusega päevad. Pesukaitsmega saab vabalt hakkama, kuigi viimasel korral oli üldse nii, et hommikul ärgates nägin pühkides roosakat varju ja see oli ka kõik. Mirena olnud nüüdseks sisuliselt 5 kuud.

Hind oli soolane, kuid see 156,69¤ (50% soodusega retseptil, aga ilma ei saa nagunii) tasub ennast väga ära. Kui see 5 aastat sees on, siis tuleb ühe kuu maksumuseks ~2,5¤…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mirenaga määris minu meelest seni, kuni välja lasin võtta – 8 kuud. Päevad lisaks sellele. Jubedalt ajas higistama ja higi haises kohutavalt. Tekkis akne. Need kaks asja ei kadunud ka siis, kui spiraali eemaldada lasin. Nüüdseks 10 a möödas, asi hakkab paranema. Tujukas olin – nutma ajas. Oeh, sõnaga proovitud, enam iial ei soovi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan juba teist hormoonspiraali. Väga rahul. Olnud on ka vaskspiraal, aga siis veritsesin nagu tomat omas mahlas. Mirenaga korra määrib ja kogu lugu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on juba viies vaskspiraal ja mingeid jamasid sellega pole olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, mis asi on Mirena? Hormoonspiraal?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vabandust, mis asi on Mirena? Hormoonspiraal?[/tsitaat]
Mirena=hormoonspiraal!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu on Mirena ja kogun raha, et järgmine panna lasta, sest kasutusaeg on mööda saanud.

Minu jaoks ülimugav, päevad kadusid paari esimese kuu jooksul ja juba aastaid pole neid olnud. Kuna mul olid menstruatsioonid vererohked ja pikalt kestad, siis hoian Mirenaga kõvasti raha kokku sest sidemetele ja tampoonidele ei pea kulutama.

Olen kasutanud varem ka vaskspiraali, just samuti sai tasuta aasta jooksul peale sünnitust lastud panna. Tavaliselt seda neile ei soovitata, kellel vererohked menstruatsioonid.
Eks oligi nii, et tundus, et jooksen verest tühjaks. Päevad kestsid nädala ja enamus aega ikka tampoon + side. Nii et ei sobinud mulle, aga samas sai tasuta ja selle kasutamise ajal ma ei rasestunud ka, nii et ikkagi oli tõhus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen enda vaskspiraalist lausa vaimustuses, ausalt. Muidu olid päevad pikad ja uputasid metsikult+ suured kõhuvalud. Peale seda,kui lasin vaskspiraali panna on kõhuvalud kadunud, päevad kestavad 3 -4 päeva, varasema 5-7 asemel. Veritsus on ka selline, et esimesel ja viimasel päeval piisab pesukaitsmetest. Aga noh, inimesed ja kogemused on erinevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

juba teine vaskspiraal on ja väga ok.Ei ole mingeid vaevusi see tekitanud ja päevade vereeritus ja kestus on samasugune kui enne spiraali paigaldust. Ma ka ei poolda igasugust hormonaalse tasakaalu rikkumist organismis. Milleks kurja välja kutsuda, hilisemas eas ei jõua end ära kiruda kui juba kroonilised hormonaalhäiretest tingitud haigused küljes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas spiraaliga tampooni tohib/saab kasutada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see vahendi sobivus on ikka väga individuaalne. Otsustasin pärast sünnitust vaskspiraali kasuks, kuna ei soovinud lisahormoone kehasse. See võimalus, et päevad muutuvad vererohkemaks ja pikemaks, küll alguses veidi hirmutas, aga otsustasin ikkagi proovida ja jäin rahule.

Päevi see ei pikendanud ega muutunud vererohkemaks (need on mul koguaeg nagunii umbes nädalased olnud) ja rasestumisvastast ülesannet täitis ka kenasti. Paigaldamise järgselt oli umbes kuu aega aeg-ajalt alakõhus valusid (käisin isegi korra ultrahelis kontrollimas, kas see ikka õigesti asetseb), aga välja ei võtnud ning valud kadusid.

Spiraaliga saab tampooni kindlasti kasutada. Mis tohtimisse puutub, siis keegi ei öelnud mulle, et ei tohi ning infolehelt seda ka välja ei lugenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hormoonspiraali kohta leiab rohkem infot siit:
http://www.meelespea.net/ee/kontratseptsioon/meetodid/6

Vaskspiraali kohta siit:
http://www.meelespea.net/ee/kontratseptsioon/meetodid/7

Hormoonspriaali hind võib algul küll ehmatav tunduda, aga kui arvestada, et see kaitseb sind 5 aastat, siis jagades hinna 5*12 ehk 60 kuu peale tuleb hind ühe kuu kohta väga mõistlik, odavam kui enamus pille, plaastreid, rõngaid või pidev kondoomi ostmine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on hormoonspiraal ja läheb 3 aasta ja no ei ole rahul. Algul oli köht veidralt punnis, siis segane veritsemine siis kohutavad punnid kaelal näol pole kunagi midagi sellist olnud. Nüüd lasen eemaldada, no ei tunne end hästi. Viimasel ajal kipub seen kimbutama. Paigaldasin puhtalt vererohkete ja pikkade päevade pärast, ok neid mul pole a 5 päeva määrimist ikka tuleb kuus ära 🙂 samas enamik ikka kiidab 🙂 Ja kaal töusis ka kuid ma ei julge parraleele tömmata, sest paksuks sööme end ikka ise 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oleks suvel saanud Mirenaga täis 3a. Võtsin ta välja teisipäeval. Eelpoolkirjeldatud hädadest olid mul punnid (teistsugused kui tavalised akne punnid), segane veritsemine – mis kohati nagu oli tsüklis ja kohati väga kaootiline – tujumuutused (emotsionaalsus), libiido langus,oli segaseid kõhuvalusid. Peamine aga, mille pärast eemaldada lasin – mu juuste olukord muutus kohutavaks. Nad on mul olnud viletsad kogu aeg, aga nüüd on nadolnud 3a järjest lahti, elutud ja nirud. Proovin, kas nüüd läheb olukord paremaks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kaks korda kasutanud Nova-T spiraali. Kummalgi korral oli see sees 4 aastat.
Nüüd olen umbes 6 kuud kasutanud kondoome. Päevad olid suhteliselt tavapärased spiraaliga, võibolla natuke pikemad ning kõhuvalu veidi suurem. Hiljuti sain teada, et Nova-T vaskspiraal sisaldab ka hõbedat. Olen mõeldnud, et kuan mu organism ei ole kunagi hõbedat kannatanud (kõrvad lähevad kohe mädanema), et siis ehk see põhjustaski veidi tugevamat kõhuvalu ja natuke pikemaid päevi.
Nüüd kavatsen lasta panna vase-kullasegu spiraali. Loodan, et siis ehk enam kõht ei valuta ja päevad muutuvad lühemaks, kuna minu organism talub kulda väga hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen vaskspiraali kasutanud vahelduva eduga 19a.olin rahul kuni siiani,mil jäin rasedaks:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaskspiraaliga on päevad vahest vererohkemad olnud vahest jälle vähem. Seega see pole reegel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Praegu on Mirena ja kogun raha, et järgmine panna lasta, sest kasutusaeg on mööda saanud.

Minu jaoks ülimugav, päevad kadusid paari esimese kuu jooksul ja juba aastaid pole neid olnud. Kuna mul olid menstruatsioonid vererohked ja pikalt kestad, siis hoian Mirenaga kõvasti raha kokku sest sidemetele ja tampoonidele ei pea kulutama.

Olen kasutanud varem ka vaskspiraali, just samuti sai tasuta aasta jooksul peale sünnitust lastud panna. Tavaliselt seda neile ei soovitata, kellel vererohked menstruatsioonid.
Eks oligi nii, et tundus, et jooksen verest tühjaks. Päevad kestsid nädala ja enamus aega ikka tampoon + side. Nii et ei sobinud mulle, aga samas sai tasuta ja selle kasutamise ajal ma ei rasestunud ka, nii et ikkagi oli tõhus.[/tsitaat]

Umbes-täpselt nagu mul. On olnud 2 vaskspiraali, meeletud kõhuvalud päevade ajal ja \”kallas\” 7 päeva jutti, ka kõige paksemad öösidemed olid paari tunniga täis, tampooni kasutada ei saanud, sest oli valus ja ebamugav. Nüüd aasta Mirena, paradiis täielik, 2 kuud olid päevad 3-4 päeva ja praktiliselt olematu veritsusega, mõni kuu veel tsipa määris ja siis oli kõik. Viimased 7-8 kuud täiesti päevadeta, ei valusid, ei muud. Aknet ka pole. Rahaliselt olen vist ka juba tasa teinud kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Ilu ja tervis Arutame spiraalide teemal: mis on vaskspiraali ja mis on hormoonspiraali plussid-miinused?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.