Esileht Pereelu ja suhted Arvete poolitamine

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 90 )

Teema: Arvete poolitamine

Postitas:

minul on mehe konto paroolid ning vajadusel (st pidevalt ???? ) kannan endale sealt raha juurde. mees töötab välismaal,

Sina oled perekooli meeste kõige suurem hirm – rahakulutajast naine.

no aga keegi peab selle raha ju ära ka kulutama ????

see oleks ju veel hullem, kui ma koju saabuvat meest ootaks poe nimekirjaga, et katile on vaja aluspesu ja peokingi, matile voodipesu ja uut lego ning reet tahaks seda täpilist kleiti, ning saadaks koju saabunud mehe poodidesse šoppama. lisaks on vaja kass loomaarsti juurde viia, vannitoa segisti tilgub juba teist nädalat, muruniiduk andis kuu tagasi otsad ning nüüd vaja vikat osta jne ????

sellisel juhul oleks ma tõenäoliselt juba ammu üksikema ????

Kõik on tore niikaua, kuni mõlemad osapooled on sellise elukorraldusega rahul. Kui välisriigis avastab mõni naissoost isik, et selline mees on ripakil, siis pannakse need lisakaardid kinni ja lõpetatakse võimalused ülekanneteks. Ma ei kujuta ette olukorda, kus mees on põhimõtteliselt ainult rahateenimiseks pere jaoks. Aga kui mehel ühel hetkel tervis üles ütleb, mis siis saab? Sest kujutan ette, et selline elukorraldus on väga stressirohke. Olles pandud vastutavaks perekonna finantspoole eest.

Mulle seletas kord üks mees selle olukorra ära, ütles, et tema tahaks võrdset naist seetõttu, et ka tema tahaks elada ilma muret tundmata. Näiteks kui peaks töö kaotama, siis elavad mõnda aega naise palgast vms. Mitte nii, et kogu vastutus on temal.

Olen samuti nõus, et selline nö riskide maandamine kahe palga näol peres on normaalne. Ei tähenda see seda, et mees möku, et ei suuda peret üksi ülal pidada jne. Pigem on see kahe võrdse täiskasvanu suhe, kus mõlemad panustavad ja saavad ka ilma teineteiseta majanduslikult hakkama, kuid tahetakse koos olla oma individuaalsust kaotamata. See, et arvete maksmine jagatakse omavahel ära, on elementaarne.
Mees on inimene, mitte rahakott. Nii nagu naine on ka inimene, mitte kodumasin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.06 22:28; 12.06 22:32; 17.06 10:34; 17.06 14:51; 19.06 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin foorumis on korduvalt teemaks olnud, et mis on ühine ja mis eraldi rahakott. Inimesed (ka mina) on kirjeldanud, kuidas rahaga peres on ja saanud vastuseks nii seda, et oi, see on ikka eraldi rahakott kui ka täpselt sama jutu peale on vastatud, et see on ühine rahakott. Inimesed saavad asjadest erinevalt aru ja paljude jaoks on eraldi rahakoti tunnus see, kui mõlemal pole otsest ligipääsu ühele ja samale arvele, millega mõlemad siis toimetavad. Minu arvates on see rumalus, st saab olla vägagi ühine rahakott ka sel juhul, kui arveid on mitu või kui mõlemal pole kõikide pangaarvete koode pidevalt käepärast.

Mulle tundub täitsa uskumatu, et keegi peab ühise rahakoti tunnuseks ühist pangaarvet või ligipääsu teise pangakontole. Nt kui üks teenib 500 eur, teine 1500 eur ja kokkulepe on, et iga kuu pannakse 500 eur säästudeks. Alles jääv 1500 eur kulutatakse koos (makstakse ühised arvad, ostetakse süüa, käiakse väljas). Kui reisile minek, siis võetakse raha säästudest. Samas ühist pangaarvet pole ja kumbki pool ei saa teise kontot kasutada. Kas keegi tõesti väidab, et see pole ühine rahakott?

Just. Ühine rahakott ei pruugi tähendada ometi seda, et raha on füüsiliselt ühine, ülel arvel, ühes hunnikus. Meil on kummalgi oma arve, aga eelarve on ühine. Rohkem teeniv pool pole rikkam ja ei saa endale rohkem lubada kui teine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.06 13:37; 14.06 12:09; 18.06 14:15; 19.06 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin foorumis on korduvalt teemaks olnud, et mis on ühine ja mis eraldi rahakott. Inimesed (ka mina) on kirjeldanud, kuidas rahaga peres on ja saanud vastuseks nii seda, et oi, see on ikka eraldi rahakott kui ka täpselt sama jutu peale on vastatud, et see on ühine rahakott. Inimesed saavad asjadest erinevalt aru ja paljude jaoks on eraldi rahakoti tunnus see, kui mõlemal pole otsest ligipääsu ühele ja samale arvele, millega mõlemad siis toimetavad. Minu arvates on see rumalus, st saab olla vägagi ühine rahakott ka sel juhul, kui arveid on mitu või kui mõlemal pole kõikide pangaarvete koode pidevalt käepärast.

Mulle tundub täitsa uskumatu, et keegi peab ühise rahakoti tunnuseks ühist pangaarvet või ligipääsu teise pangakontole. Nt kui üks teenib 500 eur, teine 1500 eur ja kokkulepe on, et iga kuu pannakse 500 eur säästudeks. Alles jääv 1500 eur kulutatakse koos (makstakse ühised arvad, ostetakse süüa, käiakse väljas). Kui reisile minek, siis võetakse raha säästudest. Samas ühist pangaarvet pole ja kumbki pool ei saa teise kontot kasutada. Kas keegi tõesti väidab, et see pole ühine rahakott?

Just. Ühine rahakott ei pruugi tähendada ometi seda, et raha on füüsiliselt ühine, ülel arvel, ühes hunnikus. Meil on kummalgi oma arve, aga eelarve on ühine. Rohkem teeniv pool pole rikkam ja ei saa endale rohkem lubada kui teine.

See väga tihti esile kerkiv teema – “kes rohkem teenib, peaks ka rohkem maksma” – sellel pole mingit reaalset mõistlikku põhjendust. Eksisteerib ta reeglina ainult selle tõttu, et naised kipuvad (erinevatel põhjustel) meestest vähem teenima ja nende jaoks on olukord loomulikult lihtsalt kasulik. Kui asjad oled vastupidised, siis on väga erandlikke näiteid, kus naine rõõmsalt oma tunduvalt suuremat teenistust mehega jagab. Pigem hakkab käima vaikne häbistamine ja halvustamine ja see viib teadagi milleni.

Jutt, et “mina teenin vähem, aga mees rohkem ja seega on normaalne, et mees maksab rohkem”, on soov jõuda selleni, et justkui “võrdses” suhtes nõutakse võrdset tulemit, mitte aga võrdset panust ja pingutust.

Mõnes mõttes viib ju see mõtteviis tulemuseni, kus võib pidada ka normaalseks, et kuna ma teenin vähem (teenistust polegi, ei käigi tööl) ja mees teenib rohkem (tema käib tööl), järelikult ongi normaalne, et tema rohkem (ja ainult) maksab, sest see, kes rohkem teenib peab ka rohkem maksma.

Ja omakorda siis veel justkui on normaalne öelda, et ega mehe suhtes “kumbki pole rikkam”, kuna eelarve on ühine.

Loomulikult saab panustada ka muu kui rahaga, aga kui meelsus on selline, et see ongi normaalne ja enesest mõistetav, on päris raske uskuda, et need PK kägud siis ka omalt poolt reaalselt seda “mitterahalist” panuses üldse pingutavad.

Normaalne on see, et rohkem teeniv inimene omab suuremat kapitali ja paremat elu (seda ka suhtes olles), kui soovid, et keegi sinu eest rohkem maksaks ja sageli on siin PK lugude põhjal see vahe kordades! siis see mitterahaline panus peab olema ikka päris viimase peal, et seda korvata. Ehk siis see vingumine, et mees ei pane oma sokke õigesse kohta või et tehku ise süüa, see kohe üldse ei klapi.
Teine võimalus on valida endale suhtepartneriks inimene, kelle sissetulek on enam vähem samas suurusjärgus ja asjad ongi võrdsed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 13.06 13:51; 13.06 20:30; 18.06 15:24; 18.06 19:44; 18.06 20:13; 18.06 21:24; 18.06 21:46; 18.06 22:44; 20.06 19:08; 20.06 23:17; 20.06 23:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne on see, et rohkem teeniv inimene omab suuremat kapitali ja paremat elu (seda ka suhtes olles), kui soovid, et keegi sinu eest rohkem maksaks ja sageli on siin PK lugude põhjal see vahe kordades! siis see mitterahaline panus peab olema ikka päris viimase peal, et seda korvata.

Ei. Normaalne on armastavas abielus, et kummalgi poolel pole aimugi, kas see kuu läks naise või mehe vajadustele rohkem. Ei kumise mehel kuklas, et naine käis juuksuris juba mehelt küsitud raha eest. Ei tehta tasaarveldusi ega hinnata “panuseid” rahasse ümber. Mina kui see rohkem teeniv pool oleksin äärmiselt nördinud, kui mu mees hakkaks mulle ette lugema, palju korvitäisi kaminapuid ta tõi või mitu muna praadis, jõudes lõpuks jutuga sinna, kas ta uue õnge võib osta.

Minu jaoke EI ole normaalne kõiki tegusid rahaks lüüa ja raha tükkideks lüüa. Ei tahaks olla selle pere liige.

Selle ilusa sooviga ehk ei saagi vaielda, jah, aga ma asendaksin sõna “normaalne” sõnaga “ideaalne”. Tõepoolest, naiselikult idealiseerivalt, sellises kooselus tõesti ei ole raha pooleks tegemist ja tegelikult kui ise järele mõtled, siis seda ju ei saakski olla, kuna tegu on ideaalse suhtega. Isegi kui jätame kõrvale need veidi koomilised näited munade praadimise hindamisest ja õnge ostmisest, pole siin midagi vaielda. Kõiki ei ole võimalik kuidagi rahaks teha ja samuti ühes üdini armastavad suhtes selliseid teemasid ei teki. Lihtne ja loogiline.

Aga sellisel kujul on tegu ka teemast mööda rääkimisega, sest kui astume päris ellu, milles elab kuskil, loetu põhjal, vähemalt 90% PK kägudest, siis see elu on veidi teistsugune. Selleks ei pea isegi PK erinevaid teemasid sirvima, piisab sellest samast teemast.

Järgides selle kommentaari stiili võiks öelda, et KÕIK ei ole nendes suhtes küll mingil moel korras ega sarnane toodud ideaalile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 13.06 13:51; 13.06 20:30; 18.06 15:24; 18.06 19:44; 18.06 20:13; 18.06 21:24; 18.06 21:46; 18.06 22:44; 20.06 19:08; 20.06 23:17; 20.06 23:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks jah. Miks küll selline elu valitakse ja sellega lepitakse, on muidugi raskesti arusaadav.

Pole sugugi raske aru saada – lihtsalt seda “ideaali” praktiliselt ei eksisteeri.

Eluterveid suhteid jääb järjest vähemaks kui ainus, mis väärtust omab on eneseimetlus ja üldine egoismikultus, päev või nädal korraga elamine ja levinud heaoluühiskonna “mina tahan saada praegu ja ruttu ja mind muu ei huvita” käitumismudel. Omased ühiskondlike arengute tõttu palju rohkem naistele kui meestele, aga loomulikult on suhtes alati kaks osapoolt.

PK kägudel on isegi kergem leppida sellega, et nende mees on järsku haigestunud kahtlasesse vaimuhaigusesse, kuna ei taha arvet maksta (siinse teema näitel), kui sellega, et äkki on oma virisemise või muu käitumisega mehe lõplikult suhtes kahtlema pannud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 13.06 13:51; 13.06 20:30; 18.06 15:24; 18.06 19:44; 18.06 20:13; 18.06 21:24; 18.06 21:46; 18.06 22:44; 20.06 19:08; 20.06 23:17; 20.06 23:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi eksisteerib ka see “ideaal” – ma siiski sooviksin seda nimetada normaalsuseks. Minu arvates on vist vastupidi – nõustudes sellise aruandlusperekonnaga, kus laene võetakse, laene makstakse, arvet peetakse teineteise kulutuste kohta, pole tegemist kõrge egoismiga vaid absoluutse mingigi enesehinnangu puudumisega. Või sain sinust valesti aru?

Kuidas saaks üks kõrge (või adekvaatse) enesehinnanguga naine leppida sellega, kui oma mees pool poearvet või kinoraha pärast sisse kasseerib? Kuidas tõsuseb kõrge egoga naisel käsi küsima “võlga tagasi”? Kõrge või adekvaatse enesehinnanguga naine ei kerja oma raha tagasi, ta lihtsalt ei seo ennast mehega, kes senti pooleks ajab, ega tee seda ka ise. Kuhu jääb vastastikkune suuremeelsus paarisuhtes? Ainult väga väike inimene saab esitada arve kahe viineri eest. Või väga vaene. Aga vaene mitte oma partnerile, vaesed hoiavad sageli väga peres kokku.

Normaalsuseks saab nimetada midagi mis on “normaalne” – normile vastav, loomulik, harilik. Paraku see ilus pilt ei ole siiski harilik, pigem erandlik. Küll aga võid sa soovida, et normaalsus oleks selline – seda sooviks minagi.

Aga sinu jutus on väga kummalised vastuolud, mida sa ehk ise ei märka? Nimelt ütled, et tegu pole egoismiga ja põhjendad seda, et ühe kõrge egoga naisel ei tõuseks käsi midagi tegema. Seod seega just kogu selle teema ego ja enesehinnanguga? Aga ju sa päris seda ei mõelnud.

Kummaline, et mingi arve maksmine või mittemaksmine on sedavõrd oluline, et see mõjutab inimese enesehinnangut. Materialismi kuldnäide.

Lõpuks aga jõuad õnneks sama järelduseni, mis ma enne välja tõin, et võrdses majanduslikus seisus (vaesed, aga miks mitte ka rikkad) inimesed hoiavadki kokku – neil nimelt ei ole selliseid probleeme – pole kas kummalgi midagi maksta või siis pole mõlemal vahet, kes papi lauale viskab. See lihtsalt ei ole teema.

Ideaalses suhtes, millest sa justkui räägid aga kindlasti ei käitu inimesed vastavalt sellele kuidas nende kõrge ego või enesehinnang midagi dikteerib! See teema ei ole nende jaoks oluline – maksab mees, siis maksab, kui ei maksa, maksab naine. Kui mees/naine ütleb, et maksa pool, maksab ja unustab ära, see on kõigest raha ja see pole kuidagi seotud kellegi ego või isiksuse purunemisega kui tuleb rahakott välja võtta.
Ka Perekooli ei loo sellised inimesed teemasid, kuna tõesti on olulisemaid asju, millega ideaalses suhtes olevad inimesed tegelevad. Lihtne ju, eks ole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 13.06 13:51; 13.06 20:30; 18.06 15:24; 18.06 19:44; 18.06 20:13; 18.06 21:24; 18.06 21:46; 18.06 22:44; 20.06 19:08; 20.06 23:17; 20.06 23:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On see siis ego, eneseväärtustunne või lihtsalt igavus – miks peaks üks naine tahtma sellises suhtes olla?

Veelgi parem küsimus on aga see, et miks hakkab mees järsku soovima, et naine pool arvetest kinni maksab. Ei, see ei ole seni diagnoosimatu vaimuhaigus, mille PK doktorid on avastanud… vastus on milleski muus.

Ma ei soovi sulle kuidagi hinnangut anda, aga kogu probleem ongi siin selles, et ego on seotud niivõrd puhtalt rahaga – tood selle ise äärmiselt hästi välja, tundub, et kui sinu mees hakkaks sult teatud rahade üle arvet pidama, lõpetaksid temaga suhtlemise, kiirkorras. Ja sa ei räägigi muust – kuhu jäi armastus! Mis huvitavad järeldused võiks sellest küll teha?

Aga nüüd mõtleme teisiti, sinu jaoks on hästi oluline raha. Aga äkki on mehe jaoks sama oluline (või olulisemgi) see kui tema naine paneb illma virisemata sokid musta pesu korvi. Või siis teeb tema lemmikrooga kolm korda nädalas?
Äkki on ka eluterve mehe “ego”, mis dikteerib, et sellisel juhul tuleb selle “lollaka” naisega kiirkorras suhe lõpetada ja esmalt veel soovitada tema praetud munad “endale vabalt valitud avarusse” pista? Oleks see samuti eluterve?

Minu jaoks on see viimane “ego” palju elutervem ja tunduvalt vähem pimedalt materiaalne ehk siis positiivsem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 13.06 13:51; 13.06 20:30; 18.06 15:24; 18.06 19:44; 18.06 20:13; 18.06 21:24; 18.06 21:46; 18.06 22:44; 20.06 19:08; 20.06 23:17; 20.06 23:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot-oot! Rahast räägin mina selles teemas ainult seepärast, et see teema on rahast. Kui oleks vahelduse mõttes tarvis pikemat lugulaulu armastusest, ma võiksin selle ju kuuldavale tuua, aga oma esimeses postituses rääkisin ma sellest piisavalt. Paistab, et siiski vähe.

Kui on armastus, siis inimesed ei sae senti pooleks, arvan mina. Kui teil on vastupidine kogemus ja mida armastavam, seda täpsem raamatupidamine, siis see on mulle uus teadmine, mille hea meelega läbimõtlemisele võtan.

Raha perekonnas on meie raha. Kes seda teenib, on tähtsusetu. Kui kuu lõpul esineks mees äkki sooviga hakata arvutama, kas kulus rohkem minu avokaadodele või tema moonisaiadele, siis jah…asi oleks hapu.
Kas sa näed siin suure armastuse tunnuseid? Mina ei näe, sest raha pole mulle nii oluline. Kui MEIL on raha, on tore. Kui MEIL on raha vähe, siis Me nuputame, kuidas Me saaksime rohkem teenida.

Kui raha ei ole oluline nagu sa väidad, siis ei ole võimalik, et mingi raha küsimine või üks kõik milline rahaga seotud asi paneks kiirkorras suhet lõpetama ja meest kuhugi saatma.

Kui väita alguses ühte ja hiljem teist, siis see on lihtsalt segaduse tekitamine või siis tõesti näitab ise segaduses olemist.

Mina ei pea normaalseks, et inimese ego/enesehinnang põhineb sedavõrd rahal ja tegelikult veel vähem seda, et inimene, kes seda väidab, räägib hiljem, et ta hoopis ei hooligi rahast 🙂

“Ideaalses” suhtes ei tekigi sellist teemat ja veel enam ei mõtle naine sellisel moel. Sellises normaalses suhtes, millest aga siin on juttu, on tõesti tihti sellised probleemid või siis mingid muud, kus kellegi ego on investeeritud, jumal teab millesse. Naistel on suur õnn, et mehed on tunduvalt kannatlikum sugu selles suhtes. Mees võiks ju samuti öelda, et näed, kui naine üks kord suudab viriseda, et rätik on põrandal, siis kiirkorras asjadel lõpp… Kas see tunduks ka päris eluterve lähenemine olevat?

Teemas käsitletav suhe on aga hästi tavapärane mitmel moel – naise põhimure on raha ja kuidagi ei tule talle pähe, et mehe käitumine on tõenäoliselt reaktiivne ja sellise käitumise põhjus teda vist tegelikult eriti ei huvitagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 13.06 13:51; 13.06 20:30; 18.06 15:24; 18.06 19:44; 18.06 20:13; 18.06 21:24; 18.06 21:46; 18.06 22:44; 20.06 19:08; 20.06 23:17; 20.06 23:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raha perekonnas on meie raha. Kes seda teenib, on tähtsusetu. Kui kuu lõpul esineks mees äkki sooviga hakata arvutama, kas kulus rohkem minu avokaadodele või tema moonisaiadele, siis jah…asi oleks hapu.
Kas sa näed siin suure armastuse tunnuseid? Mina ei näe, sest raha pole mulle nii oluline. Kui MEIL on raha, on tore. Kui MEIL on raha vähe, siis Me nuputame, kuidas Me saaksime rohkem teenida.

Point ongi selles, et teil (kahel inimesel ühiselt) on *praegu* raha, praegu on tore, praegu on üksteisemõistmine, ja ikka see armastus, armastus, mis sente ei küsi ja avokaadosid ei poolita. Aga vaata, teemaalgatajal oli just samasugune suhe endalgi. Võibolla käis ka tema siin pool aastat tagasi rääkimas, kui hooliv mees tal on, sest toob avokaadod ise koju ja maksab veel elektri ka, nii nummi hooliv mees oli. Üks hetk on armastus ja ühine raha, mees teeb usinalt välja ja loeb su silmist su soove. Teine hetk olenevalt mingist tujust enam nii ei ole. Ei pea olema lahkuminek ega armuke ega üldse midagi muud kui lihtsalt üks tuju, et nüüd ma enam ei tunne, et tahaks, tead. Elu seaduspärasused ütlevad, et rohkem teevad mehed välja nendele naistele, kes on noored, ilusad ja kuulekad. Mitte alati, aga kerget sellist kalduvust võib küll täheldada. Näiteks teemaalgatajal on vist kätte jõudnud nüüd elufaas, kus ta enam üks neist kolmest ei ole. Traagiline, kui naine panustab kogu või suure osa oma elustiilist sellele, et temaga seda ei juhtu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.06 13:45; 17.06 10:09; 19.06 02:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne on armastavas abielus, et kummalgi poolel pole aimugi, kas see kuu läks naise või mehe vajadustele rohkem. Ei kumise mehel kuklas, et naine käis juuksuris juba mehelt küsitud raha eest. Ei tehta tasaarveldusi ega hinnata “panuseid” rahasse ümber

Jah, aga seda, et suhe ei olegi normaalne ja armastav, saabki tihti niimoodi aru, et näiteks naine avastab, et mees läks mägedesse suusareisile ilma temata, sest naisel ei olnud raha oma osa suusareisi maksta, sest kõik kodused arved, üür, toit, kommunaalid, lähevad naise arvelt ja mees elab oma igapäevast elu kut linnuke oksal ja hoiab oma raha oma lõbustuste jaoks. Või vastupidi, mees muudkui taob igapäevaseid kulutusi kinni ja naise raha on tema taskuraha… Veits ebaõiglane ei ole või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 09:22; 19.06 07:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks see kõrge enesehinnang või ego positiivne asi on? See tundub olevat nii printsess herneteral teema, stillis muidugi, et kõik peavad MIND teenima, sest ma olen ju niiii kürge enesehinnanguga. Kõik peavad minu eest maksma, srst ma olen kõrge ja adekvaatse (sic!) enesehinnanguga. Või kuidas saab kõrge enesehinnangufa olla igas valdkonnas? Ma ei tea elektroonikast midagi, aga ikka olen kõrge enesehinnanguga…
A ma võin vabalr olla ka madala ebesehinnanguga. Kõik raha on mu enda raske tööga teenitud ja mitte keegi peale minu selle üle ei otsusta. Kõik. Vastutasuks ei otsusta ma ka teisye raha üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.06 08:30; 14.06 10:03; 19.06 07:45; 20.06 07:37; 21.06 07:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt, mind häirib see liigne inimeste rahateema. Nii teemaalgatus kui ka reaalses elus. Ja seda sel põhjusel, et inimene, kes saab oma eluga hakkama, ei hakka rahateemal tüli kiskuma.

Need eraldi ja ühised arved jne.
Isiklikult ütlen, kuna teenin naisena piisavalt, et elada normaalselt ära, mind üldse ei huvita, palju mu kaaslane teenib. Kui ta muidu on äge kaaslane.
See on normaalne, et vahel maksab üks ja vahel teine. Mis asja seal saagida on? Saevad need, kellel taskus tuul ja siis käib jubedalt närvidele, kui peab ise ka naisena suhtes millegi eest maksma. Masendav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.06 22:28; 12.06 22:32; 17.06 10:34; 17.06 14:51; 19.06 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks minu tuttav mees tegi hiljuti FB-s teema, et huvitav, mis värk on sellega, et nemad on naisega juba kümme aastat paar. Aga kui koos väljas söömas käivad, alati küsitakse, kas arve koos või eraldi? Mina jälle mõtlesin selle peale, huvitav, mis värk on, meilt pole seda kunagi küsitud? Alati tuuakse arve mehele. Mees maksab ka ja mingit probleemi pole. Ma arvan, probleem tekiks siis, kui ma ühel päeval hakkaks restoranis oma rahakotiga lehvitama. Siis oleks minu mees ilmselt sama segaduses kui teemaalgataja, et mis siis nüüd juhtus? See, et restoranis maksab mees arve ära, on lihtsalt selline arhailine komme. Nagu seegi, et mees aitab naisele mantli selga ja teeb ukse lahti. Need on lihtsalt rituaalid. Koos olles nende täitmine ei tähenda, et muidu naine ei teeniks, ei saaks riidesse ega uksi lahti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.06 22:05; 19.06 09:48; 20.06 23:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raha perekonnas on meie raha. Kes seda teenib, on tähtsusetu. Kui kuu lõpul esineks mees äkki sooviga hakata arvutama, kas kulus rohkem minu avokaadodele või tema moonisaiadele, siis jah…asi oleks hapu.

Kas sa näed siin suure armastuse tunnuseid? Mina ei näe, sest raha pole mulle nii oluline. Kui MEIL on raha, on tore. Kui MEIL on raha vähe, siis Me nuputame, kuidas Me saaksime rohkem teenida.

Point ongi selles, et teil (kahel inimesel ühiselt) on *praegu* raha, praegu on tore, praegu on üksteisemõistmine, ja ikka see armastus, armastus, mis sente ei küsi ja avokaadosid ei poolita. Aga vaata, teemaalgatajal oli just samasugune suhe endalgi. Võibolla käis ka tema siin pool aastat tagasi rääkimas, kui hooliv mees tal on, sest toob avokaadod ise koju ja maksab veel elektri ka, nii nummi hooliv mees oli. Üks hetk on armastus ja ühine raha, mees teeb usinalt välja ja loeb su silmist su soove. Teine hetk olenevalt mingist tujust enam nii ei ole. Ei pea olema lahkuminek ega armuke ega üldse midagi muud kui lihtsalt üks tuju, et nüüd ma enam ei tunne, et tahaks, tead. Elu seaduspärasused ütlevad, et rohkem teevad mehed välja nendele naistele, kes on noored, ilusad ja kuulekad. Mitte alati, aga kerget sellist kalduvust võib küll täheldada. Näiteks teemaalgatajal on vist kätte jõudnud nüüd elufaas, kus ta enam üks neist kolmest ei ole. Traagiline, kui naine panustab kogu või suure osa oma elustiilist sellele, et temaga seda ei juhtu.

Hmm, ma olen 48-aastane kole ja tujukas vanamoor, aga mees teeb ikka välja…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.06 13:37; 14.06 12:09; 18.06 14:15; 19.06 20:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüüpilised naised, kõik maksku mees ja naise teenitud raha jäägu niisama naistele kulutamiseks.

Ma teenin hästi, aga naiste rott mentaliteet ajab närvi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüüpilised naised, kõik maksku mees ja naise teenitud raha jäägu niisama naistele kulutamiseks.

Ma teenin hästi, aga naiste rott mentaliteet ajab närvi.

“Niisama naistele kulutamiseks” tähendab muuhulgas ka laste kulusid, eks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 14:40; 19.06 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüüpilised naised, kõik maksku mees ja naise teenitud raha jäägu niisama naistele kulutamiseks.

Ma teenin hästi, aga naiste rott mentaliteet ajab närvi.

“Niisama naistele kulutamiseks” tähendab muuhulgas ka laste kulusid, eks?

Teemaalgataja kulutab tulevastele lastele ette?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 12.06 22:10; 12.06 22:12; 13.06 12:29; 13.06 20:44; 13.06 21:19; 14.06 12:01; 14.06 22:38; 19.06 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks minu tuttav mees tegi hiljuti FB-s teema, et huvitav, mis värk on sellega, et nemad on naisega juba kümme aastat paar. Aga kui koos väljas söömas käivad, alati küsitakse, kas arve koos või eraldi? Mina jälle mõtlesin selle peale, huvitav, mis värk on, meilt pole seda kunagi küsitud? Alati tuuakse arve mehele. Mees maksab ka ja mingit probleemi pole. Ma arvan, probleem tekiks siis, kui ma ühel päeval hakkaks restoranis oma rahakotiga lehvitama. Siis oleks minu mees ilmselt sama segaduses kui teemaalgataja, et mis siis nüüd juhtus? See, et restoranis maksab mees arve ära, on lihtsalt selline arhailine komme. Nagu seegi, et mees aitab naisele mantli selga ja teeb ukse lahti. Need on lihtsalt rituaalid. Koos olles nende täitmine ei tähenda, et muidu naine ei teeniks, ei saaks riidesse ega uksi lahti.

Täiesti mõistetamatu jutt minu jaoks. Mis arhailine komme? Kes veel tänapäeval nii mõtleb? Ma maksan vabalt bähemalt pooltel kordadel restos ise, sest mees ei viitsi rahakotti taskusse toppida, aga käekott on minul alati kaasas. Lihtsalt selline puhtpragmaatiline põhjus. Pole kordagi sellist tunnet tekkinud, et minupoolne arve maksmine kuidagi kombevastane või muul moel imelik on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.06 08:26; 16.06 23:26; 19.06 23:16; 19.06 23:21; 20.06 22:17; 21.06 09:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot-oot! Rahast räägin mina selles teemas ainult seepärast, et see teema on rahast. Kui oleks vahelduse mõttes tarvis pikemat lugulaulu armastusest, ma võiksin selle ju kuuldavale tuua, aga oma esimeses postituses rääkisin ma sellest piisavalt. Paistab, et siiski vähe.

Kui on armastus, siis inimesed ei sae senti pooleks, arvan mina. Kui teil on vastupidine kogemus ja mida armastavam, seda täpsem raamatupidamine, siis see on mulle uus teadmine, mille hea meelega läbimõtlemisele võtan.

Raha perekonnas on meie raha. Kes seda teenib, on tähtsusetu. Kui kuu lõpul esineks mees äkki sooviga hakata arvutama, kas kulus rohkem minu avokaadodele või tema moonisaiadele, siis jah…asi oleks hapu.

Kas sa näed siin suure armastuse tunnuseid? Mina ei näe, sest raha pole mulle nii oluline. Kui MEIL on raha, on tore. Kui MEIL on raha vähe, siis Me nuputame, kuidas Me saaksime rohkem teenida.

Kui raha ei ole oluline nagu sa väidad, siis ei ole võimalik, et mingi raha küsimine või üks kõik milline rahaga seotud asi paneks kiirkorras suhet lõpetama ja meest kuhugi saatma.

Kui väita alguses ühte ja hiljem teist, siis see on lihtsalt segaduse tekitamine või siis tõesti näitab ise segaduses olemist.

Mina ei pea normaalseks, et inimese ego/enesehinnang põhineb sedavõrd rahal ja tegelikult veel vähem seda, et inimene, kes seda väidab, räägib hiljem, et ta hoopis ei hooligi rahast ????

“Ideaalses” suhtes ei tekigi sellist teemat ja veel enam ei mõtle naine sellisel moel. Sellises normaalses suhtes, millest aga siin on juttu, on tõesti tihti sellised probleemid või siis mingid muud, kus kellegi ego on investeeritud, jumal teab millesse. Naistel on suur õnn, et mehed on tunduvalt kannatlikum sugu selles suhtes. Mees võiks ju samuti öelda, et näed, kui naine üks kord suudab viriseda, et rätik on põrandal, siis kiirkorras asjadel lõpp… Kas see tunduks ka päris eluterve lähenemine olevat?

Teemas käsitletav suhe on aga hästi tavapärane mitmel moel – naise põhimure on raha ja kuidagi ei tule talle pähe, et mehe käitumine on tõenäoliselt reaktiivne ja sellise käitumise põhjus teda vist tegelikult eriti ei huvitagi.

Tead, kui hakatakse senti poolitama, siis pole asi ju rahas. Asi on selles, et ehk sulle ei meeldi inimesed, kes laualinasse nuuskavad. See ei tähenda, et sa oleksid eriti kiimas laudlinade peale. Mulle ei meeldi koonrid. See ei tähenda, et ma masturbeerin rahapakkidega.

Ei. Mulle ei meeldi mehed, kellel on esihambad puudu (aga mul pole hambafetišit) ja mustade varbavahedega mehed (ei, mul ei ole varbalakkumise fetišit) ja mulle ei meeldi sendisaagijad mehed (eriti, kuni mina teenin rohkem – sest ma teenin ju rohkem).

Kas ma väljendusin arusaadavalt või katsun lihtlausetega?

Väga hästi öeldud. Minu jaoks on raha samuti suhtes päris ebaolulisel kohal ja just see on põhjus, miks ma ei suudaks iial elada koonrist mehega, kelle jaoks raha on nr 1.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.06 08:26; 16.06 23:26; 19.06 23:16; 19.06 23:21; 20.06 22:17; 21.06 09:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sinu jaoks oleks raha ebaolulisel kohal, oleks sul sügavalt ükskõik, kas mees on kooner või ei.
Kui see koonri värk on tähtis, on ka raha sinu jaoks väga tähtis. Nii su enda (mida sa ei kuluta), kui teise inimese raha on sinu jaoks nr 1.asi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.06 08:30; 14.06 10:03; 19.06 07:45; 20.06 07:37; 21.06 07:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, kui hakatakse senti poolitama, siis pole asi ju rahas. Asi on selles, et ehk sulle ei meeldi inimesed, kes laualinasse nuuskavad. See ei tähenda, et sa oleksid eriti kiimas laudlinade peale. Mulle ei meeldi koonrid. See ei tähenda, et ma masturbeerin rahapakkidega.

Ei. Mulle ei meeldi mehed, kellel on esihambad puudu (aga mul pole hambafetišit) ja mustade varbavahedega mehed (ei, mul ei ole varbalakkumise fetišit) ja mulle ei meeldi sendisaagijad mehed (eriti, kuni mina teenin rohkem – sest ma teenin ju rohkem).

Kas ma väljendusin arusaadavalt või katsun lihtlausetega?

Lihtlaused sind küll ei aita, sest sellist segasevõitu juttu need mõistlikuks ei muuda.

Enne proovi endas selgusele jõuda. Ühes lauses räägid, kuidas raha on tähtsusetu ja järgmises kuivõrd ülitähtis see ikka sulle on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 13.06 13:51; 13.06 20:30; 18.06 15:24; 18.06 19:44; 18.06 20:13; 18.06 21:24; 18.06 21:46; 18.06 22:44; 20.06 19:08; 20.06 23:17; 20.06 23:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sinu jaoks oleks raha ebaolulisel kohal, oleks sul sügavalt ükskõik, kas mees on kooner või ei.

Kui see koonri värk on tähtis, on ka raha sinu jaoks väga tähtis. Nii su enda (mida sa ei kuluta), kui teise inimese raha on sinu jaoks nr 1.asi

No ei ole see nii! Kooner inimene on just vastik seetõttu, et koonri jaoks on raha tähtis. Ja mulle ei meeldi inimesed, kelle jaoks raha on kõige olulisem ja kelle igapäevane elu keerleb ainult raha ümber. Pole ju keeruline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.06 08:26; 16.06 23:26; 19.06 23:16; 19.06 23:21; 20.06 22:17; 21.06 09:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arve poolitamine on haiglane

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 23:08; 21.06 00:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on ka sedapidi, et kes väga täpselt arvestavad, kes mille eest maksab, omistavad rahale väga suurt tähendust. See on häiriv neile, kelle meelest heas paarisuhtes pole üldse oluline, kes parajasti maksab. Hea on siis, kui kokku saavad kaks ühesugust koonrit. Siis neil hea koos senti saagida.
Ma ei saa üldse aru, kui lubatakse “heas ja halvas, vaesuses ja rikkuses” teineteise kõrval olla. Olgu siis, et ollakse kooselus ega olda altari ees midagi lubanud. Kuid 10-aastase kooselu võiks ju juba abieluga võrdsustada küll? Või peaks sellest teemast just järeldama, et ega kooselu ei olegi abielu? Kui teemaalgataja ja tema elukaaslane oleks abielus, kas siis oleks normaalne, et üks maksab rohkem, kui see üks ka rohkem teenib?
Kõik, kes te siin teemas nii võrdsed ja iseseisvad olete. Mis siis saab, kui ühel päeval teid raske haigus tabab ja te enam tööl käia ei saa? Või saate käia hooti mingit vähetasuvat tööd tegemas? Või kui sama juhtub teie mehega? Kas siis annate mehele jalaga tagumikku, kuna võrdset sendisaagimist enam ei saa toimuda? Või peate õiglaseks ja õigeks, et mees annab teie haigestudes teile hundipassi, kuna te enam ei suuda võrdselt arveid maksta?
Selle teema põhjal mulle tundub, et väga paljud paarid peaksid peeglisse vaatama ja küsima: mis me oleme, kas armastajapaar või ökonoomne majandusüksus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.06 22:05; 19.06 09:48; 20.06 23:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei ole see nii! Kooner inimene on just vastik seetõttu, et koonri jaoks on raha tähtis. Ja mulle ei meeldi inimesed, kelle jaoks raha on kõige olulisem ja kelle igapäevane elu keerleb ainult raha ümber. Pole ju keeruline.

Keeruline või mitte, aga kooner ei pea olema inimene, kellele on raha kõige(sic!) olulisem ja kelle igapäevane elu keerleb ainult raha ümber. Kui sulle ei meeldi inimesed, kelle jaoks on raha tähtis, siis ilmselt sa ei meeldi ka iseendale.

Koonri mõiste on tegelikult ülimalt ebaselge – perekooli käod nimetavad silma pilgutamata koonriks meest, kes nende eest järjekordset arvet ei maksa (see on nende jaoks rituaalne tegevus jms). See ei tähenda aga sugugi, et mehel keerleb kõik raha ümber, pigem vastupidi. Paljude inimeste jaoks ei ole üldse tegu koonrigagi.

“Kooner” on üldiselt solvunud PK käo halvustav hüüatus kui tema ootused mingile rahateemale ei kattu tegelikkusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 13.06 13:51; 13.06 20:30; 18.06 15:24; 18.06 19:44; 18.06 20:13; 18.06 21:24; 18.06 21:46; 18.06 22:44; 20.06 19:08; 20.06 23:17; 20.06 23:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on ka sedapidi, et kes väga täpselt arvestavad, kes mille eest maksab, omistavad rahale väga suurt tähendust. See on häiriv neile, kelle meelest heas paarisuhtes pole üldse oluline, kes parajasti maksab. Hea on siis, kui kokku saavad kaks ühesugust koonrit. Siis neil hea koos senti saagida.

Ma ei saa üldse aru, kui lubatakse “heas ja halvas, vaesuses ja rikkuses” teineteise kõrval olla. Olgu siis, et ollakse kooselus ega olda altari ees midagi lubanud. Kuid 10-aastase kooselu võiks ju juba abieluga võrdsustada küll? Või peaks sellest teemast just järeldama, et ega kooselu ei olegi abielu? Kui teemaalgataja ja tema elukaaslane oleks abielus, kas siis oleks normaalne, et üks maksab rohkem, kui see üks ka rohkem teenib?

Kõik, kes te siin teemas nii võrdsed ja iseseisvad olete. Mis siis saab, kui ühel päeval teid raske haigus tabab ja te enam tööl käia ei saa? Või saate käia hooti mingit vähetasuvat tööd tegemas? Või kui sama juhtub teie mehega? Kas siis annate mehele jalaga tagumikku, kuna võrdset sendisaagimist enam ei saa toimuda? Või peate õiglaseks ja õigeks, et mees annab teie haigestudes teile hundipassi, kuna te enam ei suuda võrdselt arveid maksta?

Selle teema põhjal mulle tundub, et väga paljud paarid peaksid peeglisse vaatama ja küsima: mis me oleme, kas armastajapaar või ökonoomne majandusüksus?

Vastates küsimusele, siis jah, enamus PK kägudest annaks silma pilgutamata oma mehele hundipassi kui see enam teatud asju ei teeks (isegi kui julgeb arvet mitte maksta nagu sellest teemast lähtub).

Sendisaagimine loomulikult pole mõistlik ega normaalne (kui see just inimestele ei meeldi), aga enamasti on sendisaagimine ühes õnnetu PK käo suhtes millegi tagajärg. Ükski mees ei hakka üle öö niisama sendisaagijaks!

Võrdlus haige olemise või raske ajaga ei ole kohane, kuna jutt on siiski võrdsetes oludes olevatest inimestest, loomulikult normaalses suhtes hoolitseb üks teise eest rohkem kui teine on haige või teisel on rasked ajad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 13.06 13:51; 13.06 20:30; 18.06 15:24; 18.06 19:44; 18.06 20:13; 18.06 21:24; 18.06 21:46; 18.06 22:44; 20.06 19:08; 20.06 23:17; 20.06 23:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on ka sedapidi, et kes väga täpselt arvestavad, kes mille eest maksab, omistavad rahale väga suurt tähendust. See on häiriv neile, kelle meelest heas paarisuhtes pole üldse oluline, kes parajasti maksab. Hea on siis, kui kokku saavad kaks ühesugust koonrit. Siis neil hea koos senti saagida.
Ma ei saa üldse aru, kui lubatakse “heas ja halvas, vaesuses ja rikkuses” teineteise kõrval olla. Olgu siis, et ollakse kooselus ega olda altari ees midagi lubanud. Kuid 10-aastase kooselu võiks ju juba abieluga võrdsustada küll? Või peaks sellest teemast just järeldama, et ega kooselu ei olegi abielu? Kui teemaalgataja ja tema elukaaslane oleks abielus, kas siis oleks normaalne, et üks maksab rohkem, kui see üks ka rohkem teenib?
Kõik, kes te siin teemas nii võrdsed ja iseseisvad olete. Mis siis saab, kui ühel päeval teid raske haigus tabab ja te enam tööl käia ei saa? Või saate käia hooti mingit vähetasuvat tööd tegemas? Või kui sama juhtub teie mehega? Kas siis annate mehele jalaga tagumikku, kuna võrdset sendisaagimist enam ei saa toimuda? Või peate õiglaseks ja õigeks, et mees annab teie haigestudes teile hundipassi, kuna te enam ei suuda võrdselt arveid maksta?
Selle teema põhjal mulle tundub, et väga paljud paarid peaksid peeglisse vaatama ja küsima: mis me oleme, kas armastajapaar või ökonoomne majandusüksus?

Väga õige kommentaar, kus kõik ilusasti ära öeldud. Tuleb ikkagi aru saada, kas me ajame asja ühiselt (oleme ühes paadis ja veame ühist vankrit) või on ikkagi mingi mina ja sina ehk siis kaks erinevat inimest, kes vastanduvad. Esimesel juhul saame rääkida abielust või siis sellisest stabiilsest pikaajalisest kooselust, teisel juhul sõprusest, mõlemal rahakotid eraldi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 23:08; 21.06 00:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on ka sedapidi, et kes väga täpselt arvestavad, kes mille eest maksab, omistavad rahale väga suurt tähendust. See on häiriv neile, kelle meelest heas paarisuhtes pole üldse oluline, kes parajasti maksab. Hea on siis, kui kokku saavad kaks ühesugust koonrit. Siis neil hea koos senti saagida.

Ma ei saa üldse aru, kui lubatakse “heas ja halvas, vaesuses ja rikkuses” teineteise kõrval olla. Olgu siis, et ollakse kooselus ega olda altari ees midagi lubanud. Kuid 10-aastase kooselu võiks ju juba abieluga võrdsustada küll? Või peaks sellest teemast just järeldama, et ega kooselu ei olegi abielu? Kui teemaalgataja ja tema elukaaslane oleks abielus, kas siis oleks normaalne, et üks maksab rohkem, kui see üks ka rohkem teenib?

Kõik, kes te siin teemas nii võrdsed ja iseseisvad olete. Mis siis saab, kui ühel päeval teid raske haigus tabab ja te enam tööl käia ei saa? Või saate käia hooti mingit vähetasuvat tööd tegemas? Või kui sama juhtub teie mehega? Kas siis annate mehele jalaga tagumikku, kuna võrdset sendisaagimist enam ei saa toimuda? Või peate õiglaseks ja õigeks, et mees annab teie haigestudes teile hundipassi, kuna te enam ei suuda võrdselt arveid maksta?

Selle teema põhjal mulle tundub, et väga paljud paarid peaksid peeglisse vaatama ja küsima: mis me oleme, kas armastajapaar või ökonoomne majandusüksus?

Teemaalgatajal soovitati mees mitte ainult maha jätta, vaid ka vaimuhaiglasse saata. Mees isegi ei laostunud veel, lihtsalt maksabki arceid pooleks.

Vastab see su küsimusele? Armastaja see naine pole. Sõber samuti mitte. Hale puuk?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.06 08:30; 14.06 10:03; 19.06 07:45; 20.06 07:37; 21.06 07:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei ole see nii! Kooner inimene on just vastik seetõttu, et koonri jaoks on raha tähtis. Ja mulle ei meeldi inimesed, kelle jaoks raha on kõige olulisem ja kelle igapäevane elu keerleb ainult raha ümber. Pole ju keeruline.

Keeruline või mitte, aga kooner ei pea olema inimene, kellele on raha kõige(sic!) olulisem ja kelle igapäevane elu keerleb ainult raha ümber. Kui sulle ei meeldi inimesed, kelle jaoks on raha tähtis, siis ilmselt sa ei meeldi ka iseendale.

Aga muidugi on kooner inimene, kelle jaoks raha on kas olulisim või vähemalt väga oluline, vastasel juhul ta poleks kooner. Ja see olulisus prevalveerib jus igasuguses kontekstis, nii sõprussuhetes, perekonnas kui tööl. Mitte kuskil ei suuda ta rahaga kokkupuutudes seda vabalt võtta, vaid kukub kalkuleerima ja saagima. Normaalsetel inimestel on need asjad tasakaalus.
Mis mõttes ei meeldi ma ka iseendale? Minu jaoks ei ole kõikides suhetes raha nii oluline. Raha peale mõtlen ma isegi oma tööd tehes alles teises või kolmandas järgus, töö olemus on tähtsam ning samuti sisekliima töökeskkonnas. Perekonnas me ei räägi rahast pmst üldse. Kooner ainult rahast räägibki, kus iganes selle väljakäimine ette satub.

Koonri mõiste on tegelikult ülimalt ebaselge – perekooli käod nimetavad silma pilgutamata koonriks meest, kes nende eest järjekordset arvet ei maksa (see on nende jaoks rituaalne tegevus jms). See ei tähenda aga sugugi, et mehel keerleb kõik raha ümber, pigem vastupidi. Paljude inimeste jaoks ei ole üldse tegu koonrigagi.

Selles eksid sa küll täiega. Ma olen terve elu iseendaga normaalselt hakkama saanud ja mehelt midagi ei eelda.

“Kooner” on üldiselt solvunud PK käo halvustav hüüatus kui tema ootused mingile rahateemale ei kattu tegelikkusega.

See on sinu tõlgendus. Minu jaoks on kooner inimene, kelle jaoks raha lugemine ja pidev kalkuleerimine on nagu mingi haigus omaette. Kooner on inimene, kes raha pärast hakkab nõmedalt käituma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.06 08:26; 16.06 23:26; 19.06 23:16; 19.06 23:21; 20.06 22:17; 21.06 09:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on normaalne, et koosluses, kus mõlemad panustavad, et selles koosluses oleks hea olla, ei panusta alati ja ilmtingimata võrdselt rahaga, vaid ka nii öelda immateriaalselt. Me oleme välja sõelunud, et näiteks 24/7 hooldiskohustuse õiglane turuhind on 700 eurot nädal, ometi pakutakse pere dünaamikast sõltuvalt seda teenust lähedastele tasuta. Emad, vanaemad, tädid ehk peamiselt naised. Suudab keegi rahasse arvutada oma ema vaeva, pühendatud aega ja armastust? Ja aeg on vägagi piiratud ressurss. Piiratum, kui raha. Ja ma ütleks, et see kooslus on tunduvalt enam jamas ning tasakaalust väljas, kes võrdselt ei panusta aega ja hoolimist, kui see kooslus, kes võrdselt ei panusta rahas. Täiesti vabalt võib suurema sissetulekuga inimene parasiteerida teise ajaressursi arvel, et see pisut suurem rahaline panus ei kompenseeri midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 90 )


Esileht Pereelu ja suhted Arvete poolitamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.