Esileht Sünnitus Asend sünnitusel

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Asend sünnitusel

Postitas:
Kägu

Kas siin on sünnitanud naisi, kes sünnitasid mingis muus asendis kui selili sünnituslaual. Mõtlen just juba lapse väljutusperiood. Valmistun sünnituseks ja loen erinevat kirjandust, kus selili laual väljutamist ei pooldata… pakutakse erinevaid muid asendeid. Nt. Käpuli, istuli spets toolil kus on ava, kükitades jms… olen ühe lapse sünnitanud juba 13a tagasi aga siis täpselt ämmaka juhiste järgi ja ikka laual ja selili. Tean, et planeerida ei tasu liigselt, ikka läheb nii nagu läheb. Aga siiski, tahaks uurida teiste kogemusi. Äkki kellegil on veel erinevat kogemust ja oskab võrdlust tuua?

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

+1

Sama asi, tahaks sünnitada teises asendis, kui selili – kas saab?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma loen ja uurin palju välismaist kirjandust kus propageeritakse muid asendeid. Leidsin ka eesti keelse lõigu, tsiteerin:

Kuigi enamik filmides ja naiste poolt jutustatud lugudes ollakse selili, siis tegelikult on just sellel asendil kõige enam miinuseid.

Selili olles on kinni surutud veen, läbi mille saab kõhubeebi kõik vajalikud toitained ja hapniku. Lisaks sellele peab ta sünnituskanalist väljumiseks “ronima” mäest ülesse ja ka gravitatsioon ei saa kuidagi kaasa aidata. Selili olles ei saa sabakont eest liikuda, mistõttu võib naine kaotada kuni kolmandiku oma vaagna mahust. Samas pole ka lahkliha passiivne ja lõdvestunud ning võivad kergemini tekkida rebendid. Ja selili olles võib naise alateadvus saada signaali, et ta on abitu ning vajab päästmist.

 

See jutt tundub loogiline ja ma tahaks proovida ka muud asendit.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Esimest last sünnitades olin selili, sest naistearst surus mu põhimõtteliselt selili. Muudkui pressisin ja pressisin, vahepeal juba kadusid valud ära. Lõpuks ütles äe, et nüüd aitab ja proovime järi (auguga tool). 3 pressi ja laps käes. Lahkliha rebendit ei saanud ja pressimise ajal tundsin ise ka kuidas gravitatsioon aitab kaasa.

 

Teist last sünnitama minnes ma enam lauale ei läinudki. Ütlesin kohe, et ei taha ja kõik. Taaskord järil ja kahe pressiga laps käes. Lahkliha rebendit ei saanud. Seega võimalusel soovitan küll muud asendit proovida kui selili. Järil olles on mugav ennast vastu voodi serva toetada ja jalad hästi laiali ajada. Ise tunned ka kuidas seal endast maksimumi saad anda 🙂

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Iga naine tunnetab ise mis asendis tal parem on, ämmaemandal/arsti on ilmselt parem ülevaade, kui naine voodis selili/külili on.

Mina ei tahtnud voodis üldse olla kogu sünnituse ajal. Avanemis perioodil olin põlvili ja toetasin voodile või pallile, KTG-de ajal voodis olla oli tõeline piin. väljutuses tahtis ämmaemand, et oleksin kõrgemal, seega ronisin põlvili voodisse, voodi peats 90-kraadi tõstetud, et sain toetada ja nii sünnitasingi. Korraks ämmaemand veenas ikka ära, et keerame selili, aga mul tuhud kadusid selili täilikult ja ütlesin, et tahan ikka põlvili olla.

Asendeid on palju ja ikkagi naine ise tunnetab, kuidas ta olla tahab.

Mõnimgad piirangud kindlasti ka on, mis ei ole ämmaemanda ‘kius’. Näiteks järil olla ei saa väga kaua, kuna suured veresooned on selles asendis (pm kükitades) kinnisurutud, seega jalad surevad ära ja ka lahkliha piirkond võib enam turse minna voi tekkida hemorroidid.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu esimene ja teine laps sündisid mõlemad nö käpuli asendis ülakehaga vanni äärele toetudes. Ka valutamise perioodil tundus ette kaldu olev asend kõige mugavam, toetusin seistes raamile, voodi peal olles kottoolile, mille ämmakas voodi peale sättis. Selili asend tundus kõige ebamugavam ja õnneks ämmakas kordagi ühtegi asendit peale ei surunud, sain ise proovida, mis endale kõige meeldivam tundus.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

2 sünnitust laual, kolmas järil ja neljanda plaanin ka järil sünnitada. Ühe pressiga kukkus välja ja sain 1 imepisikese piste. Esimesega lahklihalõige.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olen sünnitanud nii selili laual kui järil (see nn sünnitustool). Järil sündis mu suurim laps ja kahtlustan, et muus asendis oleks palju raskem olnud. Hea üldse, et välja mahtus, arst pani prognoosiga väga mööda, ilmselt seepärast, et tegi selle liialt varakult ja ta polnud päris UH arsti väljaõppega ka. Kaalu täpsustamiseks eraldi UH arsti juurde ei pidanud vajalikuks saata…

Selili olen sünnitanud seetõttu, et muu asend oli talumatu või polnud enam jaksu muud moodi olla.

Kui vähegi võimalik, proovin ka sel korral vältida selili sünnitamist. Järil oli päris hea.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Soovitan vaadata perekooli e-loengut ämmaemanda nõuande telefoni facebookist “kõik, mida teada sünnitusest” – seal räägitakse ka asenditest ja ka sellest, miks mõnikord “sunnitakse” ühte või teise asendisse.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sünnitasin 2 esimest lsst selili. Kolmandaga külili. Tundub raske aga oligi raske külili sünnitada. Ja päris õudne. 🙂

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul 2 sünnitust. Enne esimest olin ka lugenud, et see selili on paha-paha. 6 aastat tagasi ITK kui oli aeg pressima hakata, siis kuna mul vahetult enne seda kontrolliti veel lapse asendit (pidin enne presse tagasi hoidma, sest laps ei olnud veel “õigesti”) ja sel ajal olin voodis põlvili ja rippusin mehe kaelas, siis pakuti samas asendis kohe ka pressida. Aga ma ei jaksanud üldse niimoodi pressida.

Siis suunati mind käpuli – mul hakkas konkreetselt iiveldama selle peale. Seejärel pakuti kott-toole toeks võtta, aga see mõte tundus mulle lihtsalt ebameeldiv 😀 No siis proovisime külili – see oli lihtsalt totaalselt ebamugav, mees pidi mu jalga hoidma ja mul ei olnud üldse jaksu pressida.

Siis suunati mind lõpuks selili – olin meest varem juhendanud, et ta ei lubaks mind selili panna ja peab seisma minu eest. Mees siis küsis mult, et kas ta ütleb midagi ämmakatele – seepeale sisisesin talle vastu “ma ei liigu siit enam kuskile, ma tahan, et see laps juba välja tuleks!” 😀 Ja nii ma selili sünnitasingi, 3×3 pressi ja laps oli väljas, sain veel kiita väga ilusasti pressimise eest 😀 Tõepoolest, kõikidest asenditest sel korral oli mul selili kõige mugavam ja ka jõudu pressimiseks oli rohkem 😀 Nii et ei tasu üle mõelda – vii end kurssi võimalike asenditega, aga ära ette otsusta, millises tahad sünnitada, sest ega sa tegelikult ei tea 😀

Teise lapsega õigel ajal sättisin end kohe selili varasemale kogemusele tuginedes, aga võta näpust, ma ei jaksanud üldse niimoodi pressida ja selga lõi ka valu. Seejärel aitas ämmakas mind järile, mis esimesel korral jäigi proovimata – pean ütlema, et eks ta natuke ebamugav ole, kuna rohkem rippusin seal mehe reitest kinni hoides, aga lapse sain niimoodi välja pressitud 😀

Õige asendi leiad sünnituse käigus  😉

Rohkem õmblusi sain järil sünnitades, aga pigem seetõttu, et laps sündis käsi pea kõrval, kui et minu asendi tõttu 😀 Lahkliha jäi mõlemal korral terveks.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen mõlemad lapsed sünnitanud selili/poolkülili olles. Esimese lapsega alustasin järil ja kuigi asend oli väga mugav, ei liikunud laps absoluutselt. Siis läksin ikkagi selili. Kuna mul presse ei tulnudki, siis pressisin ise toore jõuga ja päris kaua. Sain esimese astme rebendi, ei midagi hullu.
Teist last sünnitades proovisin ka muid asendeid, näiteks käpukil olles oli mul kohutavalt halb, suutsin seal poosis olla umbes 10 sekundit. Lõpuks oli selili ikkagi kõige mugavam, laps tuli välja paari pressiga ja sain ainult paar sisemist õmblust, väljast jäin täiesti terveks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul 2 sünnitust selili asendis. Ausalt, minu jaoks on sünnitamine olnud selline kogemus, et kõik muud asendid tundusid TALUMATUD. Ma poleks mitte mingil juhul sealt sünnitusvoodist püstigi saanud…

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina sünnitasin Soomes ja seal lasti täiesti omaloomingut teha. Keegi midagi ei sundinud, sain olla nii nagu tahtsin. Olin terve sünnituse püsti. Avanemisperioodis kõndisin ringi ja vahepeal kükitasin maha. Väljutusperioodil seisin püsti ja toetusin kõrgemale tõstetud voodile. Ämmakas istus põrandal 😃 pärast olid varbad valusad, sest ma presside ajal tõusin varvastele. Proovisin palli ja järi ka aga püsti oli minu jaoks parem. Voodile läksin kohe kui beebi väljas, platsenta sünnitasin selili. Ilmselt see oleneb beebi asendist aga selili olemine tundus võimatu.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav, ma olen kolm last sünnitanud ja mitte ühtegi traditsioonilises selili asendis.
Esimese sünnitasin külili olles. Ma ei tea, miks ämmakas seda just soovitas. Mees hoidis ühte jalga üleval ja vahepeal jubedalt painutas seda. Ei olnud mugav asend.
Teise lapse sünnitasin põlvili voodil olles, ülakeha hernekotil. Päris hea asend oli.
Kolmanda sünnitasin vannis ja kui nii võtta, siis see sarnanes kõige rohkem selili sünnitamisega. Kui aus olla, siis ma vist rohkem vanni ei tahaks sünnitada. Polnud midagi kergem. Aga enne seda valudega sain proovida järi ja kusjuures seal oli täiesti ok olla. Vaat, et valutamiseks parim asend.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimese sünnitaain sellili pool istukil ja teise sünnitasin käpuli suure kottooli otsas, seljaga lapse ja ämmaka poole. Väga rahul olin selle poosiga. Seda soovitas ämmakas.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen sünnitanud kolm korda järil. Arvasin enne instinktiivselt, et see oleks minu jaoks õige ja pärast esimest korda teadsin, et on ka. Kusjuures esimesel korral pressisin väga intensiivselt 45 minutit. Väike esimese astme rebend oli. Teisel sünnitusel rebenes sama koht. Kolmas rebenditeta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

21 sajand: ma ei tohtinud oma naist alasti näha!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimene arstide käsul selili (oli kriitiline olukord)

Teise ajal olin magamata ja olekski sinna selili jäänud, aga ämmaemand ütles, et tema nii ei soovita. Kuna ma ei suutnud ennast püsti ajada, sünnitasin külili.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimesega kamandati selili, teisega olin põlvedel basseinis  ja kolmandaga samuti. Esimest sünnitasin peaaegu kaks ööpäeva ja sain lõpuks lahkliharebendi ja õmblused, teistega läks alla viie tunni ja lahkliha jäi terveks.

0
0
Please wait...

Postitas:
mari81

Plaan oli kindlasti vannis sünnitada. Aga lõpuks tundus see nii vastumeelne, et ei roninudki üldse vanni. Proovisin erinevaid asendeid. Ja lõpuks sünnitasin järil, toetades end mehe põlvedele. Lahkliha jäi terveks. Sisemistele häbememokkadele sain paar õmblust, aga väga tühised.
sünnituse käigus jõudsin pm kogu sealse inventari ära proovida. Küll leiad ka lõpuks, mis parim.
arst muidugi annab ka soovitusi, et väljutamise perioodi lühendada, kui peaks asi liiga pikaks venima.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sünnitasin veebruaris just ning lõplik väljutusasend oli neljakäpakil voodis ja kätega toetudes ülestõstetud voodi servale. Enne seda pressisin ka selili voodis mõnda aega.

Sain 2. astme rebendid. Asend ise oli hea, aga rebendid ilmselt seetõttu, et kiirendati sünnitust oksütotsiiniga ja seetõttu väljutamine oligi “liiga” kiire. Rebenemist ennast tunda tegelikult ei olnud, pärast sain teada, et oli vaja päris palju õmmelda.

Esialgne plaan oli vannis sünnitada, aga sinna ei jõudnud😁.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

2 sünnitust laual, kolmas järil ja neljanda plaanin ka järil sünnitada. Ühe pressiga kukkus välja ja sain 1 imepisikese piste. Esimesega lahklihalõige.

Nüüdseks on ka neljas laps sündinud, samuti järil ja ühe pressiga. Nii, kuidas tundsin, et midagi hakkab toimuma, sätiti mind paika ja oligi tehtud. Seekord oli tunne küll selline, et rebis mu lõhki, aga ei ühtegi õmblust.

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Sünnitus Asend sünnitusel