Esileht Tööelu, raha ja seadused. Arve esitamine ettevõttele ja tundide arvestus

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Arve esitamine ettevõttele ja tundide arvestus

Postitas:
Kägu

Teen ühele ettevõttele oma ettevõtte alt arvega projektijuhtimist. Nii öelda trackin oma ajakulu, aga trackides tuleb see nii ulmeliselt väike summa, mis ma arvega igakuiselt esitan (300 eur). Samas, teglelen mingite probleemidega, kirjadele vastamisega jms, siis ongi jabur, et trackin aind seda aega kui reaalselt asjaga tegelen ja kokkuvõttes tuleb üliväike aeg. Kas mõistlikum oleks mingi fikseeritud summa, sest ausaltöeldes sellise väiske summa pärast kaob mott ära sellist asja teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No miks sa siis seda probleemidega tegelemise aega ei “tracki”, kui see töö osa on?
Tagantjärgi ikka ei saa kokkulepet muuta, eks teil on lepingus kirjas, mida teha, kui on soov muudatusteks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No miks sa siis seda probleemidega tegelemise aega ei “tracki”, kui see töö osa on?

Tagantjärgi ikka ei saa kokkulepet muuta, eks teil on lepingus kirjas, mida teha, kui on soov muudatusteks.

Meil ei ole lepingut.
Ja ma trackingi kõike. Nii probleemidega tegelemist, kliendi kirjadele vastamist jne. Aga ikkagi, mu point on see, et ma trackin aind seda aega kui ma reaalselt asjadega tegelen ja siis tuleb tundide arvestus väike, aga kui nt palgatööl inimene saab ju ka palka selle eest, kui ta parasjagu tööga ei tegele.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ikkagi, mu point on see, et ma trackin aind seda aega kui ma reaalselt asjadega tegelen ja siis tuleb tundide arvestus väike, aga kui nt palgatööl inimene saab ju ka palka selle eest, kui ta parasjagu tööga ei tegele.

Hea nali! Üldiselt inimesed siiski tegelevad tööl töötegemisega. Või sa pead silmas wc-pause ja nina nuuskamist?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ikkagi, mu point on see, et ma trackin aind seda aega kui ma reaalselt asjadega tegelen ja siis tuleb tundide arvestus väike, aga kui nt palgatööl inimene saab ju ka palka selle eest, kui ta parasjagu tööga ei tegele.

Hea nali! Üldiselt inimesed siiski tegelevad tööl töötegemisega. Või sa pead silmas wc-pause ja nina nuuskamist?

Kui sa käid tööl, siis su tööpäeva pikkus on ju 8h (üldiselt). Siis sa saadki ju palka 8h eest, sinna sisse arvestatakse ka vetsus käik. Aga kui ma arvestan oma töötunde, et kellelegi arve esitada, siis ma panen koheselt nii öelda kella kinni, kui tegelen muude asjadega. Point on ju selge?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, mõistlikum oleks kokku leppida tunnitasu, mille eest seda tööd tahad teha.

Või hetkel esitad sina oma ajakulu ja keegi teine määrab, mis su aeg maksab?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, mõistlikum oleks kokku leppida tunnitasu, mille eest seda tööd tahad teha.

Või hetkel esitad sina oma ajakulu ja keegi teine määrab, mis su aeg maksab?

Mul on jah fikseeritud tunnitasu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa käid tööl, siis su tööpäeva pikkus on ju 8h (üldiselt). Siis sa saadki ju palka 8h eest, sinna sisse arvestatakse ka vetsus käik. Aga kui ma arvestan oma töötunde, et kellelegi arve esitada, siis ma panen koheselt nii öelda kella kinni, kui tegelen muude asjadega. Point on ju selge?

Eriti hea 🙂
Ja need, kes 8 tundi tööd teevad, teevad sinu arvates tegelikult tööd sinuga võrdselt vähe, aga palka saavad lihtsalt seepärast, et fikseeritud tasu on? 🙂
Aga sa pane endale kõrgem tunnitasu siis kui arvad, et oled rohkem väärt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kusjuures tunnitasu võib küll olla mõningale inimesele karistus. Ma kooliaajast juba paljusid asju teinud 2-3x kiiremini kui teised. Mul komme asjad endale selgeks teha ja asju, mida oskan teengi kiiremini. St seni kuni pole võimalik tunnitööga rohkem teha (et teed ära ja miskit tuleb kohe peale) siis tööl olles lihtsalt (vaja oli 8h kohapeal olla kuna tööd tuli tilkuvalt) lõpuks aitasingi teisi, mis viis ära kasutamiseni ehk eeldatigi juba ka muude ülesannete tegemist (sa ju aitad, sa ju oskad, sa teed kiirelt) ja isegi kui oli perioode kui endal uputas siis eeldatigi, et jõuan ka kõike muud teha.

 

Üldiselt – päris minutitäpsusega ei tasu neid asju ajada. Olukorrad võivad olla nii erinevad, nt tunnitasuga teed sa sama töö ära 3h ja 300€, kui keegi teine teeb seda 8h ja saaks justkui 800€. Sina pead teadma samas, mis on see optimaalne aeg ja summa, mida selle töö eest ollakse nõus maksma – kui sa hakkad ka tegema 8h ja 800€ siis võimalik, et üritatakse leida keegi teine, kes kiiremini ja soodsamalt teeb. Kui samas sa tead, et teised teeksidki seda tööd ca 8h, sul kulub 3h, optimaalne millega nõus oleksid tegema on 500€ siis küsidki 5h tööraha (ja arvestadki meilivahetused jmt kulud sisse).

Oleneb täiesti sellest, et kas ja kuidas su tegevus jälgitav on.

 

Hästi keeruline on see hoopis loomeinimestel, kus ütleme näiteks, et on tunnitasu mingi idee välja mõtlemiseks ja teostamiseks. Mõnel juhul võib mõtlemisprotsess võtta ka 10h, teisel juhul tuleb idee 1h. Töö väärtus on samas justkui sama, 1h tasu küsides järgmine kord eeldatakse, et ideed tulevad siis sama lennult.

Mõni kord on kergem ehk tõesti mõelda ise läbi, et kogemustel võtab see töö mul aega 5h ja alla 500€ seda ei tee ja teetegi tööpõhise hinna. Mis muidugi tähendab, et edaspidi võib minna sul ka mõni kord 3h, teine kord 7h, 3h tehes oled kasumis, 7h tehes saad ikka nö sama summa.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui ma tegelen mingi kliendi asjaga 15 minutit, näiteks vastan mingile e-mailile, siis kirja läheb pool tundi. ümberülitamise aeg läheb ka sisse.

aga üldsielt sellises tunnitasu arvestuses arvestatakse ka nö projektikulu või üldkulu. see ongi see aeg, kui näiteks kellegagi oli telefoni teel vestlus 5 mintsa ja siis teisel päeval 10 minutit mingile kirjavahetusele, siis mingi info otsimine ka 10 minutit, jne. mul on tavaliselt see olnud ca 40h töö juures 2-4h. eks sa ise tead, kui palju sa sahmid.

eelnevalt juba välja toodud tavapärane aeg mingi asja tegemiseks on ka abiks. kui mingi asja tegemine võtab tavaliselt aega 8h, siis nii tuleks ka see kirja panna. mina võin olla ka väga kiire – olen võimeline paari päevaga nädala töö ära tegema, aga ausalt öeldes vajan pärast seda ka siis taastumise aega, mille ajal muud tööd tegema pole võimeline. kui teinekord kliendil on ruttu vaja, siis võib seda ka nimetada kiirtööks ja ongi poole kallim tunnihind (mis ei ole ju midagi erilist).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui ma tegelen mingi kliendi asjaga 15 minutit, näiteks vastan mingile e-mailile, siis kirja läheb pool tundi. ümberülitamise aeg läheb ka sisse.

aga üldsielt sellises tunnitasu arvestuses arvestatakse ka nö projektikulu või üldkulu. see ongi see aeg, kui näiteks kellegagi oli telefoni teel vestlus 5 mintsa ja siis teisel päeval 10 minutit mingile kirjavahetusele, siis mingi info otsimine ka 10 minutit, jne. mul on tavaliselt see olnud ca 40h töö juures 2-4h. eks sa ise tead, kui palju sa sahmid.

eelnevalt juba välja toodud tavapärane aeg mingi asja tegemiseks on ka abiks. kui mingi asja tegemine võtab tavaliselt aega 8h, siis nii tuleks ka see kirja panna. mina võin olla ka väga kiire – olen võimeline paari päevaga nädala töö ära tegema, aga ausalt öeldes vajan pärast seda ka siis taastumise aega, mille ajal muud tööd tegema pole võimeline. kui teinekord kliendil on ruttu vaja, siis võib seda ka nimetada kiirtööks ja ongi poole kallim tunnihind (mis ei ole ju midagi erilist).

Aga kui ma tegelen mingi asjaga 5-10 minutit, siis on ju jabur arvestada pool tundi? Või ei?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui ma tegelen mingi asjaga 5-10 minutit, siis on ju jabur arvestada pool tundi? Või ei?

Miks sa üritad ettevõtja olla, kui selleks teadmisi-oskusi pole? Mine palgatööle

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui ma tegelen mingi kliendi asjaga 15 minutit, näiteks vastan mingile e-mailile, siis kirja läheb pool tundi. ümberülitamise aeg läheb ka sisse.

aga üldsielt sellises tunnitasu arvestuses arvestatakse ka nö projektikulu või üldkulu. see ongi see aeg, kui näiteks kellegagi oli telefoni teel vestlus 5 mintsa ja siis teisel päeval 10 minutit mingile kirjavahetusele, siis mingi info otsimine ka 10 minutit, jne. mul on tavaliselt see olnud ca 40h töö juures 2-4h. eks sa ise tead, kui palju sa sahmid.

eelnevalt juba välja toodud tavapärane aeg mingi asja tegemiseks on ka abiks. kui mingi asja tegemine võtab tavaliselt aega 8h, siis nii tuleks ka see kirja panna. mina võin olla ka väga kiire – olen võimeline paari päevaga nädala töö ära tegema, aga ausalt öeldes vajan pärast seda ka siis taastumise aega, mille ajal muud tööd tegema pole võimeline. kui teinekord kliendil on ruttu vaja, siis võib seda ka nimetada kiirtööks ja ongi poole kallim tunnihind (mis ei ole ju midagi erilist).

Aga kui ma tegelen mingi asjaga 5-10 minutit, siis on ju jabur arvestada pool tundi? Või ei?

Otseselt ei ole. Oleneb, kas see 5-10min on lisaülesanded või põhiülesanne. Ega ilma põhjuseta ei võta paljud tihti igal juhul min tasu 1h/X summa, isegi kui vähem läheb.

Kui lisaülesanne siis liidaks ikkagi reaalselt kulunud aja kokku (sh mõttetöö on ka ajakulu) ja vajadusel ümardaks. Nt kui projekt on üks kuu siis iga 10-15min pooltunniks ümardada oleks jabur. Samas kui kuu lõpus tuleb kokku neid 10min sutsakaid ca 4 tk siis on okei see täistunniks ümardada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui väga täpselt aega jälgid, siis põhimõtteliselt oled efektiivne ning selle võrra võid vabalt oma tunnitasu tõsta.

Kui kirjadele pead kiirelt vastama, siis sisuliselt oled valves ja valveaja tasu tuleks ka kokku leppida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan ka ajapõhiselt ja kliendi arvele läheb kogu ajakulu, mis tema ajsaga tegelemisele kulub sh. telefonikõnedele, e-kirjadele vastamine jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina töötan kuutasuga, aga teatud tegevused ja projektid on tunnitasuga samadele klientidele lisaks.

Arvestust pean excelis, ja ikka pigem 15-min täpsusega, mitte minuti. Eelistan üldse töötada nii, et projektitööd teen pigem tundide viisi järjest. Saab paremini süveneda ja kergem arvestust pidada ka. Mõttetöö arvestan ka sisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selliseid töid, mis hõlmavad ka sisuliselt valmisolekut tööaja jooksul reageerida, telefonile ja kirjadele vastata, mina tunnitasuga ei tee. Lepiksin kokku mingi kuutasu, millele siis lisanduvad tunnitasu alusel nn lisatööd – pikemad ja mahukamad ülesanded.

Minut täpsusega aega ei arvesta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Arve esitamine ettevõttele ja tundide arvestus