Esileht Ajaviite- ja muud jutud Arvamusfestivali mõju päriselule

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Arvamusfestivali mõju päriselule

Postitas:
Kägu

Kas keegi teab, kas midagi on reaalselt ka kusagil muutunud pärast Arvamusfestivali sõnavõtte ja arutelusid? Ma mõtlen päriselu, mitte inimeste peades mõtteid. Või ongi see selline üritus, kus kari inimesi tuleb kokku, kõik teevad blablabla ja lähevad koju ära? Ühesõnaga, mind huvitab, mis on muutunud pärast seda blablablaatamist? Palun tooge reaalseid näiteid.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas keegi teab, kas midagi on reaalselt ka kusagil muutunud pärast Arvamusfestivali sõnavõtte ja arutelusid? Ma mõtlen päriselu, mitte inimeste peades mõtteid. Või ongi see selline üritus, kus kari inimesi tuleb kokku, kõik teevad blablabla ja lähevad koju ära? Ühesõnaga, mind huvitab, mis on muutunud pärast seda blablablaatamist? Palun tooge reaalseid näiteid.

Kas midagi on reaalselt muutunud pärast Perekooli teema tegemist? Mõtlen päriselus. Et kuidas siis inimesed ilma mõtlemata, siis päriselus elada saavad? Et kui sa sõbra arutad, siis pole sellest mitte mingit kasu, sest mis see sõbraga rääkimine ikka muudab, ikka teen nagu teen. Ja milleks teiste loba kuulata, ise olen tark? Nii või? Too palun reaalseid näiteid, kuidas su enda elu on tänu rääkimisele muutunud? KUi ei ole, siis pole mõtet siia teemat ka teha, sest, sinu jaoks on see siin ka üks mula ja sa ei usu ühtegi näitet mis tuuakse.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei jaga arvamust, et igast asjast peaks “kasu” saama. Millist nähtavat kasu sa luulest või maalist saad? Filmist telekas või sõbranna sünnipäevast?

Väga äge üritus on, olen igal aastal osalenud. Ja ongi nii, et tuleb “kari inimesi kokku”, sest nad tahavad kuulata arvamusi, ise arvata, jagada mõtteid ja lihtsalt olla seltskonnaga koos.
Teemaalgataja istugu ja virisegu toas edasi.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Midagi ei muutu, see üritus on rohkem “Suuri sõnameistreid” sarjast.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen Perekoolist palju kasulikke nõuandeid saanud aianduse ja toiduvalmistamise kohta, olen küsinud nõu remondi asjus ja saanud häid nippe, mida olen päriselus kasutanud. Samas ei ole ma veendunud, et pärast Arvamusfestivali arutelusid läheks rohkem noori kooli tööle (igal aastal on sama jutt ja sama arutelu!) või väheneks korruptsioon riigiametites. Ongi tädid ja onud, kes igal aastal sama juttu veeretavad, publik kuulab, suu ammuli, ja siis on kojuminek. Ma teeksin ettepaneku, et festivalikorraldajad hakkaksid mõtlema sellele, kuidas päriselt need ideed ja mula (vabandust) pärisellu jõuaks. Muidu on see kõik üks suur vaht, mida suust välja aetakse.

Andrus Kivirähk on tabavalt öelnud: “Siiski kummitavad mind sedasorti arvamusfestivalide, mõttekodade ja ümarlaudadega seotud ketserlikud hirmud ja kahtlused. Need algidee poolest sümpaatsed üritused kipuvad muutuma asjaks iseeneses, mingit liiki professionaalseks meelelahutuseks. Maailmas eksisteerib ju ammu säärane nähtus nagu konverentsiturism. Hästi istuvates ülikondades härrad ja elegantsetes kostüümides daamid lendavad ühelt jutulaadalt teisele, peavad ettekandeid, kuulavad teiste omi ja latravad vahepeal kohvitassi või veiniklaasi taga, ise sellise näoga, nagu nad teeks midagi tähtsat. Ja sedasi päevast päeva, nädalast nädalasse!”

(Kes soovib pikemalt lugeda, siis artikkel asub siin: https://epl.delfi.ee/arvamus/andrus-kivirahk-ketserlikke-motteid?id=69542793)

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kivirähk on oma poliitiliste arvamustega minu jaoks neli astet allapoole vajunud. Natuke veel ja varsti on samasugune “arvamusliider” nagu Saagim või Lust.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina ei jaga arvamust, et igast asjast peaks “kasu” saama. Millist nähtavat kasu sa luulest või maalist saad? Filmist telekas või sõbranna sünnipäevast?

Väga äge üritus on, olen igal aastal osalenud. Ja ongi nii, et tuleb “kari inimesi kokku”, sest nad tahavad kuulata arvamusi, ise arvata, jagada mõtteid ja lihtsalt olla seltskonnaga koos.

Teemaalgataja istugu ja virisegu toas edasi.

Kui ma olin noor ja üliõpilane, siis armastasime ka hommikuni seltskonnaga filosofeerida. Tundsime end nii tähtsatena ja tarkadena. Mingil hetkel kasvasin sellest välja. Mõnikord vaatan neid täiskasvanud “filosofeerijaid” (noortele on see lubatud, see käibki noorusega kaasa) ja tuleb tahtmine öelda nagu Tõnu Kark ütles filmis “Keskea rõõmud”, et sellistele tuleks labidas pihku anda ja nad tootvale tööle saata. Mulle lihtsalt ei meeldi niisama jahumine. Tööl on ka tihti koosolekud, mis on koosolekud koosoleku pärast. Tullakse kokku, räägitakse, kui tähtis on meie valdkond, kui tähtis on areneda, tehakse suuri sõnu, näidatakse graafikuid. Aga kui küsida, et mis on järgmised reaalsed sammud (sest ma päriselt tahaksin ka midagi teha), siis neid ei ole! Ja siis minnakse laiali jälle kuni järgmise korrani. Saan aru, et mingid inimesed armastavadki jubedalt ümmargust juttu ajada, aga kahjuks ei vii see enamasti mingite reaalsete muutusteni.

Sain südamelt ära. Ma üldse ei ole Arvamusfestivali vastu. Ma lihtsalt ise ei lähe sinna, sest … süda läheb pahaks.

+6
-2
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Arvamusfestivali mõju päriselule