Esileht Lapse ootamine Arvele võtmine

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Arvele võtmine

Postitas:
Kägu

Tere tibuemmed!
Olen teise lapse ootel ja sooviks uurida arvele võtmise kohta. Esimese lapsega võtsin teisel kuul arvele. Sõbranna rääkis, et ei ole mõtet kohe võtta, pigem viimasel hetkel.
Mis oleks selle plussid ja miinused? Uurisin, et sellega kui enne 3 kuud arvele ei võta, siis kaotab toetuseid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tibuemmed 🤦

Please wait...
Postitas:
Preggo

Mis sõbranna selgituseks tõi, et kohe ei ole mõtet, vaid viimasel hetkel?

Kuulaksin huviga argumente, sest ise ei ole selle teooriaga kursis. Pigem on erinevad argumendid selle poolt, et võtta varem arvele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pigem just varem, kuna hea ämmaka/arsti juurde on raske saada, lisaks on vaja uuringu (KV, vereproov umbes 10 nädalal) ajad paika panna ja seda ka raske viimasel minutil teha.

Keskmiselt soovitatakse esimene visiit teha 7-9nädal.

Et KOV ja riiklikutoetus saada peab eestis olema arvel hiljemalt 12 nädalaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täpsustan (parandan) eelmist vastajat:

riiklike peretoetuste saamiseks ei ole Eestis üldse nõuet, et oled rasedana arvel,
samuti pole seda 99% KOV toetuste saamiseks (hoopis on oluline, kas oled selle KOV registris st ametlik elanik ja kui kaua olnud enne sünnitust).

ERAND on seni Tallinna linn, kes lisaks mõlema vanema registrisolekule vähemalt aasta enne sünnitust kontrollib ka, et rase oli arvel ja seda enne 12.rasedusnädala täitumist.

Aga, jah, väga kaua viivitades võivad jääda tegemata mõned analüüsid, seega enda meelerahu ja beebi tervise huvides pane siiski aeg.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma nüüd võibolla olen rumal, aga ma ei saa täpselt aru mida mõeldakse arvele võtmise all? Kas lihtsalt esimest arsti/ämmaemanda visiiti?

Kui esimest visiiti, siis esimene külastus raseduse kinnitamiseks soovitatakse teha kuskil 6.-9. rasedusnädalal, kus UH-s tuvastatakse embrüo/loote südametöö. Vastuvõtul lepitakse kokku analüüside andmise ajad ja esimese trimestri UH-uuringu aeg, sest sinna on ju järjekorrad.

Rasedakaart kui selline koostatakse alles üldiselt peale 1 trimestri UH-uuringut.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun tõesti mitte pöörduda kõikide rasedate poole tibuemmede nimetusega, see on jälk, imal ja alandav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tibuemmed??? :D

Nagu juba siin öeldud, siis liiga vara pole tõesti mõtet minna, kuna UH näha ainult lootemuna ja südametöö jaoks vara (liiga vara on siis kuni 6 nädalat). Kui minna juba 6+4 jne, siis suure tõenäosusega on näha juba südametöö. Sealt edasi saab ämmakas panna juba vajalikud uuringud aegsasti paika.
See on siis ainuke põhjendus minu silmis, et miks mitte minna liiga vara.
See, et minna võimlikult hilja on jabur, selleks ei ole minu teada mitte mingit loogilist põhjendust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mingit ‘arvele võtmist’ tegelikult polegi. Lihtsalt arst tuvastab raseduse ja märgib üles oletatava loote suuruse ja tähtaja (UH-uuringute tulemusel võivad need kuupäevad veel mitu korda muutuda).
Tallinnas oli (või on siiani?) selline nõue, et arst peab olema raseduse tuvastanud enne 12.nädalat (samas võid seda ka erakliinikus teha ja sealt tõendi küsida). Muudes KOVides ei ole sellist nõuet. Riikliku sünnitoetuse saavad kõik.

Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Lapse ootamine Arvele võtmine