Esileht Ilu ja tervis ASAT ja ALAT vereproovis

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: ASAT ja ALAT vereproovis

Postitas:
Kägu

On siin mõni arst, kes oskab neid numbreid tõlgendada? Lihtsalt nii palju, et kui on üle referentsväärtuse, siis kui palju on hullusti üle ja kui palju on natuke ehk tavaline kõikumine? Kuu tagasi oli mul ALAT 80 ja ASAT 52, nüüd on vastavalt 54 ja 35, mõlemad võiks olla alla 33. Mis see mu maksa jaoks tähendab?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Nagu ikka, sõltub kõik kontekstist. Mistõttu need proovid võeti, kas käisid mingi konkreetse kabusega? Või tulid need välja nn rutiinsest analüüsist ja sul tegelikult pole kõhu poolt/tervise poolt üldiselt mingeid kaebusi?

Üldiselt vaataks ka seda, et kas ka teised näitajad on veres tõusnud – põletik? Kolestaasi markerid? Väga raske on ainult ühe konkreetse näitaja põhjal midagi öelda.

Sinu toodud väärtused on muidu tõesti üpriski vähe tõusnud (kuigi siiski, tõusnud), et kui on tegu nende isoleeritud tõusuga siis ma sellest midagi olulist küll välja ei loeks.

Jõudu!
Arst

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu ikka, sõltub kõik kontekstist. Mistõttu need proovid võeti, kas käisid mingi konkreetse kabusega? Või tulid need välja nn rutiinsest analüüsist ja sul tegelikult pole kõhu poolt/tervise poolt üldiselt mingeid kaebusi?

Ei kaebusi pole midagi, lihtsalt kontroll – kaks erinevat arsti tellisid, ma ei keelanud ka. Mul on ülekaalu mõnevõrra, tegelen alla võtmisega. Teiseks olen tükk aega alkoholiga liiga suur sõber olnud ja liiga tihti seda tarbinud, nüüd tegin kuu aega tagasi lõpu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asat ja Alat on tsütolüüsi markerid ja näitavad maksakahjustust. Kuni viiekordne tõus on veel talutav, nt kui on vaja teha mingit ravi, mis on maksale toksiline, siis umbes väärtuse 200 juures lõpetatakse ära/ ei alustata. Levinud transaminaaside tõusu põhjus ongi mingi maksale toksiline ravim nt tavaline paratsetamool.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Levinud transaminaaside tõusu põhjus ongi mingi maksale toksiline ravim nt tavaline paratsetamool.

Ma võtan sageli dicloprami.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on NSAID tüüpi valuvaigisti ja ei ole hepatotoksiline, rohkem hakkab mao peale.

Maksale on toksiline ka vana hea alkohol.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu ja tervis ASAT ja ALAT vereproovis