Esileht Tööelu, raha ja seadused. Arvete jagamine peres

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 93 )

Teema: Arvete jagamine peres

Postitas:

Kuidas jagate koos elades arved.
Mis arved maksab mees ja mis
arved naine.

Meil on peres nii, et mina maksan lapse lasteaia, tv paketi arve ja oma tel. arve. Mees maksab kommunaalid ja enda tel. arve ja autoga seotud kulud.

Mees igakuu nähvab, et olen ülalpeetav ja arveid ei maksa. Kas peaksin siis kom. kulud ka ise
maksma
hakkama?

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.09 12:12; 09.09 13:13; 09.09 17:22; 18.09 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina maksan:
koduse Telia arve
enda ja laste telefoniarved
laste õppemaksud (kool ja huviringid)
mees maksab:
kommunaalid+elekter
maamaksud
kindlustused

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina maksan: kodukindlustus, elu- õnnetusjuhtumi- ja reisikindlustused (terve pere), enda mobiil, Telia (lauatelefon, internet, TV), kõik ajalehed, turvafirma, prügivedu, enda ja lapse riided ja jalanõud (ka osa mehe omasid, kui välismaa netipoodidest tellin), koduabiline, gaasikatla hooldus. lapse võistlusreisid ja trennid;
mees maksab: auto liiklus- ja kaskokindlustus, auto remont ja bensiin, lapse auto remont, elekter, vesi, gaas, (tehnika)ajakirjad, oma riided ja jalanõud;
laps maksab: oma auto liikluskindlustus,
mõlemad maksame: toit ja esmatarbekaubad (see, kes poes käib või netist tellib), lapse autole ostab bensiini see, kes parasjagu temaga kaasas on jne
maja ja auto ostsime nii, et mõlemad maksid pool summast. kodumasinatega ka enamvähem võrdselt (üks ostab, teine maksab pärast, või nt kui külmkapp ja pesumasin andsid järjest otsad, siis ühe ostis mees uue ja teise mina),
oma hobidega seotud kulud maksame kumbki ise,
aga kui vahel on vaja vanemaid aidata, siis pole vahet, kumb kumma eaka vanema külmkapi toitu täis ostab.

Me kunagi abielu algusaastatel tegime mingi arvestuse, et kuhu ja mis suurusjärgus kulub ja siis jagasime ära, et enamvähem võrdne oleks. Aga palju on sõltunud ka sissetulekutest. nt kui mina lapsega kodus olin, siis maksis söögi eest rohkem mees, kui mees vahepeal töötu oli, siis jälle mina – 20a abielu jooksul on tulnud ette perioode, kus mõlemad teenivad võrdselt, aga on ka olnud perioode, kus üks ei teeni midagi (mitu kuud haiguslehel või töötu) ja vaid üks teenib. Aga sellistel erandolukordades on see, kes parasjagu rohkem teenib teinud teise pangakontole lisamakseid, mitte hakanud püsi- ja otsekorraldusi ümber tegema.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 13:13; 09.09 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.09 12:12; 09.09 13:13; 09.09 17:22; 18.09 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees maksab kõik regulaarselt saadetavad arved (kommunaalid jms). Lapsed maksavad oma telefonid taskurahast ja meie telefonide eest maksab töökoht, televiisorit vaatame tasuta. Laste esitatud tšekid maksab kinni see, kes esimesena internetipanka jõuab.
Kuna mina olen see, kes autoga sõidab ja lastega shoppab, siis maksan nende asjade eest mina. Toidu ostab see, kes parajasti poodi satub, ilmselt rohkem mina.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.09 13:35; 09.09 14:14; 09.09 18:20; 09.09 18:21; 09.09 19:32; 09.09 21:37; 23.09 12:11; 01.10 07:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

selliseid teemasid lugedes môtlen alati, kui lihtne ja mugav me elu on. meil on ühine rahakott. hetkel on meie sissetulek sarnases suurusjärgus. aga on olnud aegu kus on kord minul, siis temal suurem palk. pole mitte kunagi kummalgi olnud pretensioone, et keegi kellegi kulul elaks.

+19
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 13:53; 12.09 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kooselu alguses oli nii, et maksis see, kellel parasjagu raha oli (kummalgi eriti polnud) ning sissetulekud olid ebaregulaarsed. pigem olid minu sissetulekud toona veidi suuremad ning elamispind oli minu oma.
aastatega on mees keskendunud rohkem tööle, mina kodule. mehe palk on 3x suurem kui minu oma ning arved maksab kõik mees. ok, osad arved lähevad maha minu kontolt, aga kui mul hakkab konto tühjaks saama, kannab mees sinna raha juurde. ma arvan, et minu palk katab ära söögikulud, kõik muu maksab mees.
kokkuvõtteks võib öelda, et suurema osa mehe palgast kulutame ära meie lastega. mees ostab endale haruharva mõne riideeseme, kui vanad läbi kuluvad. kulukaid hobisid pole, õigemini töö on samal ajal ka hobi. sõpradega pidutsemas ei käi.
mehega, kes koos elades senti saeks või mind ülalpeetavaks mõnitaks, ma küll pereelu ette ei kujutaks. minu mehel (ja paljudel tema sõpradelgi) on see pigem auasi, et suudab peret ülal pidada

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 13:59; 30.09 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

selliseid teemasid lugedes môtlen alati, kui lihtne ja mugav me elu on. meil on ühine rahakott. hetkel on meie sissetulek sarnases suurusjärgus. aga on olnud aegu kus on kord minul, siis temal suurem palk. pole mitte kunagi kummalgi olnud pretensioone, et keegi kellegi kulul elaks.

Mida see siis arvete maksmise osas tähendab – et teil pole näiteks ära otsustatud, kes elektri eest maksab ja seega mõnel kuul maksab üks, mõnel teine, mõnel mõlemad ja mõnel mitte kumbki? Et kas näiteks Käol 13:13 ei ole sinu meelest ühine rahakott, kui ühe või teise poole raskematel aegadel teisele ülekandeid tehakse püsimaksete ümbertõstmise või leivalt mahavõtmise asemel?

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.09 13:35; 09.09 14:14; 09.09 18:20; 09.09 18:21; 09.09 19:32; 09.09 21:37; 23.09 12:11; 01.10 07:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil elukaaslasega on sissetulekud üsna võrdsed. On kujunenud nii, et mees maksab kodulaenu ja kindlustuse, enda elukindlustuse, enda auto liikluskindlustuse ning kindla summa kütusekaardile. Mina maksan korteri kõrvalkulud (vesi, haldustasu jne), elektri, lapse lasteaia eest, enda auto liisingu, oma telefoniarve, oma õppelaenu ja muud enda väiksemad arved. Söögile kulutame mõlemad üsna värdselt, kui mingil hetkel näib, et mina olen rohkem toidupoes käinud ja konto hakkab tühjaks saama siis mees kannab mulle raha juurde. Suuremad ostud räägime koos läbi ja maksab see, kel parasjagu suurem summa kontol. Sente ei sae.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees maksab kõik. Juba ammu ei viitsi temaga sel teemal vaielda. Meie palgad on suht samas suurusjärgus, vahe mingi 500-1000 eurot. Aga kui ta ennast niimoodi paremini tunneb, siis minugi poolest. Lapsi meil ei ole.
Erinevus on meie üürituludes, mõlema suhte-eelne kodu on välja üüritud, tema oma on suurem ja toodab rohkem tulu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie teenime mõlemad vähe, aga mina siiski natuke rohkem. Seetõttu on suuremad arved minu kanda.
Mina:
Majalaen
Autoliising+remondikulud kui vaja
Pellet
Suuremate laste trennid
Väiksemate laste lasteaiad
Veearve
Mees:
Elekter
Kütus autosse
Telefonid
Elioni pakett
Sööki ja muid kulusid katame selle arvelt, kellel veel pärast arvete maksmist midagi järele peaks jääma. Kuu lõpus koonerdame mõlemad võrdselt 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas jagate koos elades arved.

Mis arved maksab mees ja mis

arved naine.

Meil on peres nii, et mina maksan lapse lasteaia, tv paketi arve ja oma tel. arve. Mees maksab kommunaalid ja enda tel. arve ja autoga seotud kulud.

Mees igakuu nähvab, et olen ülalpeetav ja arveid ei maksa. Kas peaksin siis kom. kulud ka ise

maksma

hakkama?

Kuidas see palga-maksu suhe on? Nii lugedes on loolulikult mehe kulud palju kõrgemad.

Meil maksab kõik arved mees. Tema enda vaba valik. Viimasel ajal on ta ka poes hakanud väga rahakotiga laiama, seepärast katsun ikka ise toidu- ja majapidamiskraami osta. Ainuke, kellesse ta vist iial panustanud ei ole, on minu tõukassid. Ta lihtsalt ei saa aru, miks ei võiks mingit kitecati neile anda, selmet üüberkalleid toite netist tellida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas siis eeldaksite maksmist kui ühe aastatulu on 40tuhat ja teise oma 14tuhat ja sedasi juba 15 aastat vähemalt. Ehk siis ühel on pangakontol aastatega kogunenud üksjagu, teisel suht ei midagi kui omavahel võrrelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selliseid teemasid lugedes môtlen alati, kui lihtne ja mugav me elu on. meil on ühine rahakott. hetkel on meie sissetulek sarnases suurusjärgus. aga on olnud aegu kus on kord minul, siis temal suurem palk. pole mitte kunagi kummalgi olnud pretensioone, et keegi kellegi kulul elaks.

Sama siin. Kui otsustatakse ühine laps saada, peaksid olema sedavõrd suur usaldus ja ühised väärtushinnangud, et saaks ühist rahakotti pidada.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 09.09 16:51; 09.09 16:53; 09.09 19:02; 09.09 19:05; 09.09 20:57; 10.09 15:02; 10.09 15:06; 11.09 10:44; 12.09 14:43; 12.09 20:06; 23.09 10:48; 23.09 17:26; 24.09 07:39; 28.09 22:26; 30.09 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

selliseid teemasid lugedes môtlen alati, kui lihtne ja mugav me elu on. meil on ühine rahakott. hetkel on meie sissetulek sarnases suurusjärgus. aga on olnud aegu kus on kord minul, siis temal suurem palk. pole mitte kunagi kummalgi olnud pretensioone, et keegi kellegi kulul elaks.

Mida see siis arvete maksmise osas tähendab – et teil pole näiteks ära otsustatud, kes elektri eest maksab ja seega mõnel kuul maksab üks, mõnel teine, mõnel mõlemad ja mõnel mitte kumbki? Et kas näiteks Käol 13:13 ei ole sinu meelest ühine rahakott, kui ühe või teise poole raskematel aegadel teisele ülekandeid tehakse püsimaksete ümbertõstmise või leivalt mahavõtmise asemel?

Seda saab teha näiteks nii, et mõlemad kannavad iga kuu sama protsendi oma sissetulekutest ühisele arvele, ja sealt lähevad siis maha kulud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 09.09 16:51; 09.09 16:53; 09.09 19:02; 09.09 19:05; 09.09 20:57; 10.09 15:02; 10.09 15:06; 11.09 10:44; 12.09 14:43; 12.09 20:06; 23.09 10:48; 23.09 17:26; 24.09 07:39; 28.09 22:26; 30.09 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil maksab ka mees kommunaalid (elekter seal sees) oma ja lapse telefoniarve, oma auto ja motikaga seotud kulutused pluss annab iganädalaselt mulle söögi jaoks kindla summa 50 eurot. Mina maksan ainult oma telefoniarve aga lapsega seotud kulutused (kooli eskursioonid, koolitarbed, riided, jalanõud) ja suurem osa süügist, majapidamisasjadest maksan mina. Mees toidupoes ei käi seega on see minu pärusmaa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik raha kanname ühisele kontole ja sealt maksame kõik arved ja kõikvõimalikud kulud. Mõlemal on kaardid. Ei ole mingit naise ega mehe raha, on ainult ühine raha.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehe sissetulek 3000-4000€ kuus. Minul 680€

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.09 12:12; 09.09 13:13; 09.09 17:22; 18.09 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda saab teha näiteks nii, et mõlemad kannavad iga kuu sama protsendi oma sissetulekutest ühisele arvele, ja sealt lähevad siis maha kulud.

eesti vabariigi seadused ei tunnista sellist asja nagu “ühine arve”.
arvel saab olla vaid 1 omanik ja tema surma korral pääsevad pärijad sellele ligi alles mitu kuud hiljem, peale pärimismenetluse lõppu. mitu arvet (või arved eri pankades) on alati kasulikum kui üks. tuletaks meelde neid pankrotti läinud pankasid siinsamas eestis. või olukorda, kus danske lõpetas sisuliselt üleöö eraklientide teenindamise.

ja isegi teoreetiliselt mingi “sama protsent” ühine arve ei saaks meie peres kõne allagi tulla, sest selge on see, et see, mis on ühe meelest vajalik, pole seda teise meelest kohe kindlasti mitte: ma ei aktsepteeriks osasid autoga seotud kulutusi (ise ei juhi), samas ei saaks mees aru, mõnest minu ostust. eri arvete korral seda muret pole.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.09 13:13; 09.09 18:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda saab teha näiteks nii, et mõlemad kannavad iga kuu sama protsendi oma sissetulekutest ühisele arvele, ja sealt lähevad siis maha kulud.

Selge, ühine rahakott tähendab siis sendisaagimist. Tore teada.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.09 13:35; 09.09 14:14; 09.09 18:20; 09.09 18:21; 09.09 19:32; 09.09 21:37; 23.09 12:11; 01.10 07:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja isegi teoreetiliselt mingi “sama protsent” ühine arve ei saaks meie peres kõne allagi tulla, sest selge on see, et see, mis on ühe meelest vajalik, pole seda teise meelest kohe kindlasti mitte: ma ei aktsepteeriks osasid autoga seotud kulutusi (ise ei juhi), samas ei saaks mees aru, mõnest minu ostust. eri arvete korral seda muret pole.

No see ülejäänud protsent ei ole ju neil ühine, vaid kummalgi omaette kasutamiseks. See on ikka rohkem selline mittetulundusühingu vms teema neil, et igaüks maksab oma liikmemaksu ja sellest makstakse ühingu kulud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.09 13:35; 09.09 14:14; 09.09 18:20; 09.09 18:21; 09.09 19:32; 09.09 21:37; 23.09 12:11; 01.10 07:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mitu arvet (või arved eri pankades) on alati kasulikum kui üks. tuletaks meelde neid pankrotti läinud pankasid siinsamas eestis. või olukorda, kus danske lõpetas sisuliselt üleöö eraklientide teenindamise.

Mõttetu paranoia. Kuni 100 000 eurot on iga inimese kohta tagatud.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.09 18:43; 11.09 12:56; 11.09 18:13; 11.09 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda saab teha näiteks nii, et mõlemad kannavad iga kuu sama protsendi oma sissetulekutest ühisele arvele, ja sealt lähevad siis maha kulud.

eesti vabariigi seadused ei tunnista sellist asja nagu “ühine arve”.

arvel saab olla vaid 1 omanik ja tema surma korral pääsevad pärijad sellele ligi alles mitu kuud hiljem, peale pärimismenetluse lõppu. mitu arvet (või arved eri pankades) on alati kasulikum kui üks. tuletaks meelde neid pankrotti läinud pankasid siinsamas eestis. või olukorda, kus danske lõpetas sisuliselt üleöö eraklientide teenindamise.

ja isegi teoreetiliselt mingi “sama protsent” ühine arve ei saaks meie peres kõne allagi tulla, sest selge on see, et see, mis on ühe meelest vajalik, pole seda teise meelest kohe kindlasti mitte: ma ei aktsepteeriks osasid autoga seotud kulutusi (ise ei juhi), samas ei saaks mees aru, mõnest minu ostust. eri arvete korral seda muret pole.

Kui teil toimib kõik hästi, siis milles probleem?
Ühine rahakott saab olla ikka vaid neil, kelle on sarnased väärtushinnangud. Teise jaoks mõttetute asjade ostmine toimubki sellest rahast, mis sellest protsendist üle jääb. Kui ma oma kaasat armastan ja austan, siis on mul hea meel, kui ta saab midagi enda jaoks toredat osta ja vastupidi ka. Ükskõik, kui mõttetu see teisele ei tundu.
Ei pea olema ühist arvet ega füüsiliselt ühist rahakotti, piisab ühisest exeli tabelist.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 09.09 16:51; 09.09 16:53; 09.09 19:02; 09.09 19:05; 09.09 20:57; 10.09 15:02; 10.09 15:06; 11.09 10:44; 12.09 14:43; 12.09 20:06; 23.09 10:48; 23.09 17:26; 24.09 07:39; 28.09 22:26; 30.09 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda saab teha näiteks nii, et mõlemad kannavad iga kuu sama protsendi oma sissetulekutest ühisele arvele, ja sealt lähevad siis maha kulud.

Selge, ühine rahakott tähendab siis sendisaagimist. Tore teada.

Vastupidi, sendisaagimine toimub siis, kui jälgitakse, et kulutataks võrdselt. Isegi sarnase sissetulekuga inimestel võib esineda perioode, kus üks teenib palju vähem, rääkimata siis veel paaridest, kelle sissetulek erineb kordi. Võrdse panustamise puhul ei jääks siis väiksema sissetulekuga poolele kunagi raha isiklike kulutuste jaoks.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 09.09 16:51; 09.09 16:53; 09.09 19:02; 09.09 19:05; 09.09 20:57; 10.09 15:02; 10.09 15:06; 11.09 10:44; 12.09 14:43; 12.09 20:06; 23.09 10:48; 23.09 17:26; 24.09 07:39; 28.09 22:26; 30.09 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees:
Kommunaalid
Telia
Tema autoga seotud kulud
Toit
Majapidamistarbed

Mina:
Üür
Sisustuskraam (alates nõudest lõpetades voodipesu ja kodumasinatega)
Kass (kõik, mida talle vaja)
Minu sideteenused

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda saab teha näiteks nii, et mõlemad kannavad iga kuu sama protsendi oma sissetulekutest ühisele arvele, ja sealt lähevad siis maha kulud.

Selge, ühine rahakott tähendab siis sendisaagimist. Tore teada.

Vastupidi, sendisaagimine toimub siis, kui jälgitakse, et kulutataks võrdselt. Isegi sarnase sissetulekuga inimestel võib esineda perioode, kus üks teenib palju vähem, rääkimata siis veel paaridest, kelle sissetulek erineb kordi. Võrdse panustamise puhul ei jääks siis väiksema sissetulekuga poolele kunagi raha isiklike kulutuste jaoks.

Sinu näites aetakse ju täpselt samamoodi võrdsust taga – lihtsalt mitte absoluutsummas, vaid protsendis palgast. Ikka üks kullipilgul võrdlemine käib, et kui palju mina ja kui palju tema on maksnud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.09 13:35; 09.09 14:14; 09.09 18:20; 09.09 18:21; 09.09 19:32; 09.09 21:37; 23.09 12:11; 01.10 07:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina maksan noorema lapse lasteaiatasu + laste ringid, ostan lastele riided-jalanõud, maksan TV + interneti, oma telefoniarve. Mees maksab autoga seotud kulud, kommunaalid, elektri, kui on suuremad remonditööd või mööbli ostmine vmt, siis selliste asjadega tegeleb tavaliselt tema, nii et need kulud on ka talle jäänud. Süüa ostame mõlemad, poes käime, kuidas juhtub, st käib ja maksab see, kel ajaliselt sobivam. Kodulaenu maksab pooleks, läheb minu arvelt, mees annab mulle sulas oma poole. Kõik need asjad on aastate jooksul kuidagi nii kujunenud, pole kunagi täpselt arvutanud, on meil kulud võrdselt või üks maksab rohkem. Selleks peaks aasta jooksul jälgima kõiki kulusid. Eelmine aasta, kui korraga oli maksta kahe lapse lasteaiatasu, suurema eelkool, mõlema huviringid, siis tundus küll, et igakuine kulu ainuüksi laste haridusele oli meeletu, aga see aasta on suurem koolis ja sellega üks kulu ära langenud. Samas oli sel ajal ka maakodus remont, nii et mehel sellega seoses kulusid rohkem, nii et ikka vast enam-vähem tasakaalus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda saab teha näiteks nii, et mõlemad kannavad iga kuu sama protsendi oma sissetulekutest ühisele arvele, ja sealt lähevad siis maha kulud.

Selge, ühine rahakott tähendab siis sendisaagimist. Tore teada.

Vastupidi, sendisaagimine toimub siis, kui jälgitakse, et kulutataks võrdselt. Isegi sarnase sissetulekuga inimestel võib esineda perioode, kus üks teenib palju vähem, rääkimata siis veel paaridest, kelle sissetulek erineb kordi. Võrdse panustamise puhul ei jääks siis väiksema sissetulekuga poolele kunagi raha isiklike kulutuste jaoks.

Sinu näites aetakse ju täpselt samamoodi võrdsust taga – lihtsalt mitte absoluutsummas, vaid protsendis palgast. Ikka üks kullipilgul võrdlemine käib, et kui palju mina ja kui palju tema on maksnud.

Kus ma kirjutasin, et kullipilguga, selle mõtlesid küll puhtalt ise juurde. Protsent tähendab näiteks poolt või kolmveerandit, mingit osa palgast. Protsent seetõttu, et üks pool ei peaks kulutama kogu palka praktilisteks vajadusteks ja päris endale ei jää midagi. Protsent on kujund, üldmõiste, et selgitada põhimõtet.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 09.09 16:51; 09.09 16:53; 09.09 19:02; 09.09 19:05; 09.09 20:57; 10.09 15:02; 10.09 15:06; 11.09 10:44; 12.09 14:43; 12.09 20:06; 23.09 10:48; 23.09 17:26; 24.09 07:39; 28.09 22:26; 30.09 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on eraldi rahakotid ja me ei tea üksteise sissetulekute suurustki, ei ole huvi tundnud. Minu maksta on lastega ning endaga seotud kulud + ajalehed ja väljaüüritava korteri laen+ kindlustus (samuti tuleb üür minu arvele 500,00 eurot kuus), maamaks, suvekoduga seotud kulud, minu autokulud. Mees maksab elukohaga seotud kulud (elekter, vesi, kindlustus). Süüa ostame koos, reisid maksab mees, vahest mina, suuremad ostud tulevad mehe rahakotist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda saab teha näiteks nii, et mõlemad kannavad iga kuu sama protsendi oma sissetulekutest ühisele arvele, ja sealt lähevad siis maha kulud.

Selge, ühine rahakott tähendab siis sendisaagimist. Tore teada.

Vastupidi, sendisaagimine toimub siis, kui jälgitakse, et kulutataks võrdselt. Isegi sarnase sissetulekuga inimestel võib esineda perioode, kus üks teenib palju vähem, rääkimata siis veel paaridest, kelle sissetulek erineb kordi. Võrdse panustamise puhul ei jääks siis väiksema sissetulekuga poolele kunagi raha isiklike kulutuste jaoks.

Sinu näites aetakse ju täpselt samamoodi võrdsust taga – lihtsalt mitte absoluutsummas, vaid protsendis palgast. Ikka üks kullipilgul võrdlemine käib, et kui palju mina ja kui palju tema on maksnud.

Kus ma kirjutasin, et kullipilguga, selle mõtlesid küll puhtalt ise juurde. Protsent tähendab näiteks poolt või kolmveerandit, mingit osa palgast. Protsent seetõttu, et üks pool ei peaks kulutama kogu palka praktilisteks vajadusteks ja päris endale ei jää midagi. Protsent on kujund, üldmõiste, et selgitada põhimõtet.

Milleks üldse see “ühine arve”? Selleks, eksole, et kumbki saaks kindel olla, et ta ise ei kuluta pere peale rohkem kui kokku lepitud summa (“ei peaks kulutama kogu palka praktilisteks vajadusteks ja päris endale ei jää midagi”) ja et saaks kontrollida, et ka teine ikka panustab… Sealt see “kullipilk” tulebki. Muidu võiks ju lihtsalt kumbki oma arvelt asju maksta.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.09 13:35; 09.09 14:14; 09.09 18:20; 09.09 18:21; 09.09 19:32; 09.09 21:37; 23.09 12:11; 01.10 07:47;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 93 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Arvete jagamine peres

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.