Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Arvele enne 12.nädalat?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Arvele enne 12.nädalat?

Postitas:
Kägu

Oskab keegi ehk nõu anda, miks tuleks end enne 12.nädalat rasedusega arvele võtta?
Vaatasin sünnitoetuse nõudeid ja seal Tallinna linna sünnitoetuse juures nõue, et tuleb enne arvele võtta. Mujalt seda infot ei leidnud… (sh haigekassa, vanemahüvitis, riiklik sünnitoetus)
Hetkel Eestist ära ja plaanis novembris tagasi tulla, siis aga juba ca 20 nädalat.
Kas saab end ka distantsilt arvele võtta? (Elukoht Rae vald, eelistan Pelgulinna Sünnitusmaja – seal ka eelmised lapsed sündinud)
Tänud ette vastajatele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Selleks, et inimesed enda ja oma lapse tervise eest hoolitseksid ning rasedana normaalselt tervisekontrollis käiksid, I trimestri uuringud läbiksid jne. Puudutab see nõue ainult Tallinna linna sünnitoetust, muid toetusi mitte. Kas Sa seal riigis, kus praegu viibid, käid oma rasedusega regulaarselt ämmaemanda/arsti juures? Sel juhul küsi sealt tõend kaasa ning tõenäoliselt sellest piisab. Mina olin kunagi esimese rasedusega Tartus jälgimisel. Tallinna haiglates jälgimisel olnute kohta läks info automaatselt, aga Tartust pidin vastava tõendi jälgimisel olemise alguse kohta küsima, et Tallinna sünnitoetust saada.

“Distantsilt” rasedust tuvastada ja selle kulgu jälgida enesestmõistagi ei saa.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa peaksid ju nagunii oma elukohariigis rasedusega “arvel” olema ja arsti juures käima? Ka see loeb. Pärast esitad siia koopiad uuringutest jms. JA sünnitusmaja ei huvita hetkel kedagi, arvel võid olla ühe haigla juures ja sünnitada kusiganes, teises haiglas vms. Ise otsustasin põhimõtteliselt alles haiglasse sünnitama sõites, et “proovime seekord Pelgulinna ka ära, keera siit”.
Ei usu, et ükski arst ja ämmakas oleks nõus ilma inimest nägemata e-maili kaudu rasedakaarti kirjutama ja arvele võtma.
Olin rasedusega arvel välismaal, Eestisse tulin alles 32.ndl paiku, kellelgi polnud probleemi, sest haiguslugu oli kaasas. Kui ma õigesti mäletan, siis kirjutas selle tõendi mulle eesti ämmakas lihtsalt välja, et olen õigeaegselt rasedusega arvele võtnud, sest tema oli tutvunud minu dokumentidega ja tema teadis, et ma siiski olin arsti jälgimisel ja “arvel” olnud kogu aeg, mis siis, et tema juures alles kõige lõpus.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oskab keegi ehk nõu anda, miks tuleks end enne 12.nädalat rasedusega arvele võtta?

Vaatasin sünnitoetuse nõudeid ja seal Tallinna linna sünnitoetuse juures nõue, et tuleb enne arvele võtta. Mujalt seda infot ei leidnud… (sh haigekassa, vanemahüvitis, riiklik sünnitoetus)

Hetkel Eestist ära ja plaanis novembris tagasi tulla, siis aga juba ca 20 nädalat.

Kas saab end ka distantsilt arvele võtta? (Elukoht Rae vald, eelistan Pelgulinna Sünnitusmaja – seal ka eelmised lapsed sündinud)

Tänud ette vastajatele!

Tallinna sünnitoetusel ei ole enam seda 12 nädala nõuet. Kui oled Rae valla elanik, siis Tallinna toetust sa nagunii ei saa :)))

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellest saan aru, erinevad omavalitsused 🙂 Tallinna toetus oli näitena lisatud – see ainuke koht kust suutsin 12.nädala nõude leida. Samas tihti käib läbi, et arvele tuleks enne 12.nädalat võtta…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enne 12.nädalat on pigem selleks, et oscar ja kuklavoldiuuringute jaoks on kindel ajavahemik 12.-14. nädalal, neid ei saa hiljem teha ja samas on see tähtis diagnostiline vahend. Ja kui on kurb olukord, et midagi on väga valesti, saab veel võimalikult väikese traumaga raseduse ketkestada. See toetuses märkimine oligi selleks, et rõhutada, et rase peab olema arstlikul jälgimisel.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlasti enne 12. nädalat. Sest enne 12. nädalat saab teha NIPT ja kui on haige laps, saad katkestada.

0
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Arvele enne 12.nädalat?