Esileht Koolilaps arvutisõltlaste vanematele

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: arvutisõltlaste vanematele

Postitas:

Mul on 18-aastane poeg, kes kogu vaba aja mängib arvutis. Koolis käib, õppimine keskpärane. Praegu suvevaheajal käib ka tööl. Söömist pean meelde tuletama. Õues ei käi, mingeid huvialasid pole. Korra kuus on sõpradega mingi pidu ja veel paar korda kuus käib kinos.
Kunagi kui selle arvuti ostmine oli teemaks, sai temaga sõlmitud kirjalik leping, et argipäeval on max 2 h arvutis ja vabadel päevadel max 3 h. Need lubadused on ammu unustatud. Põhimõtteliselt on ta ju täiskasvanud inimene ja minu töö peaks olema tehtud, nii hästi või halvasti, kui on. Aga ikka on mure ju, kui näen, et elu ilusam aeg lastakse lihtsalt kolle tulistades mööda.
Mul on kaks küsimust. Esiteks, kellel on olnud sellised lapsed, kuidas nad edaspidises elus hakkama saavad? Kas on lootust, et ta mingi hetk nö kasvab sellest välja? Või pigem mängukirg suureneb, nii et jäävad juba kohustused unarusse?
Kas mul oleks veel võimalik midagi teha, et suunata teda lisaks mängimisele millegi muuga tegelema? Kas kellelgi on häid ideid?
Või ma lihtsalt olen geront ja noor põlvkond elabki niimoodi, virtuaalselt oma elu?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi kui selle arvuti ostmine oli teemaks, sai temaga sõlmitud kirjalik leping, et argipäeval on max 2 h arvutis ja vabadel päevadel max 3 h

selline leping on minu meelest absurdne.
ma saaksin aru, kui sa kirjutaks sinna, et max 2h võib ööpäevas mängida, aga arvuti kasutamisele meil küll mingeid piiranguid olla ei saaks.
äkki sa peaks võtma sihi sinnapoole, et õpetad teda arvutis ka midagi muud tegema kui mängima?

meie pere noor “arvutihull”, sinu omast paar aastat vanem, on keskeltläbi ca pool ööpäevast arvuti taga (ülejäänud aja teeb vahel ka midagi kasulikumat: sööb, magab, täna nt käis ka poes, niitis muru ja korjas aias marju).
tema tuleviku pärast ma ei muretse, läks ülikooli it-d õppima ning samal ajal juba töötab osakoormusega (kodukontorist).

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttava laps läks IT õppima ja seal öeldi nii, et arvutisõltlane seda eriala ei lõpeta – vastuvõtmisel küsitigi seda ja praagiti välja. Et elu on näitanud, et hakkab koolitööd segama.
Sotsiaalsed oskused saavad kannatada kõige rohkem, seega korraldage ühiseid reise, ringisõitmisi (siis ei istu autos kõrvaklapid peas ja silmad telefonis).
18-aastase puhul on keerulisem, aga trenn tuleks kasuks, hakaku jõusaalis käima

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul poeg oli 17aastaselt nii tõsine arvutisõltlane, et jäi kooli istuma. Kuid umbes samal aastal toimus mingi murrang, ta ise on rääkinud, et tahtmine loobuda tuli ikkagi temalt eneselt. Tekkisid päriselu tegevused, neiuke või neiukesed, kooli kõrvalt läks füüsilisele tööle – aga mängima jäi ta ikka, kuid palju vähemal määral. Õnneks talle tekkis keskkooli ajal selline pruut, kes pani ta õppima, sporti tegema, ilusaid riideid kandma, ja sporti teeb siiani. Lõpetas ülikooli (kuid mitte IT alal). Nüüd on ta juba üle 30, töötab arendajana ja teenib suurepäraselt. Aga midagi mängib ikka, vahel. Nii et võib minna hästi.
Samas on mul hea tuttav, kelle poeg on ka arvutisõltlane, ülikooli jättis pooleli, päriselu suhtlust ja tüdrukuid ei ole – ja temagi on varsti 20ndate teises pooles, magusamad aastad käes…Tema on ka loomult kinnine noormees, minu oma on avatum.
Reeglid nii suurele inimesele ei mõju. Sisemine tahtmine peab olema, katsuge see üles leida.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolis võiks arvuti ja IT õpet palju rohkem olla. Mängimine nutiseadmes on tänapäeva lastel, teismelistel ja noortel täiesti üle mõistuse. Meil on nutiseadmetel piirangud peal, aga ainult mängudel, suhtlusvõrgustikud ja muud on vabad 24/7, kui kella 22.00 oma mängu aega pole ära kasutanud, siis peale kell 22.00 kasutada ka ei saa, öösks lähevad nutiseadmed kinni.22.00-07.00. Meil tuli ette ka öösel mängimist. Poisil tegevusi küllalt, sporti teeb, aga ikka tõmbab tugevalt mängimise ja just mõtetu mängimise poole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttava laps läks ID õppima ja seal öeldi nii, et arvutisõltlane seda eriala ei lõpeta – vastuvõtmisel küsitigi seda ja praagiti välja. Et elu on näitanud, et hakkab koolitööd segama.

Vot ei tea, mida nad arvutisõltuvuseks peavad. Minu pojad olid põhimõtteliselt kogu vaba aja avuti taga alates teismeeast. Nüüdseks on ühel neist IT baka käes, käib magistris ja paralleelselt teeb erialast tööd. Teine on noorem, tal on teine kursus läbi IT-alal. Kolmas kursus ootab ees. Siiani pole küll märki sellest, et ei lõpeta. Selle kahe aastaga on järjest iga semester stippi saanud õppetulemuste eest, ei näi küll, et õppida ei viitsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest oleneb, MIDA laps arvutis teeb. Viimane Kägu, kelle pojad IT peal – nemad võib-olla ei mänginud terve aeg, vaid tegelesid millegi nn kasulikamaga? Õppisid midagi? Tean noormeest, kes sai youtube järgi pilliõppe selgeks – lausa nii selgeks, et võeti poole pealt muusikakooli vastu. Teine noormees õppis karate-võtteid – samuti väga edukalt. Ehk et on ikka äärmiselt suur vahe, mida arvuti taga tehakse. Meie teismelisel on 3h piirang – nüüd hiljuti panin peale, kuna tundus, et suvi lähebki muidu ainult scrollides mööda. Ja ta tõesti ei teinud nutiseadmes muud, kui vaatas teiste postitusi või youtube – midagi ei õppinud, lihtsalt lõi aega surnuks. Nüüd tean, et üle 3h ta scrollida ei saa, samuti panin nutiseadmele uneaja 22.00-08.00 – sel ajal ei saa muud kui helistada. Peale seda hakkas hommikuti kauem magama! Muidu oli ikka 06,30 üleval – ja kuigi väitis, et tegeles millegi muuga, siis nüüd tagantjärele saan aru, et küllap oli esimene asi ikka nutiseadmesse minna. Enne piirangute panemist jälgisin teda mõnda aega kõrvalt – mulle jäi mulje, et ta võis olla lausa 6-7h päevas ekraanis – heal juhul 10min suudab olla ilma ja juba jälle vaatab. Täitsa jube…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Koolilaps arvutisõltlaste vanematele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.