Esileht Ajaviite- ja muud jutud Arutlen toitumise üle (omnivoorid, veganid jne)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 93 )

Teema: Arutlen toitumise üle (omnivoorid, veganid jne)

Postitas:
Kägu

Minu mõte läks lendu sellest, et juhtusin nägema Delfi Facebooki lehel jagatud vegan-teemalist artiklit pealkirjaga “Veganpered vajavad rohkem tuge” ja sellele isegi klikkimata avasin kohe allolevad kommentaarid. Mõned näited (muutmata kujul):

Mina ei saa aru, enne hakkavad veganiteks ja siis ootavad, et keegi neid õpetama hakkaks kuidas ja mida süüa, äkki peaks ikka vastupidi olema see asi?

Lisaks toele on vaja ka mõistust, närige ise muru kui tahate, ärge näljutage oma lapsi!

Inimene on kiskja!!! Seega liha ongi üks põhilise toite meil ja ilma selleta normaalselt elada ei saa! Ja ära tule ütlema,et sa oled normaalne,sest katus sõidab sul kõvasti 🙂

Tugi väga lihtne – lapsele tuleb süüa anda, nagu Sindki toideti kui pisike olid – Sind ju ei näljutatud…

Jne. Sisu mõte jääb kõigil samaks. Mis tundeid need teis tekitavad? Ma tõmbasin esiteks kohe paralleele endaga, sest olen omnivoor ja olgugi, et mu toitumine on üpriski kontrollitud ja nii 85% ajast ostangi ainult tooraineid, millest midagi tegema hakkan või algsel kujul söön, siis ikka tuleb toidulisandeid juurde võtta. Samuti näen enda ümber inimesi, kes ikka söövad (ja muidugi annavad lastele) sageli mingeid vorstivõileibu, viinereid, sardelle, pihve; makarone ketšupiga; ajavad pekist liha ja õlist tilkuvat toitu näost sisse; iga toidu peale käib hapukoor ja mingi kaste (nt mee ja sinepi kaste, ketšup, kartulikaste vm), kõrvale leib/sai/võileib; lapsed söövad hommikuks magusaid krõbinaid; kartulipuder/tatrapuder (toidu kõrval söömiseks) pole kunagi lihtsalt puder, vaid sinna käib ikka rasvane liha, peekon, vorst vms. Nagu kui sul juba mingi liha seal põhiroana on, milleks sellist -täiesti omaette toitu- sinna kõrvale panna? Ja siis, oh üllatust, lapsed on ülekaalulised ja loomulikult on seda ka nende armsad ja hoolivad vanemad, kes vaakuvad diabeedi piiril. Nagu kommentaaridest näha, siis tegemist pole tavaliselt eriti intelligentsete inimestega, seega väheusutav, et arvestatav osa neist ise tegelikult toituda oskaks. Sellest hoolimata on nad aga kärmed räuskama kohe, kui mõni vegantoitumisega seotud artikkel tuleb. See, et su toidulaual on kõik, ei tähenda, et sa õigeid asju ja õiges koguses oskaks süüa ning ei esineks mingeid toitainete puudusi ja ala-/ülekaalu. Ise ikka imestan, kuidas veel tänasel päeval, kui kõik info on kättesaadav ja jõuab sinuni ka siis, kui seda ei otsi, ei oska ikka mõni absoluutselt mitte kuidagi neid teadmisi rakendada ja terve pere sööb samamoodi edasi, nagu seda tehti siis, kui nendest asjadest veel nii ei teatud. Oma näide: üks pere, kus nii vanemad kui ka kõik lapsed on ülekaalulised. Umbes naeravad minu üle, kui ma nende pakkumise peale ütlen, et ei, aitäh, ma ei söö vorsti, ma ei söö sepikut, sest seal on nisu (tarbin rukki- ja kaerajahust tooteid), ma ei saa seda süüa, see sisaldab piima (ma ei talu ka laktoosi), ma ei soovi seda moosi, see on liiga magus minu jaoks jne. Mis sealt tuleb? Ohhetused ja ahhetused stiilis, et ma peenutsen ja kardan paksuks minna. See viimane väide on muuseas asi, mida mul kõige vähem vaja karta, sest mina ja kõik mu pereliikmed on sellised, kes võivad süüa mitme inimese eest, aga on ikka ala- ja normaalkaalu piiril. Mida ma aga ei soovi, on erinevad haigused ja tervisehädad, mis ebatervisliku toitumisega kaasnevad/võivad kaasneda.

Mul ei olegi teile otseseid küsimusi. Lihtsalt avaldage, mis mõtted teil tekivad sellega seoses, kas nõustute, lisate midagi omalt poolt, arvate, et see jutt on täielik bullshit vm, pole vahet. Loeksin hea meelega kõike.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lugesin Sinu postitust ja ainus mõte mis tekkis – miks ei võiks inimesed kord loobuda jälgimast, mida ja kuidas teised söövad? Ma ei tea, miskipärast ei usu ma neid täiskasvanuid, kes palehigis muretsevad võõraste laste ülekaalu pärast. Sa ei söö nisu ja Sul on laktoositalumatus? Esimene on Sinu otsus ja teine Sinu eripära, miks peaksid teised pidama õigeks seda mida Sina? Nii et jälle see vana jutt, ela oma elu ja lase ka teistel elada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui aus olla – ei saanud aru sinu jutust aru ega mis probleem on. Et ühel pool on siis õigesti toituvad veganid ja teisel pool siis diabeedi piiril vaakuvad ja rasvast tilkuvaid vorste õgivad omnivoorid? Ja sina oled enda väitel ka omnivoor, aga ometi võtad juurde toidulisandeid. Küsin miks?
Olen ka omnivoor, söön liha, kala, mune, joon piima, tarbin kodumaised puuvilju ja juurikaid. Pael d-vitamiini ei tarvida mingeid lisandeid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sa ei söö nisu ja Sul on laktoositalumatus? Esimene on Sinu otsus ja teine Sinu eripära, miks peaksid teised pidama õigeks seda mida Sina?

Mõte oli selles, et nende jaoks on see peenutsemine ja kartmine muutuda ülekaaluliseks. Mis on mõlemad valed väited. Taolised inimesed aga ongi sageli need räuskajad, kes teevad teiste tervislikkuse poole pürgivad eluviise maha, aga enda toidulauale nad ei näe ega muretse oma tervise pärast. Eks see mu jutt saigi laialivalguv ja segane, ma lihtsalt panin järjest kirja kõik, mis pähe kargas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ei söö nisu ja Sul on laktoositalumatus? Esimene on Sinu otsus ja teine Sinu eripära, miks peaksid teised pidama õigeks seda mida Sina?

Mõte oli selles, et nende jaoks on see peenutsemine ja kartmine muutuda ülekaaluliseks. Mis on mõlemad valed väited. Taolised inimesed aga ongi sageli need räuskajad, kes teevad teiste tervislikkuse poole pürgivad eluviise maha, aga enda toidulauale nad ei näe ega muretse oma tervise pärast. Eks see mu jutt saigi laialivalguv ja segane, ma lihtsalt panin järjest kirja kõik, mis pähe kargas.

Kust sa nende n.ö. räuskajate toidulauaga tuttav oled? Ise tsiteerid kommentaare ja teed sellest järelduse, et nad on paksud ja söövad rasvast liha.
Usun ma jee, et sa omnivoor oled. Ühe sarnasega sai siin vaieldud, üritas kogust hingest veganlust õigustada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui aus olla – ei saanud aru sinu jutust aru ega mis probleem on. Et ühel pool on siis õigesti toituvad veganid ja teisel pool siis diabeedi piiril vaakuvad ja rasvast tilkuvaid vorste õgivad omnivoorid? Ja sina oled enda väitel ka omnivoor, aga ometi võtad juurde toidulisandeid. Küsin miks?

Alustame sellest, et mõlemal pool on kehvasti toitujaid, lihtsalt praegu tänu sellele artiklile neid kommentaare vaadates tekkis võrdlus täistaimetoitlane vs omnivoor. St, kui jätta kõrvale eetilised põhjused veganluse puhul ja rääkida lihtsalt täistaimetoitlusest ning kõigesööjatest, siis ei ole mõtet kumbagi maha teha, et üks on parem kui teine. A’la ühed nälgivad ja teised on need elurõõmust ja tervisest pakatavad.

Miks ma võtan toidulisandeid? Kuna vahepeal kimbutavad mind krambid, siis kasutan magneesiumit. Praegusel perioodil tarbin juurde ka C-vitamiini mitte päris vitamiini vormis, vaid marjapulbrina. Lisaks sellele söön kollageeni ja MSM pulbrit liigeste pärast ja selle puhul ei hakka heietama, millest see vajadus tekkis. Vahepeal teen kalaõli kuure.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõustajat teemaalgatajale? Mingi psühhiaatrialine toitumisprobleem? Lisaks peoga kühveldatavatele toidulisanditele ka mingid psühhootilised preparaadid?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kust sa nende n.ö. räuskajate toidulauaga tuttav oled? Ise tsiteerid kommentaare ja teed sellest järelduse, et nad on paksud ja söövad rasvast liha.

Usun ma jee, et sa omnivoor oled. Ühe sarnasega sai siin vaieldud, üritas kogust hingest veganlust õigustada.

Ära usu siis, mis ma sinna teha saan. Mina saan oma liha ja muna väiketalupidajalt, ma ei arva, et loomne toitumine tuleks üldse ära kaotada, aga neid suuri loomatööstusi ma ei toeta. Ja toidulauanäited tõin inimeste põhjal, kellega ma kokku puutun, sest ka nemad on kõvad teisi materdama toitumise osas, kuigi võiks eelkõige endale otsa vaadata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõustajat teemaalgatajale? Mingi psühhiaatrialine toitumisprobleem? Lisaks peoga kühveldatavatele toidulisanditele ka mingid psühhootilised preparaadid?

Järjekordne näide ilmselt sellest inimesest, kes arvab, et ta toidulaud on perfektne. Ma ei võta neid lambist, vaid arsti soovitusel. Psühhiaatrilises kontrollis oleks sul endal aeg käia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Psühhiaatrilises kontrollis oleks sul endal aeg käia.

Ei tea miks? Ma ei postita foorumitesse mingeid imelikke lohisevaid foobialähedasi postitusi teemal mina ja “räuskav” muu maailm.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ei olegi teile otseseid küsimusi. Lihtsalt avaldage, mis mõtted teil tekivad sellega seoses, kas nõustute, lisate midagi omalt poolt, arvate, et see jutt on täielik bullshit vm, pole vahet. Loeksin hea meelega kõike.

Nõustun nendega, kes sind peenutsejaks peavad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kas kunagi varem on olnud üldse nii palju toitu mida süüa, osta, valida? ja nii palju häireid seoses toitumisega?
minu arust on nii, et mida külluslikum on valik, seda rohkem hakkavad osad end piirama ja teised söövad end haigeks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Psühhiaatrilises kontrollis oleks sul endal aeg käia.

Ei tea miks? Ma ei postita foorumitesse mingeid imelikke foobialähedasi postitusi.

Kui mu teema pealkirigi ütleb, et siin tuleb juttu toitumise üle arutlemisest, mis puudutab veel erinevaid toitumisviise, millest sa lootsid lugeda siis? Siin on oluliselt hullemaid teemasid, mille puhul on selgelt aru saada, et inimesel on katus ära sõitnud. Nii suvalise asja peale psühhiaatrilisest toitumisprobleemist ja psühootilistest preparaatidest rääkides tundub, et sul endal on hoopis midagi peas viltu. Igati okei on ka sellisel teemal arutleda ja see tekst sündiski puhtalt esimesest emotsioonist. Aga ongi huvitav jälgida, mis sorti inimesi siia kommenteerima satub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alustame sellest, et mõlemal pool on kehvasti toitujaid, lihtsalt praegu tänu sellele artiklile neid kommentaare vaadates tekkis võrdlus täistaimetoitlane vs omnivoor. St, kui jätta kõrvale eetilised põhjused veganluse puhul ja rääkida lihtsalt täistaimetoitlusest ning kõigesööjatest, siis ei ole mõtet kumbagi maha teha, et üks on parem kui teine.

Miks sa ise oma mõtet ei järgi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei saa aru, enne hakkavad veganiteks ja siis ootavad, et keegi neid õpetama hakkaks kuidas ja mida süüa, äkki peaks ikka vastupidi olema see asi?

Lisaks toele on vaja ka mõistust, närige ise muru kui tahate, ärge näljutage oma lapsi!

Inimene on kiskja!!! Seega liha ongi üks põhilise toite meil ja ilma selleta normaalselt elada ei saa! Ja ära tule ütlema,et sa oled normaalne,sest katus sõidab sul kõvasti 🙂

Tugi väga lihtne – lapsele tuleb süüa anda, nagu Sindki toideti kui pisike olid – Sind ju ei näljutatud…

Jne. Sisu mõte jääb kõigil samaks. Mis tundeid need teis tekitavad?

Minus tekitavad need tsitaadid sellise mõnusa kergendustunde, et kõik inimesed ei olegi veel (teemaalgataja moodi) lolliks läinud. On veel hulgaliselt terve mõistusega lihasööjaid.
Loodan, et suutsin teemaalgatajale täpselt vastata, ta soovib ju lugeda kõike.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mu teema pealkirigi ütleb, et siin tuleb juttu toitumise üle arutlemisest, mis puudutab veel erinevaid toitumisviise, millest sa lootsid lugeda siis? Siin on oluliselt hullemaid teemasid, mille puhul on selgelt aru saada, et inimesel on katus ära sõitnud. Nii suvalise asja peale psühhiaatrilisest toitumisprobleemist ja psühootilistest preparaatidest rääkides tundub, et sul endal on hoopis midagi peas viltu. Igati okei on ka sellisel teemal arutleda ja see tekst sündiski puhtalt esimesest emotsioonist. Aga ongi huvitav jälgida, mis sorti inimesi siia kommenteerima satub.

kullake, kui siin teemas kellelgi üldse katus sõidab, siis sinul…
lisaks sa vist ei saa aru mida sõna arutlema tähendab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alustame sellest, et mõlemal pool on kehvasti toitujaid, lihtsalt praegu tänu sellele artiklile neid kommentaare vaadates tekkis võrdlus täistaimetoitlane vs omnivoor. St, kui jätta kõrvale eetilised põhjused veganluse puhul ja rääkida lihtsalt täistaimetoitlusest ning kõigesööjatest, siis ei ole mõtet kumbagi maha teha, et üks on parem kui teine.

Aga ma polegi ju öelnud, et üks on parem kui teine, vaid et mõlema puhul saab teha nii halbu kui ka häid valikuid. Et pole mõtet ühte elustiili materdada, kui sa ise pole enda elustiili musternäidis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nagu kommentaaridest näha, siis tegemist pole tavaliselt eriti intelligentsete inimestega, seega väheusutav, et arvestatav osa neist ise tegelikult toituda oskaks. Sellest hoolimata on nad aga kärmed räuskama

Siin ongi põhjus – inimesed on rumalad. Enamus paraku.
Jätame veganluse ja igasugused talumatused hetkeks kõrvale ja vaatame tavatoitumist. Isegi siin materdatakse iga tervislikum soovitus (näiteks mitte sööta 3-aastasele kommi ja suhkrujooke) tümaks. Selle peale irvitatakse ning vaadatakse soovitajat ennast kui imelikku. Hoolimata sellest, et kogu pere (peale selle 3-aastase) on juba mitu põlve räiges ülekaalus. Lootusetu on selliseid veenda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aga ma polegi ju öelnud, et üks on parem kui teine, vaid et mõlema puhul saab teha nii halbu kui ka häid valikuid. Et pole mõtet ühte elustiili materdada, kui sa ise pole enda elustiili musternäidis.

See mõttekäik on keskmise perekoolika jaoks liiga keeruline 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga ongi huvitav jälgida, mis sorti inimesi siia kommenteerima satub.

Ei tea, mis “sorti” inimene ma olen, aga minu jaoks on küsimus, millist arutelu teemaalgataja siit loodab? Kuivõrd teema on juba üsna hinnanguliselt püstitatud, siis pigem ikka vist mingit vaidlust-vastandumist.

Pakun, et taolisi “arutelusid” on siin olnud juba rohkem kui küll ja mingit uut “tõde” siit ei selguks nagunii. Olen ise (julgen öelda, et vägagi) teadlik toituja, kuid tean, et minu valikud ei pruugi kõigile sobida ega sobigi. Ma ei tunne absoluutselt vajadust kellegi toitumistavasid kritiseerida. Ja kui keegi on kriitiline minu valikute suhtes, siis, täitsa ausalt, ma ei lase ennast sellest karvavõrdki häirida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinu sõnavara on selgelt ühte poolt halvustav: pekine, õlist tilkuv, ajavad näost sisse, vaakuvad(?) diabeedi piiril, räuskavad, pole intelligentsed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hmm, just mõni päev vaatasin Etv pealt “Suhkrufilmi”, seal korrati ka juba teada fakti, et rasvad, ka loomsed, on meile kasulikud, sisaldavad kergesti omandatavaid valke ja tekitavad pikalt täiskõhutunde. Madala kalorsusega ja kiirete süsivesikutega dieeti hakati propageerima 60-tel, 70-tel, tekitades turgu ka kõiksugu toidulisanditele ja dieettoidu tootjatele. Siit võib juba oma järeldused teha. Kahjuks on paljude veganite jaoks põhitoit ikkagi saia, leivatooted, salatid, jne. Vaadatakse vähe, et keha valguvajadus ja B- vitamiinide vajadus saaks kaetud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

eriti hull on veganlus noorte seas. võttis minu laps oma iidolite eeskujul nõuks hakata veganiks. tal oli kahju loomadest. iseloomuga laps ei söönudki ei liha, kala, muna, mett, piimatooteid.
temal on kahju loomadest. aga endast tal polnud nagu kahju. muidugi ei olnud ta teinud endale selgeks, mida organism vajab ja kust seda saaks, kui jätta välja kõik loomne. see veganite usk on ikka nii vankumatu nagu ükskõik mis usk. siit edasi tuligi, et vegan vajab toetust. mina pidin hakkama tegema mitut sööki et saaks söönuks mu teismeline ja ülejäänud pere.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hmm, just mõni päev vaatasin Etv pealt “Suhkrufilmi”, seal korrati ka juba teada fakti, et rasvad, ka loomsed, on meile kasulikud, sisaldavad kergesti omandatavaid valke ja tekitavad pikalt täiskõhutunde. Madala kalorsusega ja kiirete süsivesikutega dieeti hakati propageerima 60-tel, 70-tel, tekitades turgu ka kõiksugu toidulisanditele ja dieettoidu tootjatele. Siit võib juba oma järeldused teha. Kahjuks on paljude veganite jaoks põhitoit ikkagi saia, leivatooted, salatid, jne. Vaadatakse vähe, et keha valguvajadus ja B- vitamiinide vajadus saaks kaetud.

Selles filmis öeldi ka otse välja fakt, et paksud on rumalad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

eriti hull on veganlus noorte seas. võttis minu laps oma iidolite eeskujul nõuks hakata veganiks. tal oli kahju loomadest. iseloomuga laps ei söönudki ei liha, kala, muna, mett, piimatooteid.
temal on kahju loomadest. aga endast tal polnud nagu kahju.

Nagu teemaalgataja juba ütles – keskmine “omnivoor” ei söö täisväärtuslikumalt kui teadmatu vegan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinu sõnavara on selgelt ühte poolt halvustav: pekine, õlist tilkuv, ajavad näost sisse, vaakuvad(?) diabeedi piiril, räuskavad, pole intelligentsed.

Ma kirjutasin just selle pärast nii, et tuuagi välja, mis tekitab vastuolu, kui need ebatervislikult toitujad peavad õigeks olla need, kes teevad tervet täistaimetoitlust (siinkohal võib olla mis iganes muu toitlus ka) maha, sest halbu toiduvalikuid saavad teha mõlema elustiili järgijad, mitte et üks on hea ja teine halb. Minul isiklikult on savi, kas keegi toitub taimselt, loomselt, on toortoitlane vm.
Kui inimene on nt ise see, kes vaakubki (jah, see sõna on olemas) diabeedi piiril oma ülekaalu ja halbade toitumisharjumuste tõttu, siis on naljakas sellise inimese suust kuulda teiste elustiilide mahategemist. See oli minu point.

Please wait...
Postitas:
Kägu

#3065489:
Nagu kommentaaridest näha, siis tegemist pole tavaliselt eriti intelligentsete inimestega, seega väheusutav, et arvestatav osa neist ise tegelikult toituda oskaks. Sellest hoolimata on nad aga kärmed räuskama

Siin ongi põhjus – inimesed on rumalad. Enamus paraku.
Jätame veganluse ja igasugused talumatused hetkeks kõrvale ja vaatame tavatoitumist. Isegi siin materdatakse iga tervislikum soovitus (näiteks mitte sööta 3-aastasele kommi ja suhkrujooke) tümaks. Selle peale irvitatakse ning vaadatakse soovitajat ennast kui imelikku. Hoolimata sellest, et kogu pere (peale selle 3-aastase) on juba mitu põlve räiges ülekaalus. Lootusetu on selliseid veenda.

Ja on suur osa neid, kus terve pere sööb mõnuga nii komme, krõpse kui limonaadi ja keegi ei ole ülekaaluline ning nende igasugused terviseanalüüsid on täiesti korras. Ainult loll üldistab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nagu teemaalgataja juba ütles – keskmine “omnivoor” ei söö täisväärtuslikumalt kui teadmatu vegan.

nii tuleb välja jah. sest ega minagi osanud iga päev mõelda välja talle mingit vegansööki, sest mulle oli ka see teema võõras. nii päästis sageli mindki vegantoit. pakendis. mis on aga sisult seesama mida peetakse ebatervislikuks toiduks-poolfabrikaat.
siis veel põhiline toit neil-soja.
sellest soja asjast sain ma aru niipalju, et kui pakendil pole vastavat märget, siis on see ikka geneetiliselt muundatud soja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja on suur osa neid, kus terve pere sööb mõnuga nii komme, krõpse kui limonaadi ja keegi ei ole ülekaaluline ning nende igasugused terviseanalüüsid on täiesti korras. Ainult loll üldistab.

Seda võib küll ainult loll uskuda, et sellise toitumise juures mingid analüüsid korras on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

diabeedi piiril oma ülekaalu ja halbade toitumisharjumuste tõttu, siis on naljakas sellise inimese suust kuulda teiste elustiilide mahategemist. See oli minu point.

Isegi mitte piiril vaid juba diabeeti, kõrgvererõhktõbe jm ülekaalust tingitud haigusi põdedes ei tehta toitumisse muudatusi ja jätkatakse hülgemöla ajamist. Nii ta on. Põhjendatav vaid rumalusega.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 93 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Arutlen toitumise üle (omnivoorid, veganid jne)