Esileht Kodunurk Arvutisõltlasest mees

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Arvutisõltlasest mees

Postitas:

On kellelgi kogemusi – kas suhtest võib veel asja saada? Oleme mõlemad veidi üle neljakümne, pikalt abielus, lapsed teismelised. Mees oli juba meie tutvusmise alguses arvutitega seotud teemadest huvitatud, kuid oli seltskondlik, armastas väljas käia ja oli tore inimene. Viimasel paaril aastal on mees sisuliselt kogu vaba aja arvuti taga – mängib (mitte raha peale) või loeb Delfi kommentaare (kahtlustan, et kirjutab ka). Kuna ta armastab arvutis olla magamisitoas, siis on tugevalt häiritud minu uni, pean temast alati tunduvalt varem ärkama, magada saan heal juhul 5-6 tundi. Ta on ise ka pidevalt väsinud, lisaks on tekkinud kroonilised peavalud ja seedeprobleemid. Koos minuga ei soovi mees midagi teha – kui üldse kuskil käime, näiteks paar korda aasta väljas söömas vms, siis alati minu algatusel. Mees üksi ei käi kuskil (välja arvatus trennis) ja minu arvates ei suhtle ka netis enam ühegi sõbraga.
Olime tutvumise ajal mõlemad madalapalgalised, kuid lastega nii enam hakkama ei saanud ja olen väga palju panustanud tööalasele arengule. Tulemus on see, et teenin hetkel küll 2/3 pere sissetulekust, sellevõrra olen jälle rohkem tööl, tehes lisaks põhitööle ja töövõtulepingutega erialast tööd. Kuna minu palk on suurem, siis mees maksab korteri kommunaalid ja oma kütuse, minul on kõik muu alates autoliisingust laste kuludeni ja terve pere riieteni. Lisaks on minu õlul 90% kodutöid. Mehega olen rääkida püüdnud korduvalt rääkida – tema töökohta vahetada ei soovi, kuigi kodus ainult kirub oma tööd (teenib umbes mediaanpalga). See oleks minu poolt täiesti okei, kui ta veidi rohkem kodutöödesse panustaks. Aga hetkel on nii, et mina lahkun kodus kl 6 hommikul, mõnipäev jõuan alles 21 tagasi, siis lähen poodi, koristan, tegelen laste probleemidega….ja mees on arvuti taga. Ta on ise öelnud, et on praeguse eluga rahul. Mina enam ei jaksa.

Paar kuud tagasi õnnestus mees spaasse meelitada – läbi häda tuli ka. Loomulikult oli tal arvuti kaasas ja mängis terve öö, mina olin taas magamata. Seksist ei tasu isegi rääkida – ka selle puudumine on vaid minu probleem. Kui tõstatasin probleemi, et see ei ole normaalne ühine ajaveetmine, soovitas mul arsti poole pöörduda, kuna olen ebastabiilseks muutunud.

Ühesõnaga – kas üldse on lootust. Olen viimastel aastatel üritanud temaga lugematuid kordi vestelda- alguses peamiselt koormuse jagamisest, seksimise sagedusest, nüüd juba soovist lahku minna. Tema ütleb jätkuvalt, et probleem on ju ainult minul ja tema muutuda ei kavastse ja milleks lahku minna, kui suhe toimib. Mina tahaks küll abikaasaga ka seksida ja ühist aega veeta.

Lugesin oma jutu nüüd läbi ja sain juba ise ka aru.
Aga mul on ikka veel ettekujutus sellest toredast mehest, kellesse armusin.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tema ütleb jätkuvalt, et probleem on ju ainult minul ja tema muutuda ei kavastse ja milleks lahku minna, kui suhe toimib.

Aga nii ju ongi, et probleem on sinul.
Oleks siis veel, et ta otseselt ei sega, aga spas ja öö läbi arvutimängud ja siis hommikul magamata – milleks sinna üldse minna?

Otsi mingi muu mees omale, kellega vahel spas käia.
Koju on sobivamat juba raskem leida, aga sellest onust võiks küll vabaneda.
Omaette elades las mängib ja teeb, vähemalt ei sega kedagi.

P.S. Vihjeks, mis ei puuduta nüüd sinu teemat ega kooselu.
Mul on nii, et kui keegi minuga samas voodis klõbistab arvutit, lehitseb ajalehte, isegi raamat aitab, siis stekib MINUL selline kotiga uni, et midagi hullu.
MAX. 1,5 minutit ja magan.
Seda nimetatakse ASMR ehk Autonomous sensory meridian response . Googelda. Youtubes on seda ka, sadu erinevaid versioone.
Selle eelduseks on, et temperatuur teki all on õige ja hing on rahulik ning õnnelik. Nagu mingi okas hinges, siis ei tööta, sest see on ju ajuga seotud.

Aga selle okka annab hingest “jõuga välja mõelda”.
(mul kord suvel lahtise akna all magades õnnestus, kui venelased õues sumisesid; oli kaks varianti, kas end seaks vihastada või seda suminat “ära kasutada”)
Head harjutamist senikaua, kui ta sul seal kõrval klõbistab.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.12 23:41; 09.12 08:52; 09.12 09:36; 10.12 07:35; 10.12 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehke suvel mehele shokilahutus:) Üüri korter 2-3 kuuks ja kolige ära. 2-3kuuga on täiesti selge, et kas tuleb päris lahutus või jõuab mehele kohale, et kui ta üksi ei taha elada, siis ei ole see kellegi teise probleem kui tema enda oma.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan tõsta teema Pereelu alla. Siis tuleb vastuseid rohkem.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näeb väga mehe depressiooni või läbipõlemise või mõlema moodi välja. Pigem on tarvis aru saada, mis teda vaevab ja katsuda toetada, mitte mingit šokiteraapiat hakata tegema.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näeb väga mehe depressiooni või läbipõlemise või mõlema moodi välja. Pigem on tarvis aru saada, mis teda vaevab ja katsuda toetada, mitte mingit šokiteraapiat hakata tegema.

Nii intensiivselt istus Delfis või, et põles läbi?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks tehke reegel, et magamistoas ekraane pole. Ei telefoni ega läpakat ega telekat. Uni on olulisem, las mees klõbistab elutoas kasvõi pool ööd ja magab diivanil.

Kuidas suhtega edasi minna, kui mees ekraanist ei loobu, on juba su enda teha. Siin on hea soovitada, aga ühelgi teisel käol pole ilmselt su mehe vastu tundeid olnud, nii et hea öelda, et lahuta.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.12 08:34; 09.12 09:31; 09.12 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks tehke reegel, et magamistoas ekraane pole.

Teemaalgataja ju ütles, et korduvalt teemaks olnud ja mees pole nõus.
(“soovitas mul arsti poole pöörduda”)

Kui sa korduvalt oled ühel meetodil (rääkimine) proovinud tulemust saavutada, siis rohkem samal viisil (rääkimine) erinevat tulemust saavutada proovida on juba tõesti patoloogiline juhtum.
Ehk siis tuleb midagi muud teha.

Mina vaataks kinnisturaamatusse – kelle oma on elamispind? Mees maksab kommud, ma oletan, et mehe.
Samuti, “Kas on lootust” küsivad ainult need naised, kes elavad võõral pinnal.
Vastasel korral oleks arvutit klõbistav mees ammu minema saadetud ja teema oleks hoopis teinud mees, et kas on lootust naist tagasi saada…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.12 23:41; 09.12 08:52; 09.12 09:36; 10.12 07:35; 10.12 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks tehke reegel, et magamistoas ekraane pole.

Teemaalgataja ju ütles, et korduvalt teemaks olnud ja mees pole nõus.

(“soovitas mul arsti poole pöörduda”)

Kui sa korduvalt oled ühel meetodil (rääkimine) proovinud tulemust saavutada, siis rohkem samal viisil (rääkimine) erinevat tulemust saavutada proovida on juba tõesti patoloogiline juhtum.

Ehk siis tuleb midagi muud teha.

Mina vaataks kinnisturaamatusse – kelle oma on elamispind? Mees maksab kommud, ma oletan, et mehe.

Samuti, “Kas on lootust” küsivad ainult need naised, kes elavad võõral pinnal.

Vastasel korral oleks arvutit klõbistav mees ammu minema saadetud ja teema oleks hoopis teinud mees, et kas on lootust naist tagasi saada…

Teemaalgataja pole maininud, et ta mehel oleks palunud teises toas mängida. Kui mees ka sellest keelduks, siis oleks minul küll aidaa. Uni on oluline ja oma keskmisest suurema palgaga saab teemaalgataja endale üht-teist juba lubada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.12 08:34; 09.12 09:31; 09.12 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja pole maininud, et ta mehel oleks palunud teises toas mängida.

Sellest ma oletasingi, et mehe suhtumine on selline, et “oma tuba, oma luba”
Ehk siis, jah, tõenäoliselt keeldus.

Keskmisest suurem palk on siiani teemaalgatajal tähendanud ka keskmisest suuremaid kulusid. Mis tähendab seda, et sääste ei ole. (=sissemakse)
Ja pubekatega üürikasse kolida on s..tt variant.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.12 23:41; 09.12 08:52; 09.12 09:36; 10.12 07:35; 10.12 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja pole maininud, et ta mehel oleks palunud teises toas mängida.

Sellest ma oletasingi, et mehe suhtumine on selline, et “oma tuba, oma luba”

Ehk siis, jah, tõenäoliselt keeldus.

Keskmisest suurem palk on siiani teemaalgatajal tähendanud ka keskmisest suuremaid kulusid. Mis tähendab seda, et sääste ei ole. (=sissemakse)

Ja pubekatega üürikasse kolida on s..tt variant.

Sitt variant jah, aga mitte sitem, kui magamatult edasi vireleda ja tervis pekki keerata. Pubekad võivad ju (algatuseks) edasi isa juures elada, kuni asi settib.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.12 08:34; 09.12 09:31; 09.12 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sitt variant jah, aga mitte sitem, kui magamatult edasi vireleda ja tervis pekki keerata. Pubekad võivad ju (algatuseks) edasi isa juures elada, kuni asi settib.

Kah õige.
Pubekad äkki on juba nii suured, et saavad aru, et “vanamees tuleb trenni saata”. Trenni selles mõttes, et kui ema kolib mujale, sest ta ei suuda 24/7 arvutisõltlasega koos elada ja arvutisõltlasele võiks ükskord kohale jõuda, et kui ta öösiti klõbistamist jätkab, jääb lihtsalt oma naisest ilma.

P.S: Teemaalgataja: kui ma 08. su juttu lugesin, arvasin, et sealt küll ei tule midagi.
Täna hommikul lugesin uuesti – aga äkki siiski? Inimene on lihtsalt tobu, ta ei tea, mis tagajärjed tema tegudel on ja talle on vaja need kandikul ette tassida.
Äkki hakkab lõpuks mõtlema?

Ära mine lahku, lihtsalt üüri kuskile lähedusse mingi ühetoaline uberik, kus saad rahulikult magada ja olla, just selle põhjendusega.
Tee talle see ameerikas paljukiidetud shokilahutus 2 – 6 kuud ära. Pubekad jäta isa juurde, las tegeleb, muidu tal hakkab igav.
Ja saab ka ühtlasi teada, mida tähendab kodus veel ühe pooliku (4h) tööpäeva tegemine.

P.S. Ainult õhtu ja hommikusöögi organiseerimine (poeskäik + mõtlemine) + tegemine võtab ööpäevast umbes 2h tööd. Kui just poolfabrikaate ei tarbi, vaid ise kokkad.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.12 23:41; 09.12 08:52; 09.12 09:36; 10.12 07:35; 10.12 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teema pigem pereelu ja suhted rubriik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teema pigem pereelu ja suhted rubriik

No on küll, mis nüüd teha.
Moded tõstavad teemasid sealt minema, mitte sinna tagasi. Ja, üleüldse, tegelevad muude asjadega.
Harju sellega.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.12 23:41; 09.12 08:52; 09.12 09:36; 10.12 07:35; 10.12 10:40;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Kodunurk Arvutisõltlasest mees