Esileht Koroonaviirus COVID-19 Arutelu teema

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Arutelu teema

Postitas:
Kägu

Loen teemat, kus meditsiiniõed kirjeldavad olukorda haiglates, sellest võib ka igapäevaselt kuulda meediavahendusel. Olukord ongi ebainimlik ja raske ja ma olen nii tänulik, et on olemas nii ennastsalgavaid inimesi kui seda on meie meditsiinitöötajad.

Ja sellest hoolimata mõistan ka inimesi, kes ei soovi end vaktsineerida. Inimesi, kes astuvad välja vabaduse eest ise enda tervise ja keha üle otsustada ja keda hinnatakse vaid üksikute kodanike järgi, kes kannavad vihaõhutavaid loosungeid või püüavad haiglatesse sisse murda.

On ju palju räägitud ka abordi teemal – naise võimalusest ise oma keha üle otsustada. Ilmselgelt on olukorrad praegusega  erinevad, kuid põhimõte tegelikult ju sama. Miks kehtib puutumatus vaid valitud teemade puhul?

Mul tekib küsimus – miks ikkagi peetakse vaksineerimist ainsaks võimalikuks abivahendiks? Tean vaksineerimata inimesi, kes järgivad kõiki reegleid – kannavad maski, desinfitseerivad käsi, turgutavad oma immuunsust looduslike preparaatidega, on kontaktid ka reaalselt miinimumini viinud – ja pole siiani haigestunud.  Siiani testiti koolides vaksineerimata õpetajaid, kes on vähemalt saanud kindlustunde oma nakkusohtlikuse suhtes, kui vaksineeritud õpetajaid ei testita ning on levitanud viirust ka enda teadmata.

Kui meil on loodud võimalus kiirtestimiseks, siis miks seda ei ole laiendatud kõigile? Olukord riigis ja haiglates on hull, miks ei ole käiku lastud kõige lihtsamat ja loogilisemat varianti – testi? Ainus valik on justkui vaktsiin, mida ilmselgelt kogu elanikkond ei ole valmis tegema. Tõele au andes kardan, et praegune pressuur võtab ka viimase usalduse vaktsiinide vastu, ka inimestel, keda oodatakse tõhustusdoosidele.

 

 

+6
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tõesti saab aborti kuni sünnituseni teha?

Ära aruta, sa ei oska. Tavaline äraleierdatud antivaxxer.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu kiidetud kiirtest valetab umbes 50% juhtudest. Mis kasu sellest on. Mina jälle ei saa aru, mis testimise jutt käib, mida see annab. Kuni testi ei võta oskaja inimene laborivahenditega, ei näita test mitte midagi.

Vaktsineerimine ongi ainus tee.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ei levitata infot mida/kuidas toimida pärast nakatumist kodus, millega/kuidas ravida, et ei jõuaks haiglasse?

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu kiidetud kiirtest valetab umbes 50% juhtudest. Mis kasu sellest on. Mina jälle ei saa aru, mis testimise jutt käib, mida see annab. Kuni testi ei võta oskaja inimene laborivahenditega, ei näita test mitte midagi. Vaktsineerimine ongi ainus tee.

kuidas see lastel sulatõtt näitab, et valitsus Kõlvarti mõistuspärase otsuse maha tampis ja lapsed ikka kooli sunnib?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu kiidetud kiirtest valetab umbes 50% juhtudest. Mis kasu sellest on. Mina jälle ei saa aru, mis testimise jutt käib, mida see annab. Kuni testi ei võta oskaja inimene laborivahenditega, ei näita test mitte midagi.

Vaktsineerimine ongi ainus tee.

Miks kiirtestid sel juhul siiani kasutusel on olnud? Miks kooliõpilaste puhul plaanitakse neid edasi kasutada?

Ja põhiline – miks meil on hetkel suurem viiruse levik, kui eelmisel aastal, kui vaksineerituid polnud?

Vaksineerimine võib ju teoreetiliselt ainus võimalus olla, kuid kõik seda niikuinii ei tee. Niisiis, mis on Sinu lahendus praeguses olukorras?

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu kiidetud kiirtest valetab umbes 50% juhtudest. Mis kasu sellest on. Mina jälle ei saa aru, mis testimise jutt käib, mida see annab. Kuni testi ei võta oskaja inimene laborivahenditega, ei näita test mitte midagi.

Vaktsineerimine ongi ainus tee.

Nagu ma aru saan oled sa valmis iga aasta 2 vaxi doosi saama. Siis su peab küll raudne tervis olema, võibolla see tervis oleks selle covidiga ise hakkama saanud.
Kuhu jääb see mentaliteet, et poes vaatad pakenditelt mis e-ained seal sees on ning otsustad mida võtad ja mida mitte.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti saab aborti kuni sünnituseni teha?

Ära aruta, sa ei oska. Tavaline äraleierdatud antivaxxer.

Kes on sünnitusest rääkinud? Ma pole ka väitnud, et ma ise vaktsineerimata oleksin. Nii raske, kui seda ka mõista pole, siis ka vaktsineeritud inimesed võivad olukorda nii üht- kui teistpidi analüüsida ja hinnata ka oma eelnevad arvamused ja otsused valeks.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mõtleme pikemas plaanis, kuidas teha nii, et surmade arvu pikas perspektiivis vähendada? Kui me ka korraks piirangutega jälle haiguse harja lamedamaks saame, lõpuks saab haigus ikka ju kõik põduramad inimesed kätte , kui ei ole mingit pikmaajalise mõjuga meedet. Ja hetkel paraku pole ühtegi tsist tõendatud meedet peale vaktsiini veel leitud, mis veidi kauemaks mõju avaldab. Sest maskide ja piirangutega ei ole keegi nõus aastaid elama.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks kiirtestid sel juhul siiani kasutusel on olnud? Miks kooliõpilaste puhul plaanitakse neid edasi kasutada? Ja põhiline – miks meil on hetkel suurem viiruse levik, kui eelmisel aastal, kui vaksineerituid polnud? Vaksineerimine võib ju teoreetiliselt ainus võimalus olla, kuid kõik seda niikuinii ei tee. Niisiis, mis on Sinu lahendus praeguses olukorras?

VAKTSINEERIMINE on see sõna, jeerum küll.

Testide osas küsi neilt, kes otsuseid teevad. Ju noorte õpilaste puhul pole muud varianti. Miks meil on suurem levik … oeh. Kas meil on sel aastal mingid piirangud? Kas inimesed peavad neist piirangutest kinni? Kas suvel said üritustel kolada nagu tahtsid? Kas sel suvel jõudis nakatumine nulli nagu eelmisel suvel juulis piirangute abiga? Siin ongi vastused. Pluss deltatüve suurem levik võrreldes eelmise sügise tüvega.

Nagu ma aru saan oled sa valmis iga aasta 2 vaxi doosi saama. Siis su peab küll raudne tervis olema, võibolla see tervis oleks selle covidiga ise hakkama saanud.

Võib olla. Aga võib olla mitte. Ma ei ole väga Vene ruleti tüüp. Jah, kui muud üle ei jää, siis tuleb uusi süste iga aasta võtta, kuid see pole midagi uut, ka gripisüst tuleb igal sügisel uuesti teha.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PS ja aasta tagasi karjuti testide vastu. Et torgivad ajukelmed läbi ja  ninad kukuvad otsast.

Nüüd halleluuja, pole probleemi selle sorkimisega.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaksineerimine võib ju teoreetiliselt ainus võimalus olla, kuid kõik seda niikuinii ei tee. Niisiis, mis on Sinu lahendus praeguses olukorras?

Siis nii ongi nagu praegu – vaktsineerid, elad normaalset elu. Ei vaktsineeri, istud kodus. Minu arust igati loogiline selles lahendustevaeses olukorras. Kui oleks muid variante, siis muidugi nii ei teeks, aga ei ole ju. Ja teisiti ju osa rahvast aru ei saa, et on vaja.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaksineerimine võib ju teoreetiliselt ainus võimalus olla, kuid kõik seda niikuinii ei tee. Niisiis, mis on Sinu lahendus praeguses olukorras?

Siis nii ongi nagu praegu – vaktsineerid, elad normaalset elu. Ei vaktsineeri, istud kodus. Minu arust igati loogiline selles lahendustevaeses olukorras. Kui oleks muid variante, siis muidugi nii ei teeks, aga ei ole ju. Ja teisiti ju osa rahvast aru ei saa, et on vaja.

Paljud vaktsineerimata inimesed ongi kodus istunud ja istuvad ka edasi. Nakatumine ikka kasvab. Aga kes süüdi? Ikka noodsamad vaktsineerimata inimesed, kellel pole võimalustki levitada – ja ei ole ka siiani olnud, kuna neid on pidevalt testitud.

Vastuolu näed?

Nii venib tervisekriis lõpmatult pikaks…

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud vaktsineerimata inimesed ongi kodus istunud ja istuvad ka edasi. Nakatumine ikka kasvab. Aga kes süüdi? Ikka noodsamad vaktsineerimata inimesed, kellel pole võimalustki levitada – ja ei ole ka siiani olnud, kuna neid on pidevalt testitud. Vastuolu näed? Nii venib tervisekriis lõpmatult pikaks…

Ära ole naiivne. Kodus istub väike osa vaktsineerimata inimestest, arvan, et tegelikult isegi väga väike. Suurem osa trambib ikka uhkelt ringi, käib tööl, poes, sugulaste (sealhulgas vanavanemate) pool ja teeb FB-sse postitusi, kus kõik täna ilma maskita käis või millise peo korraldas. Meeleavaldus, suur massiüritus just toimus, mis sa väidad, et seal käisid ainult sala-vaktsineerijad või? Vaktsiinivastased kipuvad vaktsiinipooldajaid ikka mingisuguses mullis istumises süüdistama, kamoon, tegelikult istud sa ise veel sügavamas mullis ja usud, et kõik on sellised aatelised vaktsiinivastased nagu siin kirjeldad. Ei ole. Lausa vastupidi. Mässavad teismelised on suurem osa vaktsiinivastastest, kes on lausa uhked, kui saavad mõnda reeglit rikkuda.

+9
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Hetkel on kaks varianti – igal aastal piisavalt suur protsent inimestest vaktsineerida või igal aastal kaks-kolm korda riik täielikult lukku panna. Iseasi, et paljudele vaktsiinivastastele ei meeldi see teine variant ka, aga rohkem hetkel võimalusi lihtsalt pole.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel on kaks varianti – igal aastal piisavalt suur protsent inimestest vaktsineerida või igal aastal kaks-kolm korda riik täielikult lukku panna. Iseasi, et paljudele vaktsiinivastastele ei meeldi see teine variant ka, aga rohkem hetkel võimalusi lihtsalt pole.

Paljude vaktsiinivastaste mõtteviisi võtab kokku deviis “miks mina pean end vaktsineerima, parem oleme kõik kaelani s**as”.

+5
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tegelikult on ju koguaeg räägitud, et tuleks hoida distantsi, kanda maski jne. Pigem on rõhk  olnud sellel, et vaktsiin + muud meetmed ikka ka. Vähemalt nii olen mina aru saanud. Samas Eestis paraku pehmed meetmed ei toimi. Näiteks, kui Soomes oli maski kandmine soovituslik, kandis maski ikkagi absoluutne enamus. Eestis on vastupidi – kui pole kohustuslik, siis absoluutne enamus ei kanna. Ja paljud ei kanna ka siis, kui on kohustuslik.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestis on vastupidi – kui pole kohustuslik, siis absoluutne enamus ei kanna. Ja paljud ei kanna ka siis, kui on kohustuslik.

Just.

Kui pole kohustuslik, siis ei kanna Jürka maski seepärast, et maski kandmine pole ju kohustuslik.

Kui on kohustuslik, siis ei kanna Jürka maski seepärast, et maski kandmine on kohustuslik, aga tema on vaba mees.

Jürka paneb maski ainult siis, kui ähvardab üks kahest, kas rahatrahv 500€ või ei lubata enam poodi alksi ostma.

+7
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kuhu jääb see mentaliteet, et poes vaatad pakenditelt mis e-ained seal sees on ning otsustad mida võtad ja mida mitte.

Miks ma peaks pakendilt e-aineid vaatama?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljude vaktsiinivastaste mõtteviisi võtab kokku deviis “miks mina pean end vaktsineerima, parem oleme kõik kaelani s**as”.

Kui sedasi kõiki vaktsineerimata inimesi näed (va neid 140, kes ei saa vaktsineerida), siis ausaltöeldes ei imesta, miks sa nii vihane oled 🙂

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu kiidetud kiirtest valetab umbes 50% juhtudest. Mis kasu sellest on. Mina jälle ei saa aru, mis testimise jutt käib, mida see annab. Kuni testi ei võta oskaja inimene laborivahenditega, ei näita test mitte midagi.

Vaktsineerimine ongi ainus tee.

Nagu ma aru saan oled sa valmis iga aasta 2 vaxi doosi saama. Siis su peab küll raudne tervis olema, võibolla see tervis oleks selle covidiga ise hakkama saanud.

Kuhu jääb see mentaliteet, et poes vaatad pakenditelt mis e-ained seal sees on ning otsustad mida võtad ja mida mitte.

Nagu gripiga. Kui korra raskelt läbi põed, siis järgmised aastad soovid ise vaktsiini.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, kui need vaktsineerimata inimesed kõik kodus istuvad, siis miks FBs see grupp nii populaarne oli, kus jagati nende kohtade nimesid, kuhu sai ilma koroonatõendita? Või kas see inimene, kes täna Selveris kassapidajat terroriseeris, oli tegelikult vaktsineeritud? Või need inimesed, kes panid kampa kokku, et haiglatesse kontrollreidile minna?

Minu arust lähevad vaktsiinivastased järjest idiootsemaks. Isegi kui keegi siin Perekoolis üsna viisaka sõnavõtuga esineb, tõmban ma kohe paralleeli nende idiootidega, kellega ta ühte meelsust jagab.

+4
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Huvitav, kui need vaktsineerimata inimesed kõik kodus istuvad, siis miks FBs see grupp nii populaarne oli, kus jagati nende kohtade nimesid, kuhu sai ilma koroonatõendita? Või kas see inimene, kes täna Selveris kassapidajat terroriseeris, oli tegelikult vaktsineeritud? Või need inimesed, kes panid kampa kokku, et haiglatesse kontrollreidile minna?

Minu arust lähevad vaktsiinivastased järjest idiootsemaks. Isegi kui keegi siin Perekoolis üsna viisaka sõnavõtuga esineb, tõmban ma kohe paralleeli nende idiootidega, kellega ta ühte meelsust jagab.

Igas nö seltskonnas leidub poolearulisi. Nende tegevus paistab nii radikaalne – eks seetõttu saavad ka rohkem tähelepanu. Aga usun ja loodan et neid on ikka käputäis. Ei tasu kõiki ühte patta panna.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

miks ikkagi peetakse vaksineerimist ainsaks võimalikuks abivahendiks? Tean vaksineerimata inimesi, kes järgivad kõiki reegleid – kannavad maski, desinfitseerivad käsi, turgutavad oma immuunsust looduslike preparaatidega, on kontaktid ka reaalselt miinimumini viinud – ja pole siiani haigestunud.

Paraku neid, kes on vastutustundlikud, on siiski vähemuses, sest vastasel korral ei oleks meil haiglad vaktsineerimata inimesi täis. Kuidas sa hakkad inimesi liigitama, et see on vastutustundlik ja võib mitte vaktsineerida ning too pole ja peab vaktsineerima.

Teine asi, kaua jõuatakse see vastutustundlik olla? Koroonatrall on kestnud juba 2 aastat ja lõppu pole näha. Vabalt võib minna veel 5, 10 või kuni aegade lõpuni. Kas siis need vastutustundlikud inimesed on nõus igavesti jääma sedasi isolatsioonis elama?

Sellel põhjusel ongi vaktsiin ainuke võimalus mingilgi määral normaalse elu taastamiseks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljude vaktsiinivastaste mõtteviisi võtab kokku deviis “miks mina pean end vaktsineerima, parem oleme kõik kaelani s**as”.

Kui sedasi kõiki vaktsineerimata inimesi näed (va neid 140, kes ei saa vaktsineerida), siis ausaltöeldes ei imesta, miks sa nii vihane oled ????

Ilmekas näide pahatahtlikust demagoogiast. Ja ma pole üldse vihane.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu ma aru saan oled sa valmis iga aasta 2 vaxi doosi saama. Siis su peab küll raudne tervis olema, võibolla see tervis oleks selle covidiga ise hakkama saanud.

Mina olen aastaid enda vaktsineerimisega tegelenud, sest olen aktiivne reisija paikadesse kus võib igasugust kraami ülesse korjata. Gripivaktsiini saan ka iga aasta, sest ma tõesti ei viitsi haige olla, parem käin trennis. Siiamaani pole veel kolmandat kätt külge kasvanud ja oma immuunsussüsteemi liigitan väga tugevaks. Ei mäletagi millal ma viimati haige olin, isegi kergelt mitte. See on mingi uhuude jutt, et vaktsiin kahjustab tervist. Tegelikult töötab asi just vastupidi – vaktsiin teeb su immuunsussüsteemi tugevamaks, sest kasvatab vastupanuvõimet erinevatele viirustele.

Alternatiiv oleks koroonat iga aasta uuesti läbi põdeda – kust otsas see küll tervislikum oleks? Iga aasta pisikene kopsukahjustus kuni 10 aasta pärast vajad äkki juba uute kopsude siirdamist, sest nendest pole enam suurt midagi alles. Nagu suitsetamine, samm-sammult toimub tervise progressiivne pöördumatu kahjustumine. Ühegi haiguse reaalne läbipõdemine ei tee meid tugevamaks. Vastupidi, iga põetud haigus nõrgestab meie keha ning teatud hetkel muutuvad hädad krooniliseks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinu kiidetud kiirtest valetab umbes 50% juhtudest. Mis kasu sellest on. Mina jälle ei saa aru, mis testimise jutt käib, mida see annab. Kuni testi ei võta oskaja inimene laborivahenditega, ei näita test mitte midagi.

Vaktsineerimine ongi ainus tee.

Jälle mingi naised-saunas-rääkisid plära see 50%.
Ja isegi kui see nii oleks, siis ka 50% on parem kui 0% testimist vaktsineeritute puhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui arstil tuleb teha valik ja see on väga raske valik, kahe Covid-19 haige vahel, siis on seda teha suhteliselt lihtne, kui üks on vaktsineeritud ja teine vaktsineerimata. Me teame, et vaktsineeritud inimene kasutab vähem voodipäevi, ta peaaegu ei kasuta intensiivi, ta saab kiiremini koju. Sellisel juhul, kui on vaktsineeritud ja mitte vaktsineeritud kõrvuti, loomulikult me eelistame vaktsineeritud inimest.

Kui on minu valida kahe sellise patsiendi vahel, siis kui see 85-aastane on selline, kes saab ise kodus hakkama ja on terve mõistuse juures, siis ma eelistan kindlasti teda 35-aastasele vaktsineerimata inimesele. Ja seda põhjusel, et see 85-aastane on vaktsineerinud, ta on hoolinud endast ja ümbritsevatest inimestest. 35-aastane ei ole hoolinud enda tervisest ja käib hoolimatult ümber teistega. Miks ma peaksin teda eelistama?

https://tv.postimees.ee/7373123/vaktsineerimata-inimene-haiglas-on-sama-ohtlik-kui-purjus-juht-roolis

Vaktsiinivastased peavad olema ikka väga kindlad oma immuunsussüsteemis, et nemad kindlasti haiglaravi ei vaja…

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestis on vastupidi – kui pole kohustuslik, siis absoluutne enamus ei kanna. Ja paljud ei kanna ka siis, kui on kohustuslik.

Just.

Kui pole kohustuslik, siis ei kanna Jürka maski seepärast, et maski kandmine pole ju kohustuslik.

Kui on kohustuslik, siis ei kanna Jürka maski seepärast, et maski kandmine on kohustuslik, aga tema on vaba mees.

Jürka paneb maski ainult siis, kui ähvardab üks kahest, kas rahatrahv 500€ või ei lubata enam poodi alksi ostma.

Jürka paneb veel ühel tingimusel maski ette, siis kui Jürka haigeks jääb, siis on tal järsku elu armas, siis on ta nõus maski kandma ja isegi lunib vaktsiini. Mis sest, et mõlema jaoks on lootusetult hilja. Äkki ikka aitab. Mul on naabrimees selline, kogu aeg kirub arste, aga kui natukenegi paha on siis lidub kohe EMOsse. Kui jalgadele pannakse, siis kirub arste jälle edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Arutelu teema