Esileht Pereelu ja suhted Arutlus suhtest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Arutlus suhtest

Postitas:

Natuke koroona ja poliitika vahele suhteteemat. Kirjutan siia, kuna ega mul kuhugi mujale rääkida ei ole, keegi ei usu lihtsalt, et asjad on nii, sest me oleme ju ideaalne perekond.

Mul on mees, abielus ei ole, koos oleme olnud 12 aastat. Mõlemad oleme 40+ vanuses. Kasvatame ühiselt minu kahte last eelnevast abielust ( lapsed suhtlevad ka isaga). Üldiselt on ta olnud mulle hea mees, käib tööl, hoiab, armastab väga lapsi jne. Eks natukene on ka probleeme, joob natukene liiga tihti ja kohati ka liiga purju ennast, lisaks ka väga armukade. See joomine on olnud siiski talutavuse piiripeal, ehk siis, kisad natuke ja siis on mõneks ajaks jälle rahu maapeal.

Aga miks ma kirjutan? Meil on ühine sõprusringkond. Minu mehel ja siis ühel naisel seltskonnast on omavahel väga tugev sümpaatia. Väidetavalt on nad sõbrad. Ei lähe vist eriti päevagi mööda, kui neil omavahel midagi täiesti süütut ja argist arutada vaja ei oleks. Minuga räägib mu mees ka palju, aga see naine on siiski tugevalt pildil. Selle naise mees on nende sõpruse kohapealt täiesti vait, mitte ühtegi kommentaari.

Mul on ausalt öeldes kõrini, mind häirib. Aga sellest ei saa ei mu mees, ega see naine aru, et mind tõesti häirib. Ma kujutavat ette ja inimestel võib ikka ju sõpru olla. Siinkohal tuleb tõdeda, et oh sa püss, kui mul mõni meessoost sõber peaks tekkima. Olen korduvalt palunud lahkuninekut, aga vastuseks tuleb ainult see, et ma kujutan ette. Kodu, kus elame on ka minu oma, kui ei oleks, siis pakiks lihtsalt enda ja laste asjad ja läheks üürikasse ära. Kurb on see, et kunagi oli meil mehega suur armastus, tõesti suur ja tugev, nagu filmides. Lahus enda eelmistest ekukaaskastest olime juba varem. Ma lihtsalt ei tea enam mida teha. Mõtteid?

 

+11
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 21.11 11:15; 21.11 12:21; 21.11 13:01; 21.11 14:32; 21.11 14:41; 21.11 14:50; 21.11 14:53; 21.11 19:47; 23.11 06:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole olemas sellist asja nagu “lihtsalt sõbrad”. Sellest on lausa raamatuid kirjutatud.

Mul on ausalt öeldes kõrini, mind häirib. Aga sellest ei saa ei mu mees, ega see naine aru, et mind tõesti häirib.

Sa eksid. Nii sinu mees kui see naine saavad suurepäraselt aru. Väga hästi saavad aru. Nad lihtsalt ajavad sulle puru silma. ( https://en.wikipedia.org/wiki/Gaslighting )

Sina oled ammu juba mängust väljas. Su “mees” on lojaalne sellele naisele, mitte sinule. See on ka teie suhte lõpp. Lojaalsus ja lugupidamine on sellised asjad, et kui nad kord on kaotatud, siis enam uuesti ei teki. Ilma nendeta ei ole aga suhet.

Lahkuminekut ei pea sa “paluma”, sa saad enda osas täiesti vabalt otsustada, ja kui üks pooltest soovib lahku minna, siis ongi asi lahus. Selline “palumine” näitab, et sa teed seda ainult jõuetult ähvardamiseks, ega vii oma ähvardust täide. Viimast asjaolu teab sinu mees suurepäraselt, ning tegelikult lisab see ainult õli tulle. Praegu oled sina “mamma”, kes keelab “pojakesel” suhelda “paha tüdrukuga” – ja mis õhutaks elevil noorpaarikest veel rohkem suhtesse kui keelavad lapsevanemad. See on muide ka põhjus, miks selle naise mees on täiesti vait ja kommentaarideta. Tema ilmselt soovib oma suhet jätkata isegi niivõrd alandavates tingimustes, ja seetõttu teeb ainukese valiku mis tal üldse on: vaikida ja oodata.

Ärka üles. Pese silmad ära ja vaata oma olukorda uue pilguga. Sellest ei tule enam kunagi midagi head, sest lugupidamine ja lojaalsus on kadunud. Su mees on oma mõtetes ja südames ja püksis juba kellegi teisega. Lisaks veel on mees korralik alkohoolik, mis lisab 100% argumenti loobuda sellest suhtest.

Lahkuminekuks ei pea sa paluma ega esitama mingeid argumente, mis manipulaatorite poolt kohe kõveraks keeratakse ja naeruvääristatakse. Õpi meestelt, kuidas nemad käituvad. Tee lahkuminekuotsus oma südames ära, nii et sa enam hiljem meelt ei muudaks. Siis teata mehele täiesti rahulikult ja sihikindlalt: “MINA olen OTSUSTANUD (NB!), et ma ei soovi sinuga enam suhtes olla. Põhjused pole tähtsad, nii lihtsalt on. Ma ei armasta sind enam, sa ei meeldi mulle enam, ma ei pea sinust enam lugu ja ma ei soovi sinuga koos olla. Sellest ei ole mõtet rohkem rääkida, sest ma olen teinud OTSUSE ja ma EI MUUDA seda enam. Korter on minu oma, ma olen pakkinud sinu asjad, palun lahku 3 päeva jooksul, mind ei huvita kuhu.” Edasi korda talle ainult roboti kombel neidsamu sõnu, ükskõik mida ta rääkima hakkab.

Aga teha võid sa seda ainult siis, kui sa oled tõepoolest kindel, et suudad selle ka lõpuni läbi viia, mitte ei lange mingil hetkel jälle nuuksudes tema käte vahele. Sest selle “magusa” hetkega, mida manipulaatorid suurepäraselt esile kutsuda oskavad, kaotad sa viimase lugupidamise tema poolt ja asjad eskaleeruvad varsti oluliselt karmimateks. Parandada pole siin enam midagi, see suhe on kahjuks oma väärtuse minetanud, ja mida varem sa seda endale tunnistad, seda pikem on sinu ülejäänud elu vabana inimesest, kelle jaoks oled sa lihtsalt vahend mugavama elu elamiseks. Film on lõppenud, lõputiitrid ära jooksnud, saalis tuled põlema pandud ja nüüd tõusevad kõik püsti, viskavad popkornitopsid ja muu prügi ära ning lähevad igaüks oma koju.

+28
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et SInd häirib, see ongi sinu probleem. See ei ole ei sinu mehe ega selle naise probleem. See pole sõprade probleem. Sinu tunne on sinu probleem. Mees on vaba. Täiesti vaba. Ta pole sulle midagi lubanud. Te elate koos, olete nii kokkuleppinud, eks majanduslikult on koos lihtsam. Aga kõik muu on nii nagu otsustate. Kui rääkinud pole nendel teemadel, mis on lubatud ja mis mitte, siis kelle asi see on, et sind häirib. Sinu enda asi on. Teised ei lõpeta elamist nii nagu nad tahavad. Eriti kui nad ei näe sellest midagi keelatut või nad pole ühtegi lubadust murdnud. Ja veelkord, mees on vaba. See, et pole abielus, ei anna sulle mingeid õigusi nõuda mehelt, et ta käituks lubaduse põhiselt, mida antakse abielludes. Nii et sul on võimalus oma häiritusega tegeleda.  Lahkuminek millegi tõttu, mida ei olegi olemas ja tõesti võib sinu peas ainult olla, pole mõistlik. Ei taha elada, ei peagi seda põhjendama.  Vahetad lukud ära, kui meest pole, Asjad kokku ja ukse taha ja ongi korras. Mis kirja puutub, siis kõige enam häirib mind selles jutus, et suhtud mehesse kui kodulooma, kelle peale on õigus karjuda ja keda hindad, et on “olnud hea mees mulle”. Suhe ei saa olla viisil, kus naine suhtub mehesse kui kodulooma.

+6
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Ohjah  miks ei võiks lahkuminekud kerged olla? Eks on omavahel ju palju ilusaid mälestusi ja ilusaid hetki olnud. Päris tundetuks ei ole ma suutnud veel muutuda. Kuidagi jube tundub see, et mina pakin tema asjad ja saadan lihtsalt uksetaha. Tenal on ju kõrvalsuhe, miks ta ei ole siis nõus minema? Sellest ma aru ei saa. Miks peab suhte lõpus kõik nii koledaks muutuma? Muidugi ma saan aru, et mind lollitatakse, ma ei saa lihtsalt aru miks? Ma olen tõesti korduvalt palunud suhte lõpetamist. See nui neljaks endale kindlaks jäämine on muidugi mul puudulik olnud, ilusad mälestused suhtest ja kurbus teevad oma töö. Samas, niimoodi ma elada tõesti ei taha.</p>
Ahjaa, seda ka, et see teine naine- tunneme temaga juba palju aastaid. Tema eelmine mees armus jälle minusse ära. Siis jõudsid olla mõningad draamad, kui mina seltskonnas olin. Aga ma eemaldusin sellest kiiresti ja mina ei pidanud tema kaasaga mingeid kirjavahetusi. Mitu aastat ei suhelnud, siis läks tema oma mehest lahku ja hakkasime suhtlema jälle. Nüüd siis niipidi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 21.11 11:15; 21.11 12:21; 21.11 13:01; 21.11 14:32; 21.11 14:41; 21.11 14:50; 21.11 14:53; 21.11 19:47; 23.11 06:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ei taha sa ju lahku minna, tahad vaid et mehe suhtlemine selle naisega lõppeks. Ütled, et mees on väga armukade, aga ise oled ju sama, kas sa seda ei näe? Paraku ei saa mees su probleemi lahendada ja lahkuminek ei oleks ka lahendus. Niisiis tegele oma armukadedusega

Saan küll aru, et olen armukade. Ma tahan lahku minna kui aus olla, ju see viimane piisk ei ole veel ära tilkunud. Ma võiksingi suhtuda tema sõprustesse täiesti rahulikult, aga tema mulle sedasama ei paku. Ma leian, et suhtes peab olema ausus ja võrdsus, meie suhtes ei ole neid enam kumbagi vist.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 21.11 11:15; 21.11 12:21; 21.11 13:01; 21.11 14:32; 21.11 14:41; 21.11 14:50; 21.11 14:53; 21.11 19:47; 23.11 06:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paraku ei saa mees su probleemi lahendada ja lahkuminek ei oleks ka lahendus.

Mis mõttes, muidugi peitub mehe käitumises lahendus. Kui mees peaks naisest lugu, siis ta ju arvestaks tema soovidega. Lahkuminek on küll lahendus, äkki leiab inimene endale sobiva partneri, ei pea suhtes partneri tiivaripsutamist taluma. Võib-olla see naine proovib sulle kätte maksta, et tema mees sind taga ajas, mine sa tea.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.11 13:01; 21.11 14:40; 21.11 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees sai ka oma uue töökaaslasega jube hästi läbi. Too oli abielus ja puha. Lihtsalt klappisid nii hästi noh, ma olin idioot, kes igal pool tonti näeb. Aasta otsa oli see jutt kuni haledalt vahele jäädi. Mitte iial ei tohi uskuda mingit mehe ja naise sõprust. Kui on kahtlus pole see asi puhas.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On olemas meeste ja naiste vaheline sõprus. Minu parim sõber on näiteks mees. Ise olen naine. Temaga suhtlen ka kaks-kolm korda nädalas. Vahel käime koos poes, enne koroonat ka käisime väljas tihedalt. Oleme käinud koos reisil. Temaga saab luurele minna. Sõbrad oleme vist juba 5 aastat vähemalt. Tihtipeale küsitakse, kas oleme paar. Ei ole, lihtsalt head sõbrad. Sina näed tonti seal kus seda ei ole.

+6
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niiet sa kasutad seda “sõprust” ära lihtsalt ettekäändeks, et mehest lahti saada, südamepõhjas sul polegi sellest midagi, sest tegelikult sa oma mehest ei hooligi? Miks mitte, aga miks sa seda asja siis “võiduka lõpuni” ometi ei aja? Mis sellest naaksumisest ja tülitsemisest kasu on, see ei tee midagi paremaks.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tenal on ju kõrvalsuhe, miks ta ei ole siis nõus minema? Sellest ma aru ei saa.

No sa ju tead seda naist. Ja seda ka, miks ta ei ole nõus oma olemasolevat selle sinu oma vastu vahetama.
Ilmselt elab samuti ome mehe (selle, kes vait on) pinnal ja sealt (koos lastega???) lahkumine ja sinu tuvikesega kahekesi kuskil mujal uue elu alustamine on liiga suur mugavstsoonist väljaastumine.

Aga üldiselt on kogu see asi muidugi sinu ja sinu otsustamatuse probleem. Kui sa elad koos inimesega, kes sulle emotsionaalselt midagi ei paku, ju siis aitab majanduslikult?
Ma oleks selllise ammu minema saatnud. Ja isegi ei pea mingeid “naissõpru” vms vabanduseks tooma, lihtsalt anna teada, et sa enam ei taha ja palun lahku.
Las siis sõbrustab, kellega tahab. Kui vabatahtlikult ei ole nõus välja kolima, siis läjevad kõik tavalised asjad käiku, riided mustadesse kilekottidesse, lukud vahetada jne kuni politseni välja. Kui eesti keelest aru ei saa ja ukse taga laamendama hakkab.

Miks peavad suhted inetult lõppema? – Sest üks suhte osapooltest ei võta enam seda tõsiselt ning sigatseb. Selle pärast.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.11 14:00; 21.11 14:37; 21.11 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niiet sa kasutad seda “sõprust” ära lihtsalt ettekäändeks, et mehest lahti saada, südamepõhjas sul polegi sellest midagi, sest tegelikult sa oma mehest ei hooligi? Miks mitte, aga miks sa seda asja siis “võiduka lõpuni” ometi ei aja? Mis sellest naaksumisest ja tülitsemisest kasu on, see ei tee midagi paremaks.

Kust sa võtad, et ma ei hooli? Mul on lihtsalt üle piiride kõik juba. Häirivad 2 asja, joomine ja see nende “sõprus”. Kaua sa ikka muudkui hoolid ja armastad, kui sinust üle sõidetakse?

Eilne juhus näiteks- pidime kokku saama, 6 inimest. Mina olin öövahetusest tulnud, magasin küll päeval, aga olin ikkagi väsinud. Palusin, et me ei läheks! See ei tulnud üldse kõne allagi, et ei lähe, me olime ju ikkagi lubanud. Ütlesin, et mingu üksi, see ka üldse ei sobinud, mind on kaasa vaja! ( huvitav, miks neil on vaja mind pealtvaatajaks nende flirdile? ) Siis aga tuli sõnum sellelt  naiselt minu mehele, et see naine ei saa minna. Hetkega oli ka minu mehel jube väsimus kallal ja oli rahulikult nõus koju jääma, tühja neist lubadustest.. no kas pole läbinähtav või?

 

+13
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 21.11 11:15; 21.11 12:21; 21.11 13:01; 21.11 14:32; 21.11 14:41; 21.11 14:50; 21.11 14:53; 21.11 19:47; 23.11 06:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkega oli ka minu mehel jube väsimus kallal ja oli rahulikult nõus koju jääma, tühja neist lubadustest.. no kas pole läbinähtav või?

Veelkord: see EI OLE nende tuvikeste probleem, see on SINU probleem.
Kui see olukord jätkuvalt sulle meeldib ja piisab vaid auru väljalaskmiseks vahel perekoolis teematada, siis lase rahulikult edasi.

Ju siis sulle samuti miskipärast meeldib.
Tavainimesel ei meeldi kaka sees talluda, ta astub kõrvale ja saab puhtad jalanõud.
Sina seda ei tee. Aga milleks halada?

+3
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.11 14:00; 21.11 14:37; 21.11 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eilne juhus näiteks- pidime kokku saama, 6 inimest. Mina olin öövahetusest tulnud, magasin küll päeval, aga olin ikkagi väsinud. Palusin, et me ei läheks! See ei tulnud üldse kõne allagi, et ei lähe, me olime ju ikkagi lubanud. Ütlesin, et mingu üksi, see ka üldse ei sobinud, mind on kaasa vaja! ( huvitav, miks neil on vaja mind pealtvaatajaks nende flirdile? ) Siis aga tuli sõnum sellelt  naiselt minu mehele, et see naine ei saa minna. Hetkega oli ka minu mehel jube väsimus kallal ja oli rahulikult nõus koju jääma, tühja neist lubadustest.. no kas pole läbinähtav või?

Jah, täiesti läbinähtav. Milleks sellist jama kannatada. Kui meest ei huvita sinu arvamus (polegi ju tähtis, kas neil on suhe või mitte), et see häirib sind, laseb ikka edasi, siis ta ju ei hooli sinust. Milleks olla kaaslasega, kes sinust ei hooli, ajaraisk.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.11 13:01; 21.11 14:40; 21.11 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tenal on ju kõrvalsuhe, miks ta ei ole siis nõus minema? Sellest ma aru ei saa.

No sa ju tead seda naist. Ja seda ka, miks ta ei ole nõus oma olemasolevat selle sinu oma vastu vahetama.

Ilmselt elab samuti ome mehe (selle, kes vait on) pinnal ja sealt (koos lastega???) lahkumine ja sinu tuvikesega kahekesi kuskil mujal uue elu alustamine on liiga suur mugavstsoonist väljaastumine.

Aga üldiselt on kogu see asi muidugi sinu ja sinu otsustamatuse probleem. Kui sa elad koos inimesega, kes sulle emotsionaalselt midagi ei paku, ju siis aitab majanduslikult?

Ma oleks selllise ammu minema saatnud. Ja isegi ei pea mingeid “naissõpru” vms vabanduseks tooma, lihtsalt anna teada, et sa enam ei taha ja palun lahku.

Las siis sõbrustab, kellega tahab. Kui vabatahtlikult ei ole nõus välja kolima, siis läjevad kõik tavalised asjad käiku, riided mustadesse kilekottidesse, lukud vahetada jne kuni politseni välja. Kui eesti keelest aru ei saa ja ukse taga laamendama hakkab.

Miks peavad suhted inetult lõppema? – Sest üks suhte osapooltest ei võta enam seda tõsiselt ning sigatseb. Selle pärast.

Ma arvan tegelikult, et see naine oleks nõus koheselt oma praeguse mehe nö. Välja vahetama. Lapsi sellel naisel ei ole, ega tule. Üle kõige armastas see naine oma eelmist meest. See praegune saab parajalt vatti. Rahaliselt on see naine ka üsna võimekas.

Miks mul on raske rusikat lauale lüüa ja asjad lihtsalt kottidesse loopida? Sest ma tahaks sõbralikult eemalduda. Mu eelmisest lahkuminekust said lapsed juba paraja trauma ja praeguse elukaaslasega saavad nad väga hästi ka läbi. Lisaks, see OLI ilus suhe kunagi. Vanduma võtab lihtsalt! Ausalt, kui ma nüüd lahku lähen, siis mitte kunagi ei tule mul enam uut suhet! Mitte kunagi, mitte mingit armastust enam! Elu on liiga hästi tõestanud mulle, et suhted lihtsalt ei püsi!

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 21.11 11:15; 21.11 12:21; 21.11 13:01; 21.11 14:32; 21.11 14:41; 21.11 14:50; 21.11 14:53; 21.11 19:47; 23.11 06:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks olla kaaslasega, kes sinust ei hooli, ajaraisk.

Naistele meeldib loota, et kõik muutub. Nad keelduvad oma elu ise juhtimast.
Ja siis nii ongi.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.11 14:00; 21.11 14:37; 21.11 14:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eilne juhus näiteks- pidime kokku saama, 6 inimest. Mina olin öövahetusest tulnud, magasin küll päeval, aga olin ikkagi väsinud. Palusin, et me ei läheks! See ei tulnud üldse kõne allagi, et ei lähe, me olime ju ikkagi lubanud. Ütlesin, et mingu üksi, see ka üldse ei sobinud, mind on kaasa vaja! ( huvitav, miks neil on vaja mind pealtvaatajaks nende flirdile? ) Siis aga tuli sõnum sellelt naiselt minu mehele, et see naine ei saa minna. Hetkega oli ka minu mehel jube väsimus kallal ja oli rahulikult nõus koju jääma, tühja neist lubadustest.. no kas pole läbinähtav või?

Jah, täiesti läbinähtav. Milleks sellist jama kannatada. Kui meest ei huvita sinu arvamus (polegi ju tähtis, kas neil on suhe või mitte), et see häirib sind, laseb ikka edasi, siis ta ju ei hooli sinust. Milleks olla kaaslasega, kes sinust ei hooli, ajaraisk.

Ehk isegi mitte niivõrd ajaraisk, pigem emotsionaalne piin. Muus mõttes ta nagu hoolib küll, aga ma arvan, et ta on armunud ja ei tunnista seda ehk endalegi. Ausalt, no mispärast ma üldse ronisin veel suhtesse, juba mu eelmine suhe näitas, et head aega on suhtes limiteeritult ja siis hakkavad jamad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 21.11 11:15; 21.11 12:21; 21.11 13:01; 21.11 14:32; 21.11 14:41; 21.11 14:50; 21.11 14:53; 21.11 19:47; 23.11 06:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks olla kaaslasega, kes sinust ei hooli, ajaraisk.

Naistele meeldib loota, et kõik muutub. Nad keelduvad oma elu ise juhtimast.

Ja siis nii ongi.

Jah, meeldib loota, et kõik muutub endiseks.  Enda elu oleks lihtne juhtida, kui see hõlmaks ainult nind, siin on aga terve posu inimesi, kes ei saaks üldse aru mis juhtus ja milleks. Lapsed, vanemad, ämm-äi.. võib-olla mõtlengi liiga palju teistele?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 21.11 11:15; 21.11 12:21; 21.11 13:01; 21.11 14:32; 21.11 14:41; 21.11 14:50; 21.11 14:53; 21.11 19:47; 23.11 06:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, meeldib loota, et kõik muutub endiseks.  Enda elu oleks lihtne juhtida, kui see hõlmaks ainult nind, siin on aga terve posu inimesi, kes ei saaks üldse aru mis juhtus ja milleks. Lapsed, vanemad, ämm-äi.. võib-olla mõtlengi liiga palju teistele?

Need on vabandused, ikka enda peale mõtled. Et lahkuminek on stress, palju jama, tülisid, jääd üksi jne. Aga see hoolimatu kaaslasega koos olemine ei tee õnnelikuks, iga päev on närvid püsti ja halb on olla.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.11 13:01; 21.11 14:40; 21.11 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, ma leiaks endale ka päevapealt meessoost sõbra. Iga päev hakkaksin praeguse mehe silma all muudkui kirjutama ja messima. Jumala süütutel teemadel. Vahepeal muigan vastuseid lugedes omaette, kui olen kindel, et ta näeb. Õhtul enne magamajäämist ütlen, et oota korraks, mul tuli veel üks asi meelde ja saadan ühe sõnumi veel. Armukadedale inimesele on siin juba vihastamispõhjuseid mustmiljon. Las vihastub. Ma läheks seepeale veel välja ka selle “sõbraga”.

Ühesõnaga korraldaks sellise humoorika möllu ja kui üks kobin tuleb, siis ütleksin jumala suurte silmadega, et sõpru võib inimesel ju ikka olla ja milles on üldse küsimus. Kui ikka aru ei saa, siis tuleb ta oma elamisest likvideerida jah. Ütledki, et see on tore, et tal on teise naisega suur sõprus ja sina küll sellel sõprusel ees seista ei plaani. Kahjuks aga tunned sina ennast samamoodi häirituna kui tema sinu “meessõbra” puhul. Võid ju anda ka mingi tähtaja, mille jooksul valib, kas sõprus teise naisega või praegu elukorraldus.

PS! Nagu aru saate, ei usu ka mina mehe ja naise sõprusesse. See tähendab, loomulikult on see võimalik. Küll aga on sealjuures oluline sageduse ja intensiivsuse komponent. Lihtsalt öeldes – mehe ja naise vaheline sõprus on niisugune olukord, kus ei suhelda iga päev ega kuidagi isiklikel seksuaalsetel/intiimsetel teemadel. No näiteks on minu sõbrannade mehed ka minu sõbrad. Võin neile vabalt helistada või kirjutada, kui on põhjust. Suhtleme üritustel jne. Küll aga piir läheb sealt, kus peaksin hakkama pidevalt ja igapäevaselt ühendust hoidma ja arutama mingeid selliseid asju, mida räägitakse eelkõige just oma kaaslasega. See lihtsalt ei sobi. Loomulikult saavad need sõbrasuhte osapooled kasvõi alateadlikult sellest väga hästi aru, aga kuna esialgu jamadega (lahkuminekud jms) riskida ei taha, siis mängitaksegi lolli selle sõbrajutuga. Ja kuna tavaliselt alguses ju mingit seksivärki polegi, siis justkui juriidiliselt on kõik korrektne – saabki ennast halvastu tundvale teisele osapoolele öelda, et mida sa, loll, kahtlustad. Tegelikult aga juba susiseb…

 

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 16:54; 21.11 20:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahkuminekiga on nii, et see “elame minu pinnal, ma ei saa siit ära minna”, on mugavusest selles suhtes olemine. See vabandus ei kao mitte kuhugi, kui ta ka petmisega vahele jääks.

Ta teeb praegu midagi, mis sind häirib ja sa ei saa lahku minna. Siis teeb midagi, mis härib natuke rohkem ja ikka ei saa lahku minna. Ja siis veel natuke rohkem… Saad aru küll. Kui on plaan lahku minna, siis lähete lahku. Kui pole, siis niisama ähvardada pole mõtet – see on toksiline suhtemuster. Ehk otsusta ära, mida sa elult tahad ja lõpeta enda jaoks vabanduste otsimine.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on selline sõber minu eks. Igavene liiderlik tüüp ja kahju tema naisest, samas ei ole mul tema suhtes mitte mingeid teisi tundeid, kui sõprus. Võime lobiseda tundide  kaupa, saadame lolle nalju üksteisele, käime väljas dringil…aga –  ütlesin kohe oma mehele, kui sinule ei sobi, siis ei lähe ega suhtle, ma tean, et usaldad mind – aga meie suhet ma oma eksiga suhtlemise pärast ohtu ei sea.  Meest see ei sega, sp  teeme korra kuus eksiga pikema lõuna.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu pind, paki tüübi asjad ja algata lahutus!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, äkki mul on mingi autismispektri häire vms. Nüüd on jälle armastuse jutud. Ainult sina, igavesti jne. Miks inimene ometi räägib nii, kui teod räägivad hoopis midagi muud?

Ma mõtlen, et kui mina olen armunud, siis ma lähengi lahku jne  austan ka seda oma eelmist kaaslast. Ma ei saa vist väga hästi maailmast aru 🙁

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 21.11 11:15; 21.11 12:21; 21.11 13:01; 21.11 14:32; 21.11 14:41; 21.11 14:50; 21.11 14:53; 21.11 19:47; 23.11 06:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, äkki mul on mingi autismispektri häire vms. Nüüd on jälle armastuse jutud. Ainult sina, igavesti jne. Miks inimene ometi räägib nii, kui teod räägivad hoopis midagi muud?

Ma mõtlen, et kui mina olen armunud, siis ma lähengi lahku jne austan ka seda oma eelmist kaaslast. Ma ei saa vist väga hästi maailmast aru ????

Räägib seepärast, et ennast veenda. Ega need petturid olegi alati pahatahtlikud. Neil lihtsalt juhtub, noh. Ega nad ju plaaninud, aga saavad aru, et nüüd on puhta jama – uus naissõber kõik meeled hõivanud. Tahaks kuidagi välja vingerdada, sest no ebaeetiline on, ja siis läheb oma naise moosimiseks. Tuuakse lilli, räägitakse armastusest ja lubatakse maad-ilmad kokku. Ikka lootuses, et äkki hakkab ise uskuma. Tavaliselt ei hakka. Naine on aga veelgi enam segaduses ja kehvemal juhul kaotab valvsuse. Eriti küünilised on mehikesed, kellel sellised ilukõnena avalduvad süümekad tekivad pärast esmakordset petmist. Kuna nende sees toimub võitlus n-ö hea ja kurja vahel ning tahaks ju olla ikka hea inimene, siis tuleb ju kuidagi proovida oma enesetunnet parandada. Ja mehe loogika ütleb, et kui nüüd rääkida oma naisele armutõotusi, siis see kompenseerib emotsionaalset matemaatikat – no nagu piisavalt palju plusse kompenseerib miinuse arvutustehtes.

Ühesõnaga kui on kahtlus, siis on see tavaliselt õige. Mehed võivad oma matemaatikat teha, aga naiste intuitsioon ei peta. Lõpetagu sõprus ära ja siis räägime armastusest.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 16:54; 21.11 20:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lisan siia vahele, et mehe ja naise sõprus on siiski võimalik. Mina olen naine ja mul on kaks väga head meessoost sõpra. Ühega neist suhtleme umbes korra nädalas, teine on mu “parim sõbranna” ja temaga suhtleme iga päev. Ei mingit seksi. Ma ei oskakski nendega seksida, nad on mu “sõbrannad”. Üks neist on abielus, teine pole. Abielumehe naist meie sõprus ei sega, just saatis mulle moosi. Minu meest ka see sõprus ei sega. Nii lihtsalt on.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ikka võimalik sõprus mehe ja naise vahel. Inimene on ikka rohkemat kui hormoonid. Aga kui see sõprus segab abikaasat, siis tuleks tagasi tõmmata sealtpoolt, mis vähem tähtis. Valik on siin inimese enda teha.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On muidugi võimalik sõprus mehe ja naise vahel. Mõned inimesed lihtsalt sobivad tüübilt, klapivad omavahel hästi, aga mitte mingit sädet kunagi ei teki, ongi algusest peale lihtsalt suurepärane klapp. Minul on selline sõber, aastaid. Kõik maailma asjad inimsuhetest tööasjadeni läbi arutatud, vaielnud ja kakelnud oleme, aga sõprus püsib. Jama on sellest muidugi igasugust ja kuulujutte on võimatu peatada. ikka on neid tarku, kes räägivad: no miks peavad kaks inimest nädalast nädalasse koos lõunal käima, kui neid omavahel midagi ei ole. Muidugi on meil omavahel midagi – me oleme sõbrad. Kui naisterahvaga nädalast nädalasse söömas käiksin, siis ei huvitaks see kedagi (ehkki võiks ju ometi lesbisuhe olla!), aga mehega – võimatu! Mu sõbral on ka umbes teemaalgataja moodi naine: nagunii midagi on, täiesti kindel, miks muidu nii ja miks muidu naa. Alguses ikka proovisin selgitada, me pole selle naisega mingid head tuttavad, aga ikka siin-seal kokku puutunud ja kui nägin, et juba väga vaenuliku pilguga kõõritab, siis võtsin ise jutuks. Muidugi mulle ütles: eiei, mis sa nüüd, ma saan ju hästi aru, kui midagi oleks, siis te oleksite selle aja peale ammu juba koos – ja mees sai siis kodus sellise stseeni et vähe polnud. Ma imestasin, et kas päriselt arvas siis, et sõber ei räägi mulle. Me oleme igasuguseid asju arutanud, mis olukorda normaalseks võiks muuta, minu välja otsitud terapeudi juureski on nad käinud. Siis justkui oli natuke aega pisut parem, aga hakkas jälle otsast peale mõne aja pärast. Minul ja mu mehel on lapsed, neil on lapsed – milleks seda kahtlustamist vaja on, ei saa aru. Mu sõber ei ole mehena absoluutselt minu tüüp, aga sõbrana sobib ülihästi, kaine mehelik mõistus, aitab mul alati asjade teist poolt näha, annab head nõu, oleks imelik ikka sõbrast loobuda ainult sellepärast, et naisel on kinnisidee, et meil nagunii on suhe. Nii kaua tõesti ei viitsiks keegi suhet varjata või tuleks see paratamatult välja. Ei saa aru, kuidas see ei veena. Minu mehel samas pole mingit probleemi.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On muidugi võimalik sõprus mehe ja naise vahel. Mõned inimesed lihtsalt sobivad tüübilt, klapivad omavahel hästi, aga mitte mingit sädet kunagi ei teki, ongi algusest peale lihtsalt suurepärane klapp. Minul on selline sõber, aastaid. Kõik maailma asjad inimsuhetest tööasjadeni läbi arutatud, vaielnud ja kakelnud oleme, aga sõprus püsib. Jama on sellest muidugi igasugust ja kuulujutte on võimatu peatada. ikka on neid tarku, kes räägivad: no miks peavad kaks inimest nädalast nädalasse koos lõunal käima, kui neid omavahel midagi ei ole. Muidugi on meil omavahel midagi – me oleme sõbrad. Kui naisterahvaga nädalast nädalasse söömas käiksin, siis ei huvitaks see kedagi (ehkki võiks ju ometi lesbisuhe olla!), aga mehega – võimatu! Mu sõbral on ka umbes teemaalgataja moodi naine: nagunii midagi on, täiesti kindel, miks muidu nii ja miks muidu naa. Alguses ikka proovisin selgitada, me pole selle naisega mingid head tuttavad, aga ikka siin-seal kokku puutunud ja kui nägin, et juba väga vaenuliku pilguga kõõritab, siis võtsin ise jutuks. Muidugi mulle ütles: eiei, mis sa nüüd, ma saan ju hästi aru, kui midagi oleks, siis te oleksite selle aja peale ammu juba koos – ja mees sai siis kodus sellise stseeni et vähe polnud. Ma imestasin, et kas päriselt arvas siis, et sõber ei räägi mulle. Me oleme igasuguseid asju arutanud, mis olukorda normaalseks võiks muuta, minu välja otsitud terapeudi juureski on nad käinud. Siis justkui oli natuke aega pisut parem, aga hakkas jälle otsast peale mõne aja pärast. Minul ja mu mehel on lapsed, neil on lapsed – milleks seda kahtlustamist vaja on, ei saa aru. Mu sõber ei ole mehena absoluutselt minu tüüp, aga sõbrana sobib ülihästi, kaine mehelik mõistus, aitab mul alati asjade teist poolt näha, annab head nõu, oleks imelik ikka sõbrast loobuda ainult sellepärast, et naisel on kinnisidee, et meil nagunii on suhe. Nii kaua tõesti ei viitsiks keegi suhet varjata või tuleks see paratamatult välja. Ei saa aru, kuidas see ei veena. Minu mehel samas pole mingit probleemi.

ausalt öeldes tundub su jutt küll sedamoodi, et susid teiste pereelus. võiksid tagasi tõmmata

 

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi mulle ütles: eiei, mis sa nüüd, ma saan ju hästi aru, kui midagi oleks, siis te oleksite selle aja peale ammu juba koos – ja mees sai siis kodus sellise stseeni et vähe polnud. Ma imestasin, et kas päriselt arvas siis, et sõber ei räägi mulle.

Ai, kui valus… Su “sõber” on väga s%tt mees oma naisele. Jah, täiesti elementaarne on eeldada, et sellist asja ei räägita edasi. Tõesti-tõesti, isegi mitte SULLE, kujutad ette.

Naine uskus ilmselt, et mees peab temast ja nende abielust ikka nii palju lugu, et oma naisega on ikka usalduslikum suhe kui sõbrannakesega, aga ei. Sa päriselt oledki nii ülbe, et pead oma rolli selle mehe elus tema naise omast tähtsamaks või oled lihtsalt rumal? Mina küll ei tahaks endale sõpra, kes oma kaasaga nii käitub, see on minu väärtushinnangute ja eetiliste tõekspidamistega vastuolus. Aga sina uhkeldad nagu saba soputav paabulind, milline imeline sõprus teil on. Tead küll seda hiina vanasõna, ütle, kes on su sõbrad ja ma ütlen, kes oled sa ise.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu sõber ei ole mehena absoluutselt minu tüüp, aga sõbrana sobib ülihästi, kaine mehelik mõistus, aitab mul alati asjade teist poolt näha, annab head nõu, oleks imelik ikka sõbrast loobuda ainult sellepärast, et naisel on kinnisidee, et meil nagunii on suhe. Nii kaua tõesti ei viitsiks keegi suhet varjata või tuleks see paratamatult välja. Ei saa aru, kuidas see ei veena. Minu mehel samas pole mingit probleemi.

 

Su mehel pole probleemi, sest tal on ka sõbranna, kellega “asjade teist poolt” vaadata. Ongi parem kui sul oma sõbraga tegemist. 😀

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )


Esileht Pereelu ja suhted Arutlus suhtest