Esileht Tööelu, raha ja seadused. asenduskohalt RS-puhkusele

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: asenduskohalt RS-puhkusele

Postitas:
Kägu

uurin asja- olen lapsehoolduspuhkusel oleva töötaja asendaja ja ise lapseootel. lähen peagi rasedus-sünnituspuhkusele e. dekreeti ja enne võtan ka ona puhkuse välja. kas peale RS-puhkust oleks mul mõtekas teha avaldus Lapsehoolduspuhkusele mineku kohta või lõpetada töösuhe?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
kohalik

RE: asenduskohalt RS-puhkusele

Ise töösuhet lõpetada on küll väga vale.

Kui sinu asendatav pole sinu rsp lõpuks tööle naasnud st sinu tähtajaline tööleping pole juba lõppenud, teed lhp avalduse loomulikult.

Kui sinu lhp ajal naaseb see, keda asendasid, siis lõpetatakse sinu tööleping ja lõpeb ka lhp.

Tähtajalise töölepingu lõppemine annab õiguse töötuskindlustushüvitisele. Ise lahkudes seda ei saa.

Kui tööleping lõpetatakse, pöördud töötukassasse kui VH läbi ja saad töötuskindlustushüvitist.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõttetu on omal soovil töösuhet lõpetada. Lisaks kohaliku toodud eelistele laste töölepingul ära lõppeda, veel 2 lookest.

Tean juhtu, kus see, keda asendati, sai teise lapse järjest esimesega ja jäi uuesti lhp-le. Asendaja sai ka vahepeal lapse, naases enne lhp-lt kui põhitöötaja ja jätkas pärast lhp-lt naasmist oma kohal asendajana. See lugu lõppes küll nii, et põhitöötaja ei naasnudki lõpuks enam, läks teise kohta tööle. Asendaja jäigi tööle.

Tean ka juhtu, kus asenduskohtalt mindi veel teist korda dekreeti (asendajal sündis väikese vahega teine laps), enne kui tööleping lõpetati, st asendatav naases.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

tänud vastamast. endal polnuki plaani omal soovil lõpetada aga vesteldes personalitöötajaga- tema mainis et võiksin nii teha.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Personalitöötajal on muidugi kõige lihtsam, kui sa ise töölepingu lõpetad. Praegu ta peaks tööle võtma sinu asendaja ja kui see peaks lapse saama, siis 4. asendaja jne.

Kui oleks kindel, et sa uuesti dekreeti minna ei taha ning kui soovid uuesti tööle asuda, siis saad kohe päevapealt uue töökoha (töötuskindlustust ei vaja), siis poleks sinu jaoks ka vahet. Aga võimalik, et on, elus võib kõike ette tulla. Personalitöötaja saab oma muredega ise hakkama, tee ikka nii nagu endal kasulikum on.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mul oleks selline küsimus, käisin ka tööl, asendajana ja samuti jäin ise dekreeti jne Nüüd pidi põhitöötaja tagasi tööle minema, sest aeg seal maal, kuid ta ütles, et lõpetab firmaga töösuhted ära. Kui temal nüüd leping lõpetatakse, kas mul ka siis kuidagi ametlikum lepingu lõpetamine, selles mõttes, et kui ma lapsehoolduspuhkusel praegu olen, siis vist ka kuidagi leping ajutiselt peatatud…

0
0
Please wait...

Postitas:
kohalik

Kui sinu asendatav naaseb tööle=lõpetab oma töölepingu, siis LÕPETATAKSE SINU TÖÖLEPING, st lõpeb ka sinu lhp ja sa jääd töötuks.

Jah, lhp ajaks tööleping peatati. Aga asendaja leping lõpetatakse, kui asendatav naaseb, isegi asendaja lhp ajal. Võtad korrektsed paberid ja pöördud kohe VH lõppedes Töötukassasse, et saada töötuskindlustushüvitist (ei oota lapse 3a saamist! siis ei pruugi nõutavat töötamist olla st 36k jooksul 12k kuna pärast lepingu lõppu lihtsalt kodusoldus aeg ei jää arvestusest välja kui kuid loetakse).

Kui asendatav lahkub töölt, siis sõltub täiesti tööandjast, kas ta jätab sinu tööle(st sinuga sõlmitakse tähtajatu tööleping ja sinu lhp ajaks võetakse sulle asendaja) või otsustab hoopis uue inimese palgata(sel juhul sinu tööleping lõpetatase ikka)
st
tööandja võib aga pole kohustatud just sulle seda kohta pakkuma.

küsi

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nu mind nad tööle enam ei võta, seda ma tean kindlasti, seal asjad juba sedasi ümber korraldatud. Mul endal ei ole nüüd aega old ja eitea , millal tuleb ka, et firmasse kohapeale minna, kuid kas nad peavad siis mulle ette teatama, millal nad minu lepingu lõpetavad või tohivad sedasi ka teha, et lõpetavad ära ja siis annavad alles teada, kui üldse annavad, mismoodi need seadused üldse selle kohapealt on…

0
0
Please wait...

Postitas:
kohalik

Sinu leping lõpeb, kui see, keda sa asendasid, lõpetab oma lapsehoolduspuhkuse.

Tema teatab tööandjale 14p ette (v a kui ootabki lapse 3a saamiseni, siis lihtsalt lapse sünnipäevale järgnev päev=I tööpäev).

Üldjuhul peaks tööandja sulle sel juhul teatama, et tööleping lõpeb või lõppes…(kuupäev).
Aga
mõistlik oleks ise ka kontrollida aeg-ajalt, kuidas seis on st kas asendatav on äkki naasnud või oma lepingu lõpetanud, helista n personalitöötajale või ülemusele vms.

Ikka ise pead hoolt kandma, et midagi maha ei maga
st
õigeaegslt paberid saad ja Töötukassasse pöördud.

0
0
Please wait...

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. asenduskohalt RS-puhkusele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.