Esileht Ilu ja tervis ASCUS JA kõrge riski hpv

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: ASCUS JA kõrge riski hpv

Postitas:

Tere, kas kellelgi veel sellised testi vastused ? Saadetakse kolposkoopiasse.
Kas keegi käinud kolposkoopias ? On väga hull protseduur?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 19:49; 13.03 20:58; 14.03 12:24; 15.03 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole hull protseduur, sama nagu PAP, veidi kauem votab aega ja veidi rohkem torgib 🙂 Ma just kaisin Veebruari lopus ja nyyd eelmisel nadalal tehti veel emakakaela konisatsioon kah.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 20:27; 13.03 21:05; 15.03 14:09; 15.03 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole hull protseduur, sama nagu PAP, veidi kauem votab aega ja veidi rohkem torgib ???? Ma just kaisin Veebruari lopus ja nyyd eelmisel nadalal tehti veel emakakaela konisatsioon kah.

Kas öeldakse kohe kas vaja see konisatsioon teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 19:49; 13.03 20:58; 14.03 12:24; 15.03 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ei oeldud kohe, umbes nadal hiljem, kui kolposkoopia ja biopsia vastus kaes oli.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 20:27; 13.03 21:05; 15.03 14:09; 15.03 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, kas kellelgi veel sellised testi vastused ? Saadetakse kolposkoopiasse.

Kas keegi käinud kolposkoopias ? On väga hull protseduur?

Oleneb sellest kas võtavad prooviks materjali ka või ainult visuaalne vaatus. Kui võtab biopsia siis ikka vägagi ebamugav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panin just aja ja sain alles mai keskele aja. Nii pikad järtsud 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 19:49; 13.03 20:58; 14.03 12:24; 15.03 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võetakse tükk emakakaelat ja selle järgi otsustatakse kas vaja konisatsioonile minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.03 13:18; 15.03 08:34; 15.03 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole hull protseduur, sama nagu PAP, veidi kauem votab aega ja veidi rohkem torgib ???? Ma just kaisin Veebruari lopus ja nyyd eelmisel nadalal tehti veel emakakaela konisatsioon kah.

Kuidas konisatsioon oli ja nüüd peale seda tervenemine?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole hull protseduur, sama nagu PAP, veidi kauem votab aega ja veidi rohkem torgib ???? Ma just kaisin Veebruari lopus ja nyyd eelmisel nadalal tehti veel emakakaela konisatsioon kah.

Kuidas konisatsioon oli ja nüüd peale seda tervenemine?

Konisatsioon tehakse üldnarkoosis ja peale seda 6 nädalat keelatud vann, ujula, seks.
Hiljem järelkontrollid kas kõik korras ja asi taandunud või mitte.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.03 13:18; 15.03 08:34; 15.03 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole hull protseduur, sama nagu PAP, veidi kauem votab aega ja veidi rohkem torgib ???? Ma just kaisin Veebruari lopus ja nyyd eelmisel nadalal tehti veel emakakaela konisatsioon kah.

Kuidas konisatsioon oli ja nüüd peale seda tervenemine?

üldnarkoosis tehti jah, ei olnud midagi tunda. Samal päeval veidi krambitas. Trenni ei tohi teha ja pesukaitsmeid kulub hulgim. Minul VEIDI veritses ka aga nii vähe, et arst ei pidanud seda millekski. Täna sai täpselt nädal ja enesetunne on hea. Kahe nädala pärast on aeg jälle kontrolliks ja siis edaspidi 6 kuu tagant..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 20:27; 13.03 21:05; 15.03 14:09; 15.03 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole hull protseduur, sama nagu PAP, veidi kauem votab aega ja veidi rohkem torgib ???? Ma just kaisin Veebruari lopus ja nyyd eelmisel nadalal tehti veel emakakaela konisatsioon kah.

Kuidas konisatsioon oli ja nüüd peale seda tervenemine?

üldnarkoosis tehti jah, ei olnud midagi tunda. Samal päeval veidi krambitas. Trenni ei tohi teha ja pesukaitsmeid kulub hulgim. Minul VEIDI veritses ka aga nii vähe, et arst ei pidanud seda millekski. Täna sai täpselt nädal ja enesetunne on hea. Kahe nädala pärast on aeg jälle kontrolliks ja siis edaspidi 6 kuu tagant..

Mille jaoks sul neid pesukaitsmeid oli vaja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.03 13:18; 15.03 08:34; 15.03 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole hull protseduur, sama nagu PAP, veidi kauem votab aega ja veidi rohkem torgib ???? Ma just kaisin Veebruari lopus ja nyyd eelmisel nadalal tehti veel emakakaela konisatsioon kah.

Kuidas konisatsioon oli ja nüüd peale seda tervenemine?

üldnarkoosis tehti jah, ei olnud midagi tunda. Samal päeval veidi krambitas. Trenni ei tohi teha ja pesukaitsmeid kulub hulgim. Minul VEIDI veritses ka aga nii vähe, et arst ei pidanud seda millekski. Täna sai täpselt nädal ja enesetunne on hea. Kahe nädala pärast on aeg jälle kontrolliks ja siis edaspidi 6 kuu tagant..

Mille jaoks sul neid pesukaitsmeid oli vaja?

Määrib.. “haav” paraneb..+ mulle pandi veritsemist takistav kreemilaadne asi emakakaelale ja see kah vaikselt tuleb välja. 2 nädalat peaks see väidetavalt kestma.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 20:27; 13.03 21:05; 15.03 14:09; 15.03 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitus neile, kel seda (veel) ei ole. Vähem sekspartnereid! Ja vähem abikaasa/elukaaslase ringihooramise tolereerimist!

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 20:20; 16.03 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitus neile, kel seda (veel) ei ole. Vähem sekspartnereid! Ja vähem abikaasa/elukaaslase ringihooramise tolereerimist!

Kas Keegi küsis sinusuguse arvamust ? Kommenteeri mujal teemades !!! Näed ka et sul lausa -5???
Uskumatu inimene. Tõesti kui igav-kao mujale !

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.03 19:49; 13.03 20:58; 14.03 12:24; 15.03 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitus neile, kel seda (veel) ei ole. Vähem sekspartnereid!

Tead, mina olen elanud pikalt seksivaba elu ning partnereid olnud vaid kaks, ikka õnnestus saada ja polnud see viimanegi mingi eluvend.

Aga teemaalgatajale – mulle oli kolposkoopia ebameeldiv, aga mulle üldse ei meelde mingid vaginaalsed turkimised (sh vaginaalne seks). Konisatsioon – oppi ennast ei tunne, pärast veidi nõrk, kuigi haiglast läksin oma jala peal ja ühistranspordiga koju ning seejärel käisin tööl nagu ikka. Mingi 2 nädalat hiljem tulid haavakoorikud pealt ning üks õhtu veritses, kuid seejärel jälle täiesti tavaline elu. Nüüdseks käin kontrollis korra aastas.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 22:47; 16.03 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Keegi küsis sinusuguse arvamust ? Kommenteeri mujal teemades !!! Näed ka et sul lausa -5???

Uskumatu inimene. Tõesti kui igav-kao mujale !

Täitsa arusaamatu reaktsioon! Minu kommentaar ei olnud parastav või ilkuv. Hoopis vastupidi.

Minul endal on ka kaks kõrge riskiga tüve ja ma tean, kui ebameeldiv see arstide vahet sõelumine on. Kui tavalisel juhul käib naine üks kord ühe-kahe aasta tagant naistearstil, siis kõrge riskiga HPV-ga naine peab käima iga poole aasta tagant, mõnel juhul sagedaminigi. Lisaks veel tavalised günekoloogil käimised. Kehvemal juhul ka operatsioonil (konisatsioonil) käimine. Veel halvemal juhul juba radikaalsemal operatsioonil.

Minu jaoks ei ole see teema sugugi “igav”, nagu mulle ette heidad. Vastupidi, mulle läheb see väga korda. Minu kommentaar, mis täiesti asjakohatu ja mõttetu tundub, ongi kirjutatud eesmärgiga teavitada, kuidas see levib. Väga paljud naised ei ole kursis sellega, kuidas HPV nakkus saadakse. Ja tõsi on, mida rohkem sekspartnereid, seda suurem on tõenäosus endale see nakkus saada. Jah, sina tead seda, mina ka, aga väga paljud naised ei tea seda. Selliseid teemasid lugedes meenuvad mulle kohe jutud pereelu alt, kus kooseluväliseid kõrvalsuhteid ei peeta millekski, või isegi lausa õigustatakse. Veel hiljuti oli siin üleval teema, kus paar naist väitsid, et “viisakas” armukeste pidamine oma naise kõrvalt on igati ok. Samuti olen lugenud teemasid, a la 100 sekspartnerit on normaalne. On isegi seisukohti, et seksuaalpartnerite arv on võrdeline naise iluga – et mida rohkem partnereid, seda ilusam naine. Milline 18-aastane naine ei tahaks siis ilus olla?

Mul on ka vaid 2 partnerit elu jooksul olnud, aga ikka õnnestus see saada. Halb õnn! sellegipoolest olen ma arvamusel, et inimene saab midagi ise ka ära teha selleks, et nakatumise riski vähendada, üldse ära hoida või vanemasse ikka edasi lükata.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 20:20; 16.03 10:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka vaid 2 partnerit elu jooksul olnud, aga ikka õnnestus see saada. Halb õnn! sellegipoolest olen ma arvamusel, et inimene saab midagi ise ka ära teha selleks, et nakatumise riski vähendada, üldse ära hoida või vanemasse ikka edasi lükata.

Loomulikult ja seks ei peaks olema elu eesmärk, aga nagu Sinu ja minu kogemus on näidanud, et viiruse saamiseks piisab ühest partnerist, polegi vaja kümmet, rääkimata sajast.

Mis igasugustesse kõrvasuhetesse puutub, siis neid saab ka nii pidada, et mingit genitaalset kokkupuudet pole, kas see teeks need siis kuidagi aktsepteeritavamaks või?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 22:47; 16.03 13:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Ilu ja tervis ASCUS JA kõrge riski hpv

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.