Esileht Tööelu, raha ja seadused. Arve vs töövõtuleping

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Arve vs töövõtuleping

Postitas:
Kägu

Kui ma osutan teisele firmale mingit teenust, kumb on mõtekam, kas see et ta maksab mulle arve alusel või mina olen töövõtulepinguga?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui oled eraisik, ei saa sa arveid esitada ja firma peab sinuga sõlmima töövõtu- või käsunduslepingu ning hoolitsema maksude deklareerimise ja maksmise eest.
Kui oled FIE või sul on OÜ, mille alt arveid esitada, siis pead nagunii lisama summale kõik maksud, et sama palgaraha ise kätte saada.
Firmale on viimane variant enamasti mugavam, sinu jaoks sõltub asi ka muudest teguritest,  nt  kaasnevatest kuludest jms.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töövõtuleping ei välista arvet. Töövõtuleping on üks teenuse osutamise leping ja ka siis võib arveid esitada. Iseasi, kas konkreetdel juhul on tegemist töövõtuga üldse.

Äkki mõtled töölepingut?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töövõtuleping ei välista arvet. Töövõtuleping on üks teenuse osutamise leping ja ka siis võib arveid esitada. Iseasi, kas konkreetdel juhul on tegemist töövõtuga üldse.

Äkki mõtled töölepingut?

Sellest ma ei saa nüüd aru? Ühte ja sama tööd kahel moel ikka ei tee ju, TA küsib konkreetselt, kas tal on ettevõttele teenust mõistlikum osutada töövõtulepingu alusel või nii, et esitab pärast ettevõtte poolt arve.

Aga vastuseks küsimusele. Eraisikuna sa arvet esitada ei saa, pead olema FIE või sul peab olema firma. Teine oluline küsimus (juhul kui sul on firma) on, kas sul tekib teenuse osutamisel selliseid kulusid, mida saaksid firma kuludesse kanda (töövahendid, materjal jne). Kui jah, siis on pigem mõistlikum teha tööd firma alt. Muidugi sellisel juhul, kui sul on ka teisi kliente ja käivet, siis ei takista miski kulusid firma kuludesse kandmast ja samas töövõtulepinguga töötamast.

Ettevõtted tihti eelistavad seda, kui neile esitatakse arve, on neil vähem tööd.

Juhul kui otsustad arve esitada, siis jälgi, et kokkuleppesse/lepingusse läheb ja ka arvele jõuab summa, mis lisaks nn sinu soovitavale brutotasule sisaldab ka makse (nt sotsmaksu), sest kui esitad arve, siis pead maksud ise maksma. Tihti inimesed unustavad selle ja ettevõtted ka ootavad, et saavad arve samas summas, mis oleks tasu töölepingus. See tuleb selgeks teha enne.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühesõnaga, see on pikem arvutuskäik, kuidas kõige soodsam on. Muutujateks on:

– Kui palju on firma nõus töövõtulepinguga tasuma

– Kui palju rohkem on firma nõus arve alusel tasuma

– Kas oled OÜ ning oleksid valmis osa rahast dividendidena välja võtma; või oled FIE

– Ja ca pooleteise protsendi ulatuses saab veel optimeerida sellega, kui oled OÜ ja võtaksid raha välja juhatuse liikme tasuna

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma osutan teisele firmale mingit teenust, kumb on mõtekam, kas see et ta maksab mulle arve alusel või mina olen töövõtulepinguga?

Loodetavasti esitad arve korrektses eesti keeles – sõna on mõttekam.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töövõtuleping ei välista arvet. Töövõtuleping on üks teenuse osutamise leping ja ka siis võib arveid esitada. Iseasi, kas konkreetdel juhul on tegemist töövõtuga üldse.

Äkki mõtled töölepingut?

Sellest ma ei saa nüüd aru? Ühte ja sama tööd kahel moel ikka ei tee ju, TA küsib konkreetselt, kas tal on ettevõttele teenust mõistlikum osutada töövõtulepingu alusel või nii, et esitab pärast ettevõtte poolt arve.

Aga vastuseks küsimusele. Eraisikuna sa arvet esitada ei saa, pead olema FIE või sul peab olema firma. Teine oluline küsimus (juhul kui sul on firma) on, kas sul tekib teenuse osutamisel selliseid kulusid, mida saaksid firma kuludesse kanda (töövahendid, materjal jne). Kui jah, siis on pigem mõistlikum teha tööd firma alt. Muidugi sellisel juhul, kui sul on ka teisi kliente ja käivet, siis ei takista miski kulusid firma kuludesse kandmast ja samas töövõtulepinguga töötamast.

Ettevõtted tihti eelistavad seda, kui neile esitatakse arve, on neil vähem tööd.

Juhul kui otsustad arve esitada, siis jälgi, et kokkuleppesse/lepingusse läheb ja ka arvele jõuab summa, mis lisaks nn sinu soovitavale brutotasule sisaldab ka makse (nt sotsmaksu), sest kui esitad arve, siis pead maksud ise maksma. Tihti inimesed unustavad selle ja ettevõtted ka ootavad, et saavad arve samas summas, mis oleks tasu töölepingus. See tuleb selgeks teha enne.

Selleks, et arvet esitada, peab ju eelnema mingi kokkuleppe ehk leping ???? on see siis “vormistatud” või mitte, aga leping on ikka.

Ja töövõtuleping ei ole midagi, mida ainult füüsilise isikuga saab sõlmida. Ka kaks ettevõtet võivad omavahel sõlmida tölvõtulepingu (nt ehitusleping on klassikaline töövõtuleping), aga maksmiseks tuleb lepingu järgi esitada ka arve.

Kui lepingutest midagi ei tea, pole vaja targutada.

Ainus teenuse osutamise leping, mida täielikult välistab arve, ongi tööleping.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lepingutest midagi ei tea, pole vaja targutada. Ainus teenuse osutamise leping, mida täielikult välistab arve, ongi tööleping.

Antud juhul ei puutu ju ettevõtete vahelised töövõtulepingud asjasse. Kui eraisik (ja mitte FIE) sõlmib töövõtulepingu, ei esita ta mingit arvet.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma osutan teisele firmale mingit teenust, kumb on mõtekam, kas see et ta maksab mulle arve alusel või mina olen töövõtulepinguga?

Mitu teemat sa oma küsimuse arutamiseks veel teha plaanid?
Lihtsam oleks ju olnud selle küsimusega eelmises teemas edasi minna.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitu teemat sa oma küsimuse arutamiseks veel teha plaanid? Lihtsam oleks ju olnud selle küsimusega eelmises teemas edasi minna.

Kes sind kraaksuma sundis? Mina ei ole TA

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Arve vs töövõtuleping