Esileht Tööelu, raha ja seadused. Arve esitamine tagant järgi

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Arve esitamine tagant järgi

Postitas:

Olen probleemi ees.
Eelmine aasta leppisime ühe tuttavaga (kes omab ehitusfirmat) kokku, et teeb mu majas remondi. Vaastutasuks pidin talle andma oma palksauna karbi, pluss siis kompensatsoon minule.
Kõik kokkulepped olid suusõnalised.
Tööd minu majas said valmis detsembri alguses.
Lisaks ütlen, et töövõtjal olid töölised objektil ilma töölepinguta.võetud.
Nii, ja nüüd teatas see töövõtja, et loobub minu pakutud saunast ja koostab mulle ikkagi arve tehtud tööde kohta.
Et ajagu ma nädalaga u 3000 eurot kokku ja maksku arve ära.
Küsimus siis selline, kas arvet saab 4 kuud hiljem tagantjärgi esitada? Kas see päästab mind, et mul pole lepingut sõlmitud töövõtjaga, et töölised olid mustalt tööl?
3000 ¤ on minu jaoks suur summa, et see lihtsalt välja maksta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.04 16:40; 24.04 20:24; 25.04 19:52; 25.04 20:27; 26.04 07:11; 26.04 07:19; 26.04 19:28; 05.05 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvet saab küll hiljem esitada. Kas tööde üleandmise-vastuvõtmise kohta on akt koostatud? Mitte et see asjasse puutuks, aga kuidas tead, et töölised olid mustalt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 18:54; 25.04 10:01; 25.04 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga mille alusel ta sinult raha nõuab? on ta teinud sulle mingi kirjaliku hinnapakkumise, mille sa oled heaks kiitnud? on teil mingi leping?
kui kõik jutt on suusõnaline, siis mina saadaks ta pikalt, kui tema kokkuleppest taganeb. valigu, kas võtab algselt pakutud sauna või jääb kõigest ilma. niisama lambist, ilma mingi alusdokumendita ei saa ühtki arvet esitada

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 19:07; 24.04 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töölised olid raudselt mustalt, töölistega oli juttu sellest.
Ühtegi hinnapakkumist pole, üleandmise akti pole, lepingut ei ole. Minu allkirja kusagil pole (mis konkreetset juttu puudutab).

Ta ütles, et saab tõestada, et tema ettevõte on objekti peal tööd teostanud ja mina olen talle võlgu nüüd.

Ja sauna ta ikka ei taha, sest ta tahaks endale ikka suuremat ja paremat vms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.04 16:40; 24.04 20:24; 25.04 19:52; 25.04 20:27; 26.04 07:11; 26.04 07:19; 26.04 19:28; 05.05 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ta ütles, et saab tõestada, et tema ettevõte on objekti peal tööd teostanud ja mina olen talle võlgu nüüd.
[/tsitaat]
no aga las ta siis tõestab 🙂 kas tal on ka mingi sinupoole allkiri, et sina oled üldse nõus, et nemad sulle mingit tööd teevad ning kohustud selle töö eest maksma? äkki murdsid hoopis sinu majja sisse ja kukkusid seal mööbeldama ilma sinu nõusolekuta 🙂
küsi konkreetset paberit, kus on kirjas, millised töömehed (nimeliselt) kui palju tunde sinu objektil töötasid ja mis see kõik maksis.
arvestades seda, kui suurt huvi praegusel hetkel maksuamet ehitusfirmade ümbrikupalkade vastu tunneb (kõrgendatud uurimise all on üle 2000 ehitusfirma)…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 19:07; 24.04 23:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga midagi nad ju ikkagi tegid? Jää sina siis esialgse kokkuleppe juurde ja tasu osalt rahas ja toimeta saun tema krundile. Kui ta on vahepeal ühepoolselt ümebr mõelnud, las realiseerib siis selle sauna ja saab ka selle alt raha kätte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 18:54; 25.04 10:01; 25.04 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tema oma kokkuleppest kinni ei pea, ei näe ka põhjust, miks sina peaksid pidama. Ajab tema oma jonni, aja siis sina ka. Kui ta tõesti kuidagi tõestada ei saa, et ehitustööd olid tellitud vms, sinu allkirja kuskil ei ole, siis las tõmbleb. Sina oled jälle kogemuse võrra rikkam ja järgmine kord teed ka heade tuttavatega lepingu 🙂 Mina arvan, et ära vii talle seda sauna kuskile kohale. Tema pidi ju veel rahalist kompensatsiooni sulle maksma??
Kokkuvõttes rikkus siiski tema kokkulepet, mitte sina!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastutasuks palksaunakarp + kompensatsioon sinule – saunakarp siis maksab rohkem kui tehtud töö/materjal?

Äkki saad selle karbi müüa, nädalaga vast mitte, aga kui juba kuulutad ja müüd, siis ehk oodatakse ka rahaga.
Lugu on nõme, selliselt kokkulepetest taganeda ja siis pmst väljapressima hakata, aga midagi vast pead tehtud tööde eest siiski maksma. Vast mitte nõutud summat, eriti kui asjad mustalt käisid, aga rääkige asi läbi ja leidke mõistlik summa.

Lihtsalt pähe astuda ära endale küll lase – esiteks nõua dokumendid, seejärel käi välja enese käes olevad kaardid (must raha) ja nende abil tingi hind mõistlikuks, aga muidugi rahulikult ja väärikalt.

Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antud juhul on sinu tuttav suusõnalisest kokkuleppest taganenud. Mingit lepingut teil ei ole. Sinu tuttaval ei ole midagi nõuda sinu käest. Loogiliselt näeks asi välja nii, et tuttav veab su sauna ära, teeb siis sellega, mis teeb + maksab sulle kompensatsiooni nõutud summas.
Mitte mingil juhul ära maksa ise mingit arvet. Arvemaksmise kohustust ei ole, kui pole lepingut, hinnapakkumist ega midagi.

Kas teil oli muidu varem kokku lepitud, et see 3000 eur on nende tööde väärtus või su tuttav ise leiutas selle summa.

Sama keiss oli mul isal, kus vastutasuks oli maa. Isale tehti pooled tööd ära, pooled jäid tegemata. Maa ümbervormistamine pidi toimuma siis kui kõik tööd tehtud. Poole peal aga hakati ajama, et maksa rahas, me maad ei taha. Asi lahenes nii, et maa jäi isale ja pool remonti sai ka tasuta. Mingeid kohustusi maksta isal polnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, tegu un uue palk sauna karbiga (kokkupanduna seisab mu isa angaari all, kunagi sai odavalt soetatud, kuna sauna tellija hüppas alt ära, sain selle 4800 euroga kätte).
Enne tööde alustamis, töövõtja käis ja vaatas üle ja ütles ka, et mingi 3000 euro kanti jääb remondi hind (ütles, mitte ei koostanud hinnapakkumist) Saunakarbi vahetuse pakkus ta ise välja. Ise ta pakkus välja, et sauna eest 5000¤ (osa läheb siis töörahana sellest summast maha ja ülejäänud maksab kinni).

Samas on ka ilmnenud mõned praagid kohad mu kodus , mis puudutab seina: seeneks ühest kohast mõraneb piki seina ja mõne kohapealt lokib (mind ennast ei häri, aga kui pedant tahaks olla, siis vinguda võiks) ja kahest kohast on laeliistud lahti (ma pole viitsinud poodi minna, et mingit liimi, või ma ei tea mis sinna pannakse, osta).

Ühesõnaga on ta mu hinge nii täis ajanud. Kindlasti ei hakka ma ise sahmima ja müüma seda sauna, minupärast võib ta seal edasi seista angaari all.
Tagatipuks helistas veel tema naine ka mulle ja ähvardas, et kui ma ära ei maksa tuleb tema politseiga. (aga no seda ähvarsdust ma tõsiselt ei võta, mis see politsei siin teeb, ega ma midagi ära ju ei varastanud neilt)

Ma mõtlengi seda, et tal pole mingit paberit ju selle kohta, et ma üldse oleks temalt tellinud midagi.
Kui ma ausalt ütlen, siis sellise käitumise peale tuleb kange tahtmine see krempel lihtsalt üle lasta.

Samas, mu mees jälle muretseb mu turvalisuse pärast, sest ta ise on nii vähe kodus ja otseselt väga lähedal meil naabreid ka pole. Et äkki tulevad ja teevad midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.04 16:40; 24.04 20:24; 25.04 19:52; 25.04 20:27; 26.04 07:11; 26.04 07:19; 26.04 19:28; 05.05 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no nii siis autod ja majad salapäraselt/põhjusetult põlema lähevadki. Minule küll oleks hingerahu ja julgeolek kallim kui see raha, st. püüaks kokkuleppele jõuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma väga ei tahaks uskud, et nad julgevad midagi füüsiliselt tegema hakata, niisama sõnadega lahmida võib igaüks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.04 16:40; 24.04 20:24; 25.04 19:52; 25.04 20:27; 26.04 07:11; 26.04 07:19; 26.04 19:28; 05.05 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus soovitavad mitte maksta ja üldse ignoreerida. Ma vist ei saa päris hästi aru – kas mingid tööd teostati? Jättes kõrvale teie erimeelsused arveldamise osas ja kokkulepetest kinnipidamise – siis hetkel oled juskui alusetult midagi omandanud? Kas see on siis õige?

Mina isiklikult üritaks kah mingile kompromissile jõuda ja numbrite-saunade osas läbi rääkida. Hingerahu maksab ka midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 18:54; 25.04 10:01; 25.04 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööd said valmis detsembri alguses ja nüüd alles teatas töövõtja, et loobub saunast ja koostab arve tehtud tööde kohta?

Midagi siin ei klapi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimasele.

No, tööd said valmis detsembri alguses, aga tal polnud kohe raha välja maksta sauna kompensatsiooni eest, loomulikult ei andnud ma enne sauna karpi ka kätte, asi venis ja venis ja nüüd siis aprillis, tal ikka sellist summat pole, või ma ei tea mis häda tal on (tema väidab, et rahas pole asi, vaid et ta lihtsalt mõtles ümber) teatas ta , et loobub ja maksku ma tööde eest rahas.
Kusjuures, arvet pole ma tänaseni saanud, lihtsalt suusõnaliselt on see nõue 3000¤
Arve lubas saata, aga ma pole mingit arvet saanud.
Ma ütlesin ka, et ma ei hakka sulle midagi rahas maksma, meil oli teine kokkulepe.
Ja ma ütlesin ka, et mul pole sinuga lepingut ja kogu asi käis ju mustalt, kuidas sa saad mulle arve esitada, ta ütles, et saab kõike tagantjärgi tõestada ja arve koosta.
Ma muidu ei hädaldakski siin, aga 3000¤ on minu jaoks suur summa, kui ma sellise summa ära maksan, siis olen ise võlgades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.04 16:40; 24.04 20:24; 25.04 19:52; 25.04 20:27; 26.04 07:11; 26.04 07:19; 26.04 19:28; 05.05 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja veel, miks ma ei muretsenud siiani, sest loogiline on ju, et kuhu see inimene oma saunaga läheb, talvel ju vundamenti ei valata, et las seisab niikaua angaari all, kuni temal asjad nii kaugele saavad, et paigaldama saab hakata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.04 16:40; 24.04 20:24; 25.04 19:52; 25.04 20:27; 26.04 07:11; 26.04 07:19; 26.04 19:28; 05.05 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga millega see lugu siis sinu arvates lõppema peaks, et jääbki töö eest maksmata või??
Ise oleksid nõus tasuta töötama? Et kutsud veel teised ka tööle ja siis ei teeni ise ja tööliste ees laiutad tühje taskuid või?
Õigus ja paberid võivad ju olla või mitte olla, kuid on olemas õiglus ja see tähendab pahatihti omakohut.
Katsuge parem see saun maha müüa ja töö eest ikka ära maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa paljude kommenteerijate \”pontu\”-mentaliteedist aru. Kui kokkulepe oli, et saab sauna siis võtku see saun ja müügu maha kui seda enam ei taha.
Mina isiklikult ei maksaks ka mitte pennigi sellisel juhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Tähesära kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga millega see lugu siis sinu arvates lõppema peaks, et jääbki töö eest maksmata või??
Ise oleksid nõus tasuta töötama? Et kutsud veel teised ka tööle ja siis ei teeni ise ja tööliste ees laiutad tühje taskuid või?
Õigus ja paberid võivad ju olla või mitte olla, kuid on olemas õiglus ja see tähendab pahatihti omakohut.
Katsuge parem see saun maha müüa ja töö eest ikka ära maksta.[/tsitaat]
Vot minule tagant järgi tärkamised ja ärkamised ei meeldi. Vot kui oli kokkulepe, siis oli! Ning kui mingi tüübi krõõt ka mulle veel helistaks ja ähvardaks, no siis ma annaks ise juab politseisse. Samas kui tõesti akrdad, et see tüüp on selline et võib kapid kallale saata, no ma ei tea.:S Haige:S see, et enam saun ei meeldi, siis mingu p***e

teeemaalgataja mina küsiks vb juristilt nõu ja räägidki ära, et lepinguid muid asju pole, et kas saab nii teha, mina siin perekooli kanu ei usuks. Või pöördu siin Alfonssi poole, äkki saab tema aidata

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

irf, ma laseks sellise tegija kindlalt üle. kui tahab võtku saun, enne maksab muidugi vahe kinni. kui ei taha sauna, siis shit happens, ei saa paraku midagi. endal samasugune olukord olnud ja seisin kindlalt oma seisukoha eest. tema on see, kes kokkuleppest taganes, mitte sina. kui tuleb omakohtuga, siis oled sina see, kes politsei kutsub. aga juriidilisest küljest: saadaksin e-maili, viitaksin suulisele kokkuleppele, kirjutaksin lahti, palju tema sulle võlgu on (sauna vaheraha) ja teataksin, et x kuupäevaks on see vaja tasuda peale mida toimub kauba üleandmine. vastuse pealt siis vaataksin mida edasi teha. mina näen asja tegelikult niipidi, et tema soovis sinult sauna osta ja maksis osaliselt selle eest tööga, ülejäänud osa pidi maksma rahas ehk tema on võlgu sulle, mitte sina talle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

naine ütles mulle, et kui ma ära ei maksa siis ta tuleb ja ei jäta ainsatki kruvi ka seina mis ta mees on sinna pannud (õnneks ta mees ise tegi mõned päevad ainult, nii, et enamus kruvisid peaks seina jääma :P)
Ma saan naisest ka aru, ta ise kusagil tööl ei käi ja kui rahadega kitsas, siis arusaadav käitumine.
Ma küsisin naiselt, et miks sina neid asju üldse ajad? Ta vastas, et see perefirma.
Küsimusele, et ja kellene sina seal töötad, vastas ta et pole sinu asi.

Ma olen lihtsalt tige, et nemad oma \”perefirmaga\” taganesid suusõnalisest kokkuleppest ja nüüd ähvardavad.
Mitte, et ma otseselt kardaksin, aga pingeid ikka toob juurde,

Ma ei taha uskuda, et 3000¤ pärast maha hakatakse lööma ja kui lüüakse, siis sellest loost teavad nii palju mu tutvusringkonnas, et süüdlast pole raske leida 😉
Aga ma ei usu iial, et asi sellise pöörde võtab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.04 16:40; 24.04 20:24; 25.04 19:52; 25.04 20:27; 26.04 07:11; 26.04 07:19; 26.04 19:28; 05.05 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuttav peaks sauna vastu võtma ja ise selle maha müüma, kui hetkel raha rohkem vajab.
sa võid ju nii palju vastu tulla, et ootad kuni ta müüdud saab ja saad siis vaheraha kätte. enne teete muidugi kirjaliku lepingu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei maksaks midagi, kokkulepe on kokkulepe!
Tema taganes kokkuleppest, mitte sina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütle, et nõudja saab raha kui saun on müüdud. Et kui tahab raha rutem, siis otsigu ise ostja. Siis pane saun müüki, aga ega sa väga selle müügiga ka pingutama ei pea. 🙂 Teisele anna natukese aja tagant lootust,et varsti saab müüdud. Ehitusfirmad teevad ise pidevalt nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvalt on muidugi hea õpetada, aga mina vastaks ähvardusele ähvardusega vist. St kui sinu kottimist ei lõpeta, on maksuametile vihje ümbrikupalga maksja kohta garanteeritud.
Perefirmatagu siis ise edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

järjekordne näide, et vaja paberid täita…suusõnaline kokkulepe ei maksa paraku mitte midagi, hea lugu õppetunniks, kellele veel kohale pole jõudnud.

ennast ka sedasi üle lastud, kahjuks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, nüüdseks on vaikus, pole arvet, pole enam ähvardusi….

Rahutuks teeb selline olukord, nagu vaikus enne tormi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 24.04 16:40; 24.04 20:24; 25.04 19:52; 25.04 20:27; 26.04 07:11; 26.04 07:19; 26.04 19:28; 05.05 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütle sellele jorsile, et leidku 5000 eest karbile ostja ja saabki oma raha kätte. Milles üldse probleem? Praegu ju väga sobiv aeg seda karpi müüa, pangu mõned kuulutused lehte ja netti üles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teataks tööde tegijale, et kuna meil oli kokkulepe, siis sellist vaba rahahulka pole mul mitte kuskilt võtta. Aga ma võin vastu tulla ja panna saunakarbi ise müüki. Kui siis raha laekub, siis on võimalik talle ka ülekandega arve alusel maksta. Arvel soovin näha nimeliselt, milline töömees mis päeval kui palju töötas ja summat kokku, samuti eraldi loetletult kõik materjalid koos hinnaga. Sauna müüksin alul kokkulepitud hinnaga – kui ostjat ei leidu, ega siis hinda alla laskma ka ei pea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Arve esitamine tagant järgi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.