Esileht Lapse ootamine Arvele võtmine – riiklik v erakas?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Arvele võtmine – riiklik v erakas?

Postitas:
Kägu

Tere

Palun jagage kogemusi, kas olete rasedana ennast arvele võtnud riiklikus või erakliinikus? Kui erakliinikus, siis mis summa on teil kulunud (kõik protseduurid, visiidid jms)? Kui olete riiklikus, kas pigem olete hiljem mõelnud, et personaalsem teenus oleks ikka parem olnud ja järgmine kord kaaluksitegi hoopis seda? Või olete riiklikuga jäänud nii rahule, et ei näe erakaks mõtet?

Lepatriinu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks korda olnud riiklikus ja mõlemad korrad rahul

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neljas kord riiklikus. Esimene (ITK) sündis nii ammu, et siis oli erakas väga kallis. Teisega poole pealt (Pelgu) tundsin küll et tahaks vahetada aga sinna see jäi. Kolmandaga läksin jälle ITK ja olin rahul. Neljandaga olen riskirase ja kui muidu oleksin ehk erakat kaalunud, siis minu haiguslooga on parem kui olen jälgimisel III etapi haiglas ja samas kohas kus sünnitan. Vähem võimalust et midagi nn tõlkes kaduma läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tihti on eraka arstid ka riiklikus tööl.

Aga mida täpsemalt mõtled erakana?

Ise olin Meditas, kuna naistearst oli seal (haigekassa tasus nagunii) – positiivne oli justkui, et kogu raseduse vältel tundus, et tehti rohkem uriiniproove jne. Olin üldiselt arstiga rahul ja rasedus möödus lihtsalt, aga kuidagi tundus, et arst oli kohati natuke liiga pealiskaudne ja ei süvenenud. Muidu oli tore ja hooliv arst. Küll aga raseduse lõpus enam ei jäänud rahule, kuna kandsin üle ja siis jäeti liiga pikad vahed, esile kutsumisele saadeti liiga hilja jne. Õnneks sünnitus küll möödus komplikatsioonideta, küll aga sai tervis põntsu, laps oli õnneks terve. Tegelikult on hästi pikaaegse kogemusega arst, et ei teagi, kuidas nii läks.

Ise nüüd ilmselt läheks riiklikusse. Oscar ja LA nagunii toimus nö riiklikus.

Järgmise rasedusega plaanin Kliinikumis arvele võtta.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen erakliinikus ja minu jaoks on vahe nii suur. Erakliinikus saan alati arsti kätte siis kui mul vaja. Lubati kasvõi öösel helistada kui midagi juhtub. Kogu suhtlus on teistmoodi. Arved on muidugi üsna suured olnud.  Aga kuna vanust on veits rohkem kui 25 juba siis oleme otsustanud et tähtis on et sünniks terve laps ja uuringud oleks tehtud ning kohtlemine arstide poolt hea. Tavalises kliinikus käis asi kuidagi kiirelt. Keegi midagi ei seletanud. Teiseks see tava haigla näeb nii õudne välja. Ruumid nagu kuskilt õudusfilmist. 😀  See on meie viimane laps ilmselt ja me oleme otsusega rahul.

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eraka all mõtlen erakliinikut, kus ei ole haigekassa rahastust ja tuleb kõik visiidid ja protseduurid ise kinni maksta ja vastutasuks personaalsem lähenemine :). Kuna olen kunstliku viljastamise patsient, siis kaalun samasse erakliinikusse edasi jäämist. Eelmine Kägu kirjutas täpselt seda, mis minu jaoks oluline, et vajadusel võimalik 24/7 helistada ja ollakse sinu taustaga ka kursis. Riiklikkusse helistades võtab igakord erinev õde telefoni vastu ja arstile edasi suunata eriti ei taheta. Lisaks olen kuulnud, et rasedad lähevad oma murega (a la määrimine, kõhuvalu) ja suhtumine on, et “pole viga midagi, see tavaline” ja aega pole kellelgi, et selgitada. Ma rasedana igatahes ei sooviks sellise suhtumise osaliseks saada vaid sooviksin tunda, et minu raseduse hea kulg läheb päriselt ka arstidele korda :).

Lepatriinu

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen erakliinikus ja minu jaoks on vahe nii suur. Erakliinikus saan alati arsti kätte siis kui mul vaja. Lubati kasvõi öösel helistada kui midagi juhtub. Kogu suhtlus on teistmoodi. Arved on muidugi üsna suured olnud. Aga kuna vanust on veits rohkem kui 25 juba siis oleme otsustanud et tähtis on et sünniks terve laps ja uuringud oleks tehtud ning kohtlemine arstide poolt hea. Tavalises kliinikus käis asi kuidagi kiirelt. Keegi midagi ei seletanud. Teiseks see tava haigla näeb nii õudne välja. Ruumid nagu kuskilt õudusfilmist. ???? See on meie viimane laps ilmselt ja me oleme otsusega rahul.

Oskad sa palun öelda umbes, mis summadest raseduse vältel jutt käib :)? Ma ise arvestasin, et umbkaudu 1500 eurot võiks kokku minna (UH-d, visiiditasud, analüüsid, vajalikud uuringud).

Lepatriinu

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, mis linnast sa räägid muidugi, aga nt ITK’s on nn tavaline jälgimine ka väga hoolas ja hooliv. Minu ämmaemand vastas mu e-kirjadele ka nt õhtuti kiiresti (oli ka määrimine ja ega sellega muud soovitust ei ole, et mine erakorralisse. Ka erakas keegi sulle õhtuti/öösiti UH’d ei tee), kohapeal on tipptasemel UH tehnika ja vajadusel arstiabi. Naistearst muidu aastaid erakas, aga ITK puhul ma küll ei tundud kuidagi pealiskaudset või hooletut suhtumist. Suhtledki oma ämmaemandaga ja ei võta iga kord uus õde telefoni õnneks 🙂

Samas ma nüüd teise rasedusega tahaks mingit teistsugust jälgimist. Kuna mu rasedus kulges üldiselt ilusasti, siis mind ajas lõpupoole natuke närvi, et pidin iga kuu ainult selleks kohale minema, et doppleriga südant kuulata, kõhu suurust mõõta ja mõned parameetrid kirja panna 🙂 Mul endal ei olnud küsimusi/muresid, oleks hea meelega selle telefoni teel nt ajanud korda, sest sain seda kõike kodus ka ise teha. Kaalun seekord ka ühte erakat lihtsalt seetõttu, et see mulle lähemal. Neil muidugi kohapeal uhke UH aparatuur ka KV ja LA tegemiseks. Kui sa jälle need uuringud pead niikuinii oma erakas riiklikus tegema, siis hoiad selle raha kokku vähemalt, aga saad vbl siis personaalsemat ja tausta arvestavamat ämmaemanda jälgimist 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin TÜKis ja väga hea kohtlemine oli, nii raseduse ajal kui ka haiglas hiljem. Enne sünnitust käisin korra erakorralises, kuna imelikud valud olid, nutsin seal vastuvõtus suurest hirmust ja mitte keegi ei suhtunud halvasti. Ei tasu neid kommentaare lugeda, kus kedagi väidetavalt sõimati vms. UH käisin muideks vahepeal Elites, sest sinna sai Covidi ajal mehe kaasa võtta,  ja kuna mul rahakott puuga seljas pole, siis see kliinik on minu jaoks ikkagi kallis.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa jälle need uuringud pead niikuinii oma erakas riiklikus tegema, siis hoiad selle raha kokku vähemalt

Kuidas uuringud saab riiklikus teha kui arvel erakas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa jälle need uuringud pead niikuinii oma erakas riiklikus tegema, siis hoiad selle raha kokku vähemalt

Kuidas uuringud saab riiklikus teha kui arvel erakas?

Ilmselt on mõeldud Oscar ja LA, mida saab vaid kindlates kohtades teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas ma nüüd teise rasedusega tahaks mingit teistsugust jälgimist. Kuna mu rasedus kulges üldiselt ilusasti, siis mind ajas lõpupoole natuke närvi, et pidin iga kuu ainult selleks kohale minema, et doppleriga südant kuulata, kõhu suurust mõõta ja mõned parameetrid kirja panna ???? Mul endal ei olnud küsimusi/muresid, oleks hea meelega selle telefoni teel nt ajanud korda, sest sain seda kõike kodus ka ise teha. Kaalun seekord ka ühte erakat lihtsalt seetõttu, et see mulle lähemal. Neil muidugi kohapeal uhke UH aparatuur ka KV ja LA tegemiseks. Kui sa jälle need uuringud pead niikuinii oma erakas riiklikus tegema, siis hoiad selle raha kokku vähemalt, aga saad vbl siis personaalsemat ja tausta arvestavamat ämmaemanda jälgimist ????

Mul vastupidi rasedus kulges justkui ilusti, lõpus jäeti liiga pikad vahed, lasti üle kanda ja oli lootekestade põletik. See, et enesetunne hea oli ei tähendanud midagi, läks lõpuks hoopis erakorraliseks lõikuseks, tegelikult oleks pidanud 40, max 41 esile kutsuma ja tihedamaid vereproove tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen arvel erakliinikus, kus ämmaka teenus on teisejärguline mitte põhiteenus st et ämmaemanda vastuvõtt vaid 1x nädalas konkreetsel päeval. Muul ajal on võimalik suhelda e-maili teel, aga probleemi korral on variant minna muul ajal vaid EMO-sse.

Selle kogemuse põhjal valiksin mina järgmisel korral pigem riikliku või mõne teise erakliiniku, kus ämmaemanda vastuvõtuaeg tihemini – tõsisema mure pärast ei taha EMO-sse minna ja oodata min 4-5h… v.a. tõesti, kui on elukriitiline.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen arvel erakliinikus, kus ämmaka teenus on teisejärguline mitte põhiteenus st et ämmaemanda vastuvõtt vaid 1x nädalas konkreetsel päeval. Muul ajal on võimalik suhelda e-maili teel, aga probleemi korral on variant minna muul ajal vaid EMO-sse.

Selle kogemuse põhjal valiksin mina järgmisel korral pigem riikliku või mõne teise erakliiniku, kus ämmaemanda vastuvõtuaeg tihemini – tõsisema mure pärast ei taha EMO-sse minna ja oodata min 4-5h… v.a. tõesti, kui on elukriitiline.

Igaks juhuks ütlen, kui oled lapseootel, mine ikka naistekliiniku EMOsse. Seal tavaliselt 4-5h ootama ei pea.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen arvel erakliinikus, kus ämmaka teenus on teisejärguline mitte põhiteenus st et ämmaemanda vastuvõtt vaid 1x nädalas konkreetsel päeval. Muul ajal on võimalik suhelda e-maili teel, aga probleemi korral on variant minna muul ajal vaid EMO-sse.

Selle kogemuse põhjal valiksin mina järgmisel korral pigem riikliku või mõne teise erakliiniku, kus ämmaemanda vastuvõtuaeg tihemini – tõsisema mure pärast ei taha EMO-sse minna ja oodata min 4-5h… v.a. tõesti, kui on elukriitiline.

Igaks juhuks ütlen, kui oled lapseootel, mine ikka naistekliiniku EMOsse. Seal tavaliselt 4-5h ootama ei pea.

Alles eelmine nädal ootasin ühe Tallinna MK EMOs 4h. Tõsi, see oli saabumisest lahkumiseni, st lahendus jäi sinna sisse, aga kokku veetsin seal 4h, sellest väga suur lõviosa oodates, mitte protseduuridel/kabinetis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esmarase, võtsin end arvele Pelgulinnas. Alguses olin küll kahtleval seisukohal, kuna erakates on kindlasti parem õhkkond ning vähem tõenäosusi ebameeldivateks kokkupuudeteks (Pelgus on olnud kuri vastuvõtutädi, väga ebameeldiv õde jms). Aga teisalt ämmaemand on jällegi väga tore. Analüüse on ka tehtud normaalselt ning neid saab ise paluda ka. Veresuhkrut kontrolliti nt kaks korda verega (nädalase vahega), kuna oli õige pisut üle normi, 5,1, kõik oli ikkagi korras.

Ma ei ole kindel, kas ma kogu jälgimist erakas teeks või sellel mõtet näeks. Küll aga olen käinud erakas teste tegemas (Vistara, Panorama) ja looteanatoomia tegin ka veel igaks juhuks erakas. Suhtumine on kindlasti parem, põhjalikum ja isiklikum, aga mulle sobib kõige rohkem selline kuldne kesktee, et nö “tavavisiidil” käin Pelgus ja oma soovi korral ostan lisateenused juurde (olen käinud Dr Šoisi juures).

Ausalt öeldes ma ei tulnud selle pealegi, et ämmakaga kogu aeg suhelda saaks. Olen enda omale Pelgusse küll mõne küsimusega kirjutanud (vastuse olen ka üsna kiirelt saanud), aga kui on kiire küsimus olnud, olen helistanud lihtsalt ämmaemanda nõuandetelefonil ja sealt saanud abi ja nõu. Ma ei teadnudki seda, et eraka ämmaemandad kogu aeg kättesaadaval on.

Ehk on oluline seda ka mainida, et kindlasti võtan eraämmaemanda sünnituseks (noh ja seega raseduse lõpuks), seega minu jaoks nö “kriitilised” osad on erateenusega kaetud ja praegu ei tunne otseselt vajadust, et oleks rohkem vaja.

 

Võib-olla pigem mingit doula-laadset teenust tahaks, keegi, kellega saaks lihtsalt ilma ajapiiranguta rääkida ennast tühjaks ja kõik küsimused ära küsida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen peaaegu terve elu käinud naistearsti juures erakliinikus ja rasedus tuvastati ka erakas. Kui küsisin, kas saan teie juures ennast ka rasedana arvele võtta, vastati, et saab ikka ja enamasti siis riiklikusse vastuvõttu minema ei pea, v.a kui tekib mingi keerulisem olukord. Ja see viimane lause pani mind ümber mõtlema. Erakas on vahel küll suhtluse poolest operatiivsem ja ka vastuvõtule saab kiiremini, aga paljud valdkonna väga tugevad tipud on tihti ikkagi riiklikus haiglas (muidugi need samad arstid on tihti ka erakliinikus). Läksin siis ennast ka arvele võtma Pelgulinna ja tegelikult ei olnud suhtluses erakliinikuga mingit vahet – ämmakas vastas e-kirjadele paari tunni jooksul, sain isegi ühe lisavastuvõtu, sest soovisin enne reisi veenduda, et kõik korras on. Kuna beebi ei tahtnud õigeaegselt sündida ja lootevett oli juba kriitiliselt vähe, saadeti mind ka otse vastuvõtust esilekutsumisele.

Kokkuvõtvalt: kuigi olin ka väga erakliinikute usku, siis ma tõesti tundsin, et olin Pelgulinnas tõeliste professionaalide käe all ja seda esimesest vastuvõtust kuni pärast sünnitust haiglast lahkumiseni. Seega kindlasti ei saa üldistatult arvata, et kiire ja väga hea suhtlus/abistamine on ainult erakliinikutes.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen peaaegu terve elu käinud naistearsti juures erakliinikus ja rasedus tuvastati ka erakas. Kui küsisin, kas saan teie juures ennast ka rasedana arvele võtta, vastati, et saab ikka ja enamasti siis riiklikusse vastuvõttu minema ei pea, v.a kui tekib mingi keerulisem olukord. Ja see viimane lause pani mind ümber mõtlema. Erakas on vahel küll suhtluse poolest operatiivsem ja ka vastuvõtule saab kiiremini, aga paljud valdkonna väga tugevad tipud on tihti ikkagi riiklikus haiglas (muidugi need samad arstid on tihti ka erakliinikus). Läksin siis ennast ka arvele võtma Pelgulinna ja tegelikult ei olnud suhtluses erakliinikuga mingit vahet – ämmakas vastas e-kirjadele paari tunni jooksul, sain isegi ühe lisavastuvõtu, sest soovisin enne reisi veenduda, et kõik korras on. Kuna beebi ei tahtnud õigeaegselt sündida ja lootevett oli juba kriitiliselt vähe, saadeti mind ka otse vastuvõtust esilekutsumisele.

Kokkuvõtvalt: kuigi olin ka väga erakliinikute usku, siis ma tõesti tundsin, et olin Pelgulinnas tõeliste professionaalide käe all ja seda esimesest vastuvõtust kuni pärast sünnitust haiglast lahkumiseni. Seega kindlasti ei saa üldistatult arvata, et kiire ja väga hea suhtlus/abistamine on ainult erakliinikutes.

Tänud, see on hea tagasiside 🙂

Lepatriinu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma esimese lapsega olin Fertilitases arvel just selle, personaalsema suhtluse jne pärast, sest ma veits kartsin, et mul on vaja väga palju seda nn käehoidmist. Tegelikkus aga kujunes hoopis risti vastupidiseks. Komplikatsioone polnud, olin rõõsa ja roosa rase.

Teise lapsega võtsin end Pelgulinna arvele ja seal meeldis mulle isegi veidi rohkem kui Fertilitasses. “Viga” ilmselt oli selles ka, et Pelgu ämmakaga klappisin ma veidi paremini. Ennast unarusse jäetuna ei tundnud ma kordagi. Muinusse suhtuti mõlemal pool samamoodi, ei olnud seda palju väidetud konteritunnet.

Nii, et kui ma peaks tahtma kolmandat last, siis võtaksin end samamoodi Pelgulinna arvele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hahaa… nüüd nägin viga… konteritunne oleks ka huvitav, aga mõtlesin ikka konveieri tunnet. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma just olin arvel erakliinikus ja kuna huvi pärast pidasin eelarvet, siis maksma läks see 1,465 eur. Ämmaemand oli mul ühes erakliinikus ja 4 korda lasin teha skriiningu ka dr Šoisi juures. Lisaks sisaldas see Niptify uuringut ja käisin ise ka otse Synlabis mitmeid kordi, et hemoglobiini, ferritiini, mineraalide taset tihedamini jälgida (isiklik uudishimu, mitte tegelik vajadus).

Kui eraämmakal oli pigem pehme väärtus – personaalne lähenemine, alati õigel ajal vastuvõtule saamine jne, siis dr Šoisi professionaalsus ja detailide täpsus oli küll iga senti väärt. Lisaks võtsin ITKst individuaalse ämmaemanda sünnituse ajaks ja ka tema oli igat senti väärt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen 40 ja ootan neljandat last. Naistearst on mul erakas, aga rasedana alati riiklikus jälgimisel. Olen siiani väga rahule jäänud. Praegune ämmakas on Pelgus ja andis oma lauatelefoni numbri, et saan kabinetti tööajal helistada. Mul on väga head kogemused. Vajadusel on ajad saanud ümber muuta, vajadusel on varem kontrolli kutsutud. Suhtumine on soe ja kõik vastused, selgitused põhjalikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen erakliinikus. Esimese raseduse ajal neil haigekassaga leping puudus, maksin kõik ise kinni, aga kuna arst oli mul juba pikaaegne, siis ei soostunud vahetama ka raha pärast. Seega käisin ja maksin. Kõige rohkem maksis tavaliselt UH ja mingid proovi võtud.

Nüüd teise rasedusega on õnneks haigekassaga leping ehk et visiidid ei maksa midagi.

Ei oska üht teisega võrrelda, sest olengi olnud ainult erakliinikus. Suhtumine ja kõik on väga personaalne, iga murega sain kohe samal päeval minna kohale end näitama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin mõlema lapsega arvel ITK-s, ei olnud tasulist ämmaemandat, aga ka minu riiklik ämmaemand andis mulle oma mobiilinumbri ja sain ta kohe kätte, kui mingi jama oli. Kui midagi kurtsin, siis pani mulle miljon uuringut ja testi raseduse ajal, et ikka kindel olla, et kõik korras. Tegime ka lisa UH dr Szirko juurde, kes lubas terve pere kaasa võtta (ei olnud koroonaaeg), pani mu teise lapse eraldi ekraani ette istuma ja selgitas kõike. Parim kogemus üldse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtsin ette ITK ämmaemandad ja hakkasin neid järjest tervisetrendi sisestama ja halvaks üllatuseks oli seal väga palju ämmaemandaid, kelle skoor väga madal ja kogemus ääretult negatiivne 🙁 , see pani küll otsustama, et võimaliku trauma ja halva kogemuse vältimiseks (esmarase) võtan kindlasti tasulise ämmaemanda.
Kohe kindlasti ei soovi ma ämmaemandalt kuulda kommentaari, et “ära röögi vms”. Õnneks on mul mees vägagi kaitsev ja ei laseks töötajatel minuga ülbitseda.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtsin ette ITK ämmaemandad ja hakkasin neid järjest tervisetrendi sisestama ja halvaks üllatuseks oli seal väga palju ämmaemandaid, kelle skoor väga madal ja kogemus ääretult negatiivne ???? , see pani küll otsustama, et võimaliku trauma ja halva kogemuse vältimiseks (esmarase) võtan kindlasti tasulise ämmaemanda.

Kohe kindlasti ei soovi ma ämmaemandalt kuulda kommentaari, et “ära röögi vms”. Õnneks on mul mees vägagi kaitsev ja ei laseks töötajatel minuga ülbitseda.

Kui muud varianti pole, siis Pelgulinna sünnitama. Etem igatahes kui ITK.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtsin ette ITK ämmaemandad ja hakkasin neid järjest tervisetrendi sisestama ja halvaks üllatuseks oli seal väga palju ämmaemandaid, kelle skoor väga madal ja kogemus ääretult negatiivne ???? , see pani küll otsustama, et võimaliku trauma ja halva kogemuse vältimiseks (esmarase) võtan kindlasti tasulise ämmaemanda.

Kohe kindlasti ei soovi ma ämmaemandalt kuulda kommentaari, et “ära röögi vms”. Õnneks on mul mees vägagi kaitsev ja ei laseks töötajatel minuga ülbitseda.

Kui muud varianti pole, siis Pelgulinna sünnitama. Etem igatahes kui ITK.

Kusjuures nii palju kui olen erinevaid arvamusi lugenud, siis ITK ja Pelgu osas suht 50/50. Ei teagi keda lõpuks uskuda. Ise usun, et võib sattuda nii hea kui halva personali otsa mõlemas haiglas. Ja nagu aru saan, siis kui midagi juhtuma peaks sünnitusel, siis ITK-s on tippvarustus? 500 eurot ämmaemanda peale ei ole õnneks liiga suur raha, et hingerahuks seda kulutada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul esimese lapsega kogemus ITK-st ja suurepärane algusest lõpuni. Ämmakas, kelle juures arvel olin, oli imeline, tema puhkuse ajal sattusin kellegi teise juurde, ka väga tore. UH-arst väga professionaalne. Mitu korda käisin veritsusega EMO-s, kus sain sõbraliku suhtumise osaliseks, keegi ei heitnud ette, et miks tulid jne. Sünnitusel kogu personal – ämmakas, arstid, õed olid väga toetavad. Pärast olin sünnitusjärgses nädal aega sees ja ka seal suures osas ainult positiivne kogemus. Jah, selle üheksa kuu jooksul paar üksikut korda juhtus, et mõnel inimesel, kellega kokku puutusin, oli ehk nina rohkem vingus või polnud kõige parem päev, aga suures pildis olen ma ikka ITK personaliga väga rahul ja just paningi oma teise rasedusega esimese aja ITK-sse arvele võtmiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvel riiklikus, uuringud kõik (OSCAR, LA, 3D/4D, heaolu uh) erakas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riiklikus ja midagi lisaks ei võtnud, kuigi kaalusin kodusünnitust (peale sünnitust ütlen, et hea, et siiski haiglasse läksin!). Konsulteeriva ja sünnitust vastuvõtvate ämmaemandatega vedas. Peale sünnitust paar korda kontrollis käies – vot kui hea meel mul on, et see ämmaemand konsuldantiks ega vastuvõtvaks ei osutunud (kuidagi eriti ülbe oli ja ei sobinud talle, et ise omal käel asju uurin :))… Aga eks see sama loterii eksisteerib nii era kui riiklikus…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Lapse ootamine Arvele võtmine – riiklik v erakas?